Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Bolenie 2009


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1616 odpowiedzi w tym temacie

#381 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5856 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 26 maj 2009 - 21:29

Ja dzisiaj 6 bolków w tym dwie grube ciotki, dodatkowo 2 spady, więc się wyszalałem. Widocznie bolki wyczuły jutrzejsze pogorszenie pogody i chciały sobie podjeść.
pozdrawiam
W


#382 OFFLINE   karuzo27

karuzo27

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów
  • LokalizacjaWWA
  • Imię:Mateusz

Napisano 26 maj 2009 - 22:17

właśnie też jutro rano jade na bolki.. bo ciśnienie zmniejsza się o 10hPa.. zobaczymy zobaczymy

#383 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1090 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 27 maj 2009 - 07:02

Ja dzisiaj 6 bolków w tym dwie grube ciotki, dodatkowo 2 spady, więc się wyszalałem. Widocznie bolki wyczuły jutrzejsze pogorszenie pogody i chciały sobie podjeść.
pozdrawiam
W

Ja też liczyłem, że przed zmianą pogody będą żarły, ale niestety. Łowiłem od 16;15 do 19, stacjonarnie, jedną miejscówkę. Zanotowałem jedno walnięcie pod nogami, niestety nie zaciąłem. Bolki pokazywały się sporadycznie i małe sztuki.

#384 OFFLINE   Singor_ths

Singor_ths

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 maj 2009 - 12:59

Takie bolki będą brały na zlocie <_<

.

Załączone pliki



#385 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 27 maj 2009 - 13:04

Skoro tak to za duże :huh:

#386 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3773 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 27 maj 2009 - 14:01

U mnie zmiana pogody wypadła rano. Byłem na miejscu idealnie. Nad wodą cisza i nic nie bierze a od południa idą kumuluski. Jak zakryły słońce natychmiast uaktywniły się mewy. Założyłem wobler Wujka i zaczął się łomot. 5 ładnych bolków w godzinę. Potem zaczęły się spady. W końcu złowiłem szóstego bolka nietypowo zaciętego za tylna kotwiczkę. Okazało się, że odpadło uszko przednie z zawartością. Zdarza się chociaż przykre, że jakaś ryba się teraz męczy. Po zmianie woblera na większy, spadów cd. Zamiana na inne wabki nie dała brań. Dałem odpocząć rybom i popłynąłem na inna miejscówkę. Zaczęło się nieciekawie, 30 min. bez brania. Potem potężny strzał jak poderwałem tylko ukleje z dna. Ciary poszły, przed oczami bolek na rekord PL, kwiaty, wywiady ... Niestety po minucie ryba spada a na lince koraliki z glutów. Potem poleciałem w miejsce gdzie złowiłem największego bolka w tym roku bo się zaczęło pokazywać tam jakieś duże rybsko. Niestety zanim doszedł strasznie się rozwiało i wszystko zaczęło siadać w oczach. Wróciłem na pierwszą miejscówkę ale zero reakcji. Powinienem się zwinąć ale postanowiłem potestować ukleją 12 cm z jedną kotwiczką. Leci pięknie, nie plącze się i jak jej dać czas, to łowi. Po 40 min, rzucania zaciąłem pięknego bolka czatującego przy dnie. Główka od przynęty była wbita w przełyk. Wyglądało to koszmarnie ale na szczęście mam wprawę i poszło super łatwo. Bolkowi z radości pomyliły się kierunki i wylądował jak orka na plaży :D Tu już czekali wolontariusze i zepchnęli go na głębszą

#387 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5856 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 27 maj 2009 - 14:14

Wcześniej się to nie zdarzało żeby oczko się wyrwało, ale w tym roku zauważyłem że część oczek się rusza. Nie wiem czy nie zmienili formuły kleju, sprawdź Robert pozostałe i spróbuj wkleić na epoksydowy. Ten lepiej trzyma niż Dragon do metalu, ale fajnie że połowiłeś :D Mi się to nie zdarzyło, a dość siłowo holuję.
pozdrawiam
J

#388 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3773 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 27 maj 2009 - 14:35

Teraz wszystko jasne, bo ja się głowiłem jak oderwały się 2 druty na raz :wacko: A to nie mono stelaż. Gdybym wiedział wcześniej to bym bardziej uważał przy wyhaczaniu bo to obluzowanie na bank przy wyhaczaniu bo kilka rybek już ten wobek złowił.

#389 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5856 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 27 maj 2009 - 15:11

Do tej pory nie było z tym problemu więc nie czułem potrzeby robić stelaża, a wklejanie oczek jest łatwiejsze. Jednak jak to się będzie powtarzało to będę musiał włożyć w to więcej pracy.
Ja na razie sprawdzam woblery po wyjęciu ryby i nie widzę uszkodzeń, ale jak mocno je traktowałeś to możliwe że coś tam się poluzowało.
pozdrawiam
J

#390 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 27 maj 2009 - 15:26

@Robert sumka na kiju pewnie miałeś w miejscu gdzie ja ostatnio połowiłem :D
Jak wstałem rano i wyszłem z psem to sobie tak pomyslałem pewnie jak jesteś nad wodą to zaniedługo będzie sajgon i się nie myliłem :D



#391 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3773 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 27 maj 2009 - 15:37

Sajgon to był jak wprowadzałem łódkę do garażu. Nie tylko wiem kiedy jechać ale też kiedy się zwijać :D A sum dokładnie z tego miejsca. Który to już z tego dołka? :D

#392 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 27 maj 2009 - 16:18

Dokładnie to już nie pamiętam, ale było ich tam sporo zawsze :D na szczęście nie są tak naiwne i bądz co bądz nie zawsze chcą współpracować :unsure:

A to co nie lubisz majowego deszczyku :D

#393 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 28 maj 2009 - 19:20

Dzisiejszy wyjazd oscylował w wiele brań, ale innej rybiej rasy :D

Na pocieszenie wziął jeden bolek spod nóg na RH10 i tyle było widać bolków w dniu dzisiejszym.

#394 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 28 maj 2009 - 20:28

To ja tez zaliczyłem dzis dniowke. Nie sledziłem prognozy, wiec zlało mnie ze trzy razy. Aktywnosc powierzchniowa zerowa. Obskoczyłem ze cztery dobre miejscowy. Pierwszego zdjałem rano jeszcze przy ,, lampie ,, z oderwanej opaski. Kazde łowy zaczynam tam i zdejmuje dyzurnego bolenia. Po chwili pogoda sie spartoliła. Przezło kilka ,, widowiskowych ,, chmurek a w przerwach pieknie sie uspakajało. Na kolejnej miejscowie cicho i pusto. Po 40min jednak ostre walniecie jak wobek wychodził na kamienie i 2:0 dla mnie :lol: Pozniej cisza i marsz dalej. Dołowiłem do wieczora jeszcze 4 sztuki z kolejnej ciekawej dziury, z przydennych warstw, na konkretnie dociążonego woblera. Chciałem zostac jeszcze dłuzej, ale na widok kolejnej sciany wody powiedziałem - dosyc juz tego . :D

#395 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5856 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 28 maj 2009 - 20:36

A ja dzisiaj dostałem lanie od żony która pokazała mi jak się łowi bolenie. Wyjęła jednego, a ja na zero :D
pozdrawiam
J

#396 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 28 maj 2009 - 20:49

Janek gratki... dla żonki :lol:... dla Ciebie za wobki :mellow:

#397 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 28 maj 2009 - 21:01

@wujek 1:0 to jeszcze nie lanie :unsure: no ale porażka jest zawsze porażką :o

#398 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5856 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 29 maj 2009 - 07:58

Redzi, no niech będzie że klapsik :lol:
Dzięki Patryk, przekażę :D

#399 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 29 maj 2009 - 22:05

Janek, wyskoczyć z żoną na bolenie - bezcenne :D
... sama przyjemność :mellow:

#400 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5856 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 30 maj 2009 - 11:54

Najlepszy kompan na ryby :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych