Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nikon D300 a D300s


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
74 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3199 postów

Napisano 24 luty 2010 - 21:14

LampÄ™ do nikosia polecam SB-800. Moim zdaniem jest lepsza od SB-900.

Pozdrawiam
Remek



jej lepszosc to tylko to, ze dziala w TTL-u z starymi lustrzankami typu F5, F100 czy D70. To tyle. Jak ktos uzywa nowej cyfrowki SB-900 jest lepsza ....

#62 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Remek

Napisano 24 luty 2010 - 21:29

Jurku, no właśnie w teorii SB-900 jest lepsza w praktyce niestety nie. Dlaczego? Miałem zarówno SB-800 jak i SB-900 no i okazało się, że w:

- sb-900 włożono możliwość zmiany oprogramowania ale z samym oprogramowaniem nie było zbyt dobrze. Miałem przypadki, że lampa błysnęła wydała dźwięk i zawiesiła się ... trzeba było wyciągnąć fizycznie baterie.

- najwiÄ™kszÄ… porażkÄ… jest czujnik przegrzania lampy - jeÅ›li intensywnie pracujesz od razu kup sobie drugÄ… lampÄ™, bo jak lampa siÄ™ zagrzeje to ... kaplica - jeden bÅ‚ysk po ochÅ‚odzeniu i ponownie lampÄ™ odcina czujnik. MiaÅ‚em tak dwa razy na dwóch różnych imprezach - na pierwszej chÅ‚odziÅ‚em lampÄ™ (akurat mi siÄ™ zgrzaÅ‚a wtedy kiedy potrzebowaÅ‚em robić zdjÄ™cia), na drugiej imprezie w torbie miaÅ‚em zapasowÄ… SB-900 i szybko jÄ… podmieniÅ‚em. W przypadku kiedy wÅ‚Ä…czy siÄ™ czujnik nie ma zlituj - nie odÅ‚Ä…czysz tego nawet gdybyÅ› chciaÅ‚ dać Å‚apówkÄ™ konstruktorowi z Nikona. W SB-800 tego problemu nie byÅ‚o - najwyżej spaliÅ‚aby siÄ™ lampa ... choć robiÄ…c podobne imprezy NIGDY nie miaÅ‚em żadnego problemu. W przypadku SB-900 miaÅ‚em przerwy spowdowane tym czujnikiem.

To takie dwie uwagi z pola bitwy :D i z mojego praktycznego doświadczenia.

Pozdrawiam
Remek

#63 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3199 postów

Napisano 24 luty 2010 - 21:35

dziwne

mialem w ciagu ostatniego roku dwie SB 900. Jedna z D700 druga z D3. Zrobilem okolo 20 000 zdjec, polowa z tego z fleszem. Nigdy nie mialem takich probklemow o jakich piszesz.

Na dodatek pracuje w kraju, gdzie jest sporo cieplej niz w PL. Nigdy zadnych problemow z przegrzewaniem sie lamp. :huh:

SB 800 uzywam z F5 i F100 rowniez bez sensacji. Dziala wzorcowo.

Jak Toyota :mellow:

#64 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 24 luty 2010 - 21:40

Jako że posiadam od paru dni Sb-800 nie mogę o niej nic złego powiedzieć.Na pewno jest lżejsza od 900'tki i z tego co wiem że mniej prądu zżera niż wyższy model.

Muszę się jeszcze nauczyć jak wyzwalać lampę przez cls :unsure:


Pozdrawiam
Slider


#65 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Remek

Napisano 24 luty 2010 - 22:11

Muszę się jeszcze nauczyć jak wyzwalać lampę przez cls :unsure:


Pozdrawiam
Slider


Ustaw w SB-800 w menu jako slave CLS, odpowiednią grupę oraz kanał no i to samo w body w commanderze. Zerowa filozofia - bardzo łatwe.

#66 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Remek

Napisano 24 luty 2010 - 22:14

Jurku,
No dokładnie. Gdybym gdzieś to wyczytał na forum byłoby podobnie ale ... dotknęło mnie to dwa razy (z przegrzaniem). Niestety nic nie mogłem z tym zrobić bo czujnik skutecznie mnie odciął. Od tamtego momentu zawsze w torbie miałem drugą sztukę SB-900.

Do sb-800 nie mam żadnych uwag. Zawsze sprawnie choć nie ukrywam, SB-900 jest funkcjonalnie fajniejsza, bardziej dopracowana, sterowanie ma wzorowo rozwiązane, menu i przyciski - super!

#67 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 24 luty 2010 - 22:27

Jeśli chodzi o sb-900, czy to prawda że pod wpływem nagrzania palnika lampa zmienia temperaturę barwową?

Pozdrawiam
Slider



#68 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 luty 2010 - 10:02

Tak zerkanalem na te lampy i ciekawe...sb 800 w porownaniu do sb 900 mozna dostac w niewielu m-cach (nawiasem mowiac koszt jest prawie 2 razy wyzszy niz za body mojego aparatu)

Natomiast sb 600 i 900 sa szeroko proponowane.

Czy naprawde sb 600 jest tak kiepska ze wypada doplacic drugie tyle na sb 800?

Gumo

#69 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny ÅšlÄ…sk

Napisano 25 luty 2010 - 10:54

Remek zamiast dwie lampy nosić,nie lepiej by było jaką lodóweczkę do schładzania i na piwko przy okazji :lol:

#70 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3199 postów

Napisano 25 luty 2010 - 10:58

...

Czy naprawde sb 600 jest tak kiepska ze wypada doplacic drugie tyle na sb 800?

Gumo



nie, nie jest, mozesz kupic uzywana lampe SB 800 w niewielkiej cenie. Jak chcesz nowa, to SB 600 wystarczy. To bardzo dobry flesz ktory sprawdzi sie w 95% sytuacji..

#71 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny ÅšlÄ…sk

Napisano 03 marzec 2010 - 20:51

Witam Panowie czy jest jakiś adapter aby połączyć obiektyw Canona Ultra Sonik Lens EF75-300 do Nikosia D90 jak jest proszę o namiary symbol lub coś na jego temat z góry dziękuję Władek.

#72 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 03 marzec 2010 - 20:58

Tornado ciężko chyba będzie taką przejściówkę znaleźć ze względu na wielkość bagnetów, canon ma większy. W odwrotnej konfiguracji dałoby radę, obiektyw nikkor podłączyć do body canona.

Pozdrawiam
Slider

#73 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny ÅšlÄ…sk

Napisano 03 marzec 2010 - 21:11

Michał no to D....a a mówiłem aby se canona kupiła.

#74 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 03 marzec 2010 - 22:03

Tornado z tego co wiem jedna firma w usa robi takie przejściówki lecz są piekielnie drogie kosztują bagatela 170$, nie widzę sensu zakupu przejściówki za tą sumę.

Zawsze można obiektyw sprzedać i kupić coś z bagnetem nikona. Używaną Sigme 70-300 z soczewkami nisko chromatycznymi możesz dorwać za 500zł, jak za tą sumę daję radę :D Tylko jak to tani zoom, nie można się spodziewać super jakości w granicy 250-300mm.

Pozdrawiam
Slider

#75 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny ÅšlÄ…sk

Napisano 04 marzec 2010 - 10:54

Nie ma co szaleć dziewczyna robi postępy, jest bardzo młoda jak na taki sprzęt, więc trochę poczeka na pozostałe zabawki. Za ten czas łyknie dużo więcej wiedzy i umiejętności. A gdy ją przyciśnie to niech się bawi moim analogiem co jej na pewno wyjdzie tylko na zdrowie jak powiadają. Opanowanie focenia tylko cyfrówką do niczego ciekawego nie prowadzi, tym bardziej że nie jest to tylko pstrykanie a konkretna nauka o fotografi, która za parę lat ma dać jakieś konkretne umiejętności.Mimo wszystko Michał dzięki za podpowiedź. Pozdrawiam Władek