Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Bolenie 2009


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1616 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 03 maj 2009 - 19:35

@Patu - gratuluję rybek i pięknych fotek. Widzę, że mamy podobne zestawy fotograficzne, hehehe



#122 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 03 maj 2009 - 20:27

A mnie jak nigdy Bolki zdołowały,1 maja cały dzień i początek 2 pływałem za Bolkami na odcinku od Rędzina Wrocławskiego aż do Brzegu Dolnego bez jakichkolwiek efektów poza jednym krąpiem na gumę.I tego miałem dość zapakowałem łajbę i zjechałem do Lubiąża gdzie już nie udało mi się jej zwodować, więc został tylko brzeg i buszujące Bolki na całego. I tak jak mi dały popalić jeszcze nigdy nie miałem, zastanawiając się co było nie tak. Łowiłem głównie na woblery wypuszczone w warkocz z dna miałem 7 potężnych brań i po dwóch trzech sekundach wszystkie się spinały.Na początku hamulec miałem ustawiony twardo w miarę spadów luzowałem i zmieniałem wabki wszystkie w rozmiarze od 8-10cm na plecionce 15lb i kiju ABU Suveren do 45g 3m jeden wobler został z rybą było to bardzo mocne walnięcie dwa trzy targnięcia łbem i luz tu mógł być zębaty,drugi wobler został po tak silnym walnięciu bolka który urwał mi przypon stalowy 6kg, a ja już nic nie wiem po wczorajszych doświadczeniach. Pozdrawiam Tornado

#123 OFFLINE   Tomass

Tomass

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 166 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 03 maj 2009 - 20:35

Jak to powiada mój kolega bolenie uczą pokory <_<

#124 OFFLINE   andrew

andrew

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWies w miescie

Napisano 03 maj 2009 - 20:45

Na początku hamulec miałem ustawiony twardo w miarę spadów luzowałem i zmieniałem wabki wszystkie w rozmiarze od 8-10cm na plecionce 15lb i kiju ABU Suveren do 45g 3m

do 45g i jeszcze plecionka to grubo na bolka
zanim zadziala hamulec zatwarda wedka pozbawia Cie ryby
ja bym zmienil kij albo sprobowal z zylka

#125 OFFLINE   Tommek

Tommek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1174 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 03 maj 2009 - 20:48

Ja nie mogę narzekać,jak na pogodę jaka była w ciągu tych 3 dni jestem zadowolony.Na rozpoczęcie sezonu jeden chlapak,dzisiaj 2 i do tego jeden grubas spięty,kilka brań,ogólnie bylo miło.

#126 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 03 maj 2009 - 20:52

Nie twierdzę że jest inaczej i chyba przejdę na żyłkę bo w ubiegłym roku na kiju 17lb miałem taki sam przypadek bolek połamał mi wabka w trzech miejscach urwał ster i wyprostował kotwicę a kij był bardzo delikatny.To wszystko śledził Waldek @poper i sam nie wierzył co taki potrafi w ułamku sekundy.

#127 OFFLINE   adamek

adamek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaTo tu, To tam
  • Imię:Adam

Napisano 03 maj 2009 - 21:06

Ja łowiłem dziś na Bugu. Bolenie szalały przy samym brzegu w kilku miejscach obok siebie. Super widowisko uklejki latały nad wodą myślałem ze wyskoczą na brzeg. Zajełem stanowisko za nimi i rzucałem ołowianka w okolice ataków ale to chyba je spłoszyło bo wszystko ucichło po kilku rzutach. Znacie jakieś sposoby na takiego brzegowego bolenia ? Jaka przynęta będzie najlepsza ? Jak sie ustawić przy brzegu żeby nie spłoszyć ryb ?

#128 OFFLINE   Flls

Flls

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 255 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 03 maj 2009 - 21:17

Ja dziś pod wieczór byłem na Warcie, pustka ani jednego ataku, ani jednego brania.Jeszcze pełno syfu płynie rzeką, osiada na żyłce, sterze i kotwiczkach.

#129 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 03 maj 2009 - 21:40

adamek, na tak postawione pytanie można napisać kilka stron.

#130 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 03 maj 2009 - 21:41

@Patu - gratuluję rybek i pięknych fotek. Widzę, że mamy podobne zestawy fotograficzne, hehehe

Tylko te dwie pierwsze fotki nieco się różnią od pozostałych...

Dzięki. Co do sprzętu, szkła te same :D ... jakie masz body??

#131 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 03 maj 2009 - 21:43

Ja dziś pod wieczór byłem na Warcie, pustka ani jednego ataku, ani jednego brania.Jeszcze pełno syfu płynie rzeką, osiada na żyłce, sterze i kotwiczkach.

... to już wiem skąd u mnie ta zupa... tak się domyślałem :lol:... jak nie wysoka woda to zawiesina...ech ta Warta ;)

#132 OFFLINE   pirania74

pirania74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1068 postów
  • LokalizacjaPOLSKA

Napisano 03 maj 2009 - 21:49

Ja dziś w końcu ruszyłem nad Wisełkę z zamiarem złowienia pierwszych w tym roku Wiślanych boleni...Woda na powierzchni martwa, mimo to na RH8 3 młode bolki - na oko (odczepiane w wodzie) dwa 40+ i jeden 50+ Kilka brań (podskubywanie), łuski na kotwiczkach no i kilka odprowadzeń uklejki aż pod nogi

No i gratulacje dla łowców pierwszych boleni w tym roku :D

#133 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2067 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 03 maj 2009 - 22:05

Nie dawno wrocilem z Mainu z ciekawego mjesca na ktore zabral mnie znajomy.2 ataki nie wielkich bolkow, niestety zadnego uderzenia mimo iz atak byl kolo mojego wobka :( Czekam na RH8 i RH10 z nieceirpliwoscia bo widze ze naprawde skuteczne zabawki :D
zdr

#134 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 04 maj 2009 - 01:14

jak nie wysoka woda to zawiesina...ech ta Warta ;)


Całe wysepki syfu płynęły, no i śmieci typu butelki, paczki po chipsach... się tylko ciepło zrobiło, standard... :angry:
Ja byłem raz od świtu, raz wieczorem. Jeden atak na trące się rybki w zielsku, a z dna jedno delikatne branie (biały twist) - nie w porę zacięte. Ale to na deptaku, nie miałem czasu na dalszy wypad (eh.. długi weekend).

A woda jak chodzi o stan, to bliższa letniej niżówce niż wiośnie w pełni.
Brawa Patu za niezły... niezły boleniowy początek :D

Pozdrawiam, Grzesiek

#135 OFFLINE   Monk

Monk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 postów
  • LokalizacjaWieruszów/Wrocław

Napisano 04 maj 2009 - 07:19

Ja wczoraj byłem na Oderce w okolicach Chobieni na zawodach i padło tam kilka niezłych rap - ja 80 cm 4,1 kg, była jeszcze sztuka 4,5 kg i sporo takich w okolicach 70 cm. Do tego miałem mini rapke 47cm także udało się skompletować. Wyciągnąłem je na wobki szybko i głęboko prowadzone w poprzek nurtu, pomimo tego że było widać ataki w warkoczach, co jak widać popłaciło i zaliczyłem pudło:)

#136 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 04 maj 2009 - 07:34

Ja wczoraj byłem na Oderce w okolicach Chobieni na zawodach i padło tam kilka niezłych rap - ja 80 cm 4,1 kg,


Witam.
Zawody odbywały się na żywej rybie :unsure:


#137 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 04 maj 2009 - 07:39

Musiał się ten boleń nieźle „starać” aby przy 80 cm mieć 4,1 kg.

#138 OFFLINE   Monk

Monk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 postów
  • LokalizacjaWieruszów/Wrocław

Napisano 04 maj 2009 - 07:40

Jakby się odbywały na żywej rybie to bym zdjęcie tego kabana wstawił :( A tak poza tym ciekawi mnie co oni pozniej robia z tymi rybami - nie dosc ze to bolen to do tego odra z tamtych rejonow nadaje im specyficzny aromat domestosa...Nic tylko płakać
P.S. Robert - o co chodzi z tym staraniem, bo ryby był ważone przez sędziów...?

#139 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 maj 2009 - 07:52

Sam w zawodach nie startuje ale wiem że na upartego można by pokazać że ryba została złowiona i ją wypuścić.
Myślę że dopóki sami zawodnicy nie będą próbowali forsować normalnych zachowań na zawodach to taka patologia będzie trwała.

#140 OFFLINE   Monk

Monk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 postów
  • LokalizacjaWieruszów/Wrocław

Napisano 04 maj 2009 - 08:04

hmm...ciekawe twierdzenie, ale niestety nierzeczywiste:( Punkty dostajesz za wagę, a waga jest przy sędziach ( czyli kilka kilometrow dalej + prom co 1h). Na moj komentarz,że szkoda ryby sedziowe spojrzeli sie jak na głupka i powiedzieli że bolenia jest tutaj tyle że nie ma co go wypuszczać:( A co do forsowania to się zgadzam, ale jakby te zawody mialy być organizowane na żywej rybie to musiało by być stado sędziów, co z kolei owocowałoby naszymi wrodzonymi zdolnościam wałkarskimi...