Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szczupaki na muchę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2253 odpowiedzi w tym temacie

#1841 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 17 grudzień 2019 - 19:10

Ja to się trochę nie znam ale wydaje mi się, że szybkie kije to się nadają do łowienia w ciepłej solance, kiedy liczy się dystans i kiedy wieje. Morskie muchy są o wiele wiele mniejsze od szczupakowych potworków. Nie wydaje mi się, żeby szybki kij na szczupaka, z dużymi i ciężkimi muchami był dobrym rozwiązaniem. Jednak jak wspomniałem nie znam się, a wybór i tak należy do Was, choć przed zakupem szybkiego kija pozyczylbym od kogoś i spróbował rzucać muchami jakimi łowicie.

Użytkownik Jack__Daniels edytował ten post 17 grudzień 2019 - 19:12


#1842 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 17 grudzień 2019 - 20:27

Loop Buster 8.8 # 9 jest węglowy ale w sumie może i pływa bez kołowrotka :)

:D
Zakręcony jestem - ale dobrze wyszło :D

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
  • Zack lubi to

#1843 OFFLINE   #Nord

#Nord

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 417 postów
  • Imię:Norbert

Napisano 17 grudzień 2019 - 20:44

Ponieważ wszystkie moje tytanowe przypony ostatnio zgubiłem musiałem zaopatrzyć się w tymczasowy zamiennik.

Używał może ktoś na szczupaki?

Załączone pliki



#1844 OFFLINE   Zack

Zack

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 409 postów
  • LokalizacjaTorun

Napisano 17 grudzień 2019 - 21:08

:D
Zakręcony jestem - ale dobrze wyszło :D

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

E no spoko nawet fajnie wyszło: :D ,jak to w wojsku kaprale mówili kręć się kręć milki way :D


  • ezehiel lubi to

#1845 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 17 grudzień 2019 - 21:12

E no spoko nawet fajnie wyszło: :D ,jak to w wojsku kaprale mówili kręć się kręć milki way :D

W każdym razie sznur zacny, a kij pod szczupaki może być krótki :)


Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

#1846 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 17 grudzień 2019 - 21:50

Witam.

Innych dzięwiątek niż te dwie moje nie miałem okazji używać, także mogę się wypowiedzieć tylko o tych dwóch patykach. V-Access/Ego to wręcz bardzo wolny, miękki, spolegliwy i pracujący całym swym jestestwem w porównaniu do Big Fly.

Oczywiście celowo przesadzam, ale mniej więcej tak te różnice odczuwam. Zauważyłem pewną tendencję w głowicach i linkach Scierry - są przeważnie nieco cięższe niż innych producentów w tych samych klasach - może dlatego też i kijki jakieś takie "solidniejsze" są ...  :D

Pozdrawiam.



#1847 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1600 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 17 grudzień 2019 - 21:57

Big Daddy, ten pierwszej generacji to wcale nie jest szybki kij. Bardziej medium fast, fajny bo już pod rybami 50+ pracuje.

Wiem ,bo miałem to w rękach,tak jak mowiłem łowie Avidem i chciałbym coś szybszego na duży wiatr,ale też chciałbym kijkiem chwilę porzucać,bo jeżeli nic nie zmieni w moim wedkowaniu (łatwość rzucania na wietrze,większe dystanse,mniej miedzy wymachów ) to go nie potrzebuję, rzucanie powyżej 20m. przy drapierznikach większego sensu nie ma ,bo przynajmniej mi większość ryb po sekundzie/dwóch spada....

 

Dwie rybki z dzisiaj: szczupaczek o imieniu pirat (z drugiej strony ma uszkodzone oko,chyba go złowiłem jakies 2 tyg.temu ok. 100m. dalej) i sandaczyk.

 

Załączony plik  20191217_160430.jpg   132,48 KB   11 Ilość pobrań

 

Załączony plik  20191217_161039.jpg   104,72 KB   11 Ilość pobrań

 

No i moje muszki :D

 

Załączony plik  20191210_203715.jpg   146,33 KB   12 Ilość pobrań

 

Pozdrawiam Wobi.



#1848 OFFLINE   Zack

Zack

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 409 postów
  • LokalizacjaTorun

Napisano 17 grudzień 2019 - 22:00

 Spore rozbieżności co do Ego Pike vs v acces .http://jerkbait.pl/t...owników/page-23 Drugim kijem był EGO PIKE 

To jest narzędzie, bardzo mocny patyk. Podczepiłem do niego 40+ Sniper WF8S3, z tym że nie miałem odpowiednio dużej muchy, która nieco przyhamowałaby linkę. Wędka próbowała mnie wyrwać z butów. Ale... jest to bardzo szybki kij, mały margines błędu przy rzutach, trzeba to wziąć pod uwagę mając dużą, ciężką muchę na końcu zestawu. Jednak za cenę jaką oferuje firma EGO jest to zdecydowanie towar wart zainteresowania, wykończenie bardzo poprawne. Jeśli ktoś szuka wędki na szczupaka, która nie zrujnuje jego budżetu to polecam z pełną odpowiedzialnością! 


Użytkownik Zack edytował ten post 17 grudzień 2019 - 22:01


#1849 OFFLINE   rybarak

rybarak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 370 postów

Napisano 17 grudzień 2019 - 22:25

Ponieważ wszystkie moje tytanowe przypony ostatnio zgubiłem musiałem zaopatrzyć się w tymczasowy zamiennik.

Używał może ktoś na szczupaki?


Używam cały czas, 14 i 27 kg. Jak dla mnie bardzo dobry materiał. Grubszym bez wyraźnego zużycia można oblecieć pół sezonu. Jak szczupaki pocharatają otulinę przy musze to wystarczy odciąć kilka cm i zarobić końcówkę na nowo. Gruby 27kg jak się nawet załamie to łatwo go odprostować.

#1850 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1600 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 17 grudzień 2019 - 22:26

 Spore rozbieżności co do Ego Pike vs v acces .http://jerkbait.pl/t...owników/page-23 Drugim kijem był EGO PIKE 

To jest narzędzie, bardzo mocny patyk. Podczepiłem do niego 40+ Sniper WF8S3, z tym że nie miałem odpowiednio dużej muchy, która nieco przyhamowałaby linkę. Wędka próbowała mnie wyrwać z butów. Ale... jest to bardzo szybki kij, mały margines błędu przy rzutach, trzeba to wziąć pod uwagę mając dużą, ciężką muchę na końcu zestawu. Jednak za cenę jaką oferuje firma EGO jest to zdecydowanie towar wart zainteresowania, wykończenie bardzo poprawne. Jeśli ktoś szuka wędki na szczupaka, która nie zrujnuje jego budżetu to polecam z pełną odpowiedzialnością! 

Tak,tylko że bez odpowiednio dużej muchy na końcu zestawu, przy lince #9 to nawet szklak z alli w szóstej klasie wyrywał mnie z butów... z 20cm.kurczaczkiem na końcu przyponu już niestety było inaczej...


Użytkownik Wobi edytował ten post 17 grudzień 2019 - 22:27


#1851 OFFLINE   #Nord

#Nord

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 417 postów
  • Imię:Norbert

Napisano 18 grudzień 2019 - 00:09

Używam cały czas, 14 i 27 kg. Jak dla mnie bardzo dobry materiał. Grubszym bez wyraźnego zużycia można oblecieć pół sezonu. Jak szczupaki pocharatają otulinę przy musze to wystarczy odciąć kilka cm i zarobić końcówkę na nowo. Gruby 27kg jak się nawet załamie to łatwo go odprostować.


Najgrubszy jaki był w sklepie stacjonarnym to 12kg. Jeśli 1 przypon wystarczy na 1 dzień łowienia to i tak będę zadowolony.
Przyszłościowo kupie linkę tytanowa

#1852 OFFLINE   ryba7

ryba7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 338 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 18 grudzień 2019 - 09:26

Serwus, używam wspomnianego wcześniej Loopa Boostera 8.8' #9 z linkami Loop Booster F i Inter. Sparowany z kołowrotkiem Wychwood 7/8, super sprawa trzy szpule, spokojnie wchodzą linki #9 i około 80m podkładu 30lb. Przy moich raczej kiepskich umiejętnościach rzutowych muchy do 25 cm nawet latają. Wyniki póki co słabe, dwa szczupaki 50 i 65cm, kilka sandaczy i karpie na suchara.. Ale to pierwszy sezon na poważnie z kijem #9 więc się nie zniechęcam :)

Połamania!

Załączone pliki


Użytkownik ryba7 edytował ten post 18 grudzień 2019 - 09:37

  • Wobi, Pisarz.......ewski Piotr, turnik1 i 1 inna osoba lubią to

#1853 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 18 grudzień 2019 - 12:57

Witam.

Z kręćkami przeznaczonymi do linek szczupakowych to bywa różnie. Kupiłem swego czasu ten kręcioł i żadna z moich pływających i intermedialnych linek #9 na niego się nie zmieściła ... wchodziły "na wcisk" i to bez podkładu. Tylko tonące wchodziły swobodnie z podkładem. Miałem nawet problemy żeby upchać na kasecie niektóre linki Airflo 40+ w klasie #8, z podkładami, bo są sporo dłuższe niż przeciętne 27-30 m.

Musiałem zwrócić kręćka - dopiero model #9/11 załatwił sprawę.

Pozdrawiam.


Użytkownik Forest-Natura edytował ten post 18 grudzień 2019 - 13:01


#1854 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1975 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 18 grudzień 2019 - 17:32

Ja teraz od dłuższego czasu łowie Sage XP 9' #9, robi robotę. (...)


Nie wiem czemu, ale nastąpiła z mojej strony pomyłka. Mój Sage to Z-axis!

#1855 OFFLINE   ryba7

ryba7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 338 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 18 grudzień 2019 - 19:26

@Forest-Natura jakiej wielkości miałeś tego Wychwooda? Na foto model 7/8 i linki #9..

Załączone pliki


  • ezehiel lubi to

#1856 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1600 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 18 grudzień 2019 - 21:02

Linka lince nie równa...,np. moja pierwsza: Ego Agresor (bardzo gruby running) nie chciała się zmieścić nawet bez podkładu na żaden kręcioł 8/9 , dop. na betoniarkę 9/11 weszła z podkładem.No i do tego szału z nia nie było,podróba Rio Oudbond Shorta jest o wiele lepsza...



#1857 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 18 grudzień 2019 - 22:12

Ziemek ten Wychwood jest naprawdę dobrym rozwiązaniem, dobra cena.

Była też wersja na solankę ale chyba już niedostępna. Wciągnie sporo sznura.
https://youtu.be/IQYsvDHfDGs


Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

#1858 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 18 grudzień 2019 - 23:07

Witam.

Ja wiem że jest fajny i dobra cena ... tyle że na 7-8 mi linki i głowice nie właziły ...  :D

Zmieniłem na 9-11 i jest OK.

Podobnież było z kilkoma innymi kręćkami w klasach 7-9. Naszukałem się jak gupi. Szpule LA nie są jednak dobrym rozwiazaniem przy linkach w wysokich klasach ...

Ale dzięki temu stałem się niejako przy okazji posiadaczem kilku sztuk takich unikatów jak JW Young&Sons oraz Cortland Endurance, na które można zmieścić kilometr podkładu plus kowbojskie lasso, a wielkościowo są nawet mniejszej średnicy niż przeciętne kręcioły #7-9.

Pozdrawiam.



#1859 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 18 grudzień 2019 - 23:24

Dragon fx800 mi wystarcza do sznura guideline pike #9 i 25m podkładu 30lb.

Jak rozumiem miałeś tego wychwooda?
Chodzi mi oczywiście o model 9/11, chociaż 7/8 też dawał radę.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

#1860 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 18 grudzień 2019 - 23:46

Witam.

Użytkuję dwie sztuki 9/11 w różnej kolorystyce ... estetą jestem  :D . Przy okazji mam też załatwioną sprawę kręćka do DH.

Linka 30 m + 25 metrowy podkład to by mi starczyła na "jeden raz" przy średnio-większym bolku czy kleniu ca. 60 cm na Odrze, jak muchę z całą niemal linką wypuszczam z prądem. A co dopiero jak by mi siadło coś naprawdę dużego ... Mój kumpel spiningista, z którym czasem na Odrze łowię i który mnie tą rzeką zaraził, miał już na tych samych miejscówkach jazdy z karpiem ponad 10 kg i metrową mamuśką, sumków w przedziale 1-1,5 metra to parę w roku, bolków powyżej 80 cm kilka. Żyjąc nadzieją na podobną przygodę, nie chciał bym stać potem i patrzeć jak mi linka w niebyt odpływa ...  :rolleyes:

Pozdrawiam.


Użytkownik Forest-Natura edytował ten post 18 grudzień 2019 - 23:58

  • jajakub i trout master lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych