Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wyłudzenie potrzebna pomoc


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9540 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 22 maj 2015 - 15:22

Niecała doba to niezbyt długo, obawiam się, że policja jeszcze nie zechce zająć się sprawą. Nie chcę nikogo bronić, ale mogło się coś wydarzyć, albo gośc pojechał na ryby i jest poza zasięgiem. 

Zostaw nagranie na poczcie głosowej, odczekaj do jutra i jeśli nie będzie odzewu, po południu atakuj organy ścigania.

Faktycznie. Bartek ma rację. Doba to nie wiele. Nie ma sensu przesądzać o sprawie i człowieku.

Nie wiem co u mnie zadziałało.

Była bardzo duża pomoc, ze strony kolegów z forum (jeszcze raz dziękuję) ale i policja nie zasypywała "gruszek......."

Ważne jest zgromadzenie całej elektronicznej korespondencji.

Zostawiłem w komisariacie, na płycie CD pełną dokumentację z transakcji.

E'maile, pliki z GG a nawet zrzuty ekranu, spisałem SMS-y, wydruki dokumentów wysyłki sprzętu i na koniec dokumentację prób dogadania polubownego.

Były niezłe jaja na początku, bo okazało się, że ich "nowoczesne" komputery nie radzą sobie z większością plików.

Później jednakże jakoś poszło...... Aż do sprawy sądowej ;)

PS.

Podkleślam, że opisana wyżej transakcja była formą wymiany: sprzęt za sprzęt.  Nie allegro, tablica, olx i inne "X". Jak widać więc można i da się.


Użytkownik popper edytował ten post 22 maj 2015 - 15:29


#22 OFFLINE   seiken

seiken

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał

Napisano 22 maj 2015 - 15:24

Nie ma szans , przy przelewie jest tylko nazwa Banku do którego jest przypisane konto karty

Po numerze konta wiedziałem ,że wpłacam do Mbanku po dwóch dniach gdy kontakt się urwał - niby wysłane pojechałem do miejscowości na wskazany adres ok 35 km ode mnie

taka osoba tam nie mieszkała nigdy , w trakcie transakcji  facet ściemnił ,że jedzie na wycieczkę na drugi dzień na dwa tyg i ,że wyśle rano kurierem nr tel był tez na kartę ;)

Napisałem na jednym z for na którym jestem modem ,że potrzebuje kontaktu z osobą pracującą w Mbanku oczywista szybko taką znalazłem i porosiłem aby mi zbadała to konto

czy jest przepisane do danych osobowych i wtedy okazało się ,że to karta prepaid i uj umoczyłem 750 zyli...

gdybym przelew z banku normalnego zrobił  to bym tam to załatwił ale robiłem przez inteligo i nic nie mogłem wskórać wiec musiałem prosić kogoś o pomoc

a ,że akurat mam kontakty w Policji -kolega ze studiów  to nie czekałem dwa tyg tylko zgłoszenie przyjęli od razu , za nim jeszcze zgłosiłem wiedziałem ,że nic nie wskórają ale moja baba się naparła ;)  , na drugi dzień po przelewie sprawdziłem mail gościa i okazało się ,że miał blokadę ip kazdy mail był z innej części świata

no cóż podejrzewam ,że tu jest identyczna sytuacja



#23 OFFLINE   Tom@son

Tom@son

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów
  • Lokalizacja麻疹の近くの町

Napisano 22 maj 2015 - 15:31

No to niezłe jaja. W takim razie kupowanie z OLX i ogłoszeń to spore ryzyko, bo w sumie każdy może każdego przekrecić i jej w sumie bezkarny.


Użytkownik Thomason edytował ten post 22 maj 2015 - 15:34

  • covent lubi to

#24 OFFLINE   tyczkasport1

tyczkasport1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 438 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Dariusz

Napisano 22 maj 2015 - 16:28

Nauczka na przyszłość jest jedna ale konkretna...
Wysyłka jedynie za pobraniem!!! Inaczej nie kupować nic chodźby to była nie wiem jaka okazja

#25 OFFLINE   Tom@son

Tom@son

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów
  • Lokalizacja麻疹の近くの町

Napisano 22 maj 2015 - 16:33

Nauczka na przyszłość jest jedna ale konkretna...
Wysyłka jedynie za pobraniem!!! Inaczej nie kupować nic chodźby to była nie wiem jaka okazja

 

A od dawna ten ktoś miał konto na OLX?

 

Jak ktoś bedzie chciał to i tak przekreci. Tak naprawde to mało kto kupuje coś z możliwośćią otwarcia przy listonoszu.

W paczce przecież możemy znależć wszystko.



#26 OFFLINE   tyczkasport1

tyczkasport1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 438 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Dariusz

Napisano 22 maj 2015 - 16:41

Nie wiem nawet jak długo mógł mieć konto... Zaraz po ustaleniu szczegółów transakcji usunął ogłoszenie. I szczerze mówiąc nie wiem jak go teraz mogę odszukać...
Jego nick na Olx to
opcak.kazimierz
Może ktoś lepiej się orientuję ale pisałem do działu technicznego i dostałem odpowiedź że jego konto i ewentualne oferty zostały zablokowane

#27 OFFLINE   pacek222

pacek222

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Grzegorz

Napisano 22 maj 2015 - 16:42

Dokładnie ja z ogłoszeń kupuję tylko ze sprawdzeniem zawartości przed zapłatą.

#28 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1865 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 22 maj 2015 - 17:27

Wiesz... jak się chce (organom) i uznają że sprawa ważna to wszystko da się ustalić, chyba że gość oprócz karty wyrzuci i telefon i komputer z którego się łaczył...

Dlaczego ??

Kolega zajmował się zdejmowaniem simlocków. Dostał telefon "do roboty", zdjął więc, wsadził swoją kartę dla sprawdzenia czy działa i wyjął...

Za dwa dni smutni panowie zapukali do drzwi z informacją że jego arta sim była w telefonie który został skradziony.

Tak więc jeśli będzie panom zależało, to ustalą IMEI telefonu i są w stanie namierzyć klienta który go uzyje, lub używa.

Podobnie można namierzyć komputer po Mac adresie karty sieciowej.

Tyle że taki wałek za 1000pln to będzie zbyt mała szkodliwość w stosunku do srodków jakich trzeba uzyć i zaangazowania w czynności procesowe...



#29 OFFLINE   tyczkasport1

tyczkasport1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 438 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Dariusz

Napisano 22 maj 2015 - 18:21

Znajomy miał włamanie na @ i przechwycenie konta alledrogo z jego konta wystawiono i sprzedano sprzęt za prawie 200 tysięcy i też chyba to była niska szkodliwość społeczna bo sprawę momentalnie zamknięto...

#30 OFFLINE   RokiFishBoa

RokiFishBoa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1040 postów
  • Imię:Zbigniew

Napisano 22 maj 2015 - 21:44

 W takim razie kupowanie z OLX i ogłoszeń to spore ryzyko, bo w sumie każdy może każdego przekrecić i jej w sumie bezkarny.

Bo OLX to nie allegro. Masz tel. do jegomościa i następnie wsiadasz w auto... 



#31 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 25 maj 2015 - 13:05

Panowie w jakim kraju wy zyjecie pytam się was ? na olx mnie jako kupującego zrobiono 3 razy na 3 zakupy ale teraz mam inna akcje. Sprzedałem coś całkiem zgodnego z opisem i zdjęciami gość zapłacił przelewem mi wiec towar zapakowałem starannie zeby nic nie uszkodzic itp. Gość towar dostał i co...następnego dnia wysyła mi zdjęcie z uszkodzonym towarem i żąda wysyłki dobrego ! i co człowiek chce byc uczciwym i tak się nie da ! Ludzie nie kupujcie nic na OLX bo to się portal oszustów zrobił i wyłudzaczy. Jedyne co to moge popatrzec na ogłoszenia z moich okolic taż zeby podjechac i zobaczyć na zywo co kupuje. Nigdy wiecej zakupów przez olx nawet za pobraniem.



#32 OFFLINE   Mottle

Mottle

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów

Napisano 25 maj 2015 - 16:13

Miałem podobną sytuację olx to niestety portal lokalny i nie ma ubezpieczenia jak w przypadku allegro. Rozwiązałem problem następująco, złożyłem doniesienie do prokuratury o przestępstwie internetowym i tutaj nie ma znaczenia kwota. Podałem wszelkie dane konto, adresy, telefony po miesiącu oszust przelał mi całą kasę. Więc jest szansa nauczka na przyszłość zakupy na olx tylko odbiór osobisty.



#33 OFFLINE   tyczkasport1

tyczkasport1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 438 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Dariusz

Napisano 26 maj 2015 - 11:08

Co do nauczki zgadzam się w 100% są tylko dwie opcje godne uwagi:

Odbiór osobisty

pobranie z możliwością odpakowania przy kurierze

 

Mam nadzieję, że w moim przypadku będzie to też podrzędny złodziejaszek bo wtedy jest szansa na odzyskanie, gorzej jeśli to wałek na większa skale wtedy szanse spadają....



#34 OFFLINE   tyczkasport1

tyczkasport1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 438 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Dariusz

Napisano 28 maj 2015 - 09:29

Witam jako że sprawa będzie się toczyła jeszcze i toczyła pewnie ....

Chciałbym przestrzec kolegów, bo naciągacz dalej działa!!!

Po tygodniu znalazłem kolejne ogłoszenie o niemal identycznej treści !!! mało tego po małych podchodach numer konta do przelewu okazał się ten sam ( dla policji to i tak nic bo dane jak imię nazwisko i nr telefonu są przecież inne...)

Gdyby ktoś szukał telefonu Sony xperia z3 dual i znalazł na OLX w cenie 1050 zł niech się 10 razy zastanowi !!!

,a gdyby otrzymał w danych do przelewu taki oto numer konta w banku ING 23 1050 1764 1000 0091 0988 1129 niech nawet 1 PLNa nie próbuje przelać !!!

Imię nazwisko i lokalizacja się zmieniają ale numer konta nie, obawiam się, że oferta może pojawiać się cyklicznie.

Telefon opisany jest jako nowy z 2 letnią gwarancją i kompletem papierów, niską cenę ma tłumaczyć iż jest to nagroda w konkursie firmy Sony.

Wysyła jedynie po wpłacie na konto wcześniejszej, kurierem paczka 24h z ubezpieczeniem itp bzdety podczas rozmów telefonicznych.

W grę rzekomo wchodzi też odbiór osobisty... lecz przy próbie ustalenia gdzie odebrać rozmowa zaczyna się gmatwać i osobnik nie potrafi powiedzieć nawet jakie to województwo ....

Wiem że wiele osób nie będzie tak nie bójmy się nazwać rzeczy po imieniu GŁUPICH jak ja, ale mimo wszystko wolę uprzedzić, bo nikt z nas nie chciałby zapewne stracić takiej kwoty a wolałby za pewne przeznaczyć ją na inny cel jak np sprzęt wędkarski.

Nie wiadomo również czy inne modele telefonów nie są w ten sam sposób sprzedawane, ale co do tego jednego mam pewność i może się wkrótce znów pojawić, ogłoszenie z taką ceną zwykle nie wisi dłużej niż 1 dzień - max 1,5 dnia

Pozdrawiam i apeluję o czujność Darek


Użytkownik tyczkasport1 edytował ten post 28 maj 2015 - 09:33


#35 OFFLINE   tyczkasport1

tyczkasport1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 438 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Dariusz

Napisano 28 maj 2015 - 22:39

http://olx.pl/oferta...99-IDakZrJ.html

Uwaga na 99,9 % kolejne ogłoszenie tego samego uszusta. Jutro z rana idę zgłosić ponownie na policję ale po poprzednich doświadczeniach jestem przekonany na 110% że otrzymam poraz kolejny odpowiedzi że to wymaga czasu itp itd po czym wyjdę z komisariatu poraz kolejny poirytowany.
Jeśli ktoś mógłby się skontaktować i wziąć dane do przelewu od tej osoby będę wdzięczny. Będzie to kolejny dowód w sprawie w razie czego a sam nie chce go spłoszyć i budzić podejrzeń żeby na dniach zniknął....
Za wszelkie informacje dotyczące tego ogłoszenia będę wdzięczny.

#36 OFFLINE   ROOS

ROOS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Ryszard

Napisano 29 maj 2015 - 05:59

http://olx.pl/oferta...99-IDakZrJ.html

Uwaga na 99,9 % kolejne ogłoszenie tego samego uszusta. Jutro z rana idę zgłosić ponownie na policję ale po poprzednich doświadczeniach jestem przekonany na 110% że otrzymam poraz kolejny odpowiedzi że to wymaga czasu itp itd po czym wyjdę z komisariatu poraz kolejny poirytowany.
Jeśli ktoś mógłby się skontaktować i wziąć dane do przelewu od tej osoby będę wdzięczny. Będzie to kolejny dowód w sprawie w razie czego a sam nie chce go spłoszyć i budzić podejrzeń żeby na dniach zniknął....
Za wszelkie informacje dotyczące tego ogłoszenia będę wdzięczny.

najważniejsza rzecz - w ogłoszeniu, czy nawet allegro widać od kiedy ktoś jest użytkownikiem portalu. allegro dostarcza nam jeszcze komentarzy, olx niestety nic więcej. ale fakt faktem przeważnie człowiek jak się podpali to myślenie potrafi zejść na drugi plan

jak są podejrzane oferty to trzeba omijać szerokim łukiem, trzeba pamiętać o lampce ostrzegawczej, wiele razy rezygnowałem z danej oferty - jak coś "śmierdziało"

życzę powodzenia

edit: a zgłosiłeś to ogłoszenie na policję ? może to pomoże, ale mając dane można być pewnym że to ten sam oszust


Użytkownik ROOS edytował ten post 29 maj 2015 - 06:01


#37 OFFLINE   tyczkasport1

tyczkasport1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 438 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Dariusz

Napisano 29 maj 2015 - 12:23

Co do zgłaszania na policję trzeba mieć bardziej niż stalowe nerwy...
Dziś zgłosiłem ale każde dodatkowe zeznanie trzeba zgłosić na papierze osobiście ( posiewiecic zwykle godzinę czekania po czym łaskawie ktoś spisze) i ,, uspokoi" zawsze tymi słowami... Miesiąc może dwa... Trzeba czekać i tak za każdym razem a gość nadal interes kręci i zbierania emeryturę bo wie że na ZUS nie ma co liczyć.
Szkoda słów na całe szczęście jestem strasznie zawzięty i chodźbym miał poświęcić jeszcze dużo czasu a nawet kolejne Pieniądze to będę walczył z nim i zbierał kolejne dowody, ale jeśli będzie trzeba również policję zamierzam ciągnąć do odpowiedzialności za tak,, szybkie i ochocze działania "
  • Panek lubi to

#38 OFFLINE   seiken

seiken

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał

Napisano 29 maj 2015 - 12:55

Nic nie zdziałasz , policja przekaże materiały prokuraturze a prokuratura po 3 miesiącach umoży sprawę , możesz się odwołaś wtedy poczekasz następne kilka miesięcy i dostaniesz te samą odpowiedź , gość moze te "lody" krecić z dowolnej części globu


Użytkownik seiken edytował ten post 29 maj 2015 - 12:55


#39 OFFLINE   tyczkasport1

tyczkasport1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 438 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Dariusz

Napisano 29 maj 2015 - 13:18

Jeśli ktoś z góry zakłada że karta jest prepaydowa a telefony są na kartę (w obu przypadkach nie da się ustalić sprawcy bo nie ma dowodów) co jest stekiem bzdu...
To nie dziwie się że gość czuje się bezkarny!
Dopóki będę mógł i miał chodź jeden dowód napewno się nie poddam bo równie dobrze mógłbym zadzwonić i mu pogratulować przecież...
Porady w stylu nic nie zdziałasz wybacz kolego ale na mnie działają tym bardziej motywująco i bez urazy ale to już motto policji się staje i mam dosyć tego typu komenkomentarzy.

#40 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 30 maj 2015 - 13:47

Podłącze się. Opowiem Wam co mnie się ostatnio przydarzyło. Sprzedałem urządzenie elektroniczne. Używane, w stanie w pełni funkcjonalnym, tak mi się przynajmniej wydawało. Po tygodniu, od nadania dostaję maila, że taka a taka funkcja nie działa. Wymieniliśmy jeszcze 2 maila gdzie dokładnie wyjaśniliśmy sobie co nie działa. Od razu zadeklarowałem zwrot. Powtarzałem to 2x i jednocześnie przeprosiłem za to, że sprzedałem co by nie było urządzenie zepsute. Jednocześnie byłem dosyć skonfundowany, bo nie potrafiłem sobie przypomnieć aby to co było zepsute kiedyś mi nie zadziałało. Wiedziałem, że będę w plecy o koszty przesyłki i jednocześnie będę musiał sprzedać to jako uszkodzone. No, ale trudno, gówno chodzi po ludziach pomyślałem. Cisza… minął weekend i we wtorek dostałem maila, w którym kupujący pisze że przemyślał sprawę i w sumie szkoda że tak wyszło, ale on by to urządzenie w sumie zatrzymał pod warunkiem, że ja mu oddam część pieniędzy. Poker ;) . Odpisałem od razu, że nie sensu i po co to robić i że ja chętnie zwrócę pieniądze, niech odeśle mi sprzęt. Kto domyśli się co było dalej? Nic. Echo kontakt urwał się i nic więcej nie było.  


  • Piotrek Milupa i Kogut Fishing lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych