Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zestaw trociowy.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   na ryby

na ryby

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • LokalizacjaKaszuby

Napisano 14 listopad 2009 - 00:01

Koledzy, proszę o radę, jaki złożyć zestaw trociowy z pazurem, na pomorskie rzeki. Co do zestawów z pazurem to jestem całkowitym lajkonikiem. Napiszcie co radzicie, co Wam się sprawdza. Za okazaną pomoc z góry dziękuję.

#2 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 14 listopad 2009 - 08:42

dzien dobry, witaj na forum jerkbait.pl

#3 OFFLINE   na ryby

na ryby

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • LokalizacjaKaszuby

Napisano 14 listopad 2009 - 13:20

Witam Szanowną Redakcję

#4 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 14 listopad 2009 - 14:10

Cześć,

Proszę, napisz coś więcej, co preferujesz - długość kija, ciężar wyrzutu, rodzaj akcji itd. A także, czy sklepowy kijek, czy z pracowni.

Sklepowy - zajrzyj na http://zbik.fishing.pl/.

#5 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 14 listopad 2009 - 15:49

na poczatek proponuje ten artykul http://www.jerkbait.pl/?p=198 :D


#6 OFFLINE   na ryby

na ryby

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • LokalizacjaKaszuby

Napisano 14 listopad 2009 - 18:10

hej kryst i inni koledzy zaglądający do tego wątku

Tak sobie myślę że może napiszę jakim kijem teraz łowię: Mitchell Twister 300, 30-60 g. Do tego Spro Red Arc 10400. Fajnie się komponuje z kijem :mellow: moja żonka tak uważa. A tak na poważnie to nie podoba mi się w tym kiju długość dolnika od końca zatrzepu kołowrotka do gałki na dolniku 39 cm. Wystaje mi za łokieć i zaczepiam o ciuchy itp. Wiem że musi być moc ale wydaje mi się że mógłby być krótszy. Przynenty jakie używam to klasyka wobleki 7-10 cm, wachadła 16-25 g, i moje ulubione obrotki 10-22 g. Na razie myślę o kiju seryjnym, ale otwarty jestem też na rękodzieło, gdyby jakiś kolega miał używany kijek w rozsądnej cenie. Najczęściej łowię na Łebie, Słupi, Parsęcie. W artykule (http://www.jerkbait.pl/?p=198 )znalazłem już takie cacko na blanku ATC ISA904, ale o cenie wolę nie myśleć. O kiju już dość, a młynek taki się nadda: Team Daiwa Advantage 150 HL? Może moje złote myśli kogoś rozbawią, ale podreślam to początek mojej castingowej drogi i już wiem że będzie kręta, wybista itp :D .


#7 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 14 listopad 2009 - 19:28

Zgoda, ISA to dobry wybór. Kolega @marcinesz pożyczył ode mnie ten kij na weekend, bo przymierza się do zrobienia spinningu na tym blanku. Wiem, wiem, to nie to samo, lecz pewne wrażenia będzie miał. Całkiem niedawno dołożyłem do isy Daiwa Luna 103L z żyłką. To też sprawdzi Marcin. Ja będę testował ten zestaw dopiero na zlocie. Może uda ci się wyrwać na jeden dzień do Międzyzdrojów, proponuję sobotę 27-go, będziesz miał okazję zobaczyć więcej kijków, młynków i poznać np. Daniela z XRods. To spotkanie może Ci dać więcej niż dyskusja na forum. Zapraszam!

#8 OFFLINE   Pablos

Pablos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaGryfice

Napisano 14 listopad 2009 - 20:09

Witaj na forum!!
Do tych klasycznch blaszek i wirówek, o których napisałeś to ta Dawia bedzie ok, gorzej natomiast z woblerkami. Tu czesto zdarzaja sie nieloty, wiec najlepiej żeby multi miał lekką szpulkę i małe przełożenie. Moje typy to Curado 201DPV lub Abu Revo Premier. Za drugim na korzysć przemawia też mniejsza waga, ale Curadziak to niezniszczalna maszyna. A moje marzenie to CC101DC, ale to już większy wydatek.
Będę próbował w tym roku wobkami 7-15gr z Dragon Destiny 7-28gr 260cm oraz Curado 101D. Niestety ten kij nie posiada ogromnej mocy stąd z większą ryba bedzie zabawa.
Pozdraiwam!

#9 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 14 listopad 2009 - 20:13

kryst prawdę Ci powie... yy tzn mówi...

faktycznie jesli chcesz w krótkim czasie, zdobyc spore doswiadczenie, obejrzec kilk aalbo i kilkanascie patykow i miec w dodatku okazje opmachac tym wszystkim w roznych zestawieniach to jak dla mnie istnieje tylko jedna opcja - ZLOT :mellow: w tym przypadku Salmo Saltus 2009 (i nie mówie tego dlatego, że jestem organizatorem :D )

#10 OFFLINE   na ryby

na ryby

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • LokalizacjaKaszuby

Napisano 14 listopad 2009 - 20:42

Pablos nie boisz się że 2,60 będzie za mało, poza Redą i podobnymi ciurkami, z całym szacunkiem dla tej rzeki?

#11 ONLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 listopad 2009 - 19:14

Ponieważ zostałem wyzwany do tablicy :D - na razie muszę niestety donieść, że ze względu na pogodę niestety nie mogłem przetestować kijka na Wiśle - bo przewiduję ISA904 go do jednak nieco innych zastosowań niż trociowe (a trotek generalnie nie łowię :( ).

Kijek będę testował pod kątem:
- trollingu woblerami 9-11cm DR i SDR w Wiśle;
- spinningowania gumami 3-4 cale na główkach 10-40g w Wiśle;
- spinningowania boleniowymi woblerami i gumami 10-30g w Wiśle;
- trollingu dużymi woblerami i gumami szczupakowymi (30-60g) - tutaj nawet jeśli kij się nie sprawdzi, niekoniecznie przesądzi to o tym, że go nie uzbroję - bo to margines zastosowań, do których szukam kija.

Generalnie po wrażeniach na sucho ten kijek poraża mocą, choć z relatywnie czułą szczytówką. Zdaję sobie sprawę, że do pierwszych ww. trzech zastosowań ten kijek może być za mocny, choć na dużej rzece pewien margines mocy jest wskazany - choćby ze względu na możliwość spotkania z Panem Wąsatym :D ...

Zdaję sobie sprawę, że mój post jest nieco OT (off-topic lub off-trociowy :D ), ale być może 'na ryby.pl' z tego opisu i moich późniejszych wrażeń coś jednak wyniesie :D .

#12 OFFLINE   na ryby

na ryby

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • LokalizacjaKaszuby

Napisano 15 listopad 2009 - 20:21

dzięki marcinesz

jasne że wyniosę. Bardzo fajnie że kijek poraża mocą, przy relatywnie czułej szczytówce. Chyba każdy kto rzuca przynętą pod drugi brzeg, puszcza pływaka i przed samym krzaczkiem mocno go przytrzymuje, chciałby odrazu poczuć na szczytuwce jak zaczyna zamiatać, a do tego być pewnym że ma w ręce wystarczająco dużo mocy, żeby nawet przy większej odległości porządnie zaciąć rybkę i żeby np. wyjąć ją spod tego krzaczka. Ej rozmarzyłem się troszkę a tu jeszcze pozostało 46 dni 3 godziny 40 minut i 11 sekund do rozpoczęcia.

marcinesz czemu trotek generalinie nie łowisz?

#13 ONLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 listopad 2009 - 21:07

marcinesz czemu trotek generalinie nie łowisz?

Bo ja się urodziłem 1 stycznia :lol: :lol: :lol: . Choć taka trotka to byłby z drugiej strony fajny prezent :D .

#14 OFFLINE   Pablos

Pablos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaGryfice

Napisano 16 listopad 2009 - 00:45

Pablos nie boisz się że 2,60 będzie za mało, poza Redą i podobnymi ciurkami, z całym szacunkiem dla tej rzeki?

Zgadza się, nawisy lodowe, otwarte przestrzenie z trzcinowiskiem przy brzegu mogą dać się we znaki! Przeważnie łowię na Redze w zalesionych odcinkach stąd krótszy kij jest tam wygodniejszy. Co do reszty kombinuję i jeszcze szukam. Ale co raz bardziej dochodze do wniosku, że 7-8cm woblerowy nielot na końcu zestawu castingowego na otwartej przestrzeni przy mocniejszym wietrze np w twarz wyląduje nie dalej niz pod nogami bez wzgledu na sprzęt :wacko:

#15 OFFLINE   na ryby

na ryby

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • LokalizacjaKaszuby

Napisano 16 listopad 2009 - 13:20

Hej koledzy

a co byście poradzili zbudować na takim blanku: St.Croix SCII Graphite, extra heavy power, fast action 12-25, 3/4-2?

#16 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 16 listopad 2009 - 13:42

Hej koledzy

a co byście poradzili zbudować na takim blanku: St.Croix SCII Graphite, extra heavy power, fast action 12-25, 3/4-2?



w zasadzie to nic, no moze poza tym ze moc kija wydaje sie byc odpowiednia...

a co z dlugoscia?

bez symbolu blanku nie widze szansa na to by ktos mogl powiedziec cos wiecej o tym przypadku :D

#17 OFFLINE   na ryby

na ryby

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • LokalizacjaKaszuby

Napisano 16 listopad 2009 - 14:07

długość to jest 2 m. A gdzie szukać tego symbolu blanku, albo jak on wygląda? A może to jest ten symbol, 2S66XHF (tak jak pisałem nie znam się na tym). Dostałem taki blank od kolegi i zastanawiam się do czego go podpasować.

#18 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4914 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 16 listopad 2009 - 19:41

Ty sobie zrób na nim jerkówkę . Będzie idealna na polskie wody i ryby ..

#19 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1565 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 16 listopad 2009 - 20:06

Jako ze chodzi o zestaw na rzeke to pochwale sie swoim nabytkiem na rzeczne trotki(mimo ze nie jest zbyt wyszukany :mellow: )jesli chodzi o kij to Qualifier Cast & Troll Rozemejera 2.7m.co moge powiedziec o tym kiju?Na pewno mieka szczytówka i sztywny dolnik,pod duzym obciazeniem przechodzi w parabole a młynek to c 3 5601 ssc .

Załączone pliki



#20 OFFLINE   na ryby

na ryby

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • LokalizacjaKaszuby

Napisano 16 listopad 2009 - 20:52

salmon1977 dzięki za info ale jeszcze troszkę Cię pomęczę

nie masz problemu z tą długością wędki, nie brakuje Ci tych 30 cm? a jak C3 się sprawuje przy woblerach?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych