Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędka na klenie - jazie, jaki blank wybrać?

jaź kleń

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
931 odpowiedzi w tym temacie

#701 OFFLINE   RokiFishBoa

RokiFishBoa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • Imię:Zbigniew

Napisano 14 grudzień 2015 - 20:06

Witam, zastanawiam się nad stworzeniem krótkiej wędki pod pływadełko. Około 200 cm a zastosowanie pod klenie z woblerami 4-6 cm, małe obrotówki, gumy do 10 g - ale o dość sporej mocy, gotowy przyjąć na klatę brzanę, bolka... Budżet to maksymalnie 300zł. Dobrze gdyby giął się dość mocno pod obciążeniem. Będę wdzięczny za rady. Pozdrawiam 
(to będzie spin) 



#702 OFFLINE   TomekSudety

TomekSudety

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1028 postów
  • LokalizacjaSudety / Kotlina Kłodzka
  • Imię:Tomek

Napisano 14 grudzień 2015 - 20:09

Może weź pod uwagę jakiegoś szklaczka....



#703 OFFLINE   RokiFishBoa

RokiFishBoa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • Imię:Zbigniew

Napisano 14 grudzień 2015 - 20:14

Nie wykluczam... 



#704 OFFLINE   baca

baca

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów
  • LokalizacjaZurych
  • Imię:Bartek

Napisano 14 grudzień 2015 - 20:25

Moze Crankbait od Batsona, spelnia wieszosc wymagan.



#705 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 15 grudzień 2015 - 19:43

Myśle ze crb is601l cię zadowoli , dziś go trochę powyginalem , naprawdę duże obciążenia mu nie straszne :)

#706 OFFLINE   RokiFishBoa

RokiFishBoa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • Imię:Zbigniew

Napisano 15 grudzień 2015 - 20:11

Dzięki, obserwuję już oba.... 



#707 OFFLINE   ms80

ms80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 448 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Michał

Napisano 15 grudzień 2015 - 20:54

W tej cenie to chyba coś z Batsona np. IP841, IP842 ostatecznie IP843F-2 (chyba już nie produkowany, ale można było jeszcze kupić jakiś czas temu), ewentualnie z serii CB któryś z 14lb.



#708 OFFLINE   Jozin

Jozin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • LokalizacjaWędkarska Pustynia

Napisano 11 styczeń 2016 - 19:36

Zbieram się i zbieram do zbrojenia wędki jak Sójka za morze :D mam już trochę komponentów takich jak korek, przelotki i myślę się w końcu za to zabrać. Miałem wędkę od Hubertusa na blanku muchowym w klasie 4/5 2.75m opisany jako 1-10g, super akcja pod rybą, super właściwości rzutowe, wszystko super, przeszkadzało mi tylko to że był to trzyskład, muszę skakać po miejscówkach, wsiadanie do auta wysiadanie, wędka niesymetrycznie składana mnie irytowała. Dlatego teraz chciałbym sobie uzbroić coś podobnego i niedrogiego (to i tak dopiero nauka) na blanku muchowym. Wyszukałem w sieci takie blanki:

 

Rainforest II Fly Blanks RF2F804

 

Rainshadow RX7 Intermediate Modulus/High Strain Rate IF764

 

Forecast Standard Modulus/ High Strain Rate F804-2

 

Ten RX7 powinien być już dość szybki, i "cięty". Nie wiem który będzie lepszy do spinningu.


Użytkownik adrionn911 edytował ten post 11 styczeń 2016 - 19:47


#709 OFFLINE   Squidward

Squidward

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Śmigielski

Napisano 15 luty 2016 - 13:41

Witam wszystkich forumowiczów, zagościłem na to forum, ponieważ zbliża się zakup wędki z pracowni, lecz mam pewien problem.....

 

Chodzi mi o blanki Batson XST1142F 2.90  cw. 7-14g oraz Blaas SLF9610-2N  2.90 cw. 4-15g

 

Będę łowił klenie i jazie, niestety i stety na Wiśle, co jest główną przeszkodą w doborze, ponieważ nie chcę aby blank kładł się w nurcie. Dlatego zrezygnowałem ze słabszej wersji batsona i zastanawiam się nad tą.

 

Jakimi najlżejszymi przynętami da radę operować powyższymi kijkami? Przynęty, na które się nastawiam to leciutkie woblery/smuzaki Pana Andrzeja Lipińskiego, Janusza Ryczkowskiego, Salmo Tiny/Hornet, Dorado invader itp.... Czyli mówiąc ogólniej od 2,5cm 1g do około 5-6cm i trochę wiekszej wadze, powiedzmy do 5g.

 

Który z wymienionych blanków lepiej nada się pod moje wymagania ? Którym dalej rzuce wymienionymi przynętami? Który będzie mniej spolegliwy przy prowadzeniu większego woblera w nurcie?



#710 OFFLINE   Voldemort

Voldemort

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaMałopolska
  • Imię:Jacek

Napisano 15 luty 2016 - 14:04

Niech Kolega rozważy jeszcze blank ST1142MHX  pod takie łowienie i przynęty pasuje idealnie.


  • Hubertus lubi to

#711 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1854 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 15 luty 2016 - 14:21

Niech Kolega rozważy jeszcze blank ST1142MHX  pod takie łowienie i przynęty pasuje idealnie.

Kolega Jacek dobrze prawi, ST1142 z MHX spokojnie da radę,  z Blaasa to SLXF 966-2n powinien wystarczyć, bliżej mu do 8 lb mocy, lub jeszcze mocniej SLS 910-2n.



#712 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 15 luty 2016 - 14:35

Mam slxf w nano 6lb i myślę, że jeśli chodzi o długasy to nie ma konkurencji. Smukły, szybki, pięknie trzyma woblery w nurcie i głęboko pracuje w holu. Nie nada się na rapy ale jaź i kleń to jego powołanie.
  • azhek, pmiszk1 i smużak lubią to

#713 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 15 luty 2016 - 14:39

Mam slxf w nano 6lb i myślę, że jeśli chodzi o długasy to nie ma konkurencji. Smukły, szybki, pięknie trzyma woblery w nurcie i głęboko pracuje w holu. Nie nada się na rapy ale jaź i kleń to jego powołanie.

 

W jakim zakresie przynet lowisz? :)



#714 OFFLINE   Squidward

Squidward

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Śmigielski

Napisano 15 luty 2016 - 16:10

Uważacie, że ten mhx lepiej poradzi sobie przy rzutach najlżejszymi woblerkami/smuzakami niż blaas? Blaas ma niższy dolny ciężar wyrzutowy, co o tym myślicie?

Z opinii wiem, że blaas poradzi sobie z przypadkowym boleniem z nurtu i nie będzie się kładł przy woblerze 5-6cm w silnym nurcie Wisły. Jak to wygląda z mhx-em? 


Użytkownik Squidward edytował ten post 15 luty 2016 - 16:12


#715 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 15 luty 2016 - 17:16

Blaas podaje od zero nic bo przy swojej długości ładuje się pod masą swojej szybkiej lecz dość mocnej szczytówki. Siłowanie się z boleniem w nurcie przy użyciu blaasa to głupota sama w sobie to absolutnie nie jest kij na bolenie.
 

Blaasa używam tylko do łowienia na woblery, zaczynam od takich wielkości paznokcia do 4 cm kleniówek.


Użytkownik guciolucky edytował ten post 15 luty 2016 - 17:18

  • czocho i Del Toro lubią to

#716 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 15 luty 2016 - 17:26

 

Blaasa używam tylko do łowienia na woblery, zaczynam od takich wielkości paznokcia do 4 cm kleniówek.

 

Pod takie wobki 4-6cm to pewnie juz trzeba by celowac w 8lb?



#717 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 15 luty 2016 - 17:51

Zależy jakie to woblery, do Widłów 6cm spokojnie można używać 6lb do sdr-ów 6cm na pewno nie, slxf-n mógł bym porównać do cts-ów, które nie klękają szczytem pod woblerami, pod obciążeniem pracującego woblera blaas nieco odchyli się na większym odcinku ale nie położy się szczytem.

6lb to kij na jazie i klenie, bardzo nowoczesny, ultra szybki i sprężysty, jeśli miało się w rękach coś podobnego od Batsona, Talona czy Lamiglasa to na pewno Blaas wywoła banana na twarzy. Osobiście jeśli odwiedzam Wisłę to zabieram ze sobą Talona 100MLXF jest znacznie bardziej uniwersalny, gromi bolenie, które nie mają szans w konfrontacji z jego pancernym dolnikiem. 


  • Del Toro lubi to

#718 OFFLINE   Squidward

Squidward

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Śmigielski

Napisano 15 luty 2016 - 17:56

Ale ja mówie o blanku blaas SLF9610-2N 4-15g, a nie o tym który Ty posiadasz, Ty masz wersję słabszą. I to o nim czytałem, że poradzi sobie z PRZYPADKOWYM boleniem, nie mówie tu o nastawianiu się na tą rybę. Kij ma służyć do kleni i jazi, ale wiadomo, że na Wiśle boleń może złapać przynęte.... Chodzi mi jak ta wersja poradzi sobie ze smużakami i najlżejszymi woblerkami, a z drugiej strony czy nie będzie się uginała zbyt mocno przy prowadzeniu 5cm woblera w nurcie?



#719 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 15 luty 2016 - 18:13

Wydaje mi się, że SLXF9610-2N będzie optymalny dla Ciebie.



#720 OFFLINE   Squidward

Squidward

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Śmigielski

Napisano 15 luty 2016 - 18:54

Czyli Twoim zdaniem lepsza będzie wersja FX niż F, tak? Ja skłaniałem się ku wersji F, ponieważ interesuje mnie głębsze ugięcie pod holowaną rybą. Co Ty o tym sądzisz?





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: jaź, kleń

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych