Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nasze muchy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6192 odpowiedzi w tym temacie

#1961 OFFLINE   MichałZ

MichałZ

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 651 postów

Napisano 29 sierpień 2016 - 18:33

Czapelki na osiemnastkach

 

 

Załączone pliki


  • Maciek Rożniata, Pisarz.......ewski Piotr, robert.bednarczyk i 1 inna osoba lubią to

#1962 OFFLINE   MichałZ

MichałZ

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 651 postów

Napisano 01 wrzesień 2016 - 23:17

#30 zawiązana bez lupy, widać pewne niedociągnięcia

 

 

Załączone pliki

  • Załączony plik  small.jpg   26,29 KB   15 Ilość pobrań

  • maqu77, arturbukowski, Pisarz.......ewski Piotr i 3 innych osób lubią to

#1963 OFFLINE   Sicu

Sicu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaGdańsk/Warszawa
  • Imię:Maciej

Napisano 02 wrzesień 2016 - 06:33

Hardkor...



#1964 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4386 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 02 wrzesień 2016 - 07:52

#30 zawiązana bez lupy, widać pewne niedociągnięcia

-----------
Lipień może ich nie zauważy. :D ;)

#1965 OFFLINE   MichałZ

MichałZ

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 651 postów

Napisano 02 wrzesień 2016 - 09:40

-----------
Lipień może ich nie zauważy. :D ;)

sugerujesz kolorystykę fluo ? ;-)



#1966 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4386 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 02 wrzesień 2016 - 17:01

sugerujesz kolorystykę fluo ? ;-)

 Niedociągnięcia. :)

 

A tak poza tym live z Leska. To co teraz siada i "chodzi". Szkoda że mi tylko na .... szybę. :(

Wraz z moim ksero, hak #16 . Gdyby ktoś chciał można podrabiać a na pewno ryby się odwdzięczą testem kija i zestawów.   :)  :good:

Załączone pliki



#1967 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2664 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 02 wrzesień 2016 - 19:08

#30 zawiązana bez lupy, widać pewne niedociągnięcia

Dla mnie to kosmos! :o Dobry jesteś w te klocki :good: .

Lupę to ja używam jak mam do czynienia z #14 , w takim przypadku to musiałbym użyć mikroskopu :D .



#1968 OFFLINE   MichałZ

MichałZ

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 651 postów

Napisano 03 wrzesień 2016 - 08:14

 Niedociągnięcia. :)

 

A tak poza tym live z Leska. To co teraz siada i "chodzi". Szkoda że mi tylko na .... szybę. :(

Wraz z moim ksero, hak #16 . Gdyby ktoś chciał można podrabiać a na pewno ryby się odwdzięczą testem kija i zestawów.   :)  :good:

Tak cegiełki w samo południe :-)
Zaraz zaczną się moje ulubione bladoróżowe...
Za kilka dni wyprowadzam się na miesiąc do Leska, będę miał to samo na szybie i podobne na końcu przyponu ;-)
 

 



#1969 OFFLINE   MichałZ

MichałZ

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 651 postów

Napisano 03 wrzesień 2016 - 08:16

Dla mnie to kosmos! :o Dobry jesteś w te klocki :good: .

Lupę to ja używam jak mam do czynienia z #14 , w takim przypadku to musiałbym użyć mikroskopu :D .

Dziękuję, korzystam, póki jeszcze oczy w formie.



#1970 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4386 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 03 wrzesień 2016 - 08:44

Tak cegiełki w samo południe :-)

--------
Spentów dalej ci sie nie chce ukręcić. :)
Popołudniu aż do zmierzchu lepsze są te cegiełki ale płynące z rozłożonymi "łapkami". Takie krzyżyki". :)
Oby tylko czasu i wejściówek ci starczyło na m-c. Wodę na pewno bedziesz miał super. W końcu najpiękniejsza pora roku w Bieszczadach.

Jeszcze ciekawostka dla tych którzy zastanawiają sie jak imitować skutecznie "larwkę nimfy" czyli tzw. pedałka, nimfetkę, itd, itp.
Popatrzcie na 5 zdjęcie jak ryba widzi nasza muchę płynąca na powierzchni na tle nieba. Wiadomo, tulowik w słońcu jest prześwitujący światłem słońca jak na fotce nr 2 i ryba patrząc z boku (po bokach ma oczy) chyba to widzi, dlatego kolory są tak cholernie ważne, choć my widzimy tylko kształt jak na fot.5. Przy dobieraniu kolorów pamiętajcie że musi być materiał (tulowik naszej muchy) namoczony. Inaczej na pewno bedzie za ciemny zwłaszcza że kolor haczyka (podkład) jest czarny. Niektórzy nawet
malują farbą nitro na biało. :)
Nieważne.
Teraz każda nimka zrobiona taj jak na Fot.5 i podana na (lub najbliżej) powierzchni lustra wody bedzie tak samo skuteczna jak sucha mucha. Skrzydełka są wcale niepotrzebne!!! Ważny jest sam kształt i wielkość imitacji!!!!! Najważniejsze cechy łownej muchy. Tulowik, ogonek, i jakies odnóża i .... rewelka, są brania!!!! :)
Myślcie i patrzcie będąc nad wodą jak ryby. To jest najważniejsze!!! Inaczej wszystko da w doopę i będziecie sie miotać nie wiedząc czego zbiera a ja nie mam brań. :D :)

Powodzenia w obserwacjach i myśleniu.
A.P.

Użytkownik trout master edytował ten post 03 wrzesień 2016 - 09:01

  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to

#1971 OFFLINE   MichałZ

MichałZ

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 651 postów

Napisano 03 wrzesień 2016 - 09:09

--------
Spentów dalej ci sie nie chce ukręcić. :)
Popołudniu aż do zmierzchu lepsze są te cegiełki ale płynące z rozłożonymi "łapkami". Takie krzyżyki". :)
Oby tylko czasu i wejściówek ci starczyło na m-c. Wodę na pewno bedziesz miał super. W końcu najpiękniejsza pora roku w Bieszczadach.

Jeszcze ciekawostka dla tych którzy zastanawiają sie jak imitować skutecznie "larwkę nimfy" czyli tzw. pedałka, nimfetkę, itd, itp.
Popatrzcie na 5 zdjęcie jak ryba widzi nasza muchę płynąca na powierzchni na tle nieba. Wiadomo, tulowik w słońcu jest prześwitujący światłem słońca jak na fotce nr 2 i ryba patrząc z boku (po bokach ma oczy) chyba to widzi, dlatego kolory są tak cholernie ważne, choć my widzimy tylko kształt jak na fot.5. Przy dobieraniu kolorów pamiętajcie że musi być materiał (tulowik naszej muchy) namoczony. Inaczej na pewno bedzie za ciemny zwłaszcza że kolor haczyka (podkład) jest czarny. Niektórzy nawet
malują farbą nitro na biało. :)
Nieważne.
Teraz każda nimka zrobiona taj jak na Fot.5 i podana na (lub najbliżej) powierzchni lustra wody bedzie tak samo skuteczna jak sucha mucha. Skrzydełka są wcale niepotrzebne!!! Ważny jest sam kształt i wielkość imitacji!!!!! Najważniejsze cechy łownej muchy. Tulowik, ogonek, i jakies odnóża i .... rewelka, są brania!!!! :)
Myślcie i patrzcie będąc nad wodą jak ryby. To jest najważniejsze!!! Inaczej wszystko da w doopę i będziecie sie miotać nie wiedząc czego zbiera a ja nie mam brań. :D :)

Powodzenia w obserwacjach i myśleniu.
A.P.

Właśnie robię suche dla takiego jednego Svena ;-) i mam na liście rusty spinnery w rozmiarach 16 i 18
Jeszcze chwilka i wrzucę zdjęcia.
Wejściówek mi starczy spokojnie. Tydzień łowię na Oesie, na tydzień lecę na Vah no i 2 lub 3 tygodnie na zwykłym, pewnie bliżej 10 października będziemy się mijać gdzieś przy głowacicowych dołkach ;-)



#1972 OFFLINE   K.Kalisz

K.Kalisz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk

Napisano 04 wrzesień 2016 - 13:17

Wejściówek mi starczy spokojnie. Tydzień łowię na Oesie, na tydzień lecę na Vah no i 2 lub 3 tygodnie na zwykłym, pewnie bliżej 10 października będziemy się mijać gdzieś przy głowacicowych dołkach ;-)

Zazdroszczę ! ....2-3tygodnie to iście maraton !. Ile zapewni jednak bezcennych wniosków i obserwacji... a o przeżyciach to nawet nie piszę :)

Również niebawem ruszam na "zwykły".


  • MichałZ lubi to

#1973 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1973 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 04 wrzesień 2016 - 15:48

 Niedociągnięcia. :)

 

A tak poza tym live z Leska. To co teraz siada i "chodzi". Szkoda że mi tylko na .... szybę. :(

Wraz z moim ksero, hak #16 . Gdyby ktoś chciał można podrabiać a na pewno ryby się odwdzięczą testem kija i zestawów.   :)  :good:

Świetne te foty trout, ciekawy także komentarz. :)

Jest jednak pewien aspekt dotąd ( a może?) nie podnoszony.To ruch owada, szczegolnie unoszacej się "nimfy", ruch praktycznie nie do odtworzenia.Te mikrowęzowe skręty, wygiecie tułowia , ruchy odnózy ,swoista gimnastyka na granicy wody i powietrza.... Miękkość materiałów nie zawsze to kompensuje niestety.


  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to

#1974 OFFLINE   MichałZ

MichałZ

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 651 postów

Napisano 04 wrzesień 2016 - 21:10

obiecane trupki ;-)

 

 

Załączone pliki


  • Pisarz.......ewski Piotr, daniel. i ezehiel lubią to

#1975 OFFLINE   Pluszszcz

Pluszszcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 617 postów

Napisano 05 wrzesień 2016 - 07:22

Świetne te foty trout, ciekawy także komentarz. :)

Jest jednak pewien aspekt dotąd ( a może?) nie podnoszony.To ruch owada, szczegolnie unoszacej się "nimfy", ruch praktycznie nie do odtworzenia.Te mikrowęzowe skręty, wygiecie tułowia , ruchy odnózy ,swoista gimnastyka na granicy wody i powietrza.... Miękkość materiałów nie zawsze to kompensuje niestety.

Fotki rzeczywiście fajne. Mało komu chce się teraz fotografować taki drobiazg jak owady nad wodą.

To są najwyraźniej spinnerki (delikatna budowa ciała i przeźroczyste skrzydełka) i  już pewnie po dwóch przeobrażeniach. Czeka je jeszcze tylko lot nad wodę i złożenie jajeczek.

Całkiem możliwe, że łatwiej je "zaimitować" jakąś muszką niż wylatujące z wody duny, bo leżą na wodzie z płasko rozłożonymi skrzydełkami. Duny sobie siedzą i właściwie nie wiadomo co te ryby tak naprawdę widzą. :)



#1976 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4386 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 05 wrzesień 2016 - 10:39

Całkiem możliwe, że łatwiej je "zaimitować" jakąś muszką niż wylatujące z wody duny, bo leżą na wodzie z płasko rozłożonymi skrzydełkami. Duny sobie siedzą i właściwie nie wiadomo co te ryby tak naprawdę widzą. :)

-----------
Łowienie ryb jest takie proste jak się tylko myśli. :)

#1977 OFFLINE   tlok

tlok

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaPabianice

Napisano 05 wrzesień 2016 - 11:19

Arek wiaz te spenciki ceglaste bo zostaly mi tylko 4 szt. a 17 wrzesnia przybywam na San hehe



#1978 OFFLINE   MichałZ

MichałZ

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 651 postów

Napisano 05 wrzesień 2016 - 12:26

-----------
Łowienie ryb jest takie proste jak się tylko myśli. :)

 

Są momenty, że mnie przerażasz, sprawiasz, że kurczę się jak lód ,który wystawiony na działanie promieni słonecznych z ciała stałego przechodzi w płynne aby zaraz potem wyparować w przestworza w filozoficznym uniesieniu....

w rozproszeniu, zapominając o myśleniu

Dzięki Arek!



#1979 OFFLINE   MichałZ

MichałZ

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 651 postów

Napisano 05 wrzesień 2016 - 17:18

Midże na osiemnastkach

 

 

Załączone pliki



#1980 OFFLINE   randomrodmaker

randomrodmaker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 419 postów
  • LokalizacjaKrk
  • Imię:Paweł

Napisano 05 wrzesień 2016 - 17:50

Michał, zawsze podziwiałem Twoje muchy, wiadomo - wykonanie, proporcje, staranność, no po prostu mucha nie siada ;)

To co mi się w Twoich produkcjach szczególnie podoba to wyczucie koloru, zdradzające dużą kulturę plastyczną,

nawet jaskrawe akcenty "siedzą" jak u dobrego malarza.


  • trout master lubi to