Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nasze zestawy boleniowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
256 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   Jozin

Jozin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • LokalizacjaWędkarska Pustynia

Napisano 03 lipiec 2015 - 12:55

Mój obecny zestaw to:

Dragon Express Spin 2,75m 4-20g

Dragon Viper FD835i 

Maxima Spin&Cast 0,20mm

 

Ale mam zamiar go trochę zmienić, bo miałem już kilka sytuacji że temu kijowi przy prowadzeniu woblera w nurcie brakuje mocy do zacięcia. I tu moje pytanie do was jaki kij do ~400zł mi polecicie, dł min 2,70m i musi miotać daleko wobki o wadze poniżej 10gr, ten kij nie ma z tym problemu.  



#82 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 03 lipiec 2015 - 13:00

Od 8g zaczyna miotać takie wobki Fenwick HMXS96-M-2-MF (290cm 10-28g), którego sprzedaję na giełdzie ;) I tu mu na pewno nie zabraknie mocy w nurcie ;)



#83 OFFLINE   Jozin

Jozin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • LokalizacjaWędkarska Pustynia

Napisano 03 lipiec 2015 - 13:15

Nawet się nad nim zastanawiam, ale mam też wobki w okolicach 5-6g, no i chyba wolałbym 2,70 i trochę tańszy :)



#84 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 03 lipiec 2015 - 13:55

Takie komfortowe minimum wg mnie to ok 6-7g skupionej masy. Przy 8g ładnie rzuca na żyłce 0.20



#85 OFFLINE   mateusz998

mateusz998

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 299 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 03 lipiec 2015 - 14:02

łódka cd ext nano 2,35 7-26 17 lb oraz cd orka 2,45 10-35 gr 20 lb do tego stella 4000 fi linka 14 lb duel xwire oraz mikado nihonto 8 braid 0,12mm , brzeg cd blue rapid 2,75 7-28 gr  17 lb do tego stella jak wyżej na zamianę z twin power xtr 4000 i żyłki 0,18 0,20 0,22 mm 

Dlaczego z łódki plecionka, a z brzegu żyłka? Oprócz tego, że z łódki pod nurt ciężej się holuje rybę.



#86 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 03 lipiec 2015 - 15:02

Moze dlatego ze z brzegu zazwyczaj sie liczy odleglosc rzutu i tu cienka plecionka pozwala na to a na lodzi odleglosc ma 2 rzedne znaczenie i rybe mozna spokojniej holowac gdzie zylka przez swoja rozciagliwosc pomaga ?:-)



#87 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 03 lipiec 2015 - 18:49

Dlaczego z łódki plecionka, a z brzegu żyłka? Oprócz tego, że z łódki pod nurt ciężej się holuje rybę.

czasami jak staje poniżej przelewu i łowię od góry brania w opadzie potrafią być delikatne jak pstryknięcie okonia w gumę na żyłce bardzo ciężko to wyczaić na pletce jednak znacznie lepiej plecionką na łodzi rzucę dalej a u mnie się tak łowi ze z łodzi jest ciężej złowić bolenia niż z brzegu trzeba dalej rzucić itp żyłka z brzegu jest fajna bo czasami ryba idzie za przynętą pod same nogi i strzał na krótkim dystansie na pletce z pewnością zakończył by się spadem, do tego dochodzi spokój w holu a to się przydaje jak masz kilkanaście ryb w łowisku kij nisko i żyłka plus nie za szybki kij zrobi swoje bez chlapania wyskoków itp no i żyłka pozwoli wyholować naprawdę wielkiego bolenia nawet na słabych kotwach bez ich pogięcia itp. ;)



#88 Guest_mikolaj_*

Guest_mikolaj_*
  • Guests

Napisano 04 lipiec 2015 - 22:52

Jakoś nadal chu...j rozumiem o co chodzi w tym temacie. Z powyższej wypowiedzi, która ma całe dwa znaki interpunkcyjne też chu..j rozumiem. Chyba wszystko w normie :)


  • krzychun i Zebon lubią to

#89 OFFLINE   Jozin

Jozin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • LokalizacjaWędkarska Pustynia

Napisano 05 lipiec 2015 - 15:16

Do woblerów i żyłki na bolenia będzie lepsza akcja wędki szybka czy bardzo szybka (fast, x-fast) ?



#90 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 06 lipiec 2015 - 14:27

Szybka ;)


  • gregox i Kamil_D lubią to

#91 OFFLINE   forma

forma

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • LokalizacjaUE
  • Imię:Vatos Locos
  • Nazwisko:"team Bolen"

Napisano 21 sierpień 2015 - 22:40

phenix M1 2-11    2,9m

kołowrotek daiwa certate 2510 pe-h

Zyłka o.16 obecnie trabuco xps ale szukam...juz ponad 8 lat dobrej zyłki i chyba jorka przeprosze...



#92 OFFLINE   asp

asp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaW-wa Bielany
  • Imię:Bartek

Napisano 26 grudzień 2015 - 12:27

Jaka jest różnica w długości rzutu między kijem 2.7, a 2.9m?



#93 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3202 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 26 grudzień 2015 - 12:45

phenix M1 2-11    2,9m

kołowrotek daiwa certate 2510 pe-h

Zyłka o.16 obecnie trabuco xps ale szukam...juz ponad 8 lat dobrej zyłki i chyba jorka przeprosze...

A próbowałeś Trabucco Spin Cast?? Ja łowię takową 0,18 a jesienią 0,20. I jestem w miarę zadowolony :)


Użytkownik Qcyk edytował ten post 26 grudzień 2015 - 12:46


#94 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 27 grudzień 2015 - 10:14

Wszyscy latają z bardzo długimi wędkami. Ja się wyłamuje bo z premedytacją używam krotkiego i szybkiego kija. Mój zestaw wygląda tak:

Wędka st. Croix legend xtreme 7' 14lb monoblank
Kołowrotek daiwa tatula 103shl-tw
Linka varivas high grade #0.8 PE

Wabiki raczej standardowe, woblery 5-10cm 8-25g, wahadła Igora Olejnika

Nie rozumiem fenomenu długich wędek, jeśli chodzi o długość rzutu to nie zauważyłem różnicy między mną a rzutami z dłuższych kijów. Zacięcie i hol również bezproblemowe i spadów nie odnotowałem. Używałam swojego zestawu na małych rzekach jak i na wielkiej odrze. Zero problemów więc po co się męczyć?

#95 OFFLINE   granvorka

granvorka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 432 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 27 grudzień 2015 - 10:25

Niektórzy łowcy zacinają dosyć mocno branie bolenia. Przy dużej rozciągliwości żyłki zacięcie z 50m krótkim kijem może być nieskuteczne, te pół metra wędki daje niektórym pewniejsze zacięcie.
Co do długości rzutów, to sam do łowienia z brzegu na spining używam krótkich kijaszków i nie wydaje mi się, żebym rzucał bliżej :)



#96 OFFLINE   asp

asp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaW-wa Bielany
  • Imię:Bartek

Napisano 27 grudzień 2015 - 11:10

Różnica w długości na pewno jest. Pytanie tylko jaka?



#97 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3202 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 27 grudzień 2015 - 11:13

A kto się męczy... jeden woli łowić długim inny krótkim i nie ma sensu przekonywać na siłę do swoich preferencji :-) to jak z panienkami jeden woli blondynki inny czarne jeszcze inny rude.

Użytkownik Qcyk edytował ten post 27 grudzień 2015 - 11:15

  • Mr.Happy lubi to

#98 OFFLINE   asp

asp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaW-wa Bielany
  • Imię:Bartek

Napisano 27 grudzień 2015 - 13:22

Różnica w długości na pewno jest. Pytanie tylko jaka?

Chodziło mi oczywiście o długość rzutu (nie mogę edytować).



#99 OFFLINE   Mr.Happy

Mr.Happy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 764 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 27 grudzień 2015 - 19:16

A kto się męczy... jeden woli łowić długim inny krótkim i nie ma sensu przekonywać na siłę do swoich preferencji :-) to jak z panienkami jeden woli blondynki inny czarne jeszcze inny rude.




Amen

#100 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 27 grudzień 2015 - 19:25

Nie jestem specjalista w dziedzinie fizyki ale wydaje mi sie, ze prędkości przynety nadane przy wyrzucie długim kijem sa wieksze, stad raczej długi kij pozwala na wykonywanie dłuższych rzutów.

W dziedzinie castingu jestem żółtodziobem ale juz zauważyłem, ze rzuty castem sa krótsze niz z korby. Moze to brak techniki i doświadczenia w moim wypadku ale wiele osób przerzucajacych sie z korby na cast tak twierdzi. Ja jestem wręcz pewny, ze rzucę dalej kijem 290cm ze staloszpulowcem i dobra cienka linka, niz krótkim kijem castingowym z multikiem i taka sama linka.

Przy boleniowaniu na razie jestem zwolennikiem długich wedek, sam używam XST1144F. Nie mniej w niektórych rodzajach połowów przestawiam sie na casta i nie ukrywam, ze w nadchodzącym sezonie potrenuje mocno boleniowanie krótkim kijem (215cm) castingowym z dobrym szybkim multikiem. Zobaczymy co z tego wyjdzie.