Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dlaczego wklejki są bleeee?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
203 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   szczupak1

szczupak1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 813 postów
  • LokalizacjaDaleko od domu.

Napisano 30 styczeń 2017 - 17:28

Ja mam wklejkę stary model mikado diamond 2.10 do 7 gram i lepszej szpady na okonia nie chcę.



#62 OFFLINE   Catrol

Catrol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaJanów / Mińsk Maz.
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Jot.

Napisano 31 styczeń 2017 - 21:27

Po prostu wklejka wklejce nierówna.
Mam wklejkę Faworit Solo i Megabass są super i wklejkę Kormoran trochę mniej super ogólnie do du....y.
To tyle .
Miłego poniedziałku :-)
A i nie łowię nimi na boczny troczek bo nie lubię.

Brig, a powiesz coś o tej wklejce Megabass'a ? Jaka długość, c.w...jaka akcja, jakie gumki i główki dobrze przyjmuje... :)



#63 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 31 styczeń 2017 - 21:34

Jutro opiszę .

Wysłane z mojego SM-G850F przy użyciu Tapatalka
  • Night_Walker lubi to

#64 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 02 luty 2017 - 13:44

Skoro temat o wklejkach to chciałbym poruszyć inną kwestię. Czy waszym zdaniem w czasie wietrznej pogody wklejka pod sandacza/okonia sprawdza się lepiej od jednolitego kija? Według mnie obserwacja napięcia linki i czucie przynęty i brań w takich warunkach jest  utrudnione i wtedy warto sięgnąć po wklejkę.



#65 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 02 luty 2017 - 13:48

Myślę, że to bardziej kwestia ustawienia się a nie doboru kija.



#66 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 02 luty 2017 - 14:39

Skoro temat o wklejkach to chciałbym poruszyć inną kwestię. Czy waszym zdaniem w czasie wietrznej pogody wklejka pod sandacza/okonia sprawdza się lepiej od jednolitego kija? Według mnie obserwacja napięcia linki i czucie przynęty i brań w takich warunkach jest  utrudnione i wtedy warto sięgnąć po wklejkę.

Coś kolega błądzi bo jak dobrze "piździ" wiatrem to na kiju nie poczujesz, na wklejce też nie zobaczysz bo jest balon z linki.

Wypada wtedy po plecionce, jak po palcu :D


  • mariusz.w i szczupak1 lubią to

#67 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 02 luty 2017 - 14:55

Coś kolega błądzi bo jak dobrze "piździ" wiatrem to na kiju nie poczujesz, na wklejce też nie zobaczysz bo jest balon z linki.

Wypada wtedy po plecionce, jak po palcu :D

Moim zdaniem przy balonie wklejka pokazuje moment brania o wiele lepiej. 



#68 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 02 luty 2017 - 18:37

Moim zdaniem przy balonie wklejka pokazuje moment brania o wiele lepiej. 

To Twoje zdanie, moje jest z goła inne, ale każdy ma prawo do swojego :) .


  • Friko lubi to

#69 OFFLINE   karol1979

karol1979

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów

Napisano 02 luty 2017 - 18:49

kupcie Favorit Solo i się skończy to lanie wody...



#70 OFFLINE   januszz

januszz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisano 02 luty 2017 - 20:35

kupcie Favorit Solo i się skończy to lanie wody...

Miałem w rękach.Żadna rewelacja.


Użytkownik januszz edytował ten post 02 luty 2017 - 20:41


#71 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1648 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 05 luty 2017 - 17:36

Moim zdaniem wklejka służy wędkarzom do troczenia, do podbijania nie bardzo się to nadaje . Jasne jest że zwolenników  nic nie przekona ale  mimo tego że kiedyś używałem to nie widzę żeby ktoś pokazał mnie przekonał do tego rozwiązania.Tak jak do tego że na okonie trzeba używać przynęty 3 cm a na klenie 2 cm :lol:



#72 OFFLINE   januszz

januszz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisano 05 luty 2017 - 18:15

Moim zdaniem wklejka służy wędkarzom do troczenia, do podbijania nie bardzo się to nadaje . Jasne jest że zwolenników  nic nie przekona ale  mimo tego że kiedyś używałem to nie widzę żeby ktoś pokazał mnie przekonał do tego rozwiązania.Tak jak do tego że na okonie trzeba używać przynęty 3 cm a na klenie 2 cm :lol:

Wg.mnie tu się mylisz bo wcale nie łowię metodą troka a uważam ją za mało etyczną.Moja opinia tyczy się wyłącznie wędkowania w jeziorach.Wklejka jeśli jest szybka,odpowiednio zbrojona a sygnały są przekazywane bezpośrednio przez uchwyt do ręki(Delfin,Delta) to animacja przynętą w zakresie 5g i głębokości do 3m przewyższa znacząco tubulara dostępnego na chwilę obecną  w naszych sprzętowych zasobach.


  • Jozi lubi to

#73 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 05 luty 2017 - 18:23

Moim zdaniem wklejka służy wędkarzom do troczenia, do podbijania nie bardzo się to nadaje . Jasne jest że zwolenników  nic nie przekona ale  mimo tego że kiedyś używałem to nie widzę żeby ktoś pokazał mnie przekonał do tego rozwiązania.Tak jak do tego że na okonie trzeba używać przynęty 3 cm a na klenie 2 cm :lol:

Zależy jaka wklejka :) .


  • Friko, januszz i coma lubią to

#74 OFFLINE   januszz

januszz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisano 05 luty 2017 - 18:39

Zależy jaka wklejka :) .

O właśnie.Nie można wklejek wrzucać do jednego worka i twierdzić ze są wyłącznie do troka.Parametry podstawowe jak długość,szybkość i zakres cw. j powinniśmy dobrać do metody którą łowimy.Wędka do troka będzie diametralnie różniąca się  parametrami od tej którą można skutecznie i z premedytacją jigować.A można i to bardzo skutecznie.



#75 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1648 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 05 luty 2017 - 18:52

Wg.mnie tu się mylisz bo wcale nie łowię metodą troka a uważam ją za mało etyczną.Moja opinia tyczy się wyłącznie wędkowania w jeziorach.Wklejka jeśli jest szybka,odpowiednio zbrojona a sygnały są przekazywane bezpośrednio przez uchwyt do ręki(Delfin,Delta) to animacja przynętą w zakresie 5g i głębokości do 3m przewyższa znacząco tubulara dostępnego na chwilę obecną  w naszych sprzętowych zasobach.

Łowię ryby od 28 lat w mazowieckim i przerabiałem wklejki i 2,3,4 cm przynęty którymi nawet byłem zafascynowany  no i .......

Ryby które chce łowić biorą na przynęty dużo większe bez problemów tylko  moja głowa nie przyjmowała :P

Nie mam pojęcia jakiej klasy wędkami łowisz, ale są takie które bez wklejki dadzą radę ;)

 I ja potrzebowałem czasu żeby  do tego dorosnąć :lol:


  • olabo lubi to

#76 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 05 luty 2017 - 19:11

Łowię ryby od 28 lat w mazowieckim i przerabiałem wklejki i 2,3,4 cm przynęty którymi nawet byłem zafascynowany  no i .......

Ryby które chce łowić biorą na przynęty dużo większe bez problemów tylko  moja głowa nie przyjmowała :P

Nie mam pojęcia jakiej klasy wędkami łowisz, ale są takie które bez wklejki dadzą radę ;)

 I ja potrzebowałem czasu żeby  do tego dorosnąć :lol:

Chyba kolega nie do końca wie co mówi :D .Janusz wyraźnie napisał, ja jego teks dobrze rozumiem. Miałeś w rękach kije na wklejkach matagi?


Użytkownik Jozi edytował ten post 05 luty 2017 - 19:44

  • januszz lubi to

#77 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2022 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 05 luty 2017 - 19:17

Łowię ryby od 28 lat w mazowieckim i przerabiałem wklejki i 2,3,4 cm przynęty którymi nawet byłem zafascynowany  no i .......

Ryby które chce łowić biorą na przynęty dużo większe bez problemów tylko  moja głowa nie przyjmowała :P

Nie mam pojęcia jakiej klasy wędkami łowisz, ale są takie które bez wklejki dadzą radę ;)

 I ja potrzebowałem czasu żeby  do tego dorosnąć :lol:

 

Słabe musiałeś mieć te wklejki ;) Znam kilka major craftów, których śmiem twierdzić nie odróżniłbyś od monoblanków zarówno jeśli chodzi o wygląd, ugięcie jak i pracę pod rybą.


  • Friko i Jozi lubią to

#78 OFFLINE   januszz

januszz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisano 05 luty 2017 - 19:25

Łowię ryby od 28 lat w mazowieckim i przerabiałem wklejki i 2,3,4 cm przynęty którymi nawet byłem zafascynowany  no i .......

Ryby które chce łowić biorą na przynęty dużo większe bez problemów tylko  moja głowa nie przyjmowała :P

Nie mam pojęcia jakiej klasy wędkami łowisz, ale są takie które bez wklejki dadzą radę ;)

 I ja potrzebowałem czasu żeby  do tego dorosnąć :lol:

Łowię trochę dłużej, nie będę się chwalił.Myślę że dorosłem już dawno.Liczy się skuteczność tu i teraz,gdzie łowię.Widocznie łowisz tam gdzie ryby jeszcze są. Gratuluję,tylko pozazdrościć eldorado .Fascynacja już mi dawno minęła teraz z wyrachowaniem i premedytacją poszukuję nieustannie wędki oraz metody która pozwoli mi na skuteczne łowienie okoni w mojej okolicy gdzie wody są znacząco przełowione.Klasa wędki nie jest wykładnią  skuteczności łowienia .Łowi wędkarz.


  • Jozi i eRKa lubią to

#79 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1648 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 05 luty 2017 - 19:40

Nie interesuje jakie te wklejki Panowie mieli ;) .Powiem tak, w tym samym miejscu kolega łowi na super wklejkę 15 okoni bo  , a ja łowię trzy :o . I TEGO MI POTRZEBA. Tylko przy moim doborze przynęt i sposobie prowadzenia łowię okonie od 25 cm i biorą  tak że czuję to w nadgarstku .

Jeśli do łowienia okoni potrzebujecie wklejek Matagi czy innych wspaniałych producentów  ,   może tego właśnie wam potrzeba ;)

A może inaczej nie próbowaliście , a może każdy okonek was cieszy, a może uważacie że tak łowicie najskuteczniej :)

Nie spotkałem wędkarzy poza Polską łowiących na wklejki -_-



#80 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 05 luty 2017 - 19:48

Nie interesuje jakie te wklejki Panowie mieli ;) .Powiem tak, w tym samym miejscu kolega łowi na super wklejkę 15 okoni bo  , a ja łowię trzy :o . I TEGO MI POTRZEBA. Tylko przy moim doborze przynęt i sposobie prowadzenia łowię okonie od 25 cm i biorą  tak że czuję to w nadgarstku .

Jeśli do łowienia okoni potrzebujecie wklejek Matagi czy innych wspaniałych producentów  ,   może tego właśnie wam potrzeba ;)

A może inaczej nie próbowaliście , a może każdy okonek was cieszy, a może uważacie że tak łowicie najskuteczniej :)

Nie spotkałem wędkarzy poza Polską łowiących na wklejki -_-

Zapewne łowimy tylko na wklejki, innych wędek i metod łowienia jak na boczny trok nie znamy :) .

Świat jeszcze od nas będzie się uczył łowić na wklejki.

Jakbyś trochę pomyślał, to nie pisałbyś bzdur. Iron Feather phenixa to do czego służy? Do pasienia baranów może?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych