Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przyczepa podłodziowa - rolki, płozy czy podpory?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
834 odpowiedzi w tym temacie

#601 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 739 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 13 czerwiec 2022 - 11:33

Gdzieś wcześniej już pisałem, że miałem przyczepę na płozach, potem rodzimą produkcję na rolkach a skończyło się na przyczepie Pega Multiliner.

 

Łódka jest jak na swój rozmiar jest dość ciężka, waży ze wszystkim pewnie koło 700 kg, stoi dość wysoko na przyczepie ale wodowanie to absolutna bajka w porównaniu do wszystkiego co miałem wcześniej. Łódź opiera się na 32 rolkach i wszystkie są wachliwe w każdym kierunku

 

Spycha się łódź jedną ręką i wciąga bez najmniejszego wysiłku, dodatkowo zawsze idealnie równo się łódź na niej ustawi a wjeżdżam do wody tak, że zanurzona jest opona do felgi. 


  • Bielun22 lubi to

#602 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1500 postów

Napisano 16 czerwiec 2022 - 17:22

Kurcze nagralbys mi filmik z tego wodowania bo moze rzeczywiscie masz jakas super przyczepe - duzo masz rolek kilowych? ... Ja musze zjezdzsc zawsze to sie zgadza ale o 1/3 plycej niz przyczepka z rolkami.

Ja rowniez nagram filmik i pokaze...

Zgodnie z tym co pisalem - tak wyglada moje wciaganie lodki na przyczepe analogicznie zrzucanie jej na wode rowniez:) az mierzylem dzisiaj miarka ile potrzebuje glebokosci wody - 40cm wystarcza a jak jest wumiar suma to juz wgl nie ma o czym gadac:)
Ponizej link - czekam na filmik jak to wyglada u Ciebie :)

https://youtu.be/LC3CxA5q1Xc

Użytkownik womaly23 edytował ten post 16 czerwiec 2022 - 17:22

  • Biesan i Przemek_M lubią to

#603 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5539 postów
  • Imię:adam

Napisano 16 czerwiec 2022 - 17:58

Krzysiek, te przyczepy pega zaczynają się od 4400€ :) w katalogu to wygląda ładnie, zapewne są warte tych pieniędzy, tylko ta cena będzie dla większości osób zaporowa...

#604 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1823 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 16 czerwiec 2022 - 22:09

Zgodnie z tym co pisalem - tak wyglada moje wciaganie lodki na przyczepe analogicznie zrzucanie jej na wode rowniez:) az mierzylem dzisiaj miarka ile potrzebuje glebokosci wody - 40cm wystarcza a jak jest wumiar suma to juz wgl nie ma o czym gadac:)
Ponizej link - czekam na filmik jak to wyglada u Ciebie :)

https://youtu.be/LC3CxA5q1Xc

Ja przy takim napływawaniu na przyczepę na jednym ze swoich slipów uszkodziłem śrubę. 40 cm to tu jest chyba na wysokości dziobnicy.

#605 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 739 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 17 czerwiec 2022 - 04:47

Krzysiek, te przyczepy pega zaczynają się od 4400€ :) w katalogu to wygląda ładnie, zapewne są warte tych pieniędzy, tylko ta cena będzie dla większości osób zaporowa...

Adaś masz rację - tanio nie jest. I słusznie zauważyłeś, że "zaczynają się" od tej ceny.

Mimo wszystko uważam, że jest warta każdej wydanej na nią złotówki.

 

I co więcej jestem przekonany, że nasi producenci byli by w stanie robić takie same przyczepy albo i lepsze ale nie ma na to rynku, bo każdy chce tanio.

 

Na elektronikę wywalamy po kilkadziesiąt tysięcy a na przyczepę nam szkoda, bo ryb nie pokazuje. A ja uważam, że przyczepa to jeden z najważniejszych elementów mobilnych zestawów wędkarskich.



#606 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1500 postów

Napisano 17 czerwiec 2022 - 05:55

Ja przy takim napływawaniu na przyczepę na jednym ze swoich slipów uszkodziłem śrubę. 40 cm to tu jest chyba na wysokości dziobnicy.

No chyba nie:) same niedowiarki - szopki nie bexe robił i z miarka po wodzie latał nie będę, wasza racja moim spokoj:)

Ps urwales srube a spodzina cala? Ha ha ha

Użytkownik womaly23 edytował ten post 17 czerwiec 2022 - 05:57

  • Radbraw lubi to

#607 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1823 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 17 czerwiec 2022 - 10:54

No chyba nie:) same niedowiarki - szopki nie bexe robił i z miarka po wodzie latał nie będę, wasza racja moim spokoj:)

Ps urwales srube a spodzina cala? Ha ha ha

HA HA HA. Uszkodziłem, uszczerbiłem, a nie urwałem. Nie wiem jakie to ma znaczenie?

 

Pokazałeś fajny, równy głęboki slip, wodowanie z niego w obie strony to żaden problem. Pokaż film z takiego, gdzie naprawdę jest 40 cm wody na końcu przyczepy :)


  • thug i RobsonAL lubią to

#608 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 17 czerwiec 2022 - 12:38

Karkoszek tu womaly ma racje na amerykanska przyczepe wystarczy te 2 stopy wody na koncu przyczepy potem ludka idzie lekko w gore na plozach

#609 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1823 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 17 czerwiec 2022 - 13:16

Co dwie stopy to nie jedna ;)

Mam Nitro NX882 na oryginalnej przyczepie. Wodowałem się na płytkiej wodzie, nieźle się umęczyłem, aby ją zepchnąć z tych belek, a potem wciągnąć.
Mam też Pro Craft na przyczepie europejskiej z rolkami, tu wodowanie na płytko jest lżejsze.

Wodowałem też Alumacrafta Voyageur sport na przyczepie Kalf - bajka.


Użytkownik karkoszek edytował ten post 17 czerwiec 2022 - 13:17


#610 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1500 postów

Napisano 17 czerwiec 2022 - 19:27

Przy okazji nagram z dedyckacja dla ciebie, jeszcze powiedz czy wodowanie w jedna osoby czy w dwie bo to ma duze znaczenie:) wiadomo ze jak kierowca strzeli z hamulca a ty w lodce juz na zapalonym sionik na wstecznym to calkowicie bez oporu idzie ale ok nagram nagram,

Użytkownik womaly23 edytował ten post 17 czerwiec 2022 - 19:30

  • Radbraw lubi to

#611 OFFLINE   perch22

perch22

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 332 postów
  • LokalizacjaMazury
  • Imię:Jan

Napisano 18 czerwiec 2022 - 11:54

Witam a nieda się ustawić belek z lekkim spadkiem do tyłu względem rolek i łajba powinna przesuwając się do tyłu podnosić się z belek i nie stawiać oporu.

Pozdrawiam.

#612 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 20 czerwiec 2022 - 09:34

Perch pewnie ze sie da

#613 OFFLINE   Pat92

Pat92

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 177 postów
  • LokalizacjaMazowieckie

Napisano 01 lipiec 2022 - 13:01

Panowie. Stałem się posiadaczem Łodzi Wigry 360, po przesiadce z pontonu na przyczepce z niewiadowa do 450dmc mam płozy i dwie dolne kilowe rolki.
Czy ktoś może na takiej przyczepce wozi taka łódkę? Interesuje mnie jak macie rozwiązane przewożenie na tej przyczepie takiej lodki z silnikiem w moim przypadku 13.5, czy na końcu trzeba dawać jakieś rolki wzmacniające etc.
Dodatkowo nie zawsze mam dobry slip, czasami muszę zwodowac sam, nie wiem czy zrobić krótkie płozy i jak w tym niewiadowie rozwiązać ewentualne mocowanie rolek na koniec Łodzi za ostatni gruby profil wystaje bardzo dużo

#614 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 980 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 01 lipiec 2022 - 14:01

Jak za dużo wystaje bez podparcia nie jest to dobre dla łódki zwłaszcza jak wisi silnik . Zobacz czy nie da się dziobnicy przesunąć do przodu wtedy mniej będzie wystawać i rolek wstaw tyle żeby łódka lekko się po nich sunęła płozy podpierają i stabilizują całość . Swoją dwa dni ustawiałem , jest trochę zabawy ale potem lekko się łódkę woduje
  • Przemek_M lubi to

#615 OFFLINE   Bartek1989

Bartek1989

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisano 01 lipiec 2022 - 18:38

Mam solara 360 czyli bliźniaka i niewiadow p400. Dyszel nam rozsuniety na max, łódka do przodu i na końcu na tej belce zamocowałem rolkę wachliwą. Do tego mam dwie orginalne rolki co daje producent +plozy około 1m i jest spoko
  • Pat92 lubi to

#616 OFFLINE   Pat92

Pat92

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 177 postów
  • LokalizacjaMazowieckie

Napisano 03 lipiec 2022 - 21:42

Mam płozy pozostałe po gumiaku stąd moje pytanie czy przewożenie lodzi z silnikiem jak na zdjeciach ponizej nie poniszczy pawezy?

Ewentualnie planuje zakup dodatkowo kołyski podłodziowej ktora bede chcial zamontowac na tej belce ktora ma mocowania do pasa.

Macie jakies doswiadczenia?

Załączone pliki


Użytkownik Pat92 edytował ten post 03 lipiec 2022 - 21:43


#617 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1500 postów

Napisano 04 lipiec 2022 - 10:45

Poniszczy z czasem - musisz przesunac plywadlo do przodu albo przedluzyc podpory, na samym koncu tam gdzie ma najciężej powinna byc podparta...
  • pawlo29 i Przemek_M lubią to

#618 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5539 postów
  • Imię:adam

Napisano 15 lipiec 2022 - 21:20

Panowie gdzie można kupić takie koła podporowe ? Szukam i znaleźć niemoge...

Załączone pliki



#619 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2120 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 16 lipiec 2022 - 05:44

Wpisz koła do wózka inwalidzkiego

#620 OFFLINE   12345

12345

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 185 postów
  • LokalizacjaZ Piątnicy, no bo skąd! ;)

Napisano 16 lipiec 2022 - 07:17

Polecam takie :
Koło zwykłe PU (pełne) do taczek rozmiar 260x75 fi 20/75 Fp Łs C




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych