Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

WARSZAWA

miasto warszawa street fishing poland urban fishing

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1176 odpowiedzi w tym temacie

#581 Guest_outsider44_*

Guest_outsider44_*
  • Guests

Napisano 25 luty 2016 - 23:31

a tak na poważnie, to co z tym zniesieniem NK od 1 kwietnia ???

od 1 kwietnia koncert https://www.youtube....h?v=fws0sESXFAE


  • greg1983 i mopar lubią to

#582 OFFLINE   gutekjelonki

gutekjelonki

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 537 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 25 luty 2016 - 23:37

a tak na poważnie, to co z tym zniesieniem NK od 1 kwietnia ???

 

Jak to co? Większość ryb pójdzie w zalew... w zalewę znacznie mniej ;)


  • Pisarz.......ewski Piotr, sajdol1 i mopar lubią to

#583 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 26 luty 2016 - 10:29

Dokładnie Marcin. Okres, w którym ustanowiony został NK jest  newralgicznym okresem dla kanału. 

Czy na odcinku NK są tabliczki informacyjne takie jak np. na Rządzy ? 



#584 OFFLINE   gutekjelonki

gutekjelonki

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 537 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 26 luty 2016 - 11:35

Tabliczek nie ma chyba, ale też nie widzę problemu. Każdy wędkujący na danej wodzie, musi się orientować co do przepisów obowiązujących w danym miejscu. U mnie nie było by tłumaczenia, jak bym ja sprawdzał :)



#585 OFFLINE   szczupły Krzysiek

szczupły Krzysiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów

Napisano 26 luty 2016 - 12:04

Myślicie Panowie, że jest sens na Siekierki wyskoczyć w niedzielę za okonkiem?



#586 Guest_outsider44_*

Guest_outsider44_*
  • Guests

Napisano 26 luty 2016 - 12:04

Tabliczek nie ma chyba, ale też nie widzę problemu. Każdy wędkujący na danej wodzie, musi się orientować co do przepisów obowiązujących w danym miejscu. U mnie nie było by tłumaczenia, jak bym ja sprawdzał :)

Problem jest, gdyż tablice informacyjne powinny być umieszczone bezsprzecznie. I szczegółowe interpretacje przepisów także, jasne i jednoznaczne. Ale "mętna woda" dominuje.


  • Dagon i ezehiel lubią to

#587 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 26 luty 2016 - 12:24

Przy nabywaniu zezwolenia na dany rok wędkarz musi się zapoznać z aktualnymi warunkami połowu. Tablica nie jest w mojej ocenie bezwzględnie wymagana bo to wydane zezwolenie to reguluje. Tak samo jak inne obostrzenia dotyczące wymiarów ochronnych etc. Choć wypadałoby w roku wprowadzenia zmiany zawiesić chociaż informację. Mimo to wieści szybko się rozchodzą więc sądzę, że nieliczni będą zaskoczeni faktem nowych przepisów.

 

Kolejny "czarny punkt" na mapie wędkarskiej Warszawy to słynne Maristo czyli Port Czerniakowski. Wiem, że tu akurat wpływy PZW są żadne bo to nie ich woda ale RZGW może w dowolny sposób wpłynąć na ochronę lub wprowadzić choćby zimowisko w danym okresie.



#588 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 26 luty 2016 - 14:23

Przy nabywaniu zezwolenia na dany rok wędkarz musi się zapoznać z aktualnymi warunkami połowu. Tablica nie jest w mojej ocenie bezwzględnie wymagana bo to wydane zezwolenie to reguluje. Tak samo jak inne obostrzenia dotyczące wymiarów ochronnych etc. Choć wypadałoby w roku wprowadzenia zmiany zawiesić chociaż informację. Mimo to wieści szybko się rozchodzą więc sądzę, że nieliczni będą zaskoczeni faktem nowych przepisów.

 

Kolejny "czarny punkt" na mapie wędkarskiej Warszawy to słynne Maristo czyli Port Czerniakowski. Wiem, że tu akurat wpływy PZW są żadne bo to nie ich woda ale RZGW może w dowolny sposób wpłynąć na ochronę lub wprowadzić choćby zimowisko w danym okresie.

Oczywiście masz rację. Pomimo tego na Drwęcy, Rządzy, Roztoczu takowe są. Fajnie by było gdyby i na kanale zawisły. Zaoszczędziło by to wielu debilnych wykrętów. Może nawet z logiem j.pl. Moderatorzy pomyślcie nad tym i pchnijcie sprawę wyżej ;) Założyć byłoby komu. 

Do czarnych punktów dodałbym jeszcze ujście Rządzy.


Użytkownik sajdol1 edytował ten post 26 luty 2016 - 14:24


#589 Guest_outsider44_*

Guest_outsider44_*
  • Guests

Napisano 26 luty 2016 - 14:33

 sądzę, że nieliczni będą zaskoczeni faktem nowych przepisów.

Generalnie, chodzi o to, abyś nie mógł zostać tym "nielicznym, zaskoczonym". Tak byłoby korzystniej, wydaje mi się.



#590 OFFLINE   pomelo (maciekd)

pomelo (maciekd)

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 264 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 26 luty 2016 - 14:56

Według mojej najlepszej wiedzy tablice na Rządzy są wieszane przez członków Koła 62, które się tą wodą opiekuje. Tablice są niestety dość często niszczone, stąd też nie może być tłumaczenia, że ich nie było, więc się nie wiedziało. Wtedy wystarczyłoby na dzień dobry tablicę rozwalić i hulaj dusza. 



#591 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 26 luty 2016 - 22:28

Tablice miałyby być tzw. dodatkowym straszakiem. Pewnym jest, że część zostałaby zniszczona. Ale myślałem......ehh nieważne lepiej poklepać w klawiaturkę ;)



#592 Guest_outsider44_*

Guest_outsider44_*
  • Guests

Napisano 26 luty 2016 - 23:56

Tablice miałyby być tzw. dodatkowym straszakiem. Pewnym jest, że część zostałaby zniszczona. Ale myślałem......ehh nieważne lepiej poklepać w klawiaturkę ;)

Kurcze, ja często robię za taką "gadającą tablicę", ale nie rozważyłem możliwości choćby częściowego zniszczenia.



#593 OFFLINE   grzegorzyk

grzegorzyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Grzegorz

Napisano 27 luty 2016 - 16:43

Byłem dziś przy Samicy , ciągłe brania agresywnych leszczy ,a to za płetwę , a to za bok ^_^ .Zrezygnowałem ,każdy rzut był po grzbiecie ryby. Masssssa  ,naprawdę  ogromna migracja leszcza .Im dalej w stronę kolejowego .tym leszcza mniej.W zeszłą niedzielę był okoń,dziś na zero ,chyba przez te leszcze. ;)


  • Pisarz.......ewski Piotr, sajdol1 i ezehiel lubią to

#594 Guest_outsider44_*

Guest_outsider44_*
  • Guests

Napisano 27 luty 2016 - 22:52

Byłem dziś przy Samicy , ciągłe brania agresywnych leszczy ,a to za płetwę , a to za bok ^_^ .Zrezygnowałem ,każdy rzut był po grzbiecie ryby. Masssssa  ,naprawdę  ogromna migracja leszcza .Im dalej w stronę kolejowego .tym leszcza mniej.W zeszłą niedzielę był okoń,dziś na zero ,chyba przez te leszcze. ;)

A moi podopieczni, juniorzy, łowili z przeciwległego brzegu i nie zawiedli się na swoich lekkich jigach. Kilka sztuk okoni ok.30cm na głowę, leszcza nie złowili.



#595 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1277 postów

Napisano 28 luty 2016 - 00:27

jak dziś schodziłem z wody to przy staży jeden dziadek miał siatkę pełną leszczyków..... jak mu powiedziałem że jest to odcinek no kill to myślałem że mnie oczami zabije - tak mu na wierzch wylazły a potem było że gdzie to jest napisane.........i oczywiście standard odpowiedzi.... zapytany ile chce kolegium dostać zzieleniał....ale nie wiem czy ze złości czy strachu....

niestety na brzegu w kilku miejscach świeże skrobane łuski widziałem.... no kill no killem kontrole kontrolami a jak widać to większość jak psu w d.....


  • sajdol1 lubi to

#596 OFFLINE   pampi

pampi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 547 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 luty 2016 - 11:08

My jak z kolegą byliśmy to jeden splawikowiec powiedział ,,ze plotki biorą non stop i szkoda ze ten no kill jest"(ale wypuszczał ) a potem w jego miejscu stanął drugi i jak zapytałem czy łowi coś i powiedziałem mu ze facet wcześniej łowił co chwila to powiedział do mnie tak ,, taak to mój kolega, wkurzył sie bo za duzo brań i ładnych ryb łowił, wziął kilka za pazuchę i na samice pojechał" na info ze tu jest no kill to powiedział ,, ja to od przyszłego będę respektował a teraz to pierd?!& ". Jak wracaliśmy do auta ten co pierwszy łowił plotki i miał być na samicy, męczył ryby juz z drugiego brzegu. Popieram fakt ze im więcej nas tam będzie i im cześciej będziemy zwracać im uwagę i informować o zakazach tym osoby nie stosujące sie do zasad bedą coraz niechętniej tam przyjeżdzać :)
  • domin i sajdol1 lubią to

#597 OFFLINE   xenon

xenon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 luty 2016 - 14:23

Przed chwilą wróciłem z wyżej wymienionego odcinka.Ludzi sporo..Widziałem kontrolę chyba SSR rybki z siatki kazali wypuścić spławikowcom.Ciężko się ludzie reformują.Ale ich boli że to NO KILL.U mnie z braniami marnie.Nie da się łowić non stop przynęta obija się o leszcze i krąpie.Trzy sztuki za kapotę i odpuściłem.



#598 OFFLINE   mopar

mopar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów
  • Lokalizacjacentralna
  • Imię:arkadiusz

Napisano 28 luty 2016 - 15:05

Ruszam i ja od mostu w Aleksandrowie, zobaczę co się dzieje

#599 OFFLINE   mopar

mopar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów
  • Lokalizacjacentralna
  • Imię:arkadiusz

Napisano 28 luty 2016 - 15:15

Żadnego info "No kill" oczywiście nie ma :)

#600 Guest_outsider44_*

Guest_outsider44_*
  • Guests

Napisano 28 luty 2016 - 16:56

Od 12ej do 15.40 dwa okonie i jazgarz, żadnych kapot. Brania b. słabe zarówno drapieżników jak ryb spokojnego żeru. Nadchodzi front.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: miasto, warszawa, street fishing, poland, urban fishing

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych