Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeki Lubelszczyzny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
932 odpowiedzi w tym temacie

#801 OFFLINE   lenny

lenny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1547 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Leszek

Napisano 04 lipiec 2020 - 22:13

Jakieś 10 lat temu było to samo na Krznie. Rzeka wylała w środku lata. Było pełno śniętych ryb i smród w całej okolicy. Woda stała na zalanych łąkach, ogródkach działkowych, wszystko gniło.
Wysoka woda i rozlewiska są dobre ale wiosną.

#802 OFFLINE   mariusz79

mariusz79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 04 lipiec 2020 - 22:20

A koluchy pływają do góry brzuchem, czy tego chwasta nawet przyducha nie bierze?

#803 OFFLINE   drakmen

drakmen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Bartek

Napisano 05 lipiec 2020 - 07:32

A koluchy pływają do góry brzuchem, czy tego chwasta nawet przyducha nie bierze?


Przez kilkanaście minut obserwacji widziałem kilka śniętych i jeszcze więcej pływających pod powierzchnią i próbujących łapać powietrze.

#804 OFFLINE   Czoper

Czoper

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisano 05 lipiec 2020 - 12:54

Dziwne bo woda bardzo mocno poza koryto nie wylala.jest mocno podniesiona.ale bywalo gorzej( przynajmniej na moim rodzimym odcinku ). Sporo ryby płynie martwej. Najdziwniejsze jest to że przed laty wszytski3 łąki były koszone . Więcej ludzi się tym zajmowało- teraz wszytsko pozarastane-malo kto kosi-wiec i nawozy az tak nie sa stosowane bo po cholere. I jak pamiętam były potężne wylewy-woda sięgała aż po rodziców działki i staw łączył się z zalanymi łąkami-lazilem wtedy z psem po rozlewiskach łąk i zadnycb martwych ryb nie bylo.nie pamiętam takiej sytuacji jak teraz. Mam duże obawy że fabryki w naszej okolicy puściły syf jak to miało miejsce lata temu..czesto mi to opowiadal ojciec jak padla potezna ilosc ryb.. obym sie mylil..rzeki nie sa koszone jak to kiedys mialo miejsce..dużo roślin.. mniejszy przepływ wody. Ingerencja niby nie jest wskazana ale lata temu jak kosili rzekę pozytywnie to wplywalo na rzekę...żal jak dzisiaj pojechałem z dzieciakami nad wodę.. *tato A czego rybki umieraja?* może natura tego chciała A może człowiek to po raz kolejny zniszczył.. Syn mi rośnie, chciałbym by miał takie wspomnienia z ta rzeka jakie ja mam i tam rozpoczął swoją przygodę wędkarską ..Ale jak będzie czas pokaże
Pozdr

#805 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 06 lipiec 2020 - 10:02

Niestety przyducha dopadła rzeki wschodu. Bug, Liwiec, Kostrzyń, Krzna, dostały dużo "zgniłej" wody z okolicznych łąk, która zabiera tlen.

Wylewy bywały, ale nie w lipcu, kiedy roślinność gnije niemal natychmiast przy temperaturze gruntu osiągającej 40 stopni. Trzeba trochę wiatru i kilka dni bez ulew, a wszystko uspokoi się.



#806 OFFLINE   lenny

lenny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1547 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Leszek

Napisano 06 lipiec 2020 - 19:46

http://www.pzw.org.p...a____odpowiedz_

#807 OFFLINE   kacperwaw

kacperwaw

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 21 lipiec 2020 - 22:30

Jak z wynikami na Tyśmienicy u Was? Ja dzisiaj kilka niewymiarowych okoni oraz jedno branie szczupaka woda niska ale przynajmniej coraz bardziej przejrzysta. Ogólnie słabo to wygląda czyżby większość ryb padło z powodu tej przyduchy która miała miejsce niedawno ale nie bardzo chce mi się w to wierzyć.

#808 OFFLINE   karoln

karoln

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • Lokalizacjalubelskie

Napisano 06 styczeń 2021 - 22:42

https://www.lublin11...-zbuduja-zalew/

Nieciekawe wiadomości :( Planują kolejną zaporówkę na Wieprzu, ledwie kilkanaście kilometrów poniżej Nielisza. Cel oczywiście "przeciwpowodziowy". Szkoda tym większa, że jest to na prawdę piękny odcinek rzeki z wysokimi skarpami i powalonymi drzewami.


  • 5384 lubi to

#809 OFFLINE   gutekjelonki

gutekjelonki

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 537 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 03 marzec 2021 - 20:36

Ktoś podpowie jaka woda jest obecnie na mniejszych rzeczkach Lubelskich? Wysoka? Pośniegowa? Chciałbym w piątek zajrzeć za kropkami ale nie chcę jechać tylu kilometrów, żeby zaraz wracać :)
  • malcz i diabel lubią to

#810 OFFLINE   jajakub

jajakub

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1009 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 03 marzec 2021 - 21:54

Bystrzyca, krężniczanka woda ok, lekko podniesiona i delikatnie trącona.
Niestety w trakcie pandemii kormoranów
  • vako i papierzakilures lubią to

#811 OFFLINE   lamiglas

lamiglas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 81 postów
  • Imię:Antek

Napisano 05 marzec 2021 - 09:45

Bystra tez ok  mozna lowic .Troszke podniesiona i tracona ,


  • vako lubi to

#812 OFFLINE   Jerzy Arak

Jerzy Arak

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Arak

Napisano 05 marzec 2021 - 19:56

Właśnie wróciłem znad Bystrzycy. Woda taka jaką lubię na przedwiośniu nie tylko ja bo i rybki też. Masę wyjść , wyjętych rybek około 8-9 ( straciłem rachubę ) w granicach 30-38 cm super fajna zabawa. Rybki naprawdę w dobrej kondycji jak na początek marca i bardzo agresywne.


  • vako, AAS i Tomasz79 lubią to

#813 OFFLINE   Jarek1970

Jarek1970

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaJabłonów

Napisano 04 kwiecień 2021 - 08:00

czy ktoś z kolegów chodził tam ostatnio za pstrągiem?

Warto się przejechać?



#814 OFFLINE   Jerzy Arak

Jerzy Arak

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Arak

Napisano 04 kwiecień 2021 - 15:54

Wczoraj byłem . I miło jestem zaskoczony bo podbiłem swój nowy rekord na 51 cm . Do tego kilkanaście 30-40 cm . Nie liczyłem ich bo straciłem rachubę po tym 51 cm. Dzień super . Woda ideał. Dzień udany jak mało która wyprawa na pstrągi które atakowały jakby to był sierpień , ostro i mocno zdecydowanie. 


  • MarcinZ i Jarek1970 lubią to

#815 OFFLINE   Piotr Gołąb

Piotr Gołąb

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1474 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 04 kwiecień 2021 - 17:05

Proszę jeszcze wkleić pinezkę i będzie komplet  :huh: Na tym forum logują się nie tylko ci etyczni i łowiący zgodnie z regulaminem, czy takich informacji naprawdę nie można napisać na tzw. priv. ???. Bystrzyca jeszcze się broni na tle wielu podobnej wielkości, czyli niewielkich, kameralnych rzek ale presja jest ogromna, wyprzedzanie bez słowa "dzień dobry" to niestety norma i łowienie pstrągów staje się tutaj z roku na rok czymś, co z prawdziwym pstrągowaniem niewiele ma wspólnego.



#816 OFFLINE   PrzemekL

PrzemekL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 285 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 04 kwiecień 2021 - 17:41

Nie znam rzeki ale w opisie tych nastu pstragow wyczuwam 'letka' ironie
  • S.N. lubi to

#817 OFFLINE   Piotr Gołąb

Piotr Gołąb

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1474 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 04 kwiecień 2021 - 18:51

Właśnie wróciłem znad Bystrzycy. Woda taka jaką lubię na przedwiośniu nie tylko ja bo i rybki też. Masę wyjść , wyjętych rybek około 8-9 ( straciłem rachubę ) w granicach 30-38 cm super fajna zabawa. Rybki naprawdę w dobrej kondycji jak na początek marca i bardzo agresywne.

 

Nie wiem czy to "letka" ironia czy spóźniony primaaprilisowy żart, powyższy cytat tego pana z piątego bodajże marca plus wczorajsze zatracenie się w pstrągowych holach mogą wywołać jednak mieszane uczucia.

Jeszcze do niedawna takie ilości faktycznie nie były tutaj rzadkością, jednak tegoroczna ekspansja kormoranów bez wątpienia mocno uszczupliła lubelskie rzeczki pstrągowe, nie tylko Bystrzycę i z relacji kolegów, naprawdę sprawnych wędkarzy wiem, że różowo nie jest i trzeba spędzić nad wodą sporo czasu żeby trafić coś sensownego. 

 

 

 

 

 

 

 



#818 OFFLINE   jajakub

jajakub

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1009 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 04 kwiecień 2021 - 19:23

Bo to może kolega wybitnym specjalistą jest a Wy tak od razu że ironia 😁

Użytkownik jajakub edytował ten post 04 kwiecień 2021 - 19:23

  • Zielony, Piotr Gołąb i Przemek_M lubią to

#819 OFFLINE   Piotr Gołąb

Piotr Gołąb

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1474 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 04 kwiecień 2021 - 19:24

Bo to może kolega wybitnym specjalistą jest a Wy tak od razu że ironia

Zapewne tak jest  :)  ;)


  • menduza lubi to

#820 OFFLINE   Jerzy Arak

Jerzy Arak

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Arak

Napisano 04 kwiecień 2021 - 22:08

Pstrągi łowie od 10 lat. łowię tylko na bardzo niewielkich rzeczkach i dlatego do tej pory mój rekord to było 50 cm. 

Chciałbym zadać bardzo istotne pytanie. 

 

Po co został założony ten wątek : "Rzeki Lubelszczyzny" skoro nie można w nim nic pisać o rybach ?

 

I proszę nie odpowiadać lamentując że rozgłaszanie gdzie to jeszcze pływają pstrągi powoduje że zaraz lecą tam prócz kormoranów całe stada nieetycznych wędkujących.

 

Po co zakładać w ogóle jakiekolwiek wątki typu "wieści z nad wody" ?