Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Szczecin

miasto szczecin street fishing poland urban fishing

  • Please log in to reply
1659 replies to this topic

#941 OFFLINE   filip0985

filip0985

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 posts
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Łukasz

Posted 07 November 2017 - 18:59

wpisz w google - Szczecin Ustowo noclegi :) 


  • WojtekCIN likes this

#942 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,653 posts
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Posted 07 November 2017 - 21:06

Niedaleko Dziewoklicza to Silver Hotel i jeszcze na kartach można pośmigać B)  Fajna zabawa, polecam. Nie wiem tylko jak z parkingiem. 

http://www.silverhotel.pl/


Edited by Artech, 07 November 2017 - 21:06.


#943 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,170 posts

Posted 08 November 2017 - 05:09

Artech, fajny hotel ale budżet zrujnowany


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#944 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,166 posts
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Posted 08 November 2017 - 09:26

 Jak nie SILVER to następny nocleg obok to IBIS BUDGET SZCZECIN,   tam byś miał około 155 zeta za dwie osoby za dobę bez śniadania.

Parking mają ... ale tylko monitoring  .Obok za płotem masz strzeżony i ewentualnie tam na nocki postawić przyczepę.

 

W Przecławiu też coś chyba jest przy drodze ,przed wjazdem na hurt warzyw. 

 

Google i masz wiele pozycji tak jak Filip zapodał  wyżej .

 



#945 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,653 posts
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Posted 08 November 2017 - 13:22

Artech, fajny hotel ale budżet zrujnowany
Ale jaka zabawa 😎😁 jak szaleć to szaleć 🤑

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



#946 OFFLINE   Norbi98

Norbi98

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 posts
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Norbert

Posted 08 November 2017 - 16:53

Panowie, próbował ktoś z Was łowić na kanale Regaliczka lub Rybnym? Kusi mnie żeby pojechać tam na okonie z paprochami na główkach 2-4gram.



#947 Guest_MarcinW_*

Guest_MarcinW_*
  • Guests

Posted 08 November 2017 - 17:27

Ostatnio w samo południe miałem efekty na stawie brodowskim. Kilka okonków 25-30cm. Teraz zastanawiam się nad Parnicą, ale o kanale rybnym nie myślałem w ogóle..

#948 OFFLINE   Przemek SzN

Przemek SzN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 posts
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Przemek

Posted 08 November 2017 - 17:54

Ostatnio w samo południe miałem efekty na stawie brodowskim. Kilka okonków 25-30cm. Teraz zastanawiam się nad Parnicą, ale o kanale rybnym nie myślałem w ogóle..


To tam są okonie? Widziałem latem stada karasi przy powierzchni, myślałem ze na tym koniec. Chociaż w tym roku w jeziorku przy ku słońcu złapałem szczupaka kolo 40cm, dropszotując za białą rybą :)

#949 Guest_MarcinW_*

Guest_MarcinW_*
  • Guests

Posted 08 November 2017 - 18:38

No ba! Latem na pływadełku nie wyjąłem tyle okoni na kanale rybnym co tam z brzegu. Ogólnie to mam takie odpały że szukam czegoś innego niż pzw. Zdecydowanie na tamtych łowiskach jest mocna dendencja spadkowa - z roku na rok gorzej i lepiej opuścić już ten tonący okręt 😎

#950 OFFLINE   roobek

roobek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 posts
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:robert
  • Nazwisko:bobak

Posted 08 November 2017 - 20:41

Na stawie brodowskim można wędkować? Trzeba jakieś pozwolenie?
Bywam tam na spacerach ze swoim młodym i widziałem że dziadki siedzą z kijami i pchają do pudełek drobiazg jakiś , ale że okoń tam jest to nie wiedziałem i to jeszcze 30 cm 🤔 i go nikt jeszcze nie wybrał.🤔

#951 Guest_MarcinW_*

Guest_MarcinW_*
  • Guests

Posted 08 November 2017 - 20:42

tendencja* Jutro chyba też pojadę na lekko. Dam znać jak coś ciekawego się trafi.

 

To tam są okonie? Widziałem latem stada karasi przy powierzchni, myślałem ze na tym koniec. Chociaż w tym roku w jeziorku przy ku słońcu złapałem szczupaka kolo 40cm, dropszotując za białą rybą :)

W tym roku na Brodowskim pojawił się nawet szczupak. Może był i wcześniej ale jakoś się z nim musiałem wymijać... Moja żona nawet wyjęła takiego 40cm podczas spaceru (oczywiście z wędką spaceru :P) Ogólnie to trafia się jako przyłów podczas machania paprochem, na duże gumki coś nie chce reagować. Największy miał 67cm jak dotąd



#952 Guest_MarcinW_*

Guest_MarcinW_*
  • Guests

Posted 08 November 2017 - 20:50

roobek, generalnie nie wolno, ale sam widzisz że dziadki siedzą. Powiem tak z doświadczenia wędkarza na oczkach w parkach: jak gdzieś pojawi się szczupły to w rok lub dwa lata wszyscy go dzień w dzień tępią czym się da. Do wody lecą wszystkie możliwe blachy i gumy, żywców nastawianych nie zliczysz, ale jest jeden myk dla którego warto mimo wszystko tam pojechać i pomachać -  okonie. Jeżeli ktoś umie je łowić (dziadki nie potrafią, nie mają ultra cienkich plecionek, flourocarbonu itp) czasem machną spinmadem i coś  tam im wyjdzie, ale generalnie każdy bardziej zaawansowany wędkarz może mieć zaskakujące efekty. Do Brodowskiego idę spacerkiem i mi się podobna takie łowienie, miła odmiana od ciężkiej orki na Odrze.


Edited by MarcinW, 08 November 2017 - 20:51.


#953 OFFLINE   Przemek SzN

Przemek SzN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 posts
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Przemek

Posted 08 November 2017 - 21:00

jeżeli już rozmawiamy o wodzie w której nie można "teoretycznie" łowić a są ładne okonie powyżej 30 cm to jest jeszcze goplana. Chociaż w tym roku widziałem tam tendencje do spadku wody, bajoro mimo dopływu z pobliskiego strumyka wysycha w zastraszającym tempie.



#954 Guest_MarcinW_*

Guest_MarcinW_*
  • Guests

Posted 08 November 2017 - 21:08

Dla mnie to zawsze za daleko ta Goplana. Jak już tak daleko jadę to zostawiam auto przy Głębokim i idę nad staw wedkarski. Tam największe okonie miałem po 37cm, ale słyszałem o większych 😎
  • rav_id likes this

#955 OFFLINE   Przemek SzN

Przemek SzN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 posts
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Przemek

Posted 09 November 2017 - 07:40

przyjedzie straż leśna albo straż miejska i po zabawie :D chociaż widziałem ze gonią ludzi nie wlepiają im mandatów.



#956 OFFLINE   ttb

ttb

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 posts
  • Lokalizacjazachodniopomorskie
  • Imię:tomek

Posted 09 November 2017 - 07:59

roobek, generalnie nie wolno, ale sam widzisz że dziadki siedzą. 

 

To jest jakiś konkretny przepis, że w takich miejskich zbiornikach nie wolno wędkować? Myślałem, że skoro to nie woda PZW, to wystarczy karta wędkarska by sobie połapać. Jak latem byłem tam na spacerze, to widziałem stada płoci. Podpływały do brzegu widząc człowieka. (kojarzą człowieka z jedzeniem, bo często ludzie karmią tam kaczki)



#957 OFFLINE   roobek

roobek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 posts
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:robert
  • Nazwisko:bobak

Posted 09 November 2017 - 08:54

No proszę to może warto przejść się nad ten staw brodowski z kijaszkiem i coś podłubac 😁

#958 Guest_MarcinW_*

Guest_MarcinW_*
  • Guests

Posted 09 November 2017 - 09:04

Właśnie dłubię. Był jeden 30 i drugi koło 40 mi się spiął gdy sięgałem po telefon
  • Przemek SzN likes this

#959 OFFLINE   mariusz!

mariusz!

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 posts
  • LokalizacjaZachód - 100 km od morza
  • Imię:Mario

Posted 09 November 2017 - 10:32

Ostatnio w samo południe miałem efekty na stawie brodowskim. Kilka okonków 25-30cm. Teraz zastanawiam się nad Parnicą, ale o kanale rybnym nie myślałem w ogóle..

 

Z tego co mi wiadomo, nad Stawem Brodowskim nie można uprawiać wędkarstwa.W sumie nie wiem na

podstawie jakiej wykładni,bo jest to staw leżący na terenie miasta jak wiele innych na których

można wędkować i łowienie nikomu nie przeszkadza. Było nawet o tym w radiu Szczecin w audycji

obywatelskiej nadawanej w południe. I chyba o to "przeszkadzanie" chodzi, że niby wędkarze zniszczą

skarpy albo przeszkadzają nie świadomym szkodliwości dokarmiania ptaków chlebem rodzicom i babciom.
Przechodzę tamtędy czasami, bo mieszkam niedaleko ale ostatni raz łowiłem z siedem lat temu.
Trafiłem wtedy niewymiarowego szczupaczka na spina.
Dziś woda w stawie jest brudna, brak rośliności, trzcin tyle co nic. Degradacja postępuje od wielu

lat, jeszcze przed inwestycją z budżetu obywatelskiego :-/ . Sporadycznie pojawiający się wędkarze łowią

liny, płotki.Widziałem i łowiłem spore ilości basa słonecznego bo i takie rybki tam pływają.
A kiedyś było tak, klarowna woda, szczupaki, karpie, węgorze stada płoci (dużych płoci) i okoni.
Wspomnienia z okresu nielactwa, całe letnie dni spędzone na łowieniu i kąpielach w "Paju".
Piękny szczupak złapany na gnoma 3, taki około 5 kg,zważony w warzywniaku. Po 12 lat wtedy chyba

mieliśmy, catch and release ??? kurcze, chyba godzinę paradowaliśmy z tą rybą po osiedlu zanim

trafiła na stół :doh: .
Dobrze, że kolega Marcin W odkrywa co w wodzie pływa. Mozna by się spotkać nad wodą i wbrew

zakazom, nakazom, interpretacją co można a czego nie, "otworzyć" wodę.

 


  • eRKa likes this

#960 Guest_MarcinW_*

Guest_MarcinW_*
  • Guests

Posted 09 November 2017 - 11:06

Ogólnie to są dobre miejsca do testowania sprzętu.Jeżeli chcecie eksplorować Brodowski to najlepsze miejsce jest tam gdzie bóbr ściął drzewo.  Trzeba rzucać w kierunku fontanny (uwaga na skarpę - można co nieco potracić), korzystniej stanąć jest niekiedy przy schodach i rzucać w kierunku na ścięte drzewo. Później ciekawą miejscówką są trzciny - choć tam nic większego nie złowiłem, często można zaobserwować ataki okoni i szczupaków. Na szczupaka nie mam pewnej miejscówki, może on być wszędzie. Na okonia też polecam Rusałkę (piękne szczupaki sprzed dwóch trzech lat to już tam tylko wspomnienie) - warunek jest taki, że woda nie może mieć takiej brązowej zawiesiny. Im czystsza tym lepsza - po opadach szczególnie brakuje jej przejrzystości. Można ewentualnie wtedy kombinować z obrotówkami. Na stawie wędkarskim płytko do tego  kupa zielska, glonów i liści, jednak kto łowi na offsety ten połowi :) Króluje tam duży okoń i mały szczupak do 70cm myślę... (jeden dziadek w kwietniu złowił tam 4 szczupaki po 80cm jednego dnia na algę 2, a w sumie wyjął ich tam 6, na taki mały zbiornik to już jego śmierć). Jest jeszcze Glinianka na Warszewie: tutaj też jeden smutny pan potraktował ją jak własną spiżarnię, dzień w dzień po 2-3 wędki na żywca i chyba nic tam już nie ma. Obecnie jest tam teren budowy więc jak nie zasypią zbiornika może coś się jeszcze tam odrodzi. Za okoniem tam nie chodziłem, ale podobno jest ;)

drugie ze zdjęć z poniedziałku:

84ae893325dc.jpg

97cef149a4f5.jpg







Also tagged with one or more of these keywords: miasto, szczecin, street fishing, poland, urban fishing