Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędkarstwo w PL vs. za granicami PL. Prawdy i mity (wydzielone z wątku 'Bolenie 2015')


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
221 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2382 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 28 marzec 2015 - 12:39

Panowie mi nie chodzi o żadną rywalizację ,chce tylko udowodnić oczywiste fakty , a widzę że inaczej już się nie da ,nigdy nie będę startował w żadnych zawodach ,uważam że jeśli ktoś nie potrafi wyciągać podstawowych wniosków jest słaby ,mogę pokusić się o stwierdzenie że takie osoby w warunkach polskich realiów ,nie chodzi tu o małą ilość ryb ,nie będą potrafiły ich łowić ,stąd moje propozycje ja jadę i łowimy ,bez pokazywania ,bez wskazywania miejsc itp.itd  ,potem u mnie pokazuję ryby palcem i proszę łowić ,pokazane ,namierzone.

Nie uważam się za żadnego eksperta ale nad wodą jestem w zimie Sobota - Niedziela a w cieplejszych miesiącach nawet do 7 dni w tygodniu jak już się ciemno później robi ,tak że wiem o czym piszę ,i chciałbym to udowodnić ,pokazać nie z jakiejś złośliwości ,nie żeby udowodnić że mam rację tylko dlatego że to oczywiste fakty i nie mogę pojąć jak można negować tak oczywiste oczywistości.

Guciolucky łowisz klenie ,ciebie też uprzejmie zapraszam ,z przyjemnością bym z tobą połowił ,porozmawiali byśmy o kolorach ,udowodnił bym ci jaką mają moc.


Użytkownik Kielo edytował ten post 28 marzec 2015 - 12:41


#122 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1282 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 28 marzec 2015 - 13:05

@Kielo jak tak bardzo chcesz połowić za granicą to zapraszam, są jeszcze miejsca wolne  ;)

 

http://jerkbait.pl/t...rwca-2015-roku/



#123 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5004 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 28 marzec 2015 - 16:09

@Kielo starasz się rozmawiać z wędkarzami, którzy na łowiskach chcą zmierzyć się z występującymi tam rybami a nie z Tobą. Nie wiem jakie oczywiste fakty chcesz udowadniać gdyż do tej pory żadnych nie przedstawiłeś? Jeśli chodzi o rozmowę na temat kolorów to nic nie stoi na przeszkodzie aby zrobić to na forum z pożytkiem dla wielu użytkowników, mam nadzieję.

Podejrzewanie tak doświadczonych wędkarzy (mam na myśli kolegów biorących udział w dyskusji) o nie wyciąganie wniosków nie pozwala mi pozostawić kwestii bez komentarza, który jest krótki: "Nie masz pojęcia z kim i o czym rozmawiasz" i chyba tylko dlatego Koledzy zachowują tak duży margines kultury słownej odbijając piłkę, którą starasz się posłać w ich stronę. Przepraszam, że muszę to napisać i bez obrazy @Kielo ale jest to żenujące :-(



#124 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 28 marzec 2015 - 16:20

Dzisiaj rano pogoda piekna.Slonecznie i cieplo.Mialem ryby na jakis czas odpuscic i zajac sie troche zyciem zawodowym, no ale... :) Godzina 14 zaczelo padac i wiac  :blink:  no ale napalilem sie jak szczerbaty na suchary.Jade na chwilke, zabiore swoja druga polowke oraz psy, przynajmniej pobiegaja :) Po niecalej godzinie moje kochanie zmoklo i trzeba wracac.Przynajmniej mial kto filmiki krecic :) .Wynik kilka pukniec, jedno zejscie i dwa fajne jazie na brzegu.Coraz bardziej zaczyna mi sie podobac niemieckie lowienie, moze bedzie jeszcze lepiej jak dojda bolki :)


  • Predatorhunter lubi to

#125 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2382 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 28 marzec 2015 - 18:04

@Kielo starasz się rozmawiać z wędkarzami, którzy na łowiskach chcą zmierzyć się z występującymi tam rybami a nie z Tobą. Nie wiem jakie oczywiste fakty chcesz udowadniać gdyż do tej pory żadnych nie przedstawiłeś? Jeśli chodzi o rozmowę na temat kolorów to nic nie stoi na przeszkodzie aby zrobić to na forum z pożytkiem dla wielu użytkowników, mam nadzieję.

Podejrzewanie tak doświadczonych wędkarzy (mam na myśli kolegów biorących udział w dyskusji) o nie wyciąganie wniosków nie pozwala mi pozostawić kwestii bez komentarza, który jest krótki: "Nie masz pojęcia z kim i o czym rozmawiasz" i chyba tylko dlatego Koledzy zachowują tak duży margines kultury słownej odbijając piłkę, którą starasz się posłać w ich stronę. Przepraszam, że muszę to napisać i bez obrazy @Kielo ale jest to żenujące :-(

Ja cię po przyjacielsku ,do domu zapraszam ,połowić chcę w wybornym towarzystwie a ty mi takie tam :-):-):-).

Właśnie mam nadzieją że z rybami chcą się mierzyć bo ja nie chcę się mierzyć z nikim ,o tym właśnie piszę ,o różnicach ,oczywistych różnicach w połowie ryb i to są fakty ,podałem kilka konkretnych przykładów ,mogę podawać dalej ale po co skoro wszystko co napisze jest negowane ,nikt nie napisze np.: wcale tak nie jest ,jest tak i tak ,albo mylisz się to nie tak tylko tak ,piszecie po prostu:koleś nie znasz się i pieprzysz głupoty.

Jak z wami rozmawiać ,nie da się ,dlatego propozycja przyjedź i ja przyjadę ,to nie żadna rywalizacja.

Guciolucky może nie przeczytałeś poprzednich postów albo słabo u ciebie z czytaniem :-) że nie widzisz konkretnych przykładów a może piszesz właśnie książkę o woblerach i nie możesz się skupić na niczym innym :-).

Nie obrażam się ,wiesz że ciężko mnie obrazić ,ale czy ja zachowuję się nie kulturnie?

Czy komuś ubliżam?

Chyba nie bardzo ,jest wątek to sobie piszę z nadzieją na konstruktywną rozmowę ,a że dla ciebie i kilku innych osób jest to żenujące to dla mnie oczywisty fakt :-)


Użytkownik Kielo edytował ten post 28 marzec 2015 - 18:23


#126 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2068 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 28 marzec 2015 - 18:27

Ja nie dodtrzeglem konkretnych przykladow. Konkretny przyklad to taki ktory sam przezylem i nie raz a wiele razy i wtedy mozna wyciagac wnioski. Nabierz pokory bo to wola powoli o pomste do Nieba. Nieobrazajac Cie ale nie reprezentujesz soba nic na tym forym, no moze niektorzy Cie kojarza z budowy woblerow choc wiekszosc tak jak ja kojarzy Cie z dyskusji takich jak ta. Siadz, wez gleboki wdech i zaakceptuj ze wielu tu zebranych wedkarzy ma wieksza wiedza i doswiadczenie jak ty i nie raz to udowodnili. Masz prawo miec swoje zdanie ale nie tedy droga, bo zdanie mozna szybko zmienic gdyz jednak nie znajdzie sie potwierdzenia swoich tez nad woda. Jesli ryby byly by tak przewidywalne jak twierdzisz to bym wyciagal ze swoich jakze rybnych (podobno bo wkoncu to zachod) wod okazy na zawolanie. Spolecznosc j.pl miala by mnie dosyc bo bym ladowal foty w kazdym watku aż byscie sie pozygali. Czemu tak nie jest? Zapewne wiele nauki przede mna ale Ryby to kaprysne istoty i nie zawsze sa tam gdzie byśmy chcieli i kiedy bysmy chcieli. Tym jest wlasnie wedkarstwo, niekonczacym dążeniem do doskonalosci. Jakbys choc polowe energi ktora zuzywasz na forum próbując udowodnic swoje teorie wykorzystywal nad woda to pewnie częściej goscil byś w niektorych watkach 😉
  • Dagon i guciolucky lubią to

#127 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 marzec 2015 - 18:49

Ja nie dodtrzeglem konkretnych przykladow.

(...)

Nie tylko Ty.  :D

Hitem (jednym z wielu) - jest to:

 

(...) ,jeśli ktoś myśli że ryby to bezrozumne automaty ,kierowane tylko przez prymitywne instynkty jest w błędzie.Uczą się ,są inteligentne ,zapamiętują ,wyciągają wnioski , potrafią zapanować nad instynktem agresji ,głodu ,rozrodczym.

Tak że sprawa jest prosta ,nasze okazowe niedobitki to super mądre zwierzaki :-)

(...)

 

Normalnie cud, że ryby dały człowiekowi szansę na zbudowanie cywilizacji.  :lol:



#128 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2675 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 28 marzec 2015 - 18:56

:
 
 

Normalnie cud, że ryby dały człowiekowi szansę na zbudowanie cywilizacji.  :lol:

Darek no co ty!!!! Nie czytałeś bajki "O rybaku i złotej rybce" :lol:


  • robert67, Dagon i Predatorhunter lubią to

#129 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2382 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 28 marzec 2015 - 18:58

Ja nie dodtrzeglem konkretnych przykladow. Konkretny przyklad to taki ktory sam przezylem i nie raz a wiele razy i wtedy mozna wyciagac wnioski. Nabierz pokory bo to wola powoli o pomste do Nieba. Nieobrazajac Cie ale nie reprezentujesz soba nic na tym forym, no moze niektorzy Cie kojarza z budowy woblerow choc wiekszosc tak jak ja kojarzy Cie z dyskusji takich jak ta. Siadz, wez gleboki wdech i zaakceptuj ze wielu tu zebranych wedkarzy ma wieksza wiedza i doswiadczenie jak ty i nie raz to udowodnili. Masz prawo miec swoje zdanie ale nie tedy droga, bo zdanie mozna szybko zmienic gdyz jednak nie znajdzie sie potwierdzenia swoich tez nad woda. Jesli ryby byly by tak przewidywalne jak twierdzisz to bym wyciagal ze swoich jakze rybnych (podobno bo wkoncu to zachod) wod okazy na zawolanie. Spolecznosc j.pl miala by mnie dosyc bo bym ladowal foty w kazdym watku aż byscie sie pozygali. Czemu tak nie jest? Zapewne wiele nauki przede mna ale Ryby to kaprysne istoty i nie zawsze sa tam gdzie byśmy chcieli i kiedy bysmy chcieli. Tym jest wlasnie wedkarstwo, niekonczacym dążeniem do doskonalosci. Jakbys choc polowe energi ktora zuzywasz na forum próbując udowodnic swoje teorie wykorzystywal nad woda to pewnie częściej goscil byś w niektorych watkach

Konkretny ,śmieszny ,najprostszy z możliwych przykładów:

Pojedź do Warszawy i spróbuj złowić sandacza na gumę ,może złowisz a potem łów tyle samo czasu na woblery ,czy ja to przeżyłem owszem i nie tylko ja ,to samo z bolkami ,próbuj łowić na powierzchniowe ścigacze a potem przestaw się na np. wolno prowadzone blachy ,czy ja to przeżyłem ,kurde owszem tak i nie tylko ja to są konkretne śmieszne wręcz przykłady tak oczywiste że brak mi słów.

Nie obchodzi mnie co o mnie myślisz ani inni  ,pisząc że wielu wędkarzy ma większą wiedzę i do świadczenie niż ja to jakieś nieporozumienie ,to co napisałem to teksty dla laików jak można tu mówić o jakiejkolwiek wiedzy czy doświadczeniu ,ja się z nikim nie porównywałem ,wiem że jest tu trochę świetnych wędkarzy jednaj jak czytam twoje teksty to myślę że rzeczywiście jak się trochę przyłożysz to zasypiesz forum zdjęciami :-) i zapewniam cię że społeczność nie miała by cię dosyć ,stał byś się bożyszczem tłumów i specjalistą najwyższej światowej klasy :-).

Dyskutuj na poziomie ,jak piszesz z czym się nie zgadzasz to pisz też dlaczego itp.itd. i nie pisz o zmianie zdania ,przeczytaj swoje posty ,to co sam napisałeś.

Już ci pisałem że dla mnie wklejanie fotek nie jest wykładnikiem umiejętności.



#130 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2382 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 28 marzec 2015 - 19:04

Tak jest ,teraz kolej na kilku niezadowolonych Panów i ich kolegów tych co zwykle ,będą teraz cytować i się śmiać ,sami oczywiście nie napiszą niczego konkretnego bo nie mają o niczym zielonego pojęcia.

 

P.S

Nie jestem zdenerwowany w ręcz przeciwnie :-);-):-)


Użytkownik Kielo edytował ten post 29 marzec 2015 - 19:40

  • wobler130 lubi to

#131 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 28 marzec 2015 - 19:10

Kielo ogarnij się. Przeczytaj jeszcze raz cały wątek i przemyśl o co tu chodzi. :)



#132 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5004 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 28 marzec 2015 - 19:14

:doh:



#133 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 marzec 2015 - 19:15

Kielo zespamowałeś wątek, kompletnie wyśmiałeś ludzi, którym chciało się z Tobą rozmawiać. Piszesz non stop jaki To życzliwy facet jesteś, a napierniczasz uszczypliwościami na prawo i lewo. Wybacz - uśmieszki, którymi szafujesz w wątku tego nie zmienią. 

Im dłużej Ciebie czytam, tym mniej rozumiem, a śmieję się, gdy jest śmiesznie, nic na to nie poradzę.


Użytkownik Dagon edytował ten post 28 marzec 2015 - 19:30

  • robert67 i Predatorhunter lubią to

#134 OFFLINE   Kostek Kleń

Kostek Kleń

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów
  • LokalizacjaKartno/Lubuska Odra

Napisano 28 marzec 2015 - 19:18

Witam

śledzę to forum od kilku lat, może i nie jestem jakimś super skutecznym wędkarzem ale trochę się już zdążyłem nauczyć. Moje wnioski z całej tej debaty wyglądają tak, że nie ważne czy łowimy w Polsce czy za jej granicami chodzi o to aby przede wszystkim łowić. Jeśli nie będziemy nad wodą, nie będziemy jej poznawać, rozpracowywać zwyczajów zamieszkujących nasze wody ryb to nie połowimy choćby na Marsie. Wiadomą rzeczą jest, że podstawą złowienia ryby jest jej obecność w łowisku w innym przypadku raczej trudna sprawa. Według mojego skromnego zdania każda złowiona rybka cieszy w końcu po to ganiamy godzinami nad wodą. Wiadomo, że jeśli ktoś mieszka za granicą to i tam łowi nie rozumiem po co komuś wytykać łowienie np. boleni tam gdzie to jest dozwolone, w Polsce obowiązują nas nasze przepisy a chyba każdy lubi nacieszyć oko fajną rybką złowioną nawet poza granicami. Faktem jest też że rybostan w naszym kraju jest ubogi przez działalność kłusowników lub nieudolność PZW, lecz nie jest to powodem alby piętnować kolegów łowiących u siebie.

Pozdrawiam 

Kostek


  • smasher lubi to

#135 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 28 marzec 2015 - 20:03

Kurde tak czytam co @kielo pisze, i czasami pisze sensownie.Mowi o swoich doswiadczeniach i chyba nie powinnismy sie tak na nim znecac.Moze swoje polowil, moze wie i sie dzieli, moze ma inne doswiadczenia.To jak scharakteryzowal zachowanie ryb to faktycznie matrixem zajezdza , ale poza tym to chyba nie mial zlych zamiarow aby obrazac.A te zaproszenia badz wproszenia :P sie nad wode to tez chyba nie po to by cos komus udowdonic tylko raczej wymienic sie spostrzezeniami.Nie znam chlopaka, nigdy z nim nie pisalem ale moze skupmy sie raczej o pisaniu gdzie lepiej mozna polowic a nie kto ma wieksza maczuge :)

Kamil, jak zrobi sie cieplej i poznam lepiej odcinek wody, to zapraszam :) zrobimy wspolny wypad z @mariano italiano :) 


  • popper lubi to

#136 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2068 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 28 marzec 2015 - 21:42

Konkretny ,śmieszny ,najprostszy z możliwych przykładów:
Pojedź do Warszawy i spróbuj złowić sandacza na gumę ,może złowisz a potem łów tyle samo czasu na woblery ,czy ja to przeżyłem owszem i nie tylko ja ,to samo z bolkami ,próbuj łowić na powierzchniowe ścigacze a potem przestaw się na np. wolno prowadzone blachy ,czy ja to przeżyłem ,kurde owszem tak i nie tylko ja to są konkretne śmieszne wręcz przykłady tak oczywiste że brak mi słów.
Nie obchodzi mnie co o mnie myślisz ani inni ,pisząc że wielu wędkarzy ma większą wiedzę i do świadczenie niż ja to jakieś nieporozumienie ,to co napisałem to teksty dla laików jak można tu mówić o jakiejkolwiek wiedzy czy doświadczeniu ,ja się z nikim nie porównywałem ,wiem że jest tu trochę świetnych wędkarzy jednaj jak czytam twoje teksty to myślę że rzeczywiście jak się trochę przyłożysz to zasypiesz forum zdjęciami :-) i zapewniam cię że społeczność nie miała by cię dosyć ,stał byś się bożyszczem tłumów i specjalistą najwyższej światowej klasy :-).
Dyskutuj na poziomie ,jak piszesz z czym się nie zgadzasz to pisz też dlaczego itp.itd. i nie pisz o zmianie zdania ,przeczytaj swoje posty ,to co sam napisałeś.
Już ci pisałem że dla mnie wklejanie fotek nie jest wykładnikiem umiejętności.

No i co to za argument z ta wisla? Bo dalej nie wiem co to mialo udowodnic. Prosilbym o knkrety, fakty, przemyslenia do jakich wnioskow doszedles i dlaczego. Druga sprawa, zlap polowe tego co ha to pogadamy, bo mimo ze nie ciagle sie ucze to ty o takich wynikach mozesz tylko pomazyc 😉 i to jest fakt a nie zadna teoria kolego kielo. Tyle kolegow Ci pisze zebys sie ogarnal, nabral pokory bo jednak nic nie wnosisz do dyskusji a ty dalej swoje. Musisz miec naprawde ciezko w zyciu z taka postawa. I zeby nie bylo anonimowo, mam na imie Kamil. Mam 31lat i lowie na spining dopiero od 6 lat. Wczesniej bat i grunt od 97roku.
Moje PB tez bym wypisal ale przeciez to niemieckie glupie ryby biora na wszystko i wszedzie wiec nie ma sie czym chwalic 😉

#137 OFFLINE   Z Olsztyna

Z Olsztyna

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 654 postów
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Z Olsztyna

Napisano 28 marzec 2015 - 21:48

Kielo a czemu nie skoczysz na zlocik jb ?

Tam beda chlopaki i mozna nad woda pokazac to i owo.



#138 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2068 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 28 marzec 2015 - 21:58

Witku bylem juz u Mariusza i pare chwil nad woda spedzilismy. Warunki katastrofalne byly ale jakis drobiazg wydlubalem :D. Mariusz tez byl u mnie i sam zbaranial bo niby Men to rzeka a wyglada jak Kanal. Na moim odcinku mam 4 sluzy z elektownia. Ale wiadomo nawet taka lajza jak ja cos zlowi bo ryb tu masa jest aglupie takie ze glowa boli. O o taki bolus uwiesil mi sie z doskoku. Załączony plik  uploadfromtaptalk1427576283386.jpg   92,8 KB   6 Ilość pobrań


P.s doskok trwal zaledwie 3 lata
  • guciolucky, Kuballa44 i Z Olsztyna lubią to

#139 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 28 marzec 2015 - 22:04

Bolek piekny, gratuluje :)

Ja z Mariuszem bylem 2 razy, raz jak odebralem karte, drugi raz wczoraj.Za pierwszym razem woda byla wysoka, zimno i ciemno :) nic nie zlowilismy.Wvzoraj tak wialo w pysk ze ciezko bylo podac woblera i odpowiednio poprowadzic, ale cos sie uwiesilo.

Mariano opowiadal ze juz lowiliscie razem, ale mozna powtorzyc w wiekszej juz grupie :) moze zrobimy kiedys zbieranine ludzi z niemiec i zrobimy sobie zlocik :)



#140 OFFLINE   Z Olsztyna

Z Olsztyna

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 654 postów
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Z Olsztyna

Napisano 28 marzec 2015 - 22:15

Eeee w tym  Menie to jakies te bolki male sa :)

Takie to ja w czasie lunchu przewalam  :P ,bo w svensolandii tez gluupieee. 

Załączone pliki


  • Mariano Mariano, Predatorhunter i Negra lubią to