Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pstrągi 2010


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
596 odpowiedzi w tym temacie

#261 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 26 luty 2010 - 07:42

ja rozumiem sam łowię na 10 lb ale weźmy taki San szeroki i rzucić trzeba daleko a kije 3 metrowe są tam na porządku dziennym zawad nie ma ryba na długiej smyczy może się wyszaleć więc czy łowienie tam na grube linki ma sens ??

#262 OFFLINE   matusiak

matusiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1415 postów
  • Lokalizacjakielce

Napisano 26 luty 2010 - 12:21

[quote]
rybka na miękkim kijku zachowuje się bardzo spokojnie i dzięki temu nie kaleczy sie
[/quote]

Wiem od Grześka, że łowisz także na muchę, więc pewnie holowałeś na delikatnym i miękkim sprzęcie jakieś pstrągi latem. Chyba, że w maju kończysz z chodzeniem na kropki.
Ja mam takie doświadczenia, że na delikatnym sprzęcie można zajechać pstrąga. Odpłynie - owszem. Zdechnie - a jakże

[/quote]
Widzisz bo sprawa ma się tak łowie na Dunajcu na os i spore pstrągi wychodzą, do muchówki używam fluokarbonu 0.19 i nie zaliczyłem zerwania jak również nie zdążyło mi się żeby zamęczyć rybę bo rozmiar linki dobiera się do metody sprzętu i przynety bo 1g kogucik na żyłce 0.20 to nieporozumienie ,wyobraź sobie gościa na sanie z sucha mucha i 0.20 na przyponie to nierealne wiec nie można powiedzieć ze pstrągi łowi się tylko na dwudziestkę bo to bzdura ,jeśli użyjesz wędki paraboli to śmiało możesz zejść z linka ,widziałem łowione pstrągi na 0.12 na susz na kijku klasy 4 i w bardzo dobrej kondycji odpływały i tak się łowi na sanie

#263 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1022 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 26 luty 2010 - 12:58

Jak łowisz ryby na Sanie lub Dunajcu to zapinasz rybę i ona wyciąga ci 20- 30 m linki/żylki. Na małej rzeczce nizinnej po 20 m masz rybę za zakrętem i linkę w kołkach. Tydzień temu, w piątek miałem przyzwoitego pstrąga na kiju. Po braniu zszedł 7-8 m w dół, zawróciłem go i nie mogłem ch..ery uchodzić. Mimo, ze nie był to okaz (circa about 50-52 cm), szedł jak brzana i wlazł w drzewo. Tu się zagadka wyjaśniła- ryba pokazała sie i okazało się, że była najechana. Potem była już krótka piłka- żyłka wytrzymała, streamerowa 2 Tiemco nie.
Jeszcze jedno- tak jak napisałem używam mocnych żyłek. Nie oznacza to jednak tego, że mam sztywne wędki. W związku z czym obraz pstrąga z potarganym pyskiem jest u mnie bardzo rzadki.

#264 OFFLINE   matusiak

matusiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1415 postów
  • Lokalizacjakielce

Napisano 26 luty 2010 - 14:00

Przykłady które podałem dotyczyły muchówki ,ja też łowię na małych rzeczkach i używam żyłki 0,18max mowa o spiningu .Poza tym nie oszukujmy się bo na siurkach 50cm to byk i osiemnastka smialo na niego starcza a na większych rzekach mamy rybkę gdzie puścić i wlasnie natym polega wedkarstwo a stwierdzenie ze rybę się zamęczy na takim sprzęcie ze tak nie powinno być , powiem wprost ten kto tak twierdzi nie jest wędkarzem i nie powinien lowic pstragow bo jeszcze przez przypadek na żyłce 0.30 morze urwać rybce łepek :lol:

#265 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1022 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 26 luty 2010 - 14:43

To Ci współczuję. U mnie ryby powyżej 50 cm nie są rzadkością. Życzę lepszych łowisk.

#266 OFFLINE   SaNdAcZ &#gt;&#lt;----*&#gt;

SaNdAcZ &#gt;&#lt;----*&#gt;

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 380 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Miasto Feniksa

Napisano 26 luty 2010 - 17:27

Drogi Matusiaku tak się składa, że dość często łowię na Sanie i równie często używam żyłki 0,2-0,24 do wieczornego godarda. Nie zaobserwowałem aby średnica ta pstragom przeszkadzała a zdecydowanie skraca sie czas holu. Kumpel mimo stosowania 0,22 zajeździł w zeszłym roku rybkę pod 60cm. Musiał reanimować pstrąga aby odpłynął po czym następnego dnia ryba ta leżała do góry brzuchem 20 metrów niżej. Ja sobie nie moge wyobrazić holu 2 kilowego potok na 0,12. Gdy przypadkiem taka ryba siądzie mi na pedała przy lipieniowaniu po prostu ja spinam aby jej nie katować.

#267 OFFLINE   LASSOjbait

LASSOjbait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 26 luty 2010 - 18:15

Zgadzam się z przedmówcą co do joty. o,22 to rozsądna minimalna średnica.

#268 OFFLINE   matusiak

matusiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1415 postów
  • Lokalizacjakielce

Napisano 26 luty 2010 - 19:02

Dziwi mnie tylko jedno wszyscy piszą o pstrągach 60 cm 50 cm ze niby tak łowią i dlatego takie powrozy ale jakoś nie przekłada się to na zamieszczone fotki :unsure: wiec zacznijcie łowić na 0.18 morze wtedy sypną się zdjęcia 50 :lol:

#269 OFFLINE   SaNdAcZ &#gt;&#lt;----*&#gt;

SaNdAcZ &#gt;&#lt;----*&#gt;

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 380 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Miasto Feniksa

Napisano 26 luty 2010 - 19:11

Jeśli poprawi Ci to humor to mogę podesłać Ci na priva kilka fotek z ładnymi rybami. Na forach przestałem umieszczać zdjęcia z rybami. To takie strzelanie sobie w kolano moim zdaniem. Decyzje taką podjąłem po tym jak podczas łowienia na Wiśle podbił do mnie typ i spytał się czy to w tym miejscu łowie te brzany których fotki widział w necie :huh: drugą taką akcję miałem nad pstrągową rzeką. Mi tam takie atrakcje nie są do niczego potrzebne. A zdjęcia z zamazanym tłem większości się nie podobają, czemu w sumie się nie dziwię.
Koniec

#270 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9538 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 26 luty 2010 - 23:24

Na prośbę kolegi @Mysha, wstawiam fotkę, z Jego tekstem opisu.
Swoją drogą piękna ryba Piotrze. Gratuluję.



Ryba miała 52 cm, została złowiona w zeszły piątek (+ jeszcze 45tka).

#271 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1022 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 26 luty 2010 - 23:34

Dzięki Waldek za pomoc. Na 30tkę :mellow: . Więcej kolego @Matusiak nie bedzie :D. Pozdrawiam.

#272 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 27 luty 2010 - 08:46

Dziwi mnie tylko jedno wszyscy piszą o pstrągach 60 cm 50 cm ze niby tak łowią i dlatego takie powrozy ale jakoś nie przekłada się to na zamieszczone fotki :unsure: wiec zacznijcie łowić na 0.18 morze wtedy sypną się zdjęcia 50 :lol:


Nie każdy ma parcie na szkło :lol: :lol: :lol:

Z tego samego powodu co @SaNdAcZ ><\\\\*> nie wstawie już fotek na żadnym forum.
Acha i meritum łowię na 0,28 w zimie, 0,25 w lecie na spina, na csta używam 8 lub 10 lb Power-Pro, na muchę do jętki minimu 0,22 ale najczęściej 0,25. I jakoś nie narzekam na brania dużych pstrągów.
Swoją droga nie sobie kolega trchę poczyta o fizjologi ryb, a w szczególności o kwasie mlekowym, mięsniach i takich tam...



#273 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 27 luty 2010 - 09:24

Z tego samego powodu co @SaNdAcZ ><\\\\*> nie wstawie już fotek na żadnym forum.





Jak dzieci, oj jak dzieci. Nie pomyślisz Tarłoś o tym ilu tutaj chce obejrzeć zdjęcie, uścisnąć Tobie grabę i pogratulować pięknej ryby? Mnie to zawsze dziwią takie radykalne podejścia bo gdyby wszycy się tak zachowywali to nadal byśmy wymyślali koło, a zamiast telefonów komórkowych walili w tamtamy, albo dawali znaki dymne.

Pozdrawiam
Remek

#274 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1022 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 27 luty 2010 - 10:02

Remek właśnie przez komórki, neta i to, że prawie każdy ma samochód warto czasami trzymać gębę na kłodkę. Kiedyś by dojechać nad rzekę wstawałem o 2.30 potem był czerwony autobus-pociąg- nastepny pociąg- PKS i już przed 8 byłem nad wodą. Rzeczka była 90 km od mojego domu, a akcja jak w Misiu :lol:.
Teraz wsiadam w samochód i jestem po godzinie nad wodą- 2-3 godziny i mogę zmienić rzekę. W tamtym roku jak szukałem jętki to w jedno popołudnie zwiedziłem 4 rzeki, trafiłem na rójke na piątej i jeszcze złowiłem 4 pstrągi +40 i parę mniejszych :D. Ludzie stali się mobilni i czasami zamiast mile spędzić dzień mamy wyścigi nad wodą. Druga sprawa, że niektórzy mają długie zęby na mięso.
Jeśli chodzi o mnie to powód tego, że nie wstawiam zdjęć jest prozaiczny. Mój aparat jest dość duży i nie chce mi sie z nim łazić nad wodą. Prócz tego fotografia nigdy mnie nie bawiła. Jedyne obrazki jakie mam to gdy jakiś znajomy zrobi mi zdjęcie lub gdy zrobię je telefonem. Zresztą mam to w nosie czy mi ktoś wierzy, że złowiłem rybę taką lub śmaką. Obrazu skaczącego pstrąga i tak mi nikt nie zabierze :D.

#275 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 27 luty 2010 - 10:30

[quote]


Z tego samego powodu co @SaNdAcZ ><\\\\*> nie wstawie już fotek na żadnym forum.



[/quote]


Jak dzieci, oj jak dzieci. Nie pomyślisz Tarłoś o tym ilu tutaj chce obejrzeć zdjęcie, uścisnąć Tobie grabę i pogratulować pięknej ryby? Mnie to zawsze dziwią takie radykalne podejścia bo gdyby wszycy się tak zachowywali to nadal byśmy wymyślali koło, a zamiast telefonów komórkowych walili w tamtamy, albo dawali znaki dymne.

Pozdrawiam
Remek
[/quote]


Może to i dziecinada, ale jeszcze większą dziecinadą dla mnie jest wstwianie ryb na zmienionym - zamazanym tle :unsure: :unsure:
Wolę więc wcale nie wystawiać. Łowię dla siebie a nie na pokaz, co nie zmiania faktu, że chętnie się dziele wiedzą zdobytą przez prawie trzydzieści lat doświadczeń w fakcie łowienia tej pieknej ryby.

#276 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 27 luty 2010 - 12:00

a nie można uwiecznić samego wpuszczania ryby do wody, lub trzymając ją nad lustrem? myślę że po odcieniu wody nikt się nie domyśli jaka to miejscówka :D

#277 OFFLINE   dzerwys

dzerwys

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1046 postów
  • LokalizacjaTrzy kroki do Iny
  • Imię:Igor
  • Nazwisko:Olejnik

Napisano 27 luty 2010 - 12:30

Z moich obserwacji wynika ze mlodzi stazem wedkarze chetniej wstawiaj fotki bo chca sie poprostu podzilic swoja radoscia ze zlowienia ryby.Starzy wyjadacze nie musza juz nic nikomu udowadniac,znam takich ktorzy nie robia nawet fotki rybie jesli jest mniejsza od ich rekordu.
Ja tam lubie sie fotografowac :lol:


#278 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 27 luty 2010 - 13:00

ja nie fotografuje bo telefon robi takie zdjęcia że nie dość że nie idzie dojść jaka to miejscówka to i jaka to ryba trudno okreslić :unsure:

ps.żeby do końca off-topicu nie robić, byłem na niecałe 2 godzinki nad wodą ze spinningiem, woda wysoka, brudnawa i wszędzie strumyczki syfu do niej wpadające, ryb 0, kontaktów 0, żyć nie umierać :unsure:

#279 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9538 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 27 luty 2010 - 13:52

Mam, czy nie mam (parcie na szkło ? Nie wiem. mam za to parcie nad wodę.
Niestety dzisiaj woda mnie wyparła, zanim dojechałem na swoje miejscówki.
Woda rośnie bezlitośnie :wacko:
Ten widok spowodował, że bardziej zainteresowała mnie wycieczka po marketach :angry:

.

Załączone pliki



#280 OFFLINE   matusiak

matusiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1415 postów
  • Lokalizacjakielce

Napisano 27 luty 2010 - 14:24

:lol: Prowokacja się udała ale rzadam dowodów ,zdjęcia żyłki z mikrometrem to wtedy uwierzę ze na 30 :mellow: ,a tak na marginesie to nadal nie widzę 60




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych