Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

SHIMANO Stradic 2015 JDM opinie, uwagi


  • Please log in to reply
616 replies to this topic

#121 OFFLINE   1ns4n1ty

1ns4n1ty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 posts
  • LokalizacjaWashington, UK

Posted 03 January 2016 - 12:57

co do wytrzymalosci to raczej jeden pies, stradic jest za to lzejszy od biomka :P


  • MARIUSZ 69 likes this

#122 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,597 posts
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Posted 03 January 2016 - 13:04

Hmm ciekawe ..bo jeśli tak to wziął bym go sobie od dawka1 na próbę . W sumie nie jest drogi :)

 

Ale pytanie tylko czy rozmiar 4000 wytrzyma  nocne woblerowanie sandaczowe ....

 

W sumie cena bardzo podobna - biomek czy stradic ?  :)



#123 OFFLINE   1ns4n1ty

1ns4n1ty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 posts
  • LokalizacjaWashington, UK

Posted 03 January 2016 - 13:18

wez pod uwage ze stradici od dawka sa eu czyli  z wyzszym przelozeniem, ja osobiscie nie mam przekonania/potrzeby do uzywania HG/XG kolowrotkow



#124 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,597 posts
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Posted 03 January 2016 - 13:25

W sumie racja - na takie łowy 4:8 spokojnie wystarczy. A Ty kolego długo łowisz na swojego ? W jakich warunkach  ? Duża rzeka  ?? Jakie przynęty ? Jak się sprawdza  ?



#125 OFFLINE   rolen

rolen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 924 posts
  • LokalizacjaWarszawa/Marki
  • Imię:Robert

Posted 03 January 2016 - 13:26

Kreciłem wczoraj w sklepie tymi modelami czyli Stradic FK i Biomaster FB.
Na koniec porownalem sobie z Stradikiem FJ i jak dla mnie ten ostatni wydawal sie najciekawszy.

#126 OFFLINE   1ns4n1ty

1ns4n1ty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 posts
  • LokalizacjaWashington, UK

Posted 03 January 2016 - 14:27

Kupilem 2500s na poczatku sierpnia, uzywany byl do  lekkiegiego spinningu(glowki do 8g, obrotowki max nr2), zadna ze stosowanych przynet nie stanowila problemu. Lowilem na sredniej rzece o powolnym nurcie, jeziorch, morzu i dalej kreci jak nowy, jedyna wada to koszt importu z japonii :P



#127 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1,558 posts
  • Imię:Paweł

Posted 07 January 2016 - 01:33

Jako nowość na 2016 ma wyjść odchudzona wersja CI4+

 

http://tzlure.com/sh...ning-reels.html


  • kubaS 1 likes this

#128 OFFLINE   Relax

Relax

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 posts
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Kowalski

Posted 07 January 2016 - 12:59

Sorki,że zaśmiecam temat-prosił bym w wolnej chwili o opinie co Byście wybrali.Łowię głównie na woblery 7-15gram,oraz obrotówki nr.1,2,3 i wahadła.Zależy mi ,żeby się nic nie plątało itp...zawsze starannie mam nawiniętą linkę i dbam o odpowiednią jej ilość :mellow: .

 

Zastanawiam się ``wstępnie :unsure: `` nad kupnem czegoś dobrego w rozsądnej cenie i znalazłem tak-pokażę od ceny od najniższej do najwyższej;

-Więc szukając po necie czegoś solidnego B) z najniższej półki cenowej,bo około 300zł za coś w miarę solidnego to znalazłem;

Exage4000FD model 2014shimano-carrete-exage-4000-fd.jpg

 Za około 350zł Daiwa Exceler 4000 lub  Ew.3000-Ciekawostką jest ,że ta Daiwa 4000 za jednym obrotem zwija linkę jak Stradic 2015 czyli (+-100cm) :) ,ma  nawój krzyżowy,ale nie wiadomo,czy ma takie walory jak Stradic przy zarzucaniu,no i masa Daiwy jest od Stradica większa.EXE-1.jpg

Kolejny na myśl,za jeszcze Ew... na moją kieszeń,czyli około 500zł jest Aero4000 Spining.Jest od stradica cięższy o te 50 gram i właśnie nad nim się zastanawiam.Mimo przełożenia 4,8:1 Aero zwija 86cm linki ma X-Ship.Jak myślicie bę :unsure: dzie duża różnica miedzy Aero Spin-em a Stradikiem?

aerospin_B.jpg

No i wiadomo mistrzostwo :) ,tylko drogo trochę :o ,bo około 850zł  za Str 4000

Shimano-Stradic2015JDM-max.jpg



#129 OFFLINE   bony20

bony20

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 406 posts
  • LokalizacjaNowe Miasto

Posted 09 January 2016 - 08:14

Ja będę uderzał w ten ostatni młynek. Wielkość 4000 można już wyrwać za 720 zł w sklepach.

#130 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,597 posts
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Posted 09 January 2016 - 18:06

Ja będę uderzał w ten ostatni młynek. Wielkość 4000 można już wyrwać za 720 zł w sklepach.


Proponuję przed zakupem udac się do pobliskiego sklepu i pokręcic nim na sucho. Ja też myślałem nad stradicikiem 2015. Natomiast jedna wizyta w sklepie ,w ktorym ów stradic sie znajdował i wyleczyłem się z niego na zawsze . Może trafiłem na felerny model ale kręcił jak kolowrotek za 5 dych z bazaru.Poważnie ....
  • Tom Rob likes this

#131 OFFLINE   slava

slava

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 379 posts
  • LokalizacjaŁomianki
  • Imię:Sławek

Posted 09 January 2016 - 18:20

Proponuję przed zakupem udac się do pobliskiego sklepu i pokręcic nim na sucho. Ja też myślałem nad stradicikiem 2015. Natomiast jedna wizyta w sklepie ,w ktorym ów stradic sie znajdował i wyleczyłem się z niego na zawsze . Może trafiłem na felerny model ale kręcił jak kolowrotek za 5 dych z bazaru.Poważnie ....

 

Myślę, że trafiłeś na jakiś koślawy egzemplarz, chociaż mój import po rozpakowaniu kręcił jakoś tak... bez fajerwerków - może miałem oczekiwania "zepsute - przerośnięte" od moich wcześniejszych młynków. Ciekawość jednak zwyciężyła i po przesmarowaniu od podstaw, kręci o niebo lepiej.

 

Pozdrawiam,

Sławek



#132 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,597 posts
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Posted 09 January 2016 - 18:25

Myślę, że trafiłeś na jakiś koślawy egzemplarz, chociaż mój import po rozpakowaniu kręcił jakoś tak... bez fajerwerków - może miałem oczekiwania "zepsute - przerośnięte" od moich wcześniejszych młynków. Ciekawość jednak zwyciężyła i po przesmarowaniu od podstaw, kręci o niebo lepiej.
 
Pozdrawiam,
Sławek


Sławku.

Kręciłem 4000 i 3000. Oba kręciły "plastikowo " ...Może taka partia poszła do sklepu...tego nie wiem. Co nie zmienia faktu , że ładny jest :)

Pzdr

#133 OFFLINE   bony20

bony20

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 406 posts
  • LokalizacjaNowe Miasto

Posted 09 January 2016 - 18:27

Proponuję przed zakupem udac się do pobliskiego sklepu i pokręcic nim na sucho. Ja też myślałem nad stradicikiem 2015. Natomiast jedna wizyta w sklepie ,w ktorym ów stradic sie znajdował i wyleczyłem się z niego na zawsze . Może trafiłem na felerny model ale kręcił jak kolowrotek za 5 dych z bazaru.Poważnie ....

Pokręcę nim na pewno przed zakupem. Jakie wady miał ten egzemplarz o którym piszesz, głośny, luzy na szpuli, korbce?



#134 OFFLINE   slava

slava

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 379 posts
  • LokalizacjaŁomianki
  • Imię:Sławek

Posted 09 January 2016 - 18:37

Sławku.

Kręciłem 4000 i 3000. Oba kręciły "plastikowo " ...Może taka partia poszła do sklepu...tego nie wiem. Co nie zmienia faktu , że ładny jest :)

Pzdr

 

Podobnie rzecz się miała z TP 11, na dzień dobry kręcił bardzo ok, ale dopiero po wyczyszczeniu i smarowaniu dostał "masła". Ten Stradic tez miał sucho na dzień dobry i takie smarowanie rozwiązało problem.


  • "Paweł" likes this

#135 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,597 posts
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Posted 10 January 2016 - 22:19

Podobnie rzecz się miała z TP 11, na dzień dobry kręcił bardzo ok, ale dopiero po wyczyszczeniu i smarowaniu dostał "masła". Ten Stradic tez miał sucho na dzień dobry i takie smarowanie rozwiązało problem.

Tego nie wiem ,puki co nie znam nikogo kto ten kręciol smarował i co bylo potem .... :)



#136 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 posts
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Posted 11 January 2016 - 12:13

Potwierdzam słowa kolegi. Też krecilem dwoma egzemplarzami tegoż mlynka w rozmiarze 4000 i jego praca nie umywa się do biomastera czy rareniuma. Oba miały duże luzy na przekładni.

Edited by Pawgas, 11 January 2016 - 12:14.


#137 OFFLINE   piolbn

piolbn

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 posts
  • Lokalizacjalublin
  • Imię:msteusz
  • Nazwisko:mateusz

Posted 11 January 2016 - 18:56

Ogólnie co do stradica HG, Mam ten kołowrotek '2500' 4razy już byłem nad woda łowiłem i ogólnie w mojej sztuce wszystko chodzi jak powinno, Jedynie jak to Shimano troszke sucho, ale mimo to jakoś nie odczuwam tego[po sezonie wyśle aby posmarowali lepiej].I zobaczymy czy dostanie tego MASŁA :)



#138 OFFLINE   Relax

Relax

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 posts
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Kowalski

Posted 13 January 2016 - 12:53

Hmm ciekawe ..bo jeśli tak to wziął bym go sobie od dawka1 na próbę . W sumie nie jest drogi :)

 

Ale pytanie tylko czy rozmiar 4000 wytrzyma  nocne woblerowanie sandaczowe ....

 

W sumie cena bardzo podobna - biomek czy stradic ?  :)

Nowy Stradic4000 XG czy wytrzyma nocne sandaczowanie?-Myślę,że skoro ma hamulec do 11kg to i sumowanie by wytrzymał. :mellow:

 

Biomaster4000 bardziej by miał optymalne tempo i łatwiej by go było wyczuć :) ,ale więcej trzeba by było niż Stradikiem nakręcić się korbką. :(

 

Stradic4000 ma takie przełożenie,że przy normalnym kręceniu z ``nocnymi pobiciami`` mogła by być lipa. :( Trzeba by zwijać powoli to wtedy O.K. :)

 

Technicznie oby dwa są na wysokim poziomie(również cenowym :D ) - jak dla mnie bez pytań,bo odpowiedź jest w danych technicznych.

KWESTIA GUSTU :rolleyes:



#139 OFFLINE   bony20

bony20

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 406 posts
  • LokalizacjaNowe Miasto

Posted 13 January 2016 - 13:38

I ja pokręciłem sobie trochę nowym Stradic-em 4000, w miarę spasowany tak jak Daiwa Caldia, ale mniej "maślany" w stosunku do niej.



#140 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 posts
  • LokalizacjaŚląsk

Posted 13 January 2016 - 20:44

Raz jeszcze o technologii Shimano Hagane Concept http://fishing.shima...2/index_en.html