Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wobki muddlera


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
799 odpowiedzi w tym temacie

#441 OFFLINE   Dokuś

Dokuś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1338 postów
  • Lokalizacjaどこ水と自然!
  • Imię:Dok

Napisano 01 maj 2016 - 12:07

...No to jeszcze raz... - Złamałem ster w PSTRĄGOWYM woblerze Jarka, którego ze względu na kształt i umiejscowienie steru nazwałem boleniówką... (fotka)

Załączony plik  IMG_7462.JPG   245,44 KB   21 Ilość pobrań

 

Złamanie steru - to normalna sprawa... Chciałbym naprawić go we własnym zakresie, ale za aprobatą Naszego Mistrza Muddlera,... Jeśli jednak i te słowa miałyby wywołać zgorszenie i popsuć ten piękny wątek Koledze Muddlerowi, to: Farewell Panowie! Farewell!...

 



#442 OFFLINE   Lester

Lester

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 544 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 01 maj 2016 - 13:22

Dokuś , pisz po polsku(mógłbym napisać pliss, ale wolę) proszę :)



#443 OFFLINE   muddler

muddler

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Jarosław

Napisano 01 maj 2016 - 14:33

Złamanie steru - to normalna sprawa... Chciałbym naprawić go we własnym zakresie, ale za aprobatą Naszego Mistrza Muddlera,... Jeśli jednak i te słowa miałyby wywołać zgorszenie i popsuć ten piękny wątek Koledze Muddlerowi, to: Farewell Panowie! Farewell!...

 

Usuń pozostałość steru wiertłem o grubości 1mm lub cienką piłką i przeszlifuj drobnym papierem ściernym, następnie wklej nowy ster na distal rapid z kawałka poliwęglanu o grubości 1 mm. Opisałem to na str 10  w poście #189. Zrób tak samo - prościzna :).

 

 


  • woblery z Bielska i Dokuś lubią to

#444 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 01 maj 2016 - 18:28

...No to jeszcze raz... - Złamałem  ster w PSTRĄGOWYM woblerze Jarka, którego ze względu na kształt i umiejscowienie steru nazwałem boleniówką... (...)

Miałeś prawo złamać ster, łowiąc bolki w zagranicznych łowiskach, zamykając siłowo wypchane woblerami pudełko, czy jak Ci się żywnie podoba. Nie potrzebujesz się tłumaczyć :) Nikt śledztwa przeprowadzać nie będzie. Wyjaśnienie jest oczywiście zrozumiałe, logiczne, zamykające pole domysłom. Z uwagi na termin, słowo "karma" samo się nasuwało ( ;) )
Niech wobler dobrze Ci służy, a kij często trzeszczy :)


#445 OFFLINE   Dokuś

Dokuś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1338 postów
  • Lokalizacjaどこ水と自然!
  • Imię:Dok

Napisano 01 maj 2016 - 19:57

Usuń pozostałość steru wiertłem o grubości 1mm lub cienką piłką i przeszlifuj drobnym papierem ściernym, następnie wklej nowy ster na distal rapid z kawałka poliwęglanu o grubości 1 mm. Opisałem to na str 10  w poście #189. Zrób tak samo - prościzna :).

Dziękuję Jarku! :) Chodziło mi głównie o Twoje "błogosławieństwo"! ;) Mam nadzieję, że po mojej ingerencji będzie pracował równie doskonale!... Pozdrawiam!


  • muddler lubi to

#446 OFFLINE   Zyga102

Zyga102

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 779 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 02 maj 2016 - 08:49

Witam,

 

Miałem wczoraj nigdzie nie wychodzić , żeby mnie nie zadeptali na brzegu , ale natura nie wytrzymała i ruszyłem tyłek.

Wisła, po południu, lekki wiaterek,słonko i niestety słabiutko. Boleni nie widać, czasem chlapnie klenik i jednym słowem "cienizna" na wodzie. Wszystkie przynęty przerobiłem i zobaczyłem schowaną ukleję Muddera na czarną godzinę. Sknera ze mnie . Taka ładna, że szkoda mi jej było używać...jeszcze się urwie... :) .

I był to strzał w "dziesiątkę" . 8 fajnych okoni w ciągu 40 minut wynagrodziło mi 3 godziny machania bez rezultatu. Już nie będę chował tego woblera, niestety się na koniec urwał o jakieś zawady. Praca woblera zapierała  dech w piersiach. Nie płaczę , mam jeszcze jedną ukleję schowaną , zapasową...a co !. 

 

Muddler, dzięki za emocje.... :) ...!!!

Załączone pliki


Użytkownik Zyga102 edytował ten post 02 maj 2016 - 08:51

  • Dokuś i muddler lubią to

#447 OFFLINE   Franc

Franc

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1538 postów
  • LokalizacjaPłock
  • Imię:Jacek

Napisano 02 maj 2016 - 10:07

Dzień dobry 

Widzę że serwis zrób ,, to sam,,  nie na to liczymy kupując woblery ręcznie robione  :(

Smutne to .

Rapalę to ja do kubła mogę wyrzucić , ale jak mi się złamie ster w ręcznie robionym to  naprawia mi kolega który zrobił .


  • Roberto, lajcik i Dokuś lubią to

#448 OFFLINE   stone

stone

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaŁagiewniki
  • Imię:Tomasz

Napisano 02 maj 2016 - 16:40

Dzień dobry 

Widzę że serwis zrób ,, to sam,,  nie na to liczymy kupując woblery ręcznie robione  :(

Smutne to .

Rapalę to ja do kubła mogę wyrzucić , ale jak mi się złamie ster w ręcznie robionym to  naprawia mi kolega który zrobił .

Franc a co jest trudnego w wymianie steru?

Może niedługo twórca woblera będzie musiał za Ciebie łowić ryby?Tylko dlatego że kupiłeś jego wobka?



#449 OFFLINE   Dokuś

Dokuś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1338 postów
  • Lokalizacjaどこ水と自然!
  • Imię:Dok

Napisano 02 maj 2016 - 21:13

Dzień dobry 

Widzę że serwis zrób ,, to sam,,  nie na to liczymy kupując woblery ręcznie robione  :(

Smutne to .

Rapalę to ja do kubła mogę wyrzucić , ale jak mi się złamie ster w ręcznie robionym to  naprawia mi kolega który zrobił .

 

 

Franc a co jest trudnego w wymianie steru?

Może niedługo twórca woblera będzie musiał za Ciebie łowić ryby?Tylko dlatego że kupiłeś jego wobka?

Panowie, dajcie pokój... Ja sam zaproponowałem, że wymienię ster... Niech Kolega @muddler odda się wyższym celom i wystruga kolejne cudeńka! ;)


  • joker i robert0304 lubią to

#450 OFFLINE   muddler

muddler

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Jarosław

Napisano 08 maj 2016 - 10:44

Bezsterowce :) 6 cm i około 5 g malowane w dwóch kolorach: na płotkę i na uklejkę.

Poniższa sterowa boleniówka też jest o tych samych gabarytach, ale na razie zrobiłem tylko jedną.

 

5ma8w4.jpg

 

2nb4nlc.jpg

 

Załączony plik  DSCN3090.JPG   78,51 KB   17 Ilość pobrań  Załączony plik  DSCN3109.JPG   90,94 KB   16 Ilość pobrań

 

 

 

 

 

 



#451 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 10 maj 2016 - 21:55

Armia w szyku :)

Proste środki, niezwykła staranność wykonania - prawdziwy wzór do naśladowania dla (nie tylko) początkujących strugaczy. Hand made w najlepszym, górno półkowym wydaniu. Chapeau bas!


  • muddler lubi to

#452 OFFLINE   KubaWoblerek

KubaWoblerek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 173 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kuba
  • Nazwisko:Kolp

Napisano 10 maj 2016 - 22:35

super te bezsterowce ;)
  • muddler lubi to

#453 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3202 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 11 maj 2016 - 14:04

Coś mi się widzi, że tych sterowych 6-tek będziesz musiał dorobić ;)


  • Skorio i muddler lubią to

#454 OFFLINE   muddler

muddler

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Jarosław

Napisano 17 maj 2016 - 16:15

Dzisiaj, samotna płotka 10 cm i 16 g, którą też będę powielał :). Kilka już nawet schnie, ale mniejsze - ósemki.

 

2dklbbm.jpg

 

I jeszcze taki okoń na uklejkę Załączony plik  DSCN3133.JPG   64,95 KB   14 Ilość pobrań Niewielki ale waleczny :lol:



#455 OFFLINE   FarioQ

FarioQ

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaSzczecin i okolice
  • Imię:Jarek
  • Nazwisko:Weremko

Napisano 17 maj 2016 - 16:32

Piękna płoteczka. Lubię takie proste, klasyczne wzory. Nigdy nie zawodzą.

Robiła by robotę na moich rewirach :)


  • muddler lubi to

#456 OFFLINE   Dokuś

Dokuś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1338 postów
  • Lokalizacjaどこ水と自然!
  • Imię:Dok

Napisano 17 maj 2016 - 17:25

Dzisiaj, samotna płotka 10 cm i 16 g, którą też będę powielał :). Kilka już nawet schnie, ale mniejsze - ósemki.

O matko!... Jak pięknie lusterkuje w opadzie!...


  • muddler lubi to

#457 OFFLINE   Sebait

Sebait

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 17 maj 2016 - 20:47

Wobki pierwszy sort. Brawo.
  • muddler lubi to

#458 OFFLINE   Zyga102

Zyga102

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 779 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 18 maj 2016 - 07:31

E tam...takie sobie !!! , ale jak już będą -  to muszę być pierwszy w kolejce .... :)

Bajka i tyle. Świetne lustro, to co widzimy to naprawdę wzór do naśladowania.


  • muddler lubi to

#459 OFFLINE   muddler

muddler

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Jarosław

Napisano 24 maj 2016 - 18:51

Kolejki nie ma, ale lepiej dmuchać na zimne :lol:.

Właśnie ukończyłem nowe płotki i uklejki ósemki, o wadze 8 i 9 g na szczupłego i okonia:

 

280jbkl.jpg

 

Załączony plik  DSCN3293.JPG   84,42 KB   15 Ilość pobrań Załączony plik  DSCN3281.JPG   92,76 KB   15 Ilość pobrań Załączony plik  DSCN3286.JPG   94,93 KB   15 Ilość pobrań

 

Na koniec jeszcze ryby, jakie złowiłem na zeszłorocznego okonka - muszę powielić :)

 

Załączony plik  DSCN3196.JPG   73,76 KB   17 Ilość pobrań Załączony plik  DSCN3207.JPG   54,7 KB   15 Ilość pobrań



#460 OFFLINE   stoner

stoner

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1535 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Irek

Napisano 24 maj 2016 - 21:05

Przy powielaniu najważniejsze  są zapiski. Przekonałem się o tym ostatnio jak zrobiłem kiedyś dwa dziwne wobki testowe, pomalowałem i leżały rok w poczekalni, założyłem na agrafkę i okazały się łowne jak cholera, koszą szczupłe aż miło, Niestety za diabła nie mogę sobie przypomnieć co mają w środku, Będzie chyba sekcja. Teraz jest fota z rozmieszczeniem obciązenia i dokładny opis. Niczego już nie pomijam.