Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Klenie z glębokich glówek - wasze doświadczenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
71 odpowiedzi w tym temacie

#41 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14845 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 18 marzec 2015 - 17:41

Aż się boję zapytać, jak bliskim ;)

 

Szpiegu nie musi byc az w takim bliskim kontakcie, by sprawe znac NA WYLOT.

 

Kwestia tak zwanych warunkow fizycznych :)

 

 

Patu - to ja takich JSR-5 do arsenalu nie dolozylem. Za to czworek mam juz dwie przegrodki. Takze...


  • patu i Kamil Z. lubią to

#42 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 18 marzec 2015 - 18:48

Tak piszecie o tych łamanych Rapalkach, że i ja jakąś w pudle wygrzebałem ;) Ale czy ja wiem...to nie to samo, co tłusta, spasiona Bromba ;) Ale ja skrzywiony jestem ;)

#43 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14845 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 18 marzec 2015 - 18:52

Tak piszecie o tych łamanych Rapalkach, że i ja jakąś w pudle wygrzebałem ;) Ale czy ja wiem...to nie to samo, co tłusta, spasiona Bromba ;) Ale ja skrzywiony jestem ;)

 

Widzialem ostatnio w sieci cos co sie zwie Salmo BASS BUG - 5.5 cm dlugosci Lil Bug. 

Moze siegnij po taka selektywna przynete ? 

 

 

 

Załączony plik  10382773_957850857573437_7141858200288059243_n.jpg   46,15 KB   10 Ilość pobrań


  • guciolucky lubi to

#44 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 18 marzec 2015 - 18:57

Niegłupi kierunek ;) Z tego, co mówili Andrzej z Tomkiem, w USA największa (33mm) Bromba też połowiła. Ja ją lubię za zasięg z boleniowego zestawu i mega kilwater ;)


Ten Bass Bug to byłby wabik na mega kleksy, ale jeśli konstrukcja jest taka, jak jego mniejsze odpowiedniki, to niestety, ale u mnie odpada.

#45 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14845 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 18 marzec 2015 - 19:09

Niegłupi kierunek ;) Z tego, co mówili Andrzej z Tomkiem, w USA największa (33mm) Bromba też połowiła. Ja ją lubię za zasięg z boleniowego zestawu i mega kilwater ;)


Ten Bass Bug to byłby wabik na mega kleksy, ale jeśli konstrukcja jest taka, jak jego mniejsze odpowiedniki, to niestety, ale u mnie odpada.

 

Nam te wieksze z tych starych bugow sie sprawdzily na dolnej Odrze...lacznie z zyciowka krapia pojmana wieczorem na szczycie przemialu:)

 

krap%2Bzyciowka.JPG



#46 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 18 marzec 2015 - 20:20

U mnie, na szybkich przelewach, czy w warkoczach zupełnie nie zdały egzaminu z powodu braku możliwości poprowadzenia. Niestety, nie "kleją się" wody tak, jak powinny.

#47 OFFLINE   bartek19176

bartek19176

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 191 postów
  • LokalizacjaZielin
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Piecuch

Napisano 18 marzec 2015 - 22:54

Nie wiem na co łowi Oleix, ale jak to ten zawodnik co z sumem na kiju brodził po pas w wodzie (widziałem filmik :D ) to, na takiej płytkiej wodzie pewnie smużenie się sprawdza.

Niekiedy charakter łowiska wymusza stosowanie mniejszych/lżejszych/smużących przynęt :rolleyes:, ale jak wcześniej pisałem nie sprawdza się na moim odcinku Odry.


Heh tego filmiku nie widzialem. A nie znam rowniez charakteru Odry w okolicach Wroclawia. Jednaz z tego co mi pisal to ma tam glowki jak i opaski. W tym roku jego wobki probuje po raz pierwszy i praca jest obiecujaca.

#48 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 18 marzec 2015 - 23:04

To też troszkę od pogody/temperatury zależy :huh:, im będzie cieplej tym szybciej woda się nagrzeje i jazio-klenie na przelewy wejdą :rolleyes:

 

Szpiegu z taką pewnością o tym miesiącu napisałeś, bo pewnie z Omeną Mensah w stałym kontakcie jesteś ;)  ;) :P  

u nas trochę szybciej niż u was moja rzeka znacznie mniejsza i szybciej się nagrzewa mysle , ze tydzien po swietach moze powoli się zacząc oczywiście duzo też zalerzy od temperatury powietrza wody  stanu wody oraz pogody co do rapalek jointer 4 cm , będę musiał kilka nabyć słyszałem pochlebne opinie o tych wobkach :)

 

poza tym wolę Agnieszke Cegielską ale Omeną też człowiek nie pogardzi ;)


  • Friko i Kamil Z. lubią to

#49 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 18 marzec 2015 - 23:05

Dobrze, że nie Jarka Kreta ;)
  • patu, salmon1977 i Orni lubią to

#50 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 18 marzec 2015 - 23:11

...Daniel, jak gdzieś znajdziesz w dobrym prajsie te 4centowe dżojki, to weź mi na kwiecień z 3szt ;) ...

Szpiegu..zobacz na stopę Omeny i pomyśl..z czym do ludzi :D :P :lol:


  • Guzu i Piotr 75 lubią to

#51 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 19 marzec 2015 - 07:34

...Daniel, jak gdzieś znajdziesz w dobrym prajsie te 4centowe dżojki, to weź mi na kwiecień z 3szt ;) ...

Szpiegu..zobacz na stopę Omeny i pomyśl..z czym do ludzi :D :P :lol:

Patu nie ma się czym łamać :) kiedy atakujecie wodę od strony rzeki ??



#52 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 19 marzec 2015 - 12:11

...jeżeli nadal będzie taka tendencja spadkowa poziomu,aura dopisze, to w drugiej połowie kwietnia można obadac już napływy i przemiały. Ale tu wszystko zależy od temperatury wody...

#53 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 19 marzec 2015 - 13:36

woda jak dla mnie jest lekko za niska :) wolal bym trochę więcej tej wody na moim odcinku :) o wasz nie macie co się martwić Warta w korycie tylko te nocne przymrozki jeszcze trochę hamują wszystko 

 

 

ps znalazlem rapalki jsr 4 cm w dosc dobrej cenie ;) 



#54 OFFLINE   bartek19176

bartek19176

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 191 postów
  • LokalizacjaZielin
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Piecuch

Napisano 07 czerwiec 2015 - 14:38

Panowie/panie dluga główka Z szerokim naplywem, nie za gleboka czyli typowo kleniowa. Ale u podstawy jest przerwana na kilka dobrych metrow. Prąd rwie niemilosiernie z biegiem czasu robiac zapewne sporą głębine. I teraz pytanie czy jest sens szukac tam kleni? Mniejsze wyrwy w srodku główki to bankówki, ale są węższe i płytsze.

#55 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 27 czerwiec 2015 - 11:11

Na Goz...ic..h i C.e..n.e warto spróbować ;)...

#56 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5367 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 27 czerwiec 2015 - 13:18

Panowie/panie dluga główka Z szerokim naplywem, nie za gleboka czyli typowo kleniowa. Ale u podstawy jest przerwana na kilka dobrych metrow. Prąd rwie niemilosiernie z biegiem czasu robiac zapewne sporą głębine. I teraz pytanie czy jest sens szukac tam kleni? Mniejsze wyrwy w srodku główki to bankówki, ale są węższe i płytsze.

A nie lepiej, zamiast pytać przełowić?  B)



#57 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 27 czerwiec 2015 - 14:29

W tym wlewie zestaw może sprawdzić boleń, brzana oraz wieczorem sum z sandaczem...nic tylko łowić :P



#58 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5367 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 27 czerwiec 2015 - 18:04

A za dnia na końcówce (tak od polowy w dół) mogą być rzeczone większe klenie  :rolleyes:



#59 OFFLINE   bartek19176

bartek19176

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 191 postów
  • LokalizacjaZielin
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Piecuch

Napisano 28 czerwiec 2015 - 07:15

Przelowilem razy kilka. Bije tu mocny prad, ktory podejrzewam wyrzlobil spory dół. Uciag jest niesamowicie silny a rybki tam nie uswiadczylem. Bede nad woda pstrykne fotki

#60 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5367 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 28 czerwiec 2015 - 08:03

Nie możliwe jest aby w takim miejscu nie było ryby, chyba, że w tej rzece nie ma ryb...

Jedyną możliwością jaka mi przychodzi do głowy, potwierdzającą brak ryb w tym wlewie może być to iż wlew jest świeży a przed główką jest duża piaskowa łacha (wciąż sypiąca) co oznacza że tylko przy niżówce miejsce może na razie być dobre. Jeśli jest to stary wlew ( po przeżyciu kilku dużych wód) musi być tam ryba.

Dużo zależy od tego jak woda rozerwała główkę, jeśli zostało tam trochę materaca faszynowego i kamieni może być faktycznie niezły dołek a w nim wąs i to może powodować iż w samym dołku nie ma większych kleni i jazi bo zostały by natychmiast pożarte, ale gdzieś dołek się kończy i przeważnie za nim są porozrzucane kamienie z główki co stanowi doskonałe łowisko, kleni, jazi i okresowo (pora dnia) sandaczy, boleni, brzan.

To co mógłbym Ci poradzić to "narysuj" sobie w głowie to miejsce za pomocą spinningu, czyli weź cięższy sprzęt trochę główek różnej gramatury i przeleć od wlewu do końca czyli aż do wyraźnego wypłycenia.

Potem trzeba w różnych porach dnia i nocy przełowić to miejsce,- różnym sprzętem i przynętami nie tylko kleniowymi wobkami!!!!

Jak już będziesz wstawiał zdjęcia to wstaw nie tylko zdjęcie miejscówki ale także tego co przed nią i za nią albo kawałek mapki bo ważne jest także ułożenie nurtu głównego  ;)


  • tymon lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych