Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nasze muchy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6179 odpowiedzi w tym temacie

#5981 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2662 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 12 lipiec 2022 - 20:56

Nadszedł czas wylotu mrówek, więc trzeba dorobić trochę suchych imitacji. #14 i #10 będą optymalne.

Też czekam z niecierpliwością na latające mrówki , ale puki co nie marnuję czasu i chrust w natarciu.

Załączone pliki


  • Sławek Oppeln Bronikowski, Tomek.M, Jack__Daniels i 6 innych osób lubią to

#5982 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3655 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 13 lipiec 2022 - 05:43

Piękna mrówa Piotrze :)


  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to

#5983 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2662 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 16 lipiec 2022 - 19:51

Jak dla mnie przynęta nr1  na warszawską Wisłę , to chruścik.

Te ukręcone tak na szybko na haku #18.

Załączone pliki


Użytkownik Pisarz.......ewski Piotr edytował ten post 16 lipiec 2022 - 20:03


#5984 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3655 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 17 lipiec 2022 - 09:03

A co to Piotrze ma imitować?



#5985 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2662 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 17 lipiec 2022 - 12:04

A co to Piotrze ma imitować?

Przynętę ? :D

Ostatnie kilka wieczorów nad Wisłą dały mi na tę przynętę nie podobną do niczego :D , kilkanaście kleni powyżej 30 cm (największy 38cm),

dwie certy , krąpia i cztery bolenie , ale w śmiesznym rozmiarze .

Wcześniej próbowałem na przeróżne klasyki jak Red Tag , Goddard  i efekty były zdecydowanie gorsze . No cóż pewnie wiślane ryby są głupie i się nie poznały ;)  :D .

 

Pozdrawiam 


  • ezehiel, shavt i S.N. lubią to

#5986 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 17 lipiec 2022 - 19:31

To ze sie poznaly na muchach jakie ukreciles to wydaje sie oczywiste skoro miales fajne lowy.

Druga oczywista sprawa jest ze owe muchy absolutnie nie sa imitacjami chruscikow :)
  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to

#5987 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 17 lipiec 2022 - 19:37

Nadszedł czas wylotu mrówek, więc trzeba dorobić trochę suchych imitacji. #14 i #10 będą optymalne.


Sliczne imitacje mrowek. Tak teraz w Szwecji niesamowita mucha na nocne lipienie :) jak bym tam kiedys w lecie mial jechac to sie odezwe :)
  • Tomek.M lubi to

#5988 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2662 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 18 lipiec 2022 - 06:34

Druga oczywista sprawa jest ze owe muchy absolutnie nie sa imitacjami chruscikow :)

Masz całkowitą rację , ale jeśli masz na myśli imitację chrusta w wersji sucha. :)

 

Jak to wyglądało.

Po tegorocznych upałach na warszawskiej Wiśle zaczęła się   rójka chrusta . Nad rzeką fruwają tysiące mew i objadają się wylatującymi chrustami. Przebywanie nad brzegiem rzeki , to koszmar chrusty nie dają spokoju . Wchodzą pod ubranie , do uszu , nosa po prostu plaga. 

Moimi muszkami w wersji sucha interesują się co najwyżej uklejki :( . Jednak gdy mucha namoknie i wiślany przelewowy nurt wciągnie ją pod wodę  następują atomowe brania :) . Tak jak pisałem biorą klenie , certy , krąpie , a nawet nie durze bolenie .Najlepsze efekty mam kiedy utopioną muchę delikatnie podciągam ku powierzchni. 

 

Od kilku dni zimno jak by to nie był lipiec . Mewy obżerające się chrustami jak i wszędobylskie nie dające spokoju chrust , to już tylko wspomnienie .

Moimi muszkami w wersji sucha nadal interesują się uklejki  :) . W wersji mokra pomimo moich wysiłków, muszką  nie interesuje się nic. :(

 

Jaki z tego wniosek ? ^_^


Użytkownik Pisarz.......ewski Piotr edytował ten post 18 lipiec 2022 - 06:50

  • marian-56 lubi to

#5989 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3655 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 18 lipiec 2022 - 09:09

Piotr ja ostatnio wzdręgi łowiłem na suche ale już po ciemku, podciągałem muchę która leciutko smużyła, zatrzymywałem i było branie. Tylko zrobiło się chłodniej i przestały reagować. Za to teraz biorą na tanty z 2,5mm główką mosiężną lub malutkie kopytka 1cm ale w opadzie. Przynęty prowadzone po powierzchni, lub w jej okolicy są ignorowane.


Użytkownik Tomek.M edytował ten post 18 lipiec 2022 - 09:10

  • Pisarz.......ewski Piotr i grey lubią to

#5990 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2662 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 18 lipiec 2022 - 10:14

Piotr ja ostatnio wzdręgi łowiłem na suche ale już po ciemku, podciągałem muchę która leciutko smużyła, zatrzymywałem i było branie. Tylko zrobiło się chłodniej i przestały reagować. Za to teraz biorą na tanty z 2,5mm główką mosiężną lub malutkie kopytka 1cm ale w opadzie. Przynęty prowadzone po powierzchni, lub w jej okolicy są ignorowane.

Tomek  :)

Musze się w końcu zmobilizować i pojechać na gościnne występy :D w  te Twoje wędkarskie tereny( zwłaszcza że mnie już zapraszałeś :highfive: ). Co roku sobie obiecuje że jadę i co co roku nie realizuję tematu.  :(



#5991 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 18 lipiec 2022 - 16:15

Hej,

Czesto lowilem na ostrej rojce chrusta wraz z latajacymi mewami. Ryby troche inne bo lipienie. Nic lepszego od nimfy nie bylo, czesto lowilem nimi jak mokrymi.

Jak wylatuje tego straszne ilosci na raz to jedynie jak ktos lubi sucha to wielki goddard czy cos w tym stylu.

Podobnie mialem kiedys z march brown w Szkocji. Wylatywaly w takich ilosciach ze ryby nie wiedzialy ktora zlapac, jednego ganialem dobra chwile z sucharem, szalu dostal, dopiero nimfe zasmakowal :)

Nie kopalem nigdy w wislanym mule czy glinie. Na Bugu mamy jetki w duzych ilosciach. Mialem taka mala nadzieje ze w tym roku jakies bolki polowie ale nie wyszlo :(
  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to

#5992 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1975 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 18 lipiec 2022 - 21:01

Dry od Die...

#5993 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 18 lipiec 2022 - 22:01

Dry od Die...


Hej,

Oczywiscie :) Unless you are bottom feeder :) :) :)

Zeby sie posmiac to poznalem wielu Szwedow wlasnie z tych co to dry or die... Tak po dwoch, trzech dniach na tym samym lowisku bylo fuck the dry !!! Polish Nymph Rules :):):)

#5994 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1975 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 18 lipiec 2022 - 23:27

(...)

Zeby sie posmiac to poznalem wielu Szwedow wlasnie z tych co to dry or die... Tak po dwoch, trzech dniach na tym samym lowisku bylo fuck the dry !!! Polish Nymph Rules :):):)


Najważniejsze żeby był z tego "fun"! A co do owych Szwedów to podejrzewam że to wynikało z tego że nie przeszli naszej " Polskiej Szkoły Flajfiszingu" gdzie z reguły się zaczyna od krótkiej/żyłki i napierdziela ryby a dopiero potem poznaje jasną stronę mocy... Ja już się na nimfę ryb nałowiłem, a na mokrą mnie to aż tak nie kręci. Ale sucharek to jest to! Cream de la cream... Zdarzają się dni nad rzeką że nie oddaje ani jednego rzutu bo nie ma "oczka". Ale z drugiej strony rozumiem tych co muszą się po prostu nałowić bez względu na styl... ;)
  • Sławek Oppeln Bronikowski, Pisarz.......ewski Piotr, pawelz i 1 inna osoba lubią to

#5995 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 19 lipiec 2022 - 11:59

Akurat ta miejscowka jest dosc specyficzna i lowienie na suchara srednio sie tam sprawdza. Cos tam sie ulowi ale po co jak chwile jazdy samochodem byla idealna miejscowka na takie lowienie?

Lowilem duzo na suchara nad Test, fajne rzeczy sie dzialy :) Meczenie calego dnia by moze gdzies tam nawet cos duzego zmusic to zdecydowanie nie dla mnie. Bierze sie dwie wedki i jak rusza sie suchar to zmiana z nimfowki.

#5996 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3655 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 26 lipiec 2022 - 22:35

Piotr, mrówki się ostatnio sprawdzają, dorobiłem kilkanaście takich.

Załączone pliki



#5997 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 31 lipiec 2022 - 18:02

Piotr, mrówki się ostatnio sprawdzają, dorobiłem kilkanaście takich.

Piękne. W zeszłym roku złowiłem niezłą palię na mrówkę tuz przy brzegu duzego jeziora. Wypatrzyłem niewielkie kółka pod krzaczkiem z którego coś czasem spadało do wody i potem delikatne, raptem kilkanaście centymetrów od brzegu-  plum.Zaczajony z łódki, a kurcze z brzegu byłoby wtedy łatwiej, w końcu zwabiłem.Ponieważ od czasu do czasu na wyjazdach zagranicznych jemy ryby, sprawdziłem dietę smakosza. Noszszsz...kilkadziesią mrówek takich jak Twoje i nic poza tym.Tak więc, warto mieć mrówki w pudle bo nigdy nic nie wiadomo.Takie wspomnienie, fly fishing the best!

Wielkość owadów-hak ok. 12-14.

Pozdrawiam Paweł

Załączony plik  DSCN9238.JPG   79,16 KB   23 Ilość pobrań


  • Sławek Oppeln Bronikowski, Tomek.M, Piotr Gołąb i 1 inna osoba lubią to

#5998 OFFLINE   Marcin_s

Marcin_s

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Marcin

Napisano 01 sierpień 2022 - 09:05

Piotr, mrówki się ostatnio sprawdzają, dorobiłem kilkanaście takich.

Mógłbym prosić o listę materiałów Tomku ?



#5999 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3655 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 07 sierpień 2022 - 17:36

Mógłbym prosić o listę materiałów Tomku ?

Tu masz wszystko  :)


  • mario70 i Marcin_s lubią to

#6000 OFFLINE   Xiaou

Xiaou

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaDzierzoniów
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:S

Napisano 08 wrzesień 2022 - 07:38

Panowie ktoś poleci sprawdzone haki do dużych much szczupakowych? Jakaś alternatywa dla ahrexa?

Wysłane z mojego ELS-NX9 przy użyciu Tapatalka




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych