Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaka ładowarka?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
912 odpowiedzi w tym temacie

#401 OFFLINE   Adaśko

Adaśko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 24 lipiec 2016 - 20:09

Dzięki.
Rozumiem że jak pływam na "4" i spadnie do 11V to po zmianie na "2" to parę V się podniesie ze względu mniejszego poboru prądu i mogę z powrotem "dobić" do 11V? Czy lepiej odpuścić sobie takie praktyki?

Użytkownik Adaśko edytował ten post 24 lipiec 2016 - 20:10

  • wiktos lubi to

#402 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5480 postów
  • Imię:adam

Napisano 24 lipiec 2016 - 20:50

mniejszy bieg i dalej jazda az na 2" nie osiagniesz ponizej 11V



#403 OFFLINE   Adaśko

Adaśko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 24 lipiec 2016 - 21:42

Osiągnę tylko zajmie to dużo dłużej.. Jeszcze ta zawrotna prędkość 2km/h ;) Kiedyś to sprawdzałem,na 2 mam prawie trzykrotnie niższy pobór prądu niż na 4.Na maxa bierze coś koło 14A. Najwyższy czas na emeryturę ale nie chce się zepsuć skubana.. Baaardzo stara Mk 24lbs.

#404 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 24 lipiec 2016 - 21:53

Osiągnę tylko zajmie to dużo dłużej.. Jeszcze ta zawrotna prędkość 2km/h ;) Kiedyś to sprawdzałem,na 2 mam prawie trzykrotnie niższy pobór prądu niż na 4.Na maxa bierze coś koło 14A. Najwyższy czas na emeryturę ale nie chce się zepsuć skubana.. Baaardzo stara Mk 24lbs.

Wg mnie, lepiej płynąć 2km/h na silniku, niż 4km/h na wiosełkach.



#405 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 24 lipiec 2016 - 22:17

pod obciazeniem , na postoju nawet nie patrz. mam kilka szt aku co maja po 13V i oddam je za friko :)

---------
:D :D :D
Taaaaaaaaa. I nawet próbówka na nich nie zaświeci. Też takie widziałem ... trupy. :D

Jestem ciekaw na jakim napięciu przechodzi pływanie na 12V silniku? Czy jakby dodał mu 18V to klęknie? Silniki prądu stałego mają zakres tolerancji, gorzej chyba z elektroniką. :(

Zawsze to mniejsze Ampery wyparowywały by z baterii. :)

Użytkownik trout master edytował ten post 24 lipiec 2016 - 22:23


#406 OFFLINE   endriu24

endriu24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 435 postów
  • LokalizacjaJELENIA GÓRA

Napisano 26 lipiec 2016 - 09:11

Co sądzicie o ładowarkach SZumacher 10 i 15?

#407 OFFLINE   SzymonK

SzymonK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 261 postów
  • LokalizacjaTomaszów Maz.
  • Imię:Szymon

Napisano 26 lipiec 2016 - 09:52

Co sądzicie o ładowarkach SZumacher 10 i 15?

 

Mam 10A, jest OK. Jedynie w zimę w niskich temperaturach plastiki obudowy się trochę pokurczyły i wentylatorek lekko terkotał ocierając o obudowę, w lato mu przeszło. Pewnie to były temperatury poza zakresem eksploatacji przewidzianym przez producenta, ale jak trzeba doładować aku w aucie w największe mrozy to co zrobić (jak nosić się nie chce), w każdym razie dała radę pomimo brzęczenia.



#408 OFFLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1119 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 26 lipiec 2016 - 19:46

To jeszcze ja potrzebuję porady ;)

1. Yato 8303

2. Schumacher SCI 10A

3. Ctek MXS 7.0

 

Która ładowarka z tych trzech?

Przeznaczenie aku kwasowe do max 110ah, budżet zamyka się na cenie Cteka (7A powinno na styk wystarczyć biorąc pod uwagę czas ładowania)


Użytkownik thug edytował ten post 26 lipiec 2016 - 19:52


#409 OFFLINE   SzymonK

SzymonK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 261 postów
  • LokalizacjaTomaszów Maz.
  • Imię:Szymon

Napisano 26 lipiec 2016 - 20:33

Ja bym brał najtańszą, ale nie słabszą niż 10A, ale zdania będą podzielone. Ctek podobno tak ładuje, że akumulatory orgazmu dostają. ;)


  • thug i siarq lubią to

#410 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 lipiec 2016 - 20:52

Brałbym Yato 15A a resztę na dobre wobki przeznaczył. Jeśli CTEKA to 10 A.


  • thug lubi to

#411 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 26 lipiec 2016 - 21:34

Brałbym Yato 15A a resztę na dobre wobki przeznaczył. Jeśli CTEKA to 10 A.

Dlaczego? Pytam, bo mam 4 Cteki i każdy ma swoje zastosowanie..I dlaczego 5A czy 10 jest za słaby...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Użytkownik Dano-G edytował ten post 26 lipiec 2016 - 21:34


#412 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 lipiec 2016 - 21:52

Masz aku 120 Ah. Pływasz 10 godzin. Kończysz o 22.00 a rano o 5.00 chcesz zacząć. Masz 5 godzin ładowania. Ile wpompujesz ? Teoretycznie 5A x 5 godzin a w praktyce mniej. I d...pa. Następnego dnia nie popływasz. A raczej popływasz. Na wiosełkach.

 

Jak jak mam mało czasu na ładowanie to aku 115 Ah ładuję prądem 15A. Trochę niezdrowo ale czasem mus.


  • psulek lubi to

#413 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 26 lipiec 2016 - 22:00

Masz aku 120 Ah. Pływasz 10 godzin. Kończysz o 22.00 a rano o 5.00 chcesz zacząć. Masz 5 godzin ładowania. Ile wpompujesz ? Teoretycznie 5A x 5 godzin a w praktyce mniej. I d...pa. Następnego dnia nie popływasz. A raczej popływasz. Na wiosełkach.

Jak jak mam mało czasu na ładowanie to aku 115 Ah ładuję prądem 15A. Trochę niezdrowo ale czasem mus.

----------
Dlaczego niezdrowo???
Sprawdzałeś kiedyś czy aku pobiera te 15A przy ładowaniu? Na pewno nie.

#414 OFFLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1119 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 26 lipiec 2016 - 22:06

W moim przypadku czas ładowania nie ma tak dużego znaczenia. Takich nocy bedzie raptem kilka, a i zapasowy aku mam. Bardziej chodzi o 'jakość' i najlepszy wybór ładowarki w tym zakresie cenowym.

#415 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 lipiec 2016 - 22:24

----------
Dlaczego niezdrowo???
Sprawdzałeś kiedyś czy aku pobiera te 15A przy ładowaniu? Na pewno nie.

Pobiera przez pierwsze kilka godzin. Jest amperomierz podpięty. Później spada. Zdrowo rozładowany Trojan 115Ah.

Dlatego , że fachowa literatura zaleca 1/10 pojemności. Staram się nie wyważać otwartych drzwi.


Użytkownik godski edytował ten post 26 lipiec 2016 - 22:25


#416 OFFLINE   SzymonK

SzymonK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 261 postów
  • LokalizacjaTomaszów Maz.
  • Imię:Szymon

Napisano 26 lipiec 2016 - 22:25

----------
Dlaczego niezdrowo???
Sprawdzałeś kiedyś czy aku pobiera te 15A przy ładowaniu? Na pewno nie.

 

Niezdrowo, bo to trochę więcej niż zalecane 1/10C, ale nie znów tak dużo więcej więc czasem można.

 

Jak jest rozładowany w dużym stopniu to czemu miałby nie pobrać. Program w ładowarce w początkowej fazie działa tak, że zwiększa napięcie na tyle żeby ta nastawiona wartość amperów popłynęła i np. u mnie 10A (w Schumacherze) płynie, kiedy na aku jest np. 11,5V, a ładowarka poda mu w okolicach 11,8V. Gdyby podała w tym momencie 12V to pewnie 15A akumulator by łyknął bez problemu. Dopiero po dojściu do tych 14,5-14,9V napięcie dalej nie rośnie i wtedy spada prąd ładowania (w praktyce trochę wcześniej). Ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby przez kilka pierwszych godzin aku pobierał 15A (czy coś koło tego).

Zresztą Yato ma amperomierz wbudowany i widać ile akumulator bierze.



#417 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 26 lipiec 2016 - 22:36

Ja na prostownika h tez mam wbudowane amperomierze. A że to zabawki i nie zawsze pokazują to co jest w rzeczywistości. Najlepiej sprawdzić profesjonalnym amperomierzem na początku ładowania i bedzie wtedy wiadomo ile rozładowane aku łyka.
Mam 65Ah baterie a prostowniki 15A. Nigdy nie zauważyłem aby prąd ładowania był 15A, nawet jak mierzyłem innym miernikiem. Podobnie przy 15A "inteligentnej" ładowarce. Bateria nie pobiera 15A. Wychodzi na to że nie są aż tak rozładowane aby taki prąd brać. Oczywiscie nie pisze tu o "trupach" ktore robiąc za grzałkę biorą kazdy amperaż.

#418 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5480 postów
  • Imię:adam

Napisano 26 lipiec 2016 - 22:40

----------
Dlaczego niezdrowo???
Sprawdzałeś kiedyś czy aku pobiera te 15A przy ładowaniu? Na pewno nie.

Dodam swoje dwa grosze . Miałem chinczyka ladowarke do 15A z wyświetlaczem full automat cuda wianki. I aku 100ah. Nigdy prąd ładowania nie przekroczył 7 A. Sprawdzane na wyświetlaczu i cegami. Aku umarł po 3 sezonach niecałych. Krew mnie zalała, cóż chińczyk. Kupilem telwin dr charage 30. Inna półka cenowa. Jednak pierwsze testy wyglądają. Aku który zdechł i zdefiniowaniu go w ładowarce obrazu bierze 10A. 2x65 aku biorą 13 A. 3x65 aku biorą 19,5A . Niedowierzalem. Napięcie zgodne z zdefiniowany dla typu. Potwierdzone cegami. Mało tego , aku który pływał 20 min. Z automatu ładuje pradem c10. I spada wraz ze wzrostem napięcia do ustalonego. Wcześniejszy chińczyk ani razu nie osiągnął 10a, napięcia 14,4V ... I to nie dla tego że aku nie chciał tych 10a tylko szajs ładowarka nie dawała rady

Użytkownik siarq edytował ten post 26 lipiec 2016 - 22:42


#419 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 26 lipiec 2016 - 22:43

No dobrze Godski. Ale ja mam dwa aku i mogę sobie pozwolić na wolny proces ładowania. Najmniejsza ładowarka utrzymała przy zdrowym życiu, zwykły kwasowy aku 100 Ah przez 8 lat. Śmiem twierdzić, ze to właśnie dzięki niej i małemu prądowi ładowania, to aku tyle przeżyło....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Użytkownik Dano-G edytował ten post 26 lipiec 2016 - 22:43


#420 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 lipiec 2016 - 22:49

Ja na prostownika h tez mam wbudowane amperomierze. A że to zabawki i nie zawsze pokazują to co jest w rzeczywistości. Najlepiej sprawdzić profesjonalnym amperomierzem na początku ładowania i bedzie wtedy wiadomo ile rozładowane aku łyka.
Mam 65Ah baterie a prostowniki 15A. Nigdy nie zauważyłem aby prąd ładowania był 15A, nawet jak mierzyłem innym miernikiem. Podobnie przy 15A "inteligentnej" ładowarce. Bateria nie pobiera 15A. Wychodzi na to że nie są aż tak rozładowane aby taki prąd brać. Oczywiscie nie pisze tu o "trupach" ktore robiąc za grzałkę biorą kazdy amperaż.

Bo 65Ah nie łyknie 15A według mnie. Za mała pojemność.

 

 

No dobrze Godski. Ale ja mam dwa aku i mogę sobie pozwolić na wolny proces ładowania. Najmniejsza ładowarka utrzymała przy zdrowym życiu, zwykły kwasowy aku 100 Ah przez 8 lat. Śmiem twierdzić, ze to właśnie dzięki niej i małemu prądowi ładowania, to aku tyle przeżyło....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

2 to minimum a czasem trzy. Przeloty w trollu 25 35 km. Czasem przy sporej fali i wietrze a guma stawia wtedy duży opór.

 

Nawiasem mówiąc obecnie mam 4 aku na stanie i wiem dokładnie który jest w jakiej kondycji bo co pewien czas je testuję pod obciażeniem żarówkami.

Niedługo dojdzie nowy Trojan 115Ah albo 130 Ah tylko teraz nie ma u dystrybutora. Dopiero we wrześniu maja być. Tylko setki mają.

 

Takie hobby i zwichniecie zawodowe  ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych