Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Bolenie 2009


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1616 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   zero8

zero8

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaOkolice Warszawy

Napisano 05 maj 2009 - 14:28

W wielu miejscach nad Wisła poczatek maja byl na tyle chlodny(biorac pod uwage dobowa srednia), ze prozno bylo szukac bolkow w tego typu miejscach, ktore przeciez sa znane z boleniowych baletow.



Co to za miejsce? Bo wygląda mi znajomo :D.


#182 OFFLINE   andrew

andrew

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 673 postów
  • LokalizacjaWies w miescie

Napisano 05 maj 2009 - 14:38

Gumo fajny kolczyk :unsure:

#183 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 maj 2009 - 16:26

Teraz niby moda wczepiac sobie rozne druty w rozne miejsca... :D

Ale na razie jestem wolny od tej przypadlosci....chyba ze mi sie przyfarci i zlowie rape 100cm to sobie pierdykne tatuaz... :lol:

To co wyglada jak kolczyk to kawalek sznurka jaki zalozyli w moich okularach.

Zdjecie jest z miejsca gdzie bylem gosciem na lodce, nie zostalem upowazniony do odtajnienia informacji. Chyba ze wlasciciel lodki odtajni... B)

Gumo

#184 OFFLINE   Tomass

Tomass

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 166 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 05 maj 2009 - 20:09

Dziś padły 4 bolki, 2 glutki jeden 55cm i jedna 70-ka, wszystko z powierzchni.Co ciekawe, bolki wchodziły w łowisko co 30-45 minut i szalały na całego jak stado wilków.Wszystko trwało może z 2 minuty, po czym nastawała cisza i nie było nawet sensu rzucać. :mellow:
fotki wrzucę jak znajdę kabel do aparatu :unsure:

#185 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 05 maj 2009 - 20:10

Przyłączę się do tego co napisał Tomek N i Patryk, dajmy sobie na looz. Co do głębokiego, czy dennego łowienia boleni to nie wydaje mi się aby Robert uzurpował sobie prawo do wyłączności, czy innego pirwszeństwa. Niewątpliwie ma tą sztukę opanowaną do perfekcji. Mojej skromnej osobie zdarzało się łowić jesienne bolenie z dna (czy jego okolic) na nasze karlinki. Łowiskiem była Odra w okolicy Bielinka, a działo się to pod koniec lat 90 tych ub. wieku. Co nie znaczy, że uważam iż było to świadome łowienie. Takie bolki były raczej przyłowem w trakcie polowania na sandacze. Ożesz alem się rozpisał. ;)
PS. Jeśli chodzi o łowienie boleni to warto przeczytać zbiór opowiadań wędkarskich Jerzego Putramenta, pierwsze wydania pt. Rapanui nowsze pt. Natasza wystarczy odszukać opowiadanie pt. Balet Boleni i wiele się wyjaśni, polecam szczególnie młodym adeptom połowów Boleni. B)

#186 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 05 maj 2009 - 21:25

Mam podobne odczucia co Janusz Walaszewski, a z drugiej strony bardzo żałuję że w latach 90 nie miałem możliwości opublikować mej tajemnej wiedzy B)
Pierwsze swoje bolki złowiłem we warcie właśnie z toni. Dodać należy koniecznie, że to przez nieumiejętność złowienia sandacza...
Ale szare komórki popracowały, trybiki trochę dymiły i tak się zaczęło, więc potem to bolusie z powierzchni łowiłem przypadkiem, a w toni celowo.
Następną rzeczą którą koniecznie muszę dodać, że to nie były regularne połowy dużych ryb, często poniżej jerkbaitowego wymiaru.
Ja ruszę tylko w weekend :( i już nie na deptak jak ostatnio :unsure: Choć będę miał tylko pół dnia pojadę gdzieś dalej, już nawet wiem gdzie.
Kto może niech jedzie wcześniej, bo duszno się robi, żeby tylko krew się nie polała <_<
Ja nikogo z tronu spychać nie będę! :lol:

Pozdrawiam, Grzesiek

#187 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 05 maj 2009 - 22:30

Dzisiaj na Wisełce duecik. Najpierw 50-ka a potem 61. Może nieduże, ale pierwsze w sezonie i podwójnie cieszą. Brania prawie z powierzchni na małe kopytko (białe). 61 uderzyła jak już wyciągałem przynętę z wody - ostra jazda na krótkim dyszlu z użyciem hamulca.
Przez 6 godzin tylko dwa zaobserwowane chlapnięcia. W tych miejscach była ta 50-ka a drugi raz bolek nie wcelował w gumkę i tylko wir na wodzie się zrobił...
61 nie chlapała tylko ukleja się do góry podnosiła nerwowo.
Oba bolenie wyszły z burzliwych warkoczy obok kawałka spokojnej wody/wstecznego nurtu. Mocno wiało. Jakby sie uciszylo pewnie byłoby lepiej...

pozdro

#188 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3771 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 05 maj 2009 - 22:44

Maynard, to może napisz coś na j.pl Masz zapewne OGROMNE doświadczenie przez tyle lat łowienia. Ja jestem zasypywany pytaniami na temat łowienia z dna. Nie mam kompletnie czasu na nie odpowiedzieć. Głód wiedzy jest ogromny. Chyba nie odmówisz? :D

#189 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3530 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 05 maj 2009 - 23:11

Rozmawiałem wczoraj z dobrze zorientowanym kolegą i zacytuje go z pamięci. „Jeśli gdzieś jeszcze są rozgrywane zawody na żywej rybie to tylko w Poznańskim. Pomijam imprezy pokazowe typu MP.


Przepraszam, że nie w temacie boleni. GP spinningowe ZO Krosno też odbywa się od kilku lat na żywej rybie.

#190 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3771 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 05 maj 2009 - 23:30

Rozumiem, że MO już nie. Czy to nie w tym okręgu działa guru C&R pan JJ?

#191 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3530 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 05 maj 2009 - 23:40

Robert wszystkie zawody organizowane przez ZO Krosno, MO również. (teraz organizacją zawodów zajmuje się chyba jakiś klub przy okręgu). Kto to jest JJ, bo nie kojarzę?

#192 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 06 maj 2009 - 02:13

Maynard, to może napisz coś na j.pl Masz zapewne OGROMNE doświadczenie przez tyle lat łowienia. Ja jestem zasypywany pytaniami na temat łowienia z dna. Nie mam kompletnie czasu na nie odpowiedzieć. Głód wiedzy jest ogromny. Chyba nie odmówisz? :D


Robercie :D

Zdolny jestem niesłychanie,
W toni branie mam za braniem,
Moja buzia tryska zdrowiem,
Jak coś złowię, to opowiem,
Jak odpowiem, to roztropnie,
Wiem też co to wodne stopnie,
Znakomicie rapy łapię,
Wiem, gdzie Wisła jest na mapie,
Jestem zacny, jestem zgrabny,
Mądry, silny i zabawny,
A w dodatku, daję słowo,
Mam ja wiedzę wyjątkową,
Moja wędka - nieba sięga,
Moja mina - taka tęga,
Moja próżność - jest zbyt mała,
Mierna ze mnie samochwała!

PS Lata 90 rozumie się jako absolutny początek mojej przygody, tajemna wiedza jest autoironiczna, a i napisałem że były to przypadkowe połowy,
wynikające z używania niezbyt odpowiedniego sprzętu, z braku doświadczenia, wiedzy o rybach, o wędkarstwie w ogóle.
Szczęście z głupimi albo z lepszymi - jak kto woli. ;)
Napisałem też, że w późniejszym okresie nie łowiłem okazów - wątpię, by mój autorski podręcznik kogoś bardzo rozwinął.
Jeśli Ciebie interesuje to szczególnie, poświęcę swój czas i prześlę specjalnie Tobie (Alle Rechte vorbehalten - jak na szanującego się volksdeutscha przystało).
Bo samochwała ze mnie przeciętna.

Pozdrawiam Wszystkich Boleniarzy!
Grzesiek

#193 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 06 maj 2009 - 04:40

Grzesku fajna odpowiedz :mellow: Mam nadzieje Robercie ze rowniez sie usmiechniesz i przejdziemy dalej do Lowow na Bolenie jak prosi ten watek :mellow:

#194 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3771 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 06 maj 2009 - 05:44

No cóż, muszą nam wystarczyć pozdrowienia. Kończy się typowo :D Jedna moja niewinna uwaga o tym, że być może moje porady służą rzeźnikom, przywołał do wątku spora cześć mojego „fanklubu” :lol: Dzięki waszemu OT udało się rozmydlić niewygodny temat. Gratuluje :D

Jerry ten wątek jak i to forum to jedno wielkie samochwalstwo. Jedni się chwalą rybami, i wiedza inni wypasioną łódką, kijem, multikiem a nawet tym gdzie to na wakacje nie pojada. Każdy orze jak może.


#195 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 06 maj 2009 - 06:01

Jak wchodzisz do Bass Pro Shop to pisze ze witaja klamcow ...zapomnieli dodac ze samochwalow :mellow: ...wszyscy sobie z tego zdajemy sprawe piszac tu nawet jedno slowo ....podobno przewyzszaja nas w tym tylko mysliwi :lol:

#196 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 06 maj 2009 - 06:13

Grzesku fajna odpowiedz :mellow: Mam nadzieje Robercie ze rowniez sie usmiechniesz i przejdziemy dalej do Lowow na Bolenie jak prosi ten watek :mellow:


Jerry
Docenienie przez forumowego wieszcza, łechce moją próżność nie na żarty
Szczerze doceniam i szanuję realny wkład, zasługi, własną pracę i dokonania oraz prawo do nich, zgadzam się tutaj z Tobą Robert w 100%
I ja mam nadzieję, że spojrzysz z przymrużeniem oka na mój wybryk (podobnie jak moderator, który nas upomniał Embarassed )
Żeby odejść od OT - Gumo, ładny boluś.

Pozdrawiam, Grzesiek
(Przepraszam niezainteresowanych pozabolkową twórczością.)

#197 OFFLINE   admin1348902092

admin1348902092

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów

Napisano 06 maj 2009 - 07:21

Proponuję trzymać się tematyki wątku - Bolenie 2009. Inne wpisy, nie dotyczące wątku będę kasował.

Admin


#198 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 maj 2009 - 08:23

Nieduzy ale nadaje sie do kontynuowania watku...

Cos go dziabnelo bo mial jakas narośl na ogonie, ale mieszal nim tęgo, choc niezbyt dlugo, zanim wyszedl z wody.

.

Gumo

Załączone pliki



#199 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 06 maj 2009 - 09:14

Witam
Fajne bolenie Gumo. Patu widze ze nowy sprzet robi swietne ,, pamiatki ,,.
W moich rewirach poczatek maja nie przynosi zbyt wielu ryb. Tak było od zawsze. Kolejny wyjazd i strasznie wymeczone (niedosłownie ) 2 ryby. Bite 12 godzin łowienia. Do 18 dwa wspomniane brania. Ok 20 wiatr ucichł to były ostatnie chwile na złowienie czekogolwiek z premedytacja. Rozpetała sie istna rzeznia na 30minut. Dwie ryby udało sie oszukac, jednak nie na tyle, aby udało je sie szczesliwie wyholowac. Obie po sekundzie spadły...Ok 21 bolenie poszły spac.

.

Załączone pliki



#200 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 06 maj 2009 - 09:24

Gumo fajny kolczyk :unsure:


Niefortunnie sznurek od okularów tak wystaje :lol: :lol:

Pozdr.

Salmo




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych