Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pstrągi 2010


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
596 odpowiedzi w tym temacie

#281 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 27 luty 2010 - 14:32

:lol: Prowokacja się udała ale rzadam dowodów ,zdjęcia żyłki z mikrometrem to wtedy uwierzę ze na 30 :mellow: ,a tak na marginesie to nadal nie widzę 60

Ja nie złowiłem jeszcze 60-tki ale...

Potrzebuję mocnego zacięcia bo moje woki pstrągowe mają i 8-9cm a ryby miewają szczękościsk. Bez mocnego kija tego nie zrobię.

Holuję ryby na kołowrotku prawie wyzerowanym więc ciężko mówić o urywaniu głowy rybie.

Szkoda mi rzeki, więc stosuję naprawdę mocne linki by rozginać haki (śmieci w rzekach jest i tak zbyt wiele).

#282 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9538 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 27 luty 2010 - 14:42

..........,a tak na marginesie to nadal nie widzę 60

Ja też ;)

#283 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 27 luty 2010 - 15:39

Może to i dziecinada, ale jeszcze większą dziecinadą dla mnie jest wstwianie ryb na zmienionym - zamazanym tle :unsure: :unsure:
Wolę więc wcale nie wystawiać. Łowię dla siebie a nie na pokaz, co nie zmiania faktu, że chętnie się dziele wiedzą zdobytą przez prawie trzydzieści lat doświadczeń w fakcie łowienia tej pieknej ryby.


Ja to mam zupełnie inne zdanie. Po co się kryć z super tajnymi miejscówkami? Tutaj spotykają sięludzie internetowi, pokolenie googla, yahoo czy innych wyszukiwarek internetowych. Wystarczy dosłownie pół godziny by znaleźć zbiór najlepszych miejscówek polskich wraz z ich opisem, zdjęciami ryb a niekiedy i filmami. Wszystko to niekoniecznie na jerkbait.pl i co? Nie chcę dopisywać odpowiedzi.

Zdjęcia można robić tak, że nie będzie nic widać. To taka porada dla płochliwych.

Czy umieszczać zdjęcia? Lepiej rzeczywiście może nie bo zjedzą z ekranu, lepiej schować do sejfu i tam trzymać, zachować dla siebie i ... tylko pod siebie a do tego połączyć to z ideologią pchania sięna szkło. Zupełnie nie popieram takiego podejścia i nie mówię tutaj jako właściciel portalu, któremu oczywiście zależy na dobrej treści i zdjęciach, mówię całkowicie prywatnie.

Ostatnio czytałem fajną książkę w której autor dyskutował o wartościach życiowych co rzeczywiście jest istotne dla jednostki. Trwałe dzieła tutaj to jeden z produktów, nad którmi powinniśmy się pochylić. Zdjęcia moim zdaniem fajnie wpisują się w tą konwencję. Oczywiście nikogo nie będę do tego przekonywać ale na prawdę obce są mi obawy typu nie umieszczaj bo zrobią nalot i wszystko wyłowią. Takie głosy już na jerkbait.pl były a później zdjęcia wraz z konkretnymi opisami pojawiały się tu ... i tam ...






#284 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 27 luty 2010 - 15:55

Na szczęście mamy demokrację i każdy może mieć swoje zdanie :D.
Pozdrawiam.

#285 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 27 luty 2010 - 15:56

Na szczęście mamy demokrację i każdy może mieć swoje zdanie :D.
Pozdrawiam.


Zgadza się :D

Pozdrawiam
Remek

#286 OFFLINE   matusiak

matusiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1415 postów
  • Lokalizacjakielce

Napisano 27 luty 2010 - 18:37

I owszem panowie każdy łowi jak lubi i ma prawo mieć swoje zdanie ,ale to nie znaczy ze musi je komuś narzucać,co do 60 to chyba nie zobaczę w najbliższym czasie bo rzeczki płyną bycze przynajmniej w moich okolicach

#287 OFFLINE   andrew

andrew

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 673 postów
  • LokalizacjaWies w miescie

Napisano 27 luty 2010 - 19:54

[quote]

Może to i dziecinada, ale jeszcze większą dziecinadą dla mnie jest wstwianie ryb na zmienionym - zamazanym tle :unsure: :unsure:
Wolę więc wcale nie wystawiać. Łowię dla siebie a nie na pokaz, co nie zmiania faktu, że chętnie się dziele wiedzą zdobytą przez prawie trzydzieści lat doświadczeń w fakcie łowienia tej pieknej ryby.
[/quote]

Ja to mam zupełnie inne zdanie. Po co się kryć z super tajnymi miejscówkami? Tutaj spotykają sięludzie internetowi, pokolenie googla, yahoo czy innych wyszukiwarek internetowych. Wystarczy dosłownie pół godziny by znaleźć zbiór najlepszych miejscówek polskich wraz z ich opisem, zdjęciami ryb a niekiedy i filmami. Wszystko to niekoniecznie na jerkbait.pl i co? Nie chcę dopisywać odpowiedzi.

Zdjęcia można robić tak, że nie będzie nic widać. To taka porada dla płochliwych.

Czy umieszczać zdjęcia? Lepiej rzeczywiście może nie bo zjedzą z ekranu, lepiej schować do sejfu i tam trzymać, zachować dla siebie i ... tylko pod siebie a do tego połączyć to z ideologią pchania sięna szkło. Zupełnie nie popieram takiego podejścia i nie mówię tutaj jako właściciel portalu, któremu oczywiście zależy na dobrej treści i zdjęciach, mówię całkowicie prywatnie.

Ostatnio czytałem fajną książkę w której autor dyskutował o wartościach życiowych co rzeczywiście jest istotne dla jednostki. Trwałe dzieła tutaj to jeden z produktów, nad którmi powinniśmy się pochylić. Zdjęcia moim zdaniem fajnie wpisują się w tą konwencję. Oczywiście nikogo nie będę do tego przekonywać ale na prawdę obce są mi obawy typu nie umieszczaj bo zrobią nalot i wszystko wyłowią. Takie głosy już na jerkbait.pl były a później zdjęcia wraz z konkretnymi opisami pojawiały się tu ... i tam ...

[/quote]

Remek to jeden z lepszych tekstow na tym forum. Tyle i az tyle.

Ten portal bedzie coraz lepszy min. dlatego ze jest i bedzie tutaj duzo zdjec. A wiadomo ze jedno zdjecie mowi wiecej niz sto slow. Zdjec ktore zawsze mozna zrobic tak zeby nie pokazac miejscowki jesli ktos sie obawia ze zostanie wylowiona. To kwestia przylozenia se do zdjecia.

Brakuje niestety opisow wypraw ktore rowniez mozna zamieszczac tak zeby nie napisac za wiele jesli ktos ma z tym problem. Nie pisze tego o pstragach ale ogolnie.


#288 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 27 luty 2010 - 21:04

[quote]
Dziwi mnie tylko jedno wszyscy piszą o pstrągach 60 cm 50 cm ze niby tak łowią i dlatego takie powrozy ale jakoś nie przekłada się to na zamieszczone fotki :unsure: wiec zacznijcie łowić na 0.18 morze wtedy sypną się zdjęcia 50 :lol:
[/quote]

Nie każdy ma parcie na szkło :lol: :lol: :lol:

Z tego samego powodu co @SaNdAcZ ><\\\\*> nie wstawie już fotek na żadnym forum.
Acha i meritum łowię na 0,28 w zimie, 0,25 w lecie na spina, na csta używam 8 lub 10 lb Power-Pro, na muchę do jętki minimu 0,22 ale najczęściej 0,25. I jakoś nie narzekam na brania dużych pstrągów.
Swoją droga nie sobie kolega trchę poczyta o fizjologi ryb, a w szczególności o kwasie mlekowym, mięsniach i takich tam...


[/quote]
Kolega Tarłoś ma zdrowe podejście do sprawy- daje szansę na przeżycie rybie. Wie jakiego sprzętu używać by szybko wyciągnąć rybę z wody. Ja mam podobne zdanie.

Czytam, czytam niektóre wypowiedzi i nadziwić się nie mogę. Daruję sobie określenie kogoś, kto używa żyłki 0,16 i mniej na miękkim kiju a na dodatek wkleja zdjęcie ładnej ryby, którą na taki zestaw złowił po długim holu i się chwali, że zaliczyła C&R. Ha i jaki to super wędkarz jestem bo +50cm pstrąga złowiłem na żyłkę 0,12 i zwróciłem mu wolność. No potem to jeszcze sesja zdjęciowa z rybą bo koledzy muszą wiedzieć jakim supermenem jestem i jakie to ryby na 0,12 wyciągam! Ciekawa filozofia - albo wyciągnę albo nie, a na Sanie to może jeździć i jeździć na wędce- bo trzeba daleko rzucić(tak ktoś napisał). Ryba jest wycieńczona do granic możliwości a w jej mięśniach gromadzi się ogromna ilość mleczanów. Nie wie gdzie dno a gdzie powierzchnia wody....słania się w wodzie ale reanimacja jej skrzeli/organizmu na pewno pomoże. Albo wypuśćmy rybę bez oka, które uszkodziła jej nasza przynęta- na pewno dostosuje się do warunków i będzie wszystko z nią super. Odpowiedzcie sobie na pytanie czy po takich przejściach ma duże szanse na przeżycie, nawet jeżeli od nas odpłynie?

#289 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 27 luty 2010 - 21:37

Andrew,
Zdjęcia mogą powiedzieć wiele ale ... i tu jedna uwaga. By nie sięgać gdzieś w pamięci do czasów zamierzchłych przywołam sytuację z czwartku. W Ogólnym na forum napisałem, że spotkałem się z kolegą by obejrzeć jego zdjęcia do albumu fotograficznego. To były zdjęcia Wisły. W pewnym momencie oglądając kolejne obrazy zauważyłem .... znaną mi miejscówkę - zapytałem, czy to tam - tak brzmiała odpowiedź. Jaki z tego wniosek??? Jeśli pokażesz kawałek rzeki, którą sam znasz to ją zlokalizujesz, jeśli nie znasz ... szanse masz praktycznie zerowe. Tak więc kolega pokazał mi zarówno swoją jak i moją miejscówkę ale czy Twoją??? Oczywiście gdyby napisał, że to Wisła i podał lokalizacjęGPS byłoby pozamiatane ale ... bez tych szczegółów to tylko Wisła, która jest długa i szeroka z mnóstwem wysp, przykos, główek, burt itd. To samo dotyczy się jezior i innych zbiorników. Nie napisane gdzie ... można sobie jedynie snuć domysły i tyle.

Mnie tutaj chodzi o dzielenie się wiedzą. Przecież można napisać gdzie złowione (typ zbiornika), na jaką przynętę, jak prowadzoną, na jaki sprzęt, w jakiej miejscówce (przykosa, burta, główka itd. itd.) oraz wrzucić zdjęcie i będzie super. Wielu z nas wiele się nauczy a za każdą wskazówkębędziemy wdzięczni temu, który chciał sięz nami podzielić wiedzą a nie ją potraktować tak jak szpiedzy przyłapani na szpiegowaniu robili z swoimi zapiskami (zjadali je i robili C&R ale rurami kanalizacyjnymi).

Pozdrawiam
Remek



#290 OFFLINE   łukasz gamoński

łukasz gamoński

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • Lokalizacjakielce

Napisano 27 luty 2010 - 23:31

[quote]
Dziwi mnie tylko jedno wszyscy piszą o pstrągach 60 cm 50 cm ze niby tak łowią i dlatego takie powrozy ale jakoś nie przekłada się to na zamieszczone fotki :unsure: wiec zacznijcie łowić na 0.18 morze wtedy sypną się zdjęcia 50 :lol:
[/quote]

Nie każdy ma parcie na szkło :lol: :lol: :lol:

Z tego samego powodu co @SaNdAcZ ><\\\\*> nie wstawie już fotek na żadnym forum.
Acha i meritum łowię na 0,28 w zimie, 0,25 w lecie na spina, na csta używam 8 lub 10 lb Power-Pro, na muchę do jętki minimu 0,22 ale najczęściej 0,25. I jakoś nie narzekam na brania dużych pstrągów.
Swoją droga nie sobie kolega trchę poczyta o fizjologi ryb, a w szczególności o kwasie mlekowym, mięsniach i takich tam...


[/quote]
Kolega Tarłoś ma zdrowe podejście do sprawy- daje szansę na przeżycie rybie. Wie jakiego sprzętu używać by szybko wyciągnąć rybę z wody. Ja mam podobne zdanie.

Czytam, czytam niektóre wypowiedzi i nadziwić się nie mogę. Daruję sobie określenie kogoś, kto używa żyłki 0,16 i mniej na miękkim kiju a na dodatek wkleja zdjęcie ładnej ryby, którą na taki zestaw złowił po długim holu i się chwali, że zaliczyła C&R. Ha i jaki to super wędkarz jestem bo +50cm pstrąga złowiłem na żyłkę 0,12 i zwróciłem mu wolność. No potem to jeszcze sesja zdjęciowa z rybą bo koledzy muszą wiedzieć jakim supermenem jestem i jakie to ryby na 0,12 wyciągam! Ciekawa filozofia - albo wyciągnę albo nie, a na Sanie to może jeździć i jeździć na wędce- bo trzeba daleko rzucić(tak ktoś napisał). Ryba jest wycieńczona do granic możliwości a w jej mięśniach gromadzi się ogromna ilość mleczanów. Nie wie gdzie dno a gdzie powierzchnia wody....słania się w wodzie ale reanimacja jej skrzeli/organizmu na pewno pomoże. Albo wypuśćmy rybę bez oka, które uszkodziła jej nasza przynęta- na pewno dostosuje się do warunków i będzie wszystko z nią super. Odpowiedzcie sobie na pytanie czy po takich przejściach ma duże szanse na przeżycie, nawet jeżeli od nas odpłynie?
[/quote]

Jeszcze o tych żylkach raz sie wypowiem...wszystko zależy o WARUNKÓW NAD RZEKĄ NIE GENERALIZUJCIE i nie piszcie że ten co lowi na 16 albo 14 jest zły...Na swojej rzece na żyłkę 0,16 kończe hol ryby w przedziale 45-50 cm w czasie 2min...swoje największe ryby 62 i 63 cm holowałem nie wieęcej niż 5 min...
pozro
luk

#291 OFFLINE   matusiak

matusiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1415 postów
  • Lokalizacjakielce

Napisano 28 luty 2010 - 13:30

A weźcie pod uwagę ze miękką wędka np .moja ma 10lb wiec wystarczająco mocy żeby zatrzymać pstrąga bez żadnego ale, wiec poco to pisanie ze na miękkim kiju hol trwa w nieskończoność właśnie jest odwrotnie i rybka jest spokojniejsza wiec traci mniej sil niz na sztywny kiju robiąc wyskoki ,buduje wędki od kilku lat i sprawdziłem wiele wędzisk jak i modeli to co pisze jest podparte godzinami spędzonymi nad woda a ci co mnie znają wiedza ze spędzam bez mała 300 dni w roku na rybach ,a jeśli ktoś pisze takie rzeczy podparte wiedza internetowa to jest w wielkim błędzie

#292 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1022 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 28 luty 2010 - 16:48

A weźcie pod uwagę ze miękką wędka np .moja ma 10lb wiec wystarczająco mocy żeby zatrzymać pstrąga bez żadnego ale, wiec poco to pisanie ze na miękkim kiju hol trwa w nieskończoność właśnie jest odwrotnie i rybka jest spokojniejsza wiec traci mniej sil niz na sztywny kiju robiąc wyskoki ,buduje wędki od kilku lat i sprawdziłem wiele wędzisk jak i modeli to co pisze jest podparte godzinami spędzonymi nad woda a ci co mnie znają wiedza ze spędzam bez mała 300 dni w roku na rybach ,a jeśli ktoś pisze takie rzeczy podparte wiedza internetowa to jest w wielkim błędzie


Ani Tarłoś, ani ja nie pisaliśmy Ci o sztywnych wędkach. Znam Tomka od lat i wiem, że właśnie łowi na wędkę 10lb. Ja na suchą łowię kijem AFTM4- parę dużych ryb na nią złowiłem. Na streamera łowię AFTM7, nie dlatego że nastawiam się na inne ryby tylko to inna metoda połowu wymagająca użycia dużej muchy. Łowię na SAGE SLT- to na 100% nie są szybkie szprychy. Nie widzę ŻADNEJ różnicy między tym jak mi walczy ryba na żyłce 0,14 czy 0,3mm- to ja mogę sobie na więcej pozwolić. Za to widzę różnicę jak mi walczy ryba na sztywnym kiju lub np. na plecionce. Jeśli budujesz wędki to chyba wiesz, że stosując kij do 10lb i żyłkę 0,16 nie wykorzystujesz mocy wędki. Zobacz jakiej grubości żyłki w Stanach są opisane jako 10lb. Nie będę komentował argumentów o urwanych głowach, braku umiejętności, powrozach itp. Urwanej głowy podczas holu nie widziałem, parę wypompowanych na śmierć ryb i owszem.
Jeśli chodzi o zdjęcie. Chciałeś 50-taka i dostałeś. Świeżynkę :D. Texty o prowokacji to jakby żywcem wycięte z forum Onetu. To ile chodzisz na ryby i kto Cię zna pozostawię bez komentarza.
Cała dyskusja zaczeła się od tego, że kolega nie zauważył różnicy pomiędzy ilością brań na żyłki cieńsze a grubsze. Ja to potwierdzam- różnica może być w komforcie łowienia na spinning małymi przynętami lub np. prezentacji małej muchy suchej lub nimfy. Gdy łowisz 7 cm woblerem, dużym sierściuchem lub ślajzurem nie ma to jakiegoś większego znaczenia. Ja kończę bić pianę lepiej iść na ryby.


#293 OFFLINE   matusiak

matusiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1415 postów
  • Lokalizacjakielce

Napisano 28 luty 2010 - 20:19

Mysha Nie napisałem tego konkretnie do ciebie ale do wypowiedzi wcześniejszych ze st 13 i 14 bo sa tam stwierdzenia ze żyłka to taka a nie inna ,i o miękkich wędkach tez było dlatego to napisałem bo wedeczka z ugięciem mod/fast i żyłka 0,18 daje pełną kontrole nad pięćdziesiątakiem

#294 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9538 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 28 luty 2010 - 20:47

Nie wiem co daje, znaczy jaką kontrolę, taka wędeczka + 0,18 mm. Wiem natomiast, że na strofcie 0,20mm, każdą z tegorocznych ryb (łącznie 7 szt, w przedziale 36-56cm), lądowałem przez podniesienie na wędce, czyli na klatę.
Nie dlatego, że tak lubię ale dlatego, że wysokie na 1,5-3m burty brzegowe, uniemożliwiały inne podebranie ryby.
Nie strzeliła żyłka, nie rozgiął się hak, wytrzymało wędzisko.
Nie wiem tylko, czy bedzie to pomocne w Waszych rozważaniach ;)


#295 OFFLINE   Rivera

Rivera

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaTrepcza/Sanok - podkarpacie

Napisano 02 marzec 2010 - 17:48

ja mam wędkę do 10lb i stosuje żyłki max 0.20mm, nie widzę potrzeby grubiej łowić ;) a jak już będę tak dobry jak Pan Popper to kupie mocniejszy sprzęt i nawinę żyłkę o stosownej grubości <_<

a tak poza tym to chciałem zapytać jaka u Was woda?? bo u mnie podniesiona i brudna, zapewne szybko się nie oczyści :wacko:

#296 OFFLINE   Rivera

Rivera

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaTrepcza/Sanok - podkarpacie

Napisano 04 marzec 2010 - 21:57

Byłem wczoraj nad wodą porzucać chwilę tak dla relaksu ;) popatrzyłem czy bardzo rzeczka się zmieniła po zimie, no i okazuje się że jest ciekawie :mellow: przy okazji zrobiłem kilka fotek, oto jedna z nich :D

.

Pozdrawiam

Załączone pliki



#297 OFFLINE   barach3

barach3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 275 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Baraszko

Napisano 05 marzec 2010 - 13:30

Smali delikatnie po oczach ta fotka <_<

#298 OFFLINE   wonton

wonton

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów
  • LokalizacjaMasuren

Napisano 06 marzec 2010 - 12:06

wyjarało mi dziure w matrycy :/


#299 OFFLINE   tregon

tregon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaŚwidnik

Napisano 06 marzec 2010 - 13:13

fotka rewelka ... lubię zabawy ze słońcem

#300 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1950 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 06 marzec 2010 - 14:00

Dawaj fotkę z Bystrzycy @Tregon :mellow:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych