Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Bolenie 2009


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1616 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 04 maj 2009 - 08:09

Ciekawe co na to inicjatorzy ratowania okazów. Powtórzę swój apel. OBYWATELU! Porządki zacznij od siebie!

#142 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1941 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 04 maj 2009 - 08:17

Pieprzyć zawody wędkarskie :lol: w takiej formule

#143 OFFLINE   Monk

Monk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 postów
  • LokalizacjaWieruszów/Wrocław

Napisano 04 maj 2009 - 08:22

Pieprzyć zawody wędkarskie :lol: w takiej formule

Sad but true!

#144 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 04 maj 2009 - 09:05

Domyślam się, że chodzi o bolka na skarpie. Tylko do niego trzeba płynąć a od promu to 2 km po koszmarnie płytkim odcinku. Już raz tam śruba przywaliłem w betonowe dno. Z brzegu czarno to widzę, z pontonu w ogóle. To stara cwana ryba i już była złowiona.



Dokładnie o tego chodzi :D


Widzę że jednak początek sezonu nie rozpieszcza nas duża ilością rap, ale to dopiero początej a ostatnie bolki można nawet w grudniu złowić :unsure:

#145 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 04 maj 2009 - 15:50

Miało dziś wiać słabo z południa a wiało ze wschodu :angry: Trochę się nadziałem ale wymęczyłem 3 szt. 2 ładne zdecydowanie ponda 60 cm i jeden glucio którego strzepnąłem bez oglądania. Wszystko głęboko + tricki. Normalnie brać nie chciały. O powierzchniowcach nie wspomnę.

#146 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2421 postów

Napisano 04 maj 2009 - 16:00

O powierzchniowcach nie wspomnę.

Wal smialo :mellow:


#147 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 04 maj 2009 - 16:28

Musiał się ten boleń nieźle „starać” aby przy 80 cm mieć 4,1 kg.

Szczególnir teraz w maju, jesienią to kto wie. ;)

#148 OFFLINE   Monk

Monk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 postów
  • LokalizacjaWieruszów/Wrocław

Napisano 04 maj 2009 - 18:17

[quote]
Musiał się ten boleń nieźle „starać” aby przy 80 cm mieć 4,1 kg.
[/quote]
Szczególnir teraz w maju, jesienią to kto wie. ;)
[/quote]

Oj panowie ja może i młody i głupi jeszcze jestem, ale zawiścią od tych waszych wypowiedzi zajeżdża... :wacko: Jakby ktoś miał wątpliwości to jest z 60 świadków, ale szczerze mówiąc to nie zamierzam nic nikomu udowadniać. A tak pozatym to padła jeszcze jedna 80-tka na tych mięsiarskich zawodach i przy tej długości miała 4,495 kg także myślcie sobie co chcecie, piszę Wam jak było a chciałem się tylko podzielić z użytkownikami tego świetnego forum informacją, że w tamtym rejonie jest sporo pięknych rap :( . Pozdrawiam

#149 OFFLINE   Grzecho

Grzecho

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 457 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 maj 2009 - 18:30

Oj panowie ja może i młody i głupi jeszcze jestem, ale zawiścią od tych waszych wypowiedzi zajeżdża... :wacko: .... chciałem się tylko podzielić z użytkownikami tego świetnego forum informacją, że w tamtym rejonie jest sporo pięknych rap :(


to nie zawiść tylko alergia na zabijanie pięknych ryb, pod szyldem zawodów sportowych, kiedyś wszędzie było dużo pięknych ryb, dopóki nie zostały wybite, również przez nas wędkarzy :( , być może na opisywanym przez Ciebie odcinku rzeki jest ich jeszcze dużo, ale na pewno o 2 kapitalne ryby mniej :angry:

pzdr
Grzecho

#150 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 04 maj 2009 - 18:33

... piszę Wam jak było a chciałem się tylko podzielić z użytkownikami tego świetnego forum informacją, że w tamtym rejonie jest sporo pięknych rap :( . Pozdrawiam



I co z tego że jest jak tacy ludzie szybko te rapy z tamtąd wyczyszczą. Za rok będziesz mówił że już nie ma takich ryb zgadnij dlaczego?



A tak na marginesie ja też byłem dziś nad wodą sprawdzić starą dobrą miejscówkę za dawnych czasów. Udało się przechytrzyć jednego cfaniaka(ok 60cm) z środka wody co jest jak dla mnie sukcesem bo w tym miejscu nie łatwo jest złowić bolka :D Wziął na zapomnainy już chyba model RH7 :D A tak to woda bardzo aktywna non stop ataki podbrzegami i na środku, ale zapału do jedzenia to już bolki takiego aktywnego nie miały : :angry:

#151 OFFLINE   Monk

Monk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 postów
  • LokalizacjaWieruszów/Wrocław

Napisano 04 maj 2009 - 18:44

[quote]

... piszę Wam jak było a chciałem się tylko podzielić z użytkownikami tego świetnego forum informacją, że w tamtym rejonie jest sporo pięknych rap :( . Pozdrawiam
[/quote]


I co z tego że jest jak tacy ludzie szybko te rapy z tamtąd wyczyszczą. Za rok będziesz mówił że już nie ma takich ryb zgadnij dlaczego?


[/quote]
Ok Redzi, masz oczywiście rację, ale zrozum że to były moje pierwsze tego typu zawody w życiu a zabijanie tego bolka wcale mi się nie podobało i zastanawiam się nad sensem kontynuowania tego cyklu, lecz myślałem że te forum po to gromadzi ludzi o poglądach C&R że można spokojnie napisać co, gdzie i jak ku uciesze forumowiczów, którzy nie będą wędzić tych boleni(tak robią tamtejsi tubylcy ponoć). Także rozumiem że nie podawać nigdy więcej informacji co do miejsc, metod itd. bo to szkodzi rybostanowi?

#152 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 04 maj 2009 - 18:56

Dzisiejszy wypad nad wodą zaowocował dwoma boleniami,tak na oko do 60cm,jeden mniejszy.Dziś Rapy biły przy burtach,kilka boleni odprowadziło mi RH8 pod same nogi...piękny widok i emocji nie miara.Już dwa ogonki mi obgryzły :D ,oraz pękł hak w kotwicy :unsure: .

#153 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 04 maj 2009 - 19:09

Ok Redzi, masz oczywiście rację, ale zrozum że to były moje pierwsze tego typu zawody w życiu a zabijanie tego bolka wcale mi się nie podobało i zastanawiam się nad sensem kontynuowania tego cyklu, lecz myślałem że te forum po to gromadzi ludzi o poglądach C&R że można spokojnie napisać co, gdzie i jak ku uciesze forumowiczów, którzy nie będą wędzić tych boleni(tak robią tamtejsi tubylcy ponoć). Także rozumiem że nie podawać nigdy więcej informacji co do miejsc, metod itd. bo to szkodzi rybostanowi?



Nie chodzi o to byś nie podawał, ale jak dla mnie rób to dla osób zaufanych!!! Opisywać metody jak najbardziej, ale podawać łowiska to już jest duży błąd, pewnie większość osób na forum to potwierdzi, a sami nawet nie wiemy ile osób tylko patrzy by jakieś miejsce zdradzić, by potem skutecznie większość rap trafiło do wędzarki.( mówie o nie zarejstrowanych użytkownikach, bo nigdy nie wiadomo kto siedzi po drugiej stronie). I jak sam zapewne zauważyłeś większość kolegów robi tak fotki by nie zdradzić łowiska nawet najmniejszym szczegółem, a to już jest jakiś powód do myślenia.

Koniec OT. Powodzenia nad wodą, ale już z zasadą C&R nawet na zawodach bo chyba one nie są najważniejsze.


#154 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 04 maj 2009 - 20:18

Nie wiedziałem, że stwierdzenie faktu iż boleń był chudy jest objawem zawiści. Tym bardziej, że złowiłem w tym sezonie już 2 bolenie cięższe. Ale to wszystko pryszcz. Martwi mnie to, że pisanie w necie na temat łowienia dużych bolenie z dna (i toni) zaczyna zbierać swoje krwawe żniwo. Teraz się już dobrze zastanowię zanim coś napisze. Na pewno nie przestanę krytykować środowiska wyczynu które dożyna ostatniego drapieżnika naszych wód.

#155 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 04 maj 2009 - 20:58

...panowie, wrócmy do meritum tematu.
Może nie 80-taki, ale złowione wg zasady C&R ;)

.

Załączone pliki



#156 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 04 maj 2009 - 20:59

Swietne torpedy Patryk :D Gratuluje!

#157 OFFLINE   spinn1990

spinn1990

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 40 postów

Napisano 04 maj 2009 - 21:22

witam, a u mnie na srodkowym odcinku Odry gryza na calego bolki od 50 do 68cm. Dzisiaj 5 sztuk, w tym 4 z jednej glowki...
a tak to srednio 2-3 szt. w kilka godzin podczas KAZDEGO wieczornego wypadu...

#158 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 04 maj 2009 - 21:41

Swietne torpedy Patryk :D Gratuluje!

dzięki Tomku ... do torped im trochę brakuje, ale na początku sezonu zawsze cieszą...

#159 OFFLINE   HotSauce

HotSauce

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaUjście

Napisano 04 maj 2009 - 23:38

Ja na zawody nie chodzę bo nie chcę zabijać.
Mam nadzieję że dojdziesz do takich samych wniosków (może już doszedłeś :D

A wy koledzy już nie miejcie się za takich mega specjalistów którzy nie dosyc że sami szacują wagę, to jeszcze przypisują sobie odkrycie że boleń nie gryzie tylko z powierzchni.

Tak jak już pisałem, u mnie rozpoczęcie ok, ale nie ma się czym chwalić. Za to kolega złowił na Gwdzie takie oto rybki (boleń, pstrąg i troć!).

.

Załączone pliki

  • Załączony plik  Wojtek.JPG   93,27 KB   775 Ilość pobrań


#160 OFFLINE   Logistyk

Logistyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 237 postów
  • LokalizacjaWarszawa Targówek

Napisano 05 maj 2009 - 00:43

Witam.
Swój kolejny sezon na Narwi rozpocząłem dwoma bolkami:
Jeden na Wobiego 7cm a drugi.... na kopyto :mellow:


http://img2.imageshack.us/img2/6862/41175565.jpg

http://img8.imageshack.us/img8/3268/22956543.jpg

http://img8.imageshack.us/img8/8084/92414707.jpg

http://img26.imageshack.us/img26/8962/50243991.jpg

http://img26.imageshack.us/img26/3236/b05j.jpg






Obydwa niezwłocznie wypuszcone.