Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nikon D300 a D300s


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
74 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 luty 2010 - 17:33

Wszystko zalezy co chcesz pukac.
Albo pojsc w strone makro albo tele. Z tym ze jak masz tele to mozna wybrac cos zeby bylo i makro...

Gumo

#42 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 21 luty 2010 - 18:48

Powoli skompletujemy i makro i tele teraz myślę nad jakaś stałką do portretów nie ukrywam że dostała tą zabawkę moja 14 letnia wnuczka która chodzi na zajęcia foto do dobrego instruktora i coś nie co coś już potrafi.Sam wybrał bym Canona tak aby wykorzystać moje obiektywy ale moda zrobiła swoje B).I może coś na temat lamp błyskowych może napiszecie.Najbardziej mnie interesuje czy lampy Nikona pasują do EOSów.

#43 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 21 luty 2010 - 19:29

Lampy nikonów nie pasują do canonów - inne systemy.

Pozdrawiam
Remek

#44 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 21 luty 2010 - 19:36

Lampy nikonów nie pasują do canonów - inne systemy.

Pozdrawiam
Remek


Chyba że wyzwalane radiowo, albo przez fotocele :D

#45 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 21 luty 2010 - 19:44

Tak to prawie wszystkie do wszystkiego pasują :D

#46 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 21 luty 2010 - 19:46

Zależy co chcesz focić. Jak landshafty to coś szerokiego ( 10-20mm, 12-24mm) , do dalekich kadrów jakiegoś dobrego zooma do 300mm.

#47 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 21 luty 2010 - 19:56

No tak kaprysy panienki i moda zatrzymały moje szkiełka w futerałach 8)i tyle mojego bo inaczej już zmieniły by właściciela. Natomiast lampa mnie zmartwiła bo sądziłem że czasami się załapię :unsure:.

#48 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 21 luty 2010 - 20:51

Tornado jesli chcesz makro to mozesz nawet kupic ta 50'tke potem tylko kupisz pierscien odwrotnego mocowania i przykrecasz do tego kita co masz, rezultat będzie coś w tym stylu jak poniżej :D



Pozdrawiam
Slider

#49 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 luty 2010 - 21:49

A nie ciekawszy by byl teleobiektyw a nastepnie odwrotnie np. wspomniana 50ka?

Stalki to fajna rzecz, biorac pod uwage ze mozna za niewielkie pieniade miec b. jasny obiektyw. Ja tylko bym sie bal jednej(?) rzeczy...jak mamy np. do krajobrazow cos kolo 10-20 to okazuje sie, ze czasem potrzeba czegos wezszego..pozniej trabią ze do portretu tylko 50tka...itd.
Ani sie obejrzymy i mamy szklarnie za calkiem pokazna sumke zainwestowana a na plecach worek jako zywo przypominajacy ksztaltem i ciezarem worek Czeresniaka z 4 pancernych...

Gumo

#50 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9493 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 22 luty 2010 - 09:07

Paweł, bo to chyba jak z wędkami. Kazdy ma swoje gusta, technikę, umiejętności wreszcie i .....potrzeby.
Zdefiniowanie tego?
Cóż. Zadałem pytanie laika na muchowym i teraz, to jakby wiem jeszcze mniej niż przed jego zadaniem :lol:

#51 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 luty 2010 - 09:25

A nie nie, o ile w wedkach mam jasnosc, w aparatach pomrocznosc jasna z chwilowymi przeblyskami o tyle po przyjrzeniu sie jak dziala muszkarz stwierdzam, ze to na razie nie dla mnie... B)


Gumo

#52 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 22 luty 2010 - 10:09

Moja pomroczność jest jeszcze większa, a by to wiadomo co panience przyjdzie do głowy, moją propozycję pójścia w Canona zastała odrzucona, liczy się co guru instruktor podpowie. Może to i racja skoro on je szkoli,a dziadek tylko z zazdrości się wtrąca :lol:ale miała by już trzy szkła z trzy setką włącznie a tak musi czekać i się podlizywać do Tatuśka aby w coś zainwestował :lol:Oj te dzieciaki.Tornado

#53 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 luty 2010 - 10:29

Jest jeszzce wyjscie jedno - wyslac do pana instruktora mistrza cietej riposty. <_<

Swoja droga ciekawe zajecie...do tego warto jeszzce otworzyc za rogiem sklepik foto z rabatem dla kursantow... B)

Gumo

#54 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 22 luty 2010 - 16:40

Całe szczęście że nie muszę być zazdrosny o instruktora bo nie dość że dużo starszy o de mnie to wagę sumo prezentuje :lol:A z tym sklepikiem to raczej cicho sza bo z torbami by nas puściły :lol:Najgorsze to że człek zawszy brzdylom ulega.

#55 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 24 luty 2010 - 07:00

....
Ani sie obejrzymy i mamy szklarnie za calkiem pokazna sumke zainwestowana a na plecach worek jako zywo przypominajacy ksztaltem i ciezarem worek Czeresniaka z 4 pancernych...

Gumo



tak i nie. Ja mam szklarnie ktora nie misci sie w torbie, a na zdjecia biore od wielu lat ten sam zestaw 24mm i 35 mm.

Wszytsko zalezy od podejscia do fotografowania. Uwazam, ze fotografujac plenery lepiej zrobic kilka kilometrow piechota wiecej niz zawrocic w polowie bo worek Czeresniaka spowodowal szybsze zmeczenie..



#56 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 24 luty 2010 - 08:35

Gumo - no właśnie ... plecaki rosną, a kiedy już urosną ... zaczynają chudnąć. Jednak, żeby dojść do stanu odchudzania trzeba dojść do jakiejś krytycznej masy - zwykle uważa się, że jeszcze tamto trzeba i jeszcze coś innego. Tak rośnie, rośnie, rośnie a na końcu człowiek zastanawia się gdzie pojechał - na ryby, czy taszczyć sprzęt fotograficzny. Nie mówię o rekonwalescencji - po. Podobnie jak Jerzy - dwie, trzy ogniskowe w zupełności wystarczą.
- zrobisz 90% zdjęć, dla pozostałych 10% nie opłaca się taszczyć 20kg plecaka.

Pozdrawiam
Remek

#57 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 luty 2010 - 09:46

Panowie...nie mnie tlumaczyc... :D
Kupilem najmniejsza lurzanke, szeroki kat i tele i...koniec.
Dokupie cos zeby bylo makro i jakas fajna niedroga jasna stalke, ktora podejrzewam pozniej bede robil wiekszosc zdjec... :D

Nie specjalizuje sie w doszukiwaniu sie na sile znieksztalcen zdjec, obcy mi jest rowniez wyscig Nikon-Canon.
Ktore to 2 sprawy sa glownym motorem napedowym w biznesie foto... :D

Gumo

#58 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 24 luty 2010 - 11:26

Gumo kup 50/1,8 bo tani a z pierscieniem macro lub odwrotnego mocowania masz doskonale narzedzie do fotografowania malych obiektow.

dobry flesz tez sie przydaje. Na lampie niema co oszczedzac. Lepszy flesz to przy pewnej wprawie sporo wieksze mozliwosci na sesji zdjeciowej..


do ego dwa dobre zoomy i masz wszytsko co potrzeba.






#59 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 luty 2010 - 12:00

50/ 1.8 to moze byc dla mnie za waski. Niewiele drozszy 35/1.8 a ponoc jeszzce lepszy optycznie...

O lampie faktycznie nie pomyslalem...

Jesli chodzi o makro to napisalem tu w watku obok o takim konwerterze...nie da pewnie tej jakosci co pierscienie czy rozne kombinacje z odwrotnym mocowaniem ale ja nad woda....nie bede kombinowal...ot siada mucha a ja zakladam, robie fotke, zdejmuje...
Tyle czasu bede mogl w to zainwestowac...

Tu było

Gumo

#60 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 24 luty 2010 - 18:35

Lampę do nikosia polecam SB-800. Moim zdaniem jest lepsza od SB-900.

Pozdrawiam
Remek




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych