Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędkarstwo w PL vs. za granicami PL. Prawdy i mity (wydzielone z wątku 'Bolenie 2015')


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
221 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 27 marzec 2015 - 13:10

Nie wiem czy łatwiej złowić rybę na łowiskach zagranicznych czy w Polsce bo nigdy za granicami naszego kraju nie łowiłem  :)  ale moje zdanie jest takie że wątek Bolenie 2015 powinien zostać otwarty w maju, Sandacze 2015 w czerwcu itd....


Jakieś uzasadnienie?

#82 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4441 postów

Napisano 27 marzec 2015 - 13:13

Jakieś uzasadnienie?

 

Regulamin uwielbianego przez nas wszystkich PZW Danielu :) :) :) 



#83 OFFLINE   PePe.

PePe.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1361 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 27 marzec 2015 - 13:17

Polski portal Polskie normy



#84 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 27 marzec 2015 - 13:17

Regulamin uwielbianego przez nas wszystkich PZW Danielu :) :) :)


Dla mnie nie istnieje od poprzedniego roku ;)
 

Polski portal Polskie normy


"Polska dla Polaków" ?

A tak na serio regulamin PZW to nie są polskie normy. Są łowiska z innymi okresami ochronnymi.


  • Predatorhunter lubi to

#85 OFFLINE   PePe.

PePe.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1361 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 27 marzec 2015 - 13:21



"Polska dla Polaków" ?

 

hmmmm tego nie powiedziałem, ale czemu nie ;)


  • Hesher lubi to

#86 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 27 marzec 2015 - 13:32

"Polska dla Polaków" ?

 

hmmmm tego nie powiedziałem, ale czemu nie ;)

ty tak na serio? 

od razu uzytkownicy mieszkajacy za granica BAN, lowiacy za granica BAN, lowiacy na inny sprzet niz polski BAN.

pepe lekarz na chorobowym czy...?


  • Mariano Mariano, Predatorhunter i smasher lubią to

#87 OFFLINE   PePe.

PePe.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1361 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 27 marzec 2015 - 13:36

ty tak na serio? 

od razu uzytkownicy mieszkajacy za granica BAN, lowiacy za granica BAN, lowiacy na inny sprzet niz polski BAN.

pepe lekarz na chorobowym czy...?

chyba nie rozumiesz o co mi chodziło ;)



#88 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4441 postów

Napisano 27 marzec 2015 - 13:41

chyba nie rozumiesz o co mi chodziło ;)

 

A o co ci chodzilo poniewaz kilku z nas ma problemy z wlasciwa interpretacja? 


  • Predatorhunter lubi to

#89 OFFLINE   bigos

bigos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 27 marzec 2015 - 13:48

ryby sa tak samo trudne/latwe do zlowienia w kazdym miejscu na ziemi- bo to sa takie same ryby. lowi sie je czesciej tam gdzie jest ich wiecej i wiecej lowi ten kto lowic potrafi. dorabianie do tego ideologii jest bez sensu.

#90 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2068 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 27 marzec 2015 - 16:32

ryby sa tak samo trudne/latwe do zlowienia w kazdym miejscu na ziemi- bo to sa takie same ryby. lowi sie je czesciej tam gdzie jest ich wiecej i wiecej lowi ten kto lowic potrafi. dorabianie do tego ideologii jest bez sensu.

Nic dodac nic ujac.
  • Bujo lubi to

#91 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 27 marzec 2015 - 18:39

Podsumowanie @Bigosa powinno zamknąć te przepychanki i wywody które nie doprowadzą do zwiększenia populacji ryb w PL i do zmniejszenia ich poza granicami.



#92 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2382 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 27 marzec 2015 - 19:16

To nie są żadne przepychanki to konstruktywna rozmowa :-) ,nikt tu się przecież się nie kłóci ,argumenty przeciw argumentom.

Tekst że ryby są tak samo trudne do złowienia w każdym miejscu na ziemi bo to taki sam gatunek ,takie same ryby jest śmieszny :-) i mnie osobiście śmieszy ,bez urazy oczywiście :-).

Każdy początkujący wędkarz ,oglądający do tego troszkę filmów przyrodniczych :-) śmieje się teraz leżąc na podłodze ,Panowie taki tekst kończy temat?

To chyba jakiś żart hahahha.


Użytkownik Kielo edytował ten post 27 marzec 2015 - 19:17


#93 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2382 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 27 marzec 2015 - 19:31

Proponuję żeby Panowie mieszkający za granicą mający rybne wody np. pstrągowe zrobili sobie taki prosty eksperyment.

Namierzcie domek sporego pstrąga ,takiego minimum 50cm ,podawajcie mu tego samego woblera o dużych wychyleniach w jednym kolorze ,jak przestanie działać zmieńcie kolor ,jak przestanie działać zmieńcie wielkość i pracę woblera.Potem możecie się wypowiadać o tym że pstrąg tu to taki sam pstrąg jak tam ,że ryby to tylko ryby i nie ma znaczenia gdzie się je łowi.



#94 OFFLINE   Fiskare

Fiskare

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 307 postów
  • LokalizacjaMalmö
  • Imię:Maciej

Napisano 27 marzec 2015 - 19:59

Widać ten polski pstrąg to patriota i dostosował się do polskiej mentalności. Nic mu cholera nie pasuje...

 

Ps: przeczytałem te twoje dwa posty i naprawdę nie wiem nawet jak się do nich odnieść? 


Użytkownik Fiskare edytował ten post 27 marzec 2015 - 20:02


#95 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2382 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 27 marzec 2015 - 20:07

Widać ten polski pstrąg to patriota i dostosował się do polskiej mentalności. Nic mu cholera nie pasuje...

Mi nie chodzi o pstrąga ,ogólnie o wszystkie ryby ,żeby było jeszcze prościej np. weźmy rzekę gdzieś w Polsce ale oczywiście nie musi to być Polska może być np. Holandia ,w pewnym momencie wchodzą na rynek gumki ,rzeka mocno eksploatowana przez spiningistów ,każdy zaczyna łowić na gumy bo skuteczne a do tego tanie można rwać i rwać ,powiedzmy trwa to 20lat.Weźmy teraz rzekę mocno eksploatowaną ale nigdy przez gumiarzy :-) o takiej samej presji jak ta poprzednia i też przez 20lat ale gumy tam nie było.

Po 20latach weźmy gumisie i odwiedźmy obydwie ,wniosek prosty i pewny tak?

Macie jakieś konkretne argumenty przemawiające za tym że ryba to ryba ,gatunek to gatunek i nie ważne gdzie ,jak i kiedy?


Użytkownik Kielo edytował ten post 27 marzec 2015 - 20:10


#96 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2068 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 27 marzec 2015 - 20:29

A ty masz cos na popsrcie swoich tez wyssanych z palca? Jestes ichtiologiem? A moze wedkarskim globtroterem? A o pstragach to juz kompletne bzdury wypisujesz. Pstrag to akurat u mnie ryba nr 1 i lowie ja na przeroznych lowiskach w niemczech i jest jeden wniosek, nie tylko ilosc ryb w wodzie jest wazna a wiele innych czynnikow jak pora roku, ilosc swiatla, stan wody i jej temperatura, struktura itd. Itp. A twoj experyment nie wiem czego mial by dowiesc?
  • Dagon i Mariano Mariano lubią to

#97 OFFLINE   bigos

bigos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 27 marzec 2015 - 20:34

30 lat doswiadczenia, 6 kontynentow z wedka w torbie i magister od ryb- starczy jako argument? oczywiscie nie jestem nieomylny ale z pewnoscia cos tam w zyciu widzialem...smiech to zdrowie wiec jak najbardziej popieram.
  • Mariano Mariano i Del Toro lubią to

#98 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2382 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 27 marzec 2015 - 20:37

A ty masz cos na popsrcie swoich tez wyssanych z palca? Jestes ichtiologiem? A moze wedkarskim globtroterem? A o pstragach to juz kompletne bzdury wypisujesz. Pstrag to akurat u mnie ryba nr 1 i lowie ja na przeroznych lowiskach w niemczech i jest jeden wniosek, nie tylko ilosc ryb w wodzie jest wazna a wiele innych czynnikow jak pora roku, ilosc swiatla, stan wody i jej temperatura, struktura itd. Itp. A twoj experyment nie wiem czego mial by dowiesc?

Spróbuj przeprowadzić taki eksperyment :-).

O której tezie piszesz że jest wyssana z palca ,którą mam poprzeć ,napisz.

Nie pisałem o łowieniu ,każdy wie że na całość składa się wiele czynników ,między innymi te ,które wymieniłeś ,oczywiście masz rację ,ja próbuję ci powiedzieć że pstrągi które łowisz w Niemczech to nie te same ryby co np. na północy Szwecji.

Jeśli już piszesz to podaj jakieś konkrety a nie tylko że ktoś bzdury pisze.


Użytkownik Kielo edytował ten post 27 marzec 2015 - 20:39


#99 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 27 marzec 2015 - 20:43

Panowie, ale co Wy kurde próbujecie udowodnić? 

 

@bigos twierdzisz, że pstrąg który ma częsty kontakt z wędkarzem jest tak samo trudny do złowienia jak ten, który takiego kontaktu nie miał?

 

(pozostałe parametry zrównajmy - konkurencję pokarmową, dostępność pokarmu, wiek ryby, porę dnia itd.)

 

---------

 

Jeśli ktoś twierdzi, że ryby zagranicą same się łowią, to gada głupoty. Jednak udowadnianie, że jest tak samo trudno o rybę poza Polska jak i u nas jest bzdurą w drugą stronę.


  • Novis lubi to

#100 OFFLINE   bigos

bigos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 27 marzec 2015 - 20:45

faktycznie o pstragach wypisuje najwieksze bzdury. chcialbym teraz zobaczyc moich kulajacych sie po podlodze kumpli :) ja to juz nie mam sily na takie kulanie...pozdro