Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szczecin

miasto szczecin street fishing poland urban fishing

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1659 odpowiedzi w tym temacie

#661 OFFLINE   Czacha83

Czacha83

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Czechowski

Napisano 07 listopad 2016 - 19:58

Witam szanownych Szczecinian.

Los - praca wyrzuciła mnie do tego miasta na 3 tygodnie bez weekendów i zastanawiam się czy jest ktoś chętny na wspólne łowienie (wieczorami, tak od 17-ej).

Nie znam kompletnie rejonów a jeśli mam być szczery to też na rzece nie mam zbytnio doświadczenia łowić (Narew ma bardzo słaby prąd).

Co prawda w tym tygodniu nie wziąłem sprzętu ale od przyszłego mogę mieć.

No i pytanko, gdzie pozwolenie na 2 tyg. mogę wykupić?

Jakieś tipsy i ostrzeżenia?



#662 OFFLINE   arielos24

arielos24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 286 postów
  • LokalizacjaBezrzecze
  • Imię:Ariel

Napisano 07 listopad 2016 - 20:05

Pozwolenie na bank dostaniesz w PZW ul. Mickiewicza 3 (ale lepiej sprawdź bo ręki z tym adresem uciąć sobie nie dam :) ) chyba że chcesz połowić na morskich to wszystko jest na stronie OiRM szczecin płatne w tej opcji przelewem. Sprawdź czy twój pkręg nie na porozumienia ze Szczecinem (jesli należysz do PZW) bo wtedy taniej jest kupić roczne niż na 3 dni.

#663 OFFLINE   bonah009

bonah009

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów
  • Lokalizacjazach-pom.

Napisano 07 listopad 2016 - 20:07

Kolego jeżeli chcesz łapać na wodach PZW to zezwolenie kupisz na stronie pzw Szczecin,jeżeli na wodach morskich to wszystkie infarmacje znajdziesz na stronie Okręgowego inspektoratu Ryboustwa Morskiego W Szczecinie

#664 OFFLINE   arielos24

arielos24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 286 postów
  • LokalizacjaBezrzecze
  • Imię:Ariel

Napisano 07 listopad 2016 - 20:10

Wieczorem możesz spokojnie połowić w większości miejsc w centrum bo kormorany nocą słabiej żerują. Najlepiej ryb szukać przy samym PKP lub w jego pobliżu.Co do słabego prądu to się nie przejmuj tu prąd do szybkich nie należy ostatnio jeśli wogóle występuje :D
Ostrzeżeń brak bo raczej jest spokojnie nad wodą ewentualnie ktoś Cię wyzwie od debili jeśli rybę złowisz i wypuścisz 😉
  • mifek i gumowy lubią to

#665 OFFLINE   Zander+

Zander+

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów
  • LokalizacjaWlkp.
  • Imię:Andrzej

Napisano 07 listopad 2016 - 20:44

Witam szanownych Szczecinian.

Los - praca wyrzuciła mnie do tego miasta na 3 tygodnie bez weekendów i zastanawiam się czy jest ktoś chętny na wspólne łowienie (wieczorami, tak od 17-ej).

Nie znam kompletnie rejonów a jeśli mam być szczery to też na rzece nie mam zbytnio doświadczenia łowić (Narew ma bardzo słaby prąd).

Co prawda w tym tygodniu nie wziąłem sprzętu ale od przyszłego mogę mieć.

No i pytanko, gdzie pozwolenie na 2 tyg. mogę wykupić?

Jakieś tipsy i ostrzeżenia?

 

 

Biorą...biorą...zedy jak nic...najwięcej w przedziale 30-40 cm możesz nałowić się ich do syta po kilkadziesiąt dziennie...co fakt poligon doświadczalny niezły... :) można takie pooglądać w niektórych hipermarketach ostatnio 4 fileciki ładnie ułożone na tacce dumnie nazwane filet z sandacza ważyły razem 0,37dkg...pewnie nabyte od bulwarowych kormoranów...no comment...

 

po za tym jak chcesz połowić sandaczy na jakość a nie ich ilość proponuję odcinek Odry od Widuchowej do Witnicy...dzieje się konkretnie tyle w temacie..kormorany nie śpią... ;)


#666 OFFLINE   bonah009

bonah009

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów
  • Lokalizacjazach-pom.

Napisano 08 listopad 2016 - 06:44



Biorą...biorą...zedy jak nic...najwięcej w przedziale 30-40 cm możesz nałowić się ich do syta po kilkadziesiąt dziennie...co fakt poligon doświadczalny niezły... :) można takie pooglądać w niektórych hipermarketach ostatnio 4 fileciki ładnie ułożone na tacce dumnie nazwane filet z sandacza ważyły razem 0,37dkg...pewnie nabyte od bulwarowych kormoranów...no comment...
po za tym jak chcesz połowić sandaczy na jakość a nie ich ilość proponuję odcinek Odry od Widuchowej do Witnicy...dzieje się konkretnie tyle w temacie..kormorany nie śpią...
Hej, nad Odrą nie ma Witnicy.

#667 OFFLINE   Zander+

Zander+

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów
  • LokalizacjaWlkp.
  • Imię:Andrzej

Napisano 08 listopad 2016 - 08:41

Biorą...biorą...zedy jak nic...najwięcej w przedziale 30-40 cm możesz nałowić się ich do syta po kilkadziesiąt dziennie...co fakt poligon doświadczalny niezły... :) można takie pooglądać w niektórych hipermarketach ostatnio 4 fileciki ładnie ułożone na tacce dumnie nazwane filet z sandacza ważyły razem 0,37dkg...pewnie nabyte od bulwarowych kormoranów...no comment...
po za tym jak chcesz połowić sandaczy na jakość a nie ich ilość proponuję odcinek Odry od Widuchowej do Witnicy...dzieje się konkretnie tyle w temacie..kormorany nie śpią...
Hej, nad Odrą nie ma Witnicy.

 

 

 

 

Ups...oczywiście miejscowość Ognica...bardzo fajny odcinek rybny do tego cisza i brak czucia na plecach oddechu tzw. kormoranów...dopowiem tylko że w ostatnim czasie koledzy wyjęli kilka baaardzo fajnych ryb...tyle w temacie... ;)



#668 OFFLINE   bonah009

bonah009

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów
  • Lokalizacjazach-pom.

Napisano 08 listopad 2016 - 11:34

Odcinek o którym piszesz fakt jest fajny i za dużo ze strony "kormoranów" to ryba nie grozi bo ciężki dostęp z brzegu. Chyba ze od strony Niemiec. Ale fakt na łódkach tez bywają "kormorany"

#669 OFFLINE   tomasxt

tomasxt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Tomasz

Napisano 08 listopad 2016 - 16:38

Ups...oczywiście miejscowość Ognica...bardzo fajny odcinek rybny do tego cisza i brak czucia na plecach oddechu tzw. kormoranów...dopowiem tylko że w ostatnim czasie koledzy wyjęli kilka baaardzo fajnych ryb...tyle w temacie... ;)

 

Szczególnie warto o tym pisać na ogólnodostępnym forum.

I tam dolecą...


  • mifek lubi to

#670 OFFLINE   Zander+

Zander+

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów
  • LokalizacjaWlkp.
  • Imię:Andrzej

Napisano 11 listopad 2016 - 08:23

Dla kolegów z poza Szczecina a którzy chcieliby zobaczyć co się dzieje na bulwarach w Szczecinie poniżej link na "oko wielkiego brata"... ;)

 

http://www.lantech.c...l/liveszczecin/


  • Friko i salmon1977 lubią to

#671 OFFLINE   proraf

proraf

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 346 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:預言者

Napisano 11 listopad 2016 - 13:29

Dla kolegów z poza Szczecina a którzy chcieliby zobaczyć co się dzieje na bulwarach w Szczecinie poniżej link na "oko wielkiego brata"... ;)
 
http://www.lantech.c...l/liveszczecin/

Oj a dzieje się, dzieje.Popatrzałem trochę, i łowi gostek dwa sandacze( sandaczyki? ), pakuje do torby foliowej, ową torbę niesie do samochodu zaparkowanego nieopodal, wraca i łowi nadal,mam nadzieję że już czysto rekreacyjnie.Chociaż szczerze w to wątpię.

#672 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 12 listopad 2016 - 09:42

to stara metoda. 

Lowisz komplet. pozbywasz sie dowodow i ... lowisz dalej... bo przeciez biora i trzeba wykorzystac ten czas na maxa



#673 OFFLINE   Luk1234

Luk1234

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Poznań

Napisano 13 listopad 2016 - 19:11

Siema,

czy ktoś z Was ma ostatnio jakieś efekty w granicach miasta? Ostatnio co jestem to łowie kilka/kilkanaście sztuk narybku zandera w wielkości 25-35 cm plus dziś 3 leszcze w granicach kilograma. Próbuje głownie tradycyjnego opadu z gumami lub kogutami, ale z tego co widzę bulwarowi drop shotowcy wcale też nic ciekawego nie wyjmują, a standardowy miejski sandacz z ubiegłorocznych ~40cm skurczył się do tych po 30kilka centów...

Znajomi ze środków pływających mają podobne efekty, bardzo ciężko trafić coś powyżej 50 cm.



#674 OFFLINE   mateusz998

mateusz998

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 299 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 13 listopad 2016 - 19:45

Dzisiaj byłem na bulwarach ze 2 godzinki. Efekty : sum, który chwilę pohasał i się postanowił zerwać. Gościu obok miał podobny przypadek. Sandacza brak. Wokół stało dużo ludzi i też wyniki marne.Max kilka sandaczyków na małe gumki i podczepionych rozpiórów. Ja próbowałem na większe przynęty 10+ cm i żadnego pstryka nawet nie odnotowałem. 



#675 OFFLINE   Norbi98

Norbi98

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Norbert

Napisano 13 listopad 2016 - 20:03

U mnie w  piątek rano było 14 mini sandaczy. Dzisiaj na drop shot-a i z opadu 7 maluchów i ,,coś'' co odgryzło ogonek od Keitech-a ES . Jak tak teraz sobie myślę to już od ponad miesiąca żaden ze złowionych przeze mnie sandaczy nie zbliżył się do wymiaru.  :(  



#676 OFFLINE   gumowy

gumowy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 572 postów
  • LokalizacjaDelta Odry
  • Imię:Filip
  • Nazwisko:Skywalker

Napisano 13 listopad 2016 - 20:07

Ciężko trafić coś powyżej makreli(25cm) ale szukaj łódek jeśli stoji kilka blisko siebie oznacza to ze namierzyli stadko większych ( wymiarowych). Wczoraj i dziś taka sytuacja miała miejsce w okolicy mostu gyfitow. Słyszałem ze złowiono kilka 50+.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#677 OFFLINE   mateusz998

mateusz998

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 299 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 13 listopad 2016 - 20:23

Pod mostami na Dziewokliczu i w Podjuchach łódek dużo, ustawiali się na skraju toru wodnego. Byłem przejazdem i widziałem, ale żeby ktoś coś sensownego wyciągnął to nie dostrzegłem. Raczej obstukują co popularniejsze miejsca i tyle...



#678 OFFLINE   gumowy

gumowy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 572 postów
  • LokalizacjaDelta Odry
  • Imię:Filip
  • Nazwisko:Skywalker

Napisano 13 listopad 2016 - 20:29

W podjuchach wzdłuż toru nie bylo miejsca wiec stali w torze( jaki popłoch siały przepływające barki). Oj działo się. Przy Dziewokliczu jest slip i tam zawsze stoją łódki( nic tam się nie dzieje poza makrelami).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#679 OFFLINE   radkaz82

radkaz82

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaZachodniopomorskie

Napisano 13 listopad 2016 - 22:12

Był wymiar 50cm, a brały 40+, więc PZW zmienił wymiar na 45. Teraz biorą 30+. Miejmy nadzieję że nasze kochane PZW znów stanie na wysokości zadania.

#680 OFFLINE   gumowy

gumowy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 572 postów
  • LokalizacjaDelta Odry
  • Imię:Filip
  • Nazwisko:Skywalker

Napisano 13 listopad 2016 - 22:15

Noooo stanęło, resztki sandacza można dorzynać do marca. By się czasem nie wytarł biedny


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: miasto, szczecin, street fishing, poland, urban fishing

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych