Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Bolenie 2009


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1616 odpowiedzi w tym temacie

#581 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9550 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 02 lipiec 2009 - 20:57

@Traq, nie wiem jak wygląda Odra ale Kwisa i Bóbr dzisiaj są mocno podniesione. Woda w nich brunatno-brązowa. Woda z trudem mieści się w rzecznych korytach. Jeśli takie są pozostałe dopływy a należy domniemywać, że są, (bo przecież Kotlina Kłodzka przeżyła bardzo obfite opady) to osobiście radziłbym odpuścić.
Zapytaj jednak na Ogólnym. Może ktoś z Wrocławia da dokładniejsze info.

#582 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 02 lipiec 2009 - 20:58

@Biosteron,
A jak tam u Ciebie bolki na podnieisonym Bugu? Ruszają się? Chociaż dla mnie to teoretyczne pytanie, w ten weekend nad Bug nie wpadnę...


Czesc.

Woda bardzo wysoka,bez spodniobutów ciężko tu mówić o łowieniu,nawet jakby coś się uwiesiło na kiju, to męka dla ryby i dla łowiącego.Jest tak, główne koryto... wysokie trawy w wodzie, za trawą woda i dopiero brzeg.Mam jedną miejscówkę z której można połowić bez stresu,ale niestety sezon wakacyjny i ciężko cokolwiek tam zdziałać.

#583 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3773 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 02 lipiec 2009 - 22:03

Gugcio, na szczęście u nas nie ma odpowiednika dużych niemieckich rzek, dlatego trudno Ci coś radzić. Jedyne podobieństwo jakie widziałem to grodzenie i utrudnianie dojścia do wody. U nas zajmują się tym wiśniaki a w Niemczech dołączają do nich firmy i państwo. Wszędzie tablice i drut kolczasty a na łące miny :lol: Szczerze współczuję. Jak bolków nie widać to próbuj obmacać dno. Jak nie bolki to może sandacze. Przewodnicy z Boden twierdzą, że ukleja to zender killer :D

#584 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 02 lipiec 2009 - 22:26

@Biosteron,
A jak tam u Ciebie bolki na podnieisonym Bugu? Ruszają się? Chociaż dla mnie to teoretyczne pytanie, w ten weekend nad Bug nie wpadnę...

Wybieram się za do Wrocławia na ślub kolegi. Zastanawiam się, czy przedłużyć sobie weekend o jeden dzień w poniedziałek, tak żeby w niedzielę wieczorem spokojnie połączyć leczenie kaca z machaniem na Odrze za boleniami. Ostatnio we Wrocławiu miałem nawet efekty, i to w samym centrum, które zawsze wcześniej ze spiningiem zupenie omijałem. Ale czy przy obecnej powodzi ma to w ogóle sens? Na imgw.pl podają że wszędzie w okolicy przekroczony jest stan alarmowy. Zastanawiam się co robić, bo szkoda mi trochę tego dnia urlopu. Może ktoś coś poradzi?



Bolenie we wrocku jedzą wszystko tylko nie moje przynęty ;)

Dziś (i wczoraj) po 3 godziny próbowałem złowić bolenia – choć jednego ze stada które regularnie i bez przerwy wyjadało narybek z klatki na Odrze – jak jeden prawie mnie ugryzł w nogę to pomyślałem że może jakiegoś chociaż podhaczę <_< !!!
Ale niestety dwa spięte brania (i dwa spięte wczoraj) i sponiewierana duma – powrót do domu dla odzyskania wiary we własne siły.

Swoją drogą jestem zadziwiony że na takiej powodziowej wodzie ryby są aktywne – chyba ta nietypowa pogoda i im dopiekła i zgłodniały (tyle że 2-3 cm narybek na tyle chyba zbaraniał że bolenie go wyjadały niczym wieloryby – nie musiały atakować tylko napływały i zjadały a do moich przynęt nie miały chęci :wacko:


#585 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2078 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 03 lipiec 2009 - 13:13

Dziekuje Panie Robercie :D dzis pojade porzucam z elek a innym razem skocze na laczenie sie 2 koryt. Ukleje sa swietne bylem mile zaskoczony i mam nadzieje ze wywabi jakies bolki z glebin :D

#586 OFFLINE   lukexio

lukexio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 lipiec 2009 - 14:16

@popper gratki bolus:)fajny widok rzeka :D chyba rzeka Odra :unsure:

#587 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3773 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 03 lipiec 2009 - 19:31

Ja dziś pierwszy raz w tym roku bez ryby :blush:Gryzły dziś głównie maluchy. Redzi w rynnie miał niezliczona ilość brań sandaczy. Wyjął jednego i do tego sum i bolek. Niestety wszystko drób. Co ciekawe reagowały tylko na największa ukleje. Dziesiątkę już olewały. Ja obławiałem wypłycenie gdzie było sporo drobnych bolków. Polowały jak nie bolenie i na nic nie reagowały. Przedburzowa parówka nic nie pomogła. Po burzy uderzyliśmy w drugie miejsce gdzie ryby poważne i tu miałem dwa strzały z dna a Redziemu wyszedł za ukleją bolek pod nogami. Oczywiście podkablował nas i pozamiatane. Jak wracaliśmy to wyskoczył w powietrze pod brzegiem spory bolek. Daliśmy mu szanse ale nie skorzystał <_<

Statyw jednak się przydał :D
.

Załączone pliki

  • Załączony plik  redzi.jpg   70,96 KB   867 Ilość pobrań


#588 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 03 lipiec 2009 - 21:56

A ja tutaj taki zamyślony, nieogolony i nieuczesany :mellow: A statyw tak bardzo przydatny do podtrzymania plandeki :D bo tak to by pewnie się obraził że nie był wykorzystany :unsure: Relacja zdana więc można iść spać.

#589 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2078 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 03 lipiec 2009 - 22:58

Panie robercie posluchalem Pana rady i przeczesalem dno.Bolenia nie trafilem ale taki przylow tez cieszy:-) wiecej tu

http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&goto=147945 &#msg_147945
zdr

#590 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3773 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 03 lipiec 2009 - 23:07

Gugcio, dobry jesteś :huh: Cieszę się, że rada się przydała. Chyba powinienem kandydować na radnego?

#591 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 03 lipiec 2009 - 23:21

Jakbyś został radnym to byś se tylko odzbnaki pezypinał i diety podwyrzszał :mellow: dobrze jest jak jest :D


poczekaj na jesień u nas też porządzimy z sandaczami :D

a dziś co robimy damy im jeszxcze jedną szase???



#592 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2078 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 03 lipiec 2009 - 23:30

Jesli o Mnie chodzi to i nawet na Prezydenta :mellow:

#593 OFFLINE   harp

harp

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 lipiec 2009 - 23:56

To może kilka bolków jeszcze z niskiej wody

Załączone pliki



#594 OFFLINE   kaspar

kaspar

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • Lokalizacjaz nad Warty

Napisano 06 lipiec 2009 - 01:11

Dzisiejsze a właściwie wczorajsze 74 cm na uklejkę 8cm ,branie około 22 :D rz. Warta

.

Załączone pliki

  • Załączony plik  22.jpg   86,59 KB   2285 Ilość pobrań
  • Załączony plik  11.jpg   98,63 KB   2295 Ilość pobrań


#595 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3773 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 06 lipiec 2009 - 07:00

kaspar, pięknie równo łowisz. Kolejne gratulacje. Możesz napisać czy Ty z premedytacją chodzisz na takie nocne rapy. U mnie ciemności to koniec aktywności boleni. Jakoś nie znajduje motywacji do rzucania. Ale może to błąd i warto próbować pomimo ciszy?

#596 OFFLINE   kaspar

kaspar

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • Lokalizacjaz nad Warty

Napisano 06 lipiec 2009 - 11:47

Kiedy na dworze jest gorąco i słońce przez cały dzień świeci tak jak ostatnio to dopiero gdy zachodzi zaczyna się dziać cokolwiek w wodzie wiosną można połowić wcześniej kiedy w dzień nie jest jeszcze tak ciepło albo gdy jest zachmurzenie

#597 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8449 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 11 lipiec 2009 - 09:56

Pojechałem dziś z kumplem sprawdzić jaka jest sytuacja nad Narwią czy nie ma śniętych ryb i całe szczęście jest dobrze bolki współpracowały choć nie sprawiedliwie .
Kolega złowił 5 szt od 59 do 67cm , a ja tylko 1 szt 56cm Embarassed wszystkie padły na ołów.

Bolek kumpla 67cm

.

Załączone pliki



#598 ONLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5856 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 13 lipiec 2009 - 20:06

Coś wątek nam zamiera, dlatego trzeba go trochę rozruszać :D .

Załączone pliki



#599 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 13 lipiec 2009 - 20:12

Piękna rybka :D

#600 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8449 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 13 lipiec 2009 - 20:16

To Wujek teraz podgrzałeś wątek :D Gratuluje rybki




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych