Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Lornetka


  • Please log in to reply
115 replies to this topic

#41 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5,420 posts
  • Imię:Kamil

Posted 26 March 2014 - 13:17

mam Vortexa Crossfire i koledzy ("zawodowi" fotograficy przyrody) jak biorą ją do ręki to robią fiu-fiu, oczywiście Nikony, których używają są jaśniesze, mniej winietują itd. ale różnica nie jest warta dopłaty 2000zł

 

na bolenie jeżdżę z Vortexem Solo 10x25 (w kieszeni) i też bardzo fajnie daje radę, oczkolwiek mi się łapy trzęsą i w mono, to przydała by się mi stabilizacja :), bo na dłuższą metę obserwacja przez mono jest uciążliwa, ale na szybkie luknięcie czy w warkoczu 200m dalej coś bije jest jak najbardziej OK i ma bardzo ergonomiczny kształ (pod dłoń)


Edited by bazyloss, 26 March 2014 - 13:17.

  • krystiano1981r likes this

#42 OFFLINE   ajmo

ajmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 60 posts
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Kamil

Posted 26 March 2014 - 13:38

oczywiście Nikony, których używają są jaśniesze, mniej winietują itd. ale różnica nie jest warta dopłaty 2000zł

 

To w głównej mierze zależy do czego ta lornetka ma służyć. Jeśli do dziennych, amatorskich obserwacji to ok. Ale gdy siedzę na ambonie i mam się decydować na strzał lub nie, to muszę mieć pewność co do rozpoznanego celu. I ta różnica jest warta każdych pieniędzy.



#43 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,353 posts

Posted 26 March 2014 - 13:47

tak, moge potwierdzic, ja tez wysiaduje calymi dniami na ambonie, podobnie zreszta jak gros wedkujacych i tylko czekam az bede mogl strzelic do przeplywajcego klenia :P


  • doktorek, Jack__Daniels, krzychun and 4 others like this

#44 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5,420 posts
  • Imię:Kamil

Posted 26 March 2014 - 13:49

no i trzeba się nauczyć rzucać wszystkim z nadgarska, bo na ambonie mało miejsca na kij


  • Jack__Daniels, slava, krystiano1981r and 1 other like this

#45 OFFLINE   ajmo

ajmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 60 posts
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Kamil

Posted 26 March 2014 - 14:20

Starzy forumowicze, a taki bezsens produkują. Ani to śmieszne, ani mądre.



#46 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,790 posts
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Posted 26 March 2014 - 14:50

To w głównej mierze zależy do czego ta lornetka ma służyć. Jeśli do dziennych, amatorskich obserwacji to ok. Ale gdy siedzę na ambonie i mam się decydować na strzał lub nie, to muszę mieć pewność co do rozpoznanego celu. I ta różnica jest warta każdych pieniędzy.

Kolego wiem skąd te "zgrzyty",Ty po prostu pomyliłeś fora i nikt Ci o tym nie powiedział.... :( Naprowadzę Cię troszkę... ;)

http://www.poluje.pl/

http://giwera.ubf.pl/news.php


  • doktorek likes this

#47 OFFLINE   ajmo

ajmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 60 posts
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Kamil

Posted 26 March 2014 - 15:46

jak już to www.lowiecki.pl

 

Tak w ogóle to również wędkuję, co będzie dla was zaskoczeniem ;) Długi czas zajmowałem się optyką, pracowałem w tej branży i miałem nadzieję pomóc zwłaszcza że co nieco wiem na ten temat, ale skoro wolicie bawić się sami to zabieram swoje klocki.


Edited by ajmo, 26 March 2014 - 15:55.


#48 OFFLINE   seiken

seiken

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 posts
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał

Posted 26 March 2014 - 18:26

Czyli coś w stylu: jak samochód to TYLKO Mercedes? Zapewniam Cię, że alternatyw jest znacznie więcej. No chyba, że prowadzisz od lat zakład optyczny (lub coś w tym stylu) i jesteś w tej dziedzinie ekspertem. Wówczas czapki z głów i niech żyje Vortex. ;)

Wiesz jak kupiłem jekdys lunete IOR /rumuńska/ to sie kumple ze mnie smiali ,że rumuńskie to wiesz co sa dobre....

za pół roku kazdy taką miał

Zapewniam Cie ,że na optyce deko sie znam i w swojej klasie cenowej  jest bezkonkurencyjna

Kolego ajmo jak juz to raczej nie polecaj tego forum bo tam akurat na optyce najmniej sie znają :lol: u nich wciąż króluje krzyż nr 1 :P

lepsza wiedze maja na optyczne .pl

ps. Myśliwym nie jestem strzelam z krzyża MP8


Edited by seiken, 26 March 2014 - 18:31.

  • slava likes this

#49 OFFLINE   yacaré

yacaré

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 posts
  • LokalizacjaBremen

Posted 26 March 2014 - 18:36

Spoko, ajmo,

 

mozna dodac swojej musztardy, ale nikomu nie musi ona do gustu przypasc... ot, wolna wymiana pogladow, a czasami nawet... doswiadczen ;-)

A Pitt to nasz forumowy clown, chcial nas troche rozweselic ;-)



#50 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,387 posts
  • Imię:Karol

Posted 26 March 2014 - 19:10

co jak co ale nad wodę się przewietrzyć to by mu pasowało ...
sporo tych postów od czapy się zrobiło, a avatar taki ładny hamerykansky  :)



#51 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,387 posts
  • Imię:Karol

Posted 26 March 2014 - 19:13

...




;)


Edited by Panek, 26 March 2014 - 19:13.

  • pitt likes this

#52 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,353 posts

Posted 26 March 2014 - 21:29

krusty-the-clown.jpg


  • Panek likes this

#53 OFFLINE   slava

slava

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 379 posts
  • LokalizacjaŁomianki
  • Imię:Sławek

Posted 26 March 2014 - 21:54

Emocje w wątku opadają, a tu nagle: "...wyskoczył jak pitt z konopii..." ;)

 

tak, moge potwierdzic, ja tez wysiaduje calymi dniami na ambonie, podobnie zreszta jak gros wedkujacych i tylko czekam az bede mogl strzelic do przeplywajcego klenia :P


Edited by slava, 26 March 2014 - 21:54.


#54 OFFLINE   tibhar

tibhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 posts
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Mariusz

Posted 26 March 2014 - 22:52

Też chyba kupię monokular.

 

Tylko zastanawiam się między Vortexem Solo 10x25 za 250,00 zł

http://allegro.pl/mo...4069734560.html

 

a poniższym Bushnellem za 189,00

http://allegro.pl/mo...4024730418.html

 

Za Vortexem przemawia marka i dożywotnia gwarancja. 

ten Bushnellem to jest ten sam co zamówiłem w militaria, niby jest tańszy o 10 zł ale w militaria jest przesyłka 9,99 zł DHL  - dziwnie tania.



#55 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15,611 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 26 March 2014 - 23:02

ten Bushnellem to jest ten sam co zamówiłem w militaria, niby jest tańszy o 10 zł ale w militaria jest przesyłka 9,99 zł DHL  - dziwnie tania.

Przy ogromnym poziomie sprzedaży możliwa do uzyskania cena. Ja przy 15-20 wysyłkach tygodniowo mam 15,00 zł. Oni pewnie mają kilkaset wysyłek tygodniowo.



#56 OFFLINE   tibhar

tibhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 posts
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Mariusz

Posted 27 March 2014 - 00:54

ale maleństwo.. :)  - z pewnością na rybkach nie będzie "ciężarem"  

 



#57 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,353 posts

Posted 27 March 2014 - 06:49

nie ma to jak poranna kapiel w chwale, splendor potrafi byc przytlaczajacy ^_^  na cale szczescie, do porannej toalety nalezy takze uzycie sprayu teflonowego :) 

 

ale, ale, zeby goloslownym nie byc i aby do maja przetrzymac, proponuje otwarcie takich watkow, jak: 'golarki elektryczne - ktora dla wedkarza?' lub 'mozaiki podlogowe z kamienia naturalnego' ewtl. 'bierki w ciemnosciach - bear grylls edition' ... mysle, ze te i podobne tematy, powinny pomoc scierpiec obezwladniajaca koncowke okresu ochronnego ogolowi tuzow wedkarskiej merytoryki, ze szegolna troska o wszystkich tych, ktorych forumowy byt ograncza sie do gieldy jak i do tutejszej inkarnacji przybytku wiedzy, jaka niechybnie jest dzial cafe B)



#58 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,138 posts

Posted 27 March 2014 - 09:14

Dwa razy próbowałem sobie udowodnić że lornetka jest mi niezbędna podczas wędkowania.

Przynajmniej byłby pretekst do zakupu nowej która ma więcej "masła w maśle, czy też szkła w szkle".

Niestety pomimo małych gabarytów i dość przyzwoitych szkieł (lornetka to wyrób made in DDR, szkła CZJ) okazała się być tylko dodatkowym klamotem do noszenia. Klamotem na który trzeba dodatkowo uważać.

To samo na łodzi, zabrałem i zapomniałem że jest i do czego ma służyć -_-.

Rozumiem myśliwych którzy wypatrują zwierzyny z oddali, ale lornetka dla wędkarza spiningowego?

Jadę nad wodę to czas wypełniam łowieniem, bo w takim celu przyjechałem, lepiej zainwestować w dobre okulary polaryzacyjne, pozwolą wypatrzyć więcej ryb pod wodą niż lornetka.

 

@pitt słabo śledzisz forum ;), temat golarek już był !

 

* jest to oczywiście moje prywatne zdanie i nie oczekuję że ktoś się z tym zgodzi.


  • krystiano1981r likes this

#59 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,210 posts
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Posted 27 March 2014 - 10:30

ajmo, jeśli znasz lowiecki.pl i to co tutaj pitt napisał ciebie oburza to muszę przyznać, że jestem niezmiernie zaskoczony. Jak przyszedłem z doświadczeniami z lowieckiego na to forum to przede wszystkim zaskoczył mnie wysoki poziom kultury wypowiedzi. Rozumiem, że zdarzają się różnice zdań ale nikt nikogo od kutasów nie wyzywa co ma miejsce niejednokrotnie na zielonym forum. lowiecki.pl było kiedyś bardzo wartościowym miejscem, kiedy np Marecki wypowiadał się o optyce, nie wiem jak jest teraz, ale podejrzewam, że jest gorzej niż wtedy kiedy kończyłem moja zabawę na tamtejszym forum.

 

yacare

A Pitt to nasz forumowy clown, chcial nas troche rozweselic ;-)

Nie mam zamiaru bronić pitt'a (sam sobie radzi), ale nazywanie go clownem jest daleko idącym nietaktem.


  • robert67, Dagon, krystiano1981r and 1 other like this

#60 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,790 posts
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Posted 27 March 2014 - 10:34

ajmo, jeśli znasz lowiecki.pl i to co tutaj pitt napisał ciebie oburza to muszę przyznać, że jestem niezmiernie zaskoczony. Jak przyszedłem z doświadczeniami z lowieckiego na to forum to przede wszystkim zaskoczył mnie wysoki poziom kultury wypowiedzi. Rozumiem, że zdarzają się różnice zdań ale nikt nikogo od kutasów nie wyzywa co ma miejsce niejednokrotnie na zielonym forum. lowiecki.pl było kiedyś bardzo wartościowym miejscem, kiedy np Marecki wypowiadał się o optyce, nie wiem jak jest teraz, ale podejrzewam, że jest gorzej niż wtedy kiedy kończyłem moja zabawę na tamtejszym forum.

 

yacare

 

 

Nie mam zamiaru bronić pitt'a (sam sobie radzi), ale nazywanie go clownem jest daleko idącym nietaktem.

:clappinghands: :clappinghands: :clappinghands: