Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaka ładowarka?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
912 odpowiedzi w tym temacie

#761 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 07 kwiecień 2020 - 19:16

z tego wątku miedzy innymi. Kupując kwasowy po 3 latach padnie zasiarczony i takim c-tekiem to mogę doładować ale NIE naładować.

szukam akumulatora a nie  ładowarki więc pytanie jest co będzie lepsze pod tą ładowarkę (C-tek 5A): kwas głębokiego czy agm?

A co za różnica? Do każdego o takiej samej pojemności musisz "wsadzić tyle samo prądu".

Zakup akumulatora pod ładowarkę? Ja kupuję akumulatory pod urządzenie które ma ten akumulator zasilić.


Użytkownik Janusszr edytował ten post 07 kwiecień 2020 - 19:17


#762 OFFLINE   pasja400

pasja400

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • Lokalizacja3city

Napisano 07 kwiecień 2020 - 19:26

A co za różnica? Do każdego o takiej samej pojemności musisz "wsadzić tyle samo prądu".

Zakup akumulatora pod ładowarkę? Ja kupuję akumulatory pod urządzenie które ma ten akumulator zasilić.

No właśnie jest różnica. 

Pytanie więc jest czy C-tek lepiej  dobije AGM 80 Ah? Bo z dużym kwasem (100 Ah) sobie nie poradzi i to już wiem (pomimo, że podobno jest do 110 Ah).

Doładuje, ale nie naładuje 100%. 



#763 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 07 kwiecień 2020 - 19:28

Wycofuję się z tej dyskusji :)


  • siarq lubi to

#764 OFFLINE   pasja400

pasja400

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • Lokalizacja3city

Napisano 07 kwiecień 2020 - 19:29

wpierw zacznij od pieniedzy jakie chcesz przeznaczyc na ten kwas... bo akumulator kwasowy trakcyjny , ktory faktycznie nim jest i sluzy lata to kosztuje grube $. wynalazki po 600 czy 800zl zazwyczaj koncza kariere po 2 latach przy eksploatowaniu pradem c2 /c3... Na naklejkach mozna napisac wszytsko, a rzeczywistosc sie rozni od marketingu. sprawdz sobie ceny nowych 100ah trakcyjnych SIAP, PANASONIC, EUropower . W firmowych akumualtorach sa rozwiazania dedykowane pod zastosowanie - rozne serie , pelne ch-ki . W gniotach jest mase opisow deep cycle , ultra trakcyjny, mega, hiper,jedyny i wogole cudowny...chcesz tanio to kup tanio i zmieniaj co dwa lata,  Ale zanim kupisz jakikolwiek to sprawdz do czego on sie nadaje, jakie prady ma rozladowania. Aby tani kwas dluzej polsuzyl , to niestety trzeba to przy pradach 50A nadrabiac znaczna pojemnoscia, np 150Ah czy 200Ah , a nie 100Ah i prad rozladowania 50A ,a po sezonie czy 2 zale , ze zdechlo czy  ladowaraka do dupy. Ilu z 10 uzytkownikow kwasa dzis sprawdza gestosc , 1?...

600 - 800 PLN. Wiem, że będzie semi-trakcyjny. Do tego jak ma być wiecznie niedoładowany i zasiarczony  to zerkam w kierunku AGM.

Ładowarki nie chcę zmieniać, silnik też nie jest za duży...

Mój silnik max bierze około 30A. Pływanie raczej jednodniowe..


Użytkownik pasja400 edytował ten post 07 kwiecień 2020 - 19:37


#765 OFFLINE   Jammaey

Jammaey

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 265 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Radek

Napisano 07 kwiecień 2020 - 19:56

Bo z dużym kwasem (100 Ah) sobie nie poradzi i to już wiem (pomimo, że podobno jest do 110 Ah).
Doładuje, ale nie naładuje 100%.


Masz dobrą ładowarkę, trochę wiary.. poradzi sobie.Tylko potrwa to odpowiednio dłużej.
  • Janusszr lubi to

#766 OFFLINE   pasja400

pasja400

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • Lokalizacja3city

Napisano 08 kwiecień 2020 - 11:49

Wycofuję się z tej dyskusji :)

Nie ma się co "fochować" tylko warto czasami sięgnąć trochę głębiej po wiedzę i nie opierać  na schematach. 

Zadzwoniłem do C-tek Polska i potwierdzili, że  rozładowanego kwasa 100% nie dobiję (nie uzyskam odpowiedniej gęstości).

Potwierdzili też, że AGM naładuję w 100% tą ładowarką.

Kupuję więc AGM 80Ah, który posłuży dłużej i lepiej niż 100 Ah kwasu. 



#767 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 08 kwiecień 2020 - 11:53

Posłuży Ci tyle ile zapłacisz za niego, bo markowy sprzęt kosztuje.
Chłopaki już Ci wyżej tłumaczyli.
  • Jozi i Janusszr lubią to

#768 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5492 postów
  • Imię:adam

Napisano 08 kwiecień 2020 - 14:25

A AGM to co tj? Nie kwas ?
  • Jozi, Pietruk i Janusszr lubią to

#769 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 08 kwiecień 2020 - 18:29

A AGM to co tj? Nie kwas ?

Kwas ale uwięziony w macie szklanej :) .

Mając na myśli kwas  myślę o elektrolicie płynnym.


  • suhhar lubi to

#770 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 08 kwiecień 2020 - 18:48

Kwas ale uwięziony w macie szklanej :) .

Mając na myśli kwas  myślę o elektrolicie płynnym.

Mam w takim razie pytania, bo na naukę nigdy za późno.

1)Czy akumulator w którym  zamiast elektrolitu w postaci cieczy (tak, tak w postaci cieczy, nie płynu)występuje kwas uwięziony w macie szklanej, czy też kwas w postaci żelu potrzebuje mniej prądu, aby go naładować?

2)Jak w akumulatorze AGM sprawdzić gęstość elektrolitu? Zabij, nie wiem!  A pytam, bo był poruszany problem gęstości elektrolitu przy zbyt słabej ładowarce do kwasu, a do AGM w sam raz.



#771 OFFLINE   MarcysTorun

MarcysTorun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 14 kwiecień 2020 - 11:09

Hej, próbował ktoś z Was ładować aku kwasówkę ładowarką z lidla z max prademm ładowania 5A? Czy bedzie po prostu dłiższy czas ładowania czy aku dostanie w dupe?

#772 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 14 kwiecień 2020 - 12:30

Hej, próbował ktoś z Was ładować aku kwasówkę ładowarką z lidla z max prademm ładowania 5A? Czy bedzie po prostu dłiższy czas ładowania czy aku dostanie w dupe?

Kolego,

zastanów się co piszesz - czasem te bzdrune pytania wykańczają. Jest to mikroprocesorowa ładowarka do akumulatorów kwasowych TAK ?, Ładuje prądem 5A. Od czego twój kwas ma dostać w dupę ? Jedynie od tego, że go nie naładujesz do końca i zaczniesz eksploatować. Liczysz tak - aku 100Ah /5A - czas ładowania 20h przy czym akumulator na pewno nie będzie na 0 ponieważ już go nie naładujesz. Ja mam taki sprzęt i czasem (z nudów) podłączam ją do doładowywania aku w samochodach jeśli nie jeżdżę nimi długi czas. Daje radę, pilnuje aku, ładuje do pełna.



#773 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 14 kwiecień 2020 - 14:53

Hej, próbował ktoś z Was ładować aku kwasówkę ładowarką z lidla z max prademm ładowania 5A? Czy bedzie po prostu dłiższy czas ładowania czy aku dostanie w dupe?

Z Lidla to może być problem. Z Tesco to inna sprawa. Rozważałbym też Obi, Julę........


  • MarcysTorun i Pietruk lubią to

#774 OFFLINE   MarcysTorun

MarcysTorun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 14 kwiecień 2020 - 19:50

Z Lidla to może być problem. Z Tesco to inna sprawa. Rozważałbym też Obi, Julę........


Objeździłem wszystkie resca w wojewodztwie i nie było prostowników ;) z tym, że z lidla to chodziło mi o nakreślenie, że chodzi mi o tani marketowy sprzęt.

Co do odpowiedzi kolegi powyżej że bzdurne pytanie to może dla takiego alfy i omegi tak jest. Ale gdzieś kiedyś mi migneło, że podczas ładowania zbyt małym prądem aku się nie naładuje do końca i się zasiarcza[ to mialem na myśli, że dostaje w dupe] ale szukałem potwierdzenia dla moich obaw.

Taki prostownik już mam i nie wiem po prostu czy muszę kupić nowy, czy tym też dam radę.

#775 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15591 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 kwiecień 2020 - 20:58

Objeździłem wszystkie resca w wojewodztwie i nie było prostowników ;) z tym, że z lidla to chodziło mi o nakreślenie, że chodzi mi o tani marketowy sprzęt.

Co do odpowiedzi kolegi powyżej że bzdurne pytanie to może dla takiego alfy i omegi tak jest. Ale gdzieś kiedyś mi migneło, że podczas ładowania zbyt małym prądem aku się nie naładuje do końca i się zasiarcza[ to mialem na myśli, że dostaje w dupe] ale szukałem potwierdzenia dla moich obaw.

Taki prostownik już mam i nie wiem po prostu czy muszę kupić nowy, czy tym też dam radę.

Nie dostanie w dupę tylko naładowanie do pełna trochę potrwa, ot i cała filozofia.



#776 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 14 kwiecień 2020 - 21:00

Kolego, możesz to łatwo sprawdzić.

Podłącz ten swój prostownik pod akumulator i sprawdzaj co jakiś czas napięcie na zaciskach - kołkach akumulatora. Jak uzyskasz napięcie w granicach 14,5 - 14,8V, to znaczy, że akumulator masz naładowany na full.

Proste?

PS. Mój poprzedni wpis był żartem :)



#777 OFFLINE   Atomix

Atomix

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaJezioro Solińskie
  • Imię:Atomix
  • Nazwisko:Solina

Napisano 15 kwiecień 2020 - 16:02

Warto zobaczyć

 



#778 OFFLINE   Kozi

Kozi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 379 postów
  • LokalizacjaŚrem

Napisano 15 kwiecień 2020 - 20:27

Ktoś coś o tym prostowniku VOLT 12V 24V 10A? https://allegro.pl/o...-10a-8931616971


Użytkownik Kozi edytował ten post 15 kwiecień 2020 - 20:30


#779 OFFLINE   Dudekkkk

Dudekkkk

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 26 kwiecień 2020 - 07:19

Inetligentna ładowarka Detronik 12v
Witam posiadam taka ładowarke i mam akumulator 120ah żelowy, wczoraj podlaczylem to diody na czerwono swiecily, dzisiaj rano patrze pali sie tylko górna dioda, a dolna miga z tego co wiem to taki uklad oznacza naladowany akumulator i odsiarczanie, odlaczylem aku od ladowarki podlaczylem znowu to gorna dioda zamigala na zmiane z czerwonego na zielony az w koncu zostala zielona , to oznacza ze akumulator jest naladowany i go odlaczyc tak ??
 
prosze o pomoc bo nie mam pojecia juz , zgubilem instrukcje i  nie wiem co zrobic akumulator byl raz uzywany w pontonie, w tamtym roku cala zime lezal 

  • TomekTomek11112 lubi to

#780 OFFLINE   piernik

piernik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 26 kwiecień 2020 - 23:59

Aku naładowany  do 13,3V , Detronik przeszedł w stan podtrzymania zielona dolna dioda miga, górna dioda pali się stałym zielonym.


  • TomekTomek11112 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych