Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Echosondy Garmin echoMAP 71/72/73/91/92 SV/ UHD2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1770 odpowiedzi w tym temacie

#421 OFFLINE   bierjoza

bierjoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 kwiecień 2016 - 11:28

To może jakieś fotki dla zobrazowania, że to nie jest ściema.... Bo pogadać to każdy może, jeden lepiej drugi nieco gorzej. Przyjmijmy, że do czasu kiedy ktoś nie pokaże tej różnicy na obrazkach to jednak ściema. Najlepiej poproś Szweda o foty.

 

@bierjoza, a nie uważasz, że Parker powinien umieszczać informację , że CHIRP nie działa z przetwornikiem znajdującym się na wyposażeniu urządzenia ?

Albo powinna być taka informacja w materiałach promocyjnych: " Kup przetwornik Airmar TM 150 bo inaczej CHIRP dupy nie urwie". Myślę, że powinieneś przekazać taką informację swoim współpracownikom. 

 

@Paprykarz
 

Nie mam zamiaru nikomu nic udowadniać.
takie działania sa bezcelowe. Zawsze znajdzie sie ktos kto powie, ze nie widzi róznicy albo ze "dupy nie urywa"
jak chcesz sie przekonać spróbuj sam - jak bedziesz chciał załatwię i pożyczę Ci przetwornik TM150.
Albo poszukaj w sieci to znajdziesz w tym temacie wiele informacji i fotki i filmy. Nie materiały marketingowe ale zdjęcia i opinie użytkowników.
 

To Twoja opinia 'że CHIRP nie działa z przetwornikiem znajdującym się na wyposażeniu urządzenia" i nie jest poparta żadnymi rzetelnymi badaniami.
Działa jak najbardziej. ja z faktami nie dyskutuję. Aczkolwiek rozumiem rozgoryczenie tych którzy oczekiwali na ogromny skok technologiczny widoczny na ekranie.
Szczególnie Ty , który od wielu lat zajmujesz się echosondami dobrze wiesz, jak wiele zalezy od przetwornika I niezależnie czy bedzie to Lowrance, Garmin, Humminbird czy Raymarine.
Producenci oferuja tańsze przetworniki i drozsze. Każdy znajdzie coś dla siebie.
jak to zaśpiewał Kazik : A gorsze są tańsze, a lepsze są droższe.
Dla mnie to zrozumiałe.
 

Jakie informacje sa w materiałach promocyjnych decyduje producent a nie Parker.

Jestem na tym forum od wielu lat, znacznie dłuzej niz parker jest dystrybutorem Lowrance.
Moje opinie są wynikiem własnych obserwacji z uzytkowania albo przedstawiam fakty. Jesli tylko wiem podpowiadam co zrobic by wiecej wycisnąc ze sprzętu.
Nie przedstawiam tu stanowiska Parkera czy tez Lowrance tylko moje prywatne. Czasem jak tak jest faktycznie, także krytyczne stanowisko wobec sprzętu dystrybouwanego przez firmę w której pracuję.
Wobec tego nie wiem po co któryś raz prezentujesz personalne podejscie do tematu i stwierdzasz komentując moje posty co powinien robić Parker.
Mogę tylko przypuszczać , że ta żółć dlatego , że to z moich ust kiedyś usłyszałeś ze Parker nie bedzie z Toba współpracował na takich zasadach jak Ty masz ochotę, jesli już  to na takich jakie obowiązują wszystkich.
Ja poprzez jerkbait.pl nie pouczam Ciebie co Ty powinienes robic w firmie, której jesteś wlascicielem.
Zacząłeś to Ci odpowiedziałem jakie mam zdanie. Nie mam zamiaru dalej kontynuowac tego co powinien Parker a czego nie powinien. Nie ten adresat.

 

To jest forum wymiany informacji sprzetowych. Ma nam wszytkim pomagac w lepszym poznaniu sprzętu. Wszyscy cały czas się uczymy - przynajmniej ja.

 


  • sucks_one lubi to

#422 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1956 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 03 kwiecień 2016 - 13:53

Tak tylko ja nikomu nie wmawiam, że coś widać kiedy nie widać. Wystarczy przekazywać rzetelną informację. Bo moje uwagi do sposobu obsługi przez Parkera są dosyć powszechne na tym forum.

Jeżeli jestem krytyczny wobec jakiegoś produktu, to nie ma dla mnie znaczenia czy jest to Lowrance, Garmin, Raymarine. Równie krytycznie wyrażałem się o Garminie a mam z nimi bardzo przyzwoity kontakt. Przyjmę każdą krytykę tylko poproszę o obrazki, a nie radę abym je sobie znalazł w sieci. Bo jak zaznaczyłeś jest to forum wymiany informacji.


  • rafalc lubi to

#423 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 03 kwiecień 2016 - 19:39

@Siarq
HDS gen3 dysponuje obsługą przetworników CHIRP - GEN 2 tzreba było uzyć modułu SonarHub by obsługiwac przetwornikii CHIRP
Spróbuj z typowo chirpowym czujnikiem np TM150 a nie z HST-WSBL to zobaczysz różnice.
Ja miałem okazję pzrez tydzieńi to widzieć. Dlatego gdyby nie to ze pływam głównie po Wisle to juz bym kupił TM150 a tak to nie wykorzystam jego mozliwości.
Nie ma co sie oszukiwac że bedziesz miał ogromną rożnicę w jakości obrazowania gdy do swojego HDSgen 3 uzywasz zwykłego czujnika HST-WSBL.
Zgadzam się z Tobą ze chirp w urzadzeniach za 3-4 tys "dupy nie urywa". Nie da sie by był to nie wiadomo jaki skok technologiczny skoro uzywamy tego samego zwykłego przetwornika. Nie ma takiej możliwości.
Aczkolwiek moim zdaniem da sie wiecej wycisnac  z Elite 7 chirp niz z HDI. Sekret tkwi w tym by tylko ustawic sobie wyskoi chirp uzytkownika i podkrecić sygnał w zależności do warunków na wodzie.


No widzisz i doszliśmy do sedna sprawy. 2 najważniejsze kwestie to: obsługa technologii chirp oraz przetwornik który z tym współpracuje. Ja i zapewne wielu użytkowników teraźniejszych i przyszłych, nafaszerowani reklamami i marketingiem producentów echosonda jest w zasadzie przekonanych iż kupując cudo z napisem chirp na sprzecie ,ma wszystko to ,co na obrazkach reklamowych. I po zakupie wydaniu x dolarów na sprzęt, się okazuje co? Ze kurde kolega nie ma chirp i wygląda wszystko prawie identycznie...to nie jest wina Parkera gdyż oni tylko sprzedają gotowy produkt danego producenta.tylko że powinna być * przy chirp i wyjaśnienie o co caman. Tak jak np przy ss3d jest info współpracuje z tym i tym na zasadzie takiej i takiej. I nikt o nic nie sapie bo sprawa jest klarowna. I tak samo jest na 99% u garmina, humminbird i reszty producentów. Chwyt marketingowy brak szczegółów. I tu podzielam twoje zdanie odnośnie Parkera że im nic do tego. Można im inne rzeczy wytykac , ale na pewno nie chirp

#424 OFFLINE   Banzaiq

Banzaiq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów
  • LokalizacjaWieliczka
  • Imię:Banzaiq
  • Nazwisko:\

Napisano 05 kwiecień 2016 - 21:35

Potrzebuje instrukcji obsługi GARMIN ECHOMAP 91SV



#425 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3601 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 05 kwiecień 2016 - 21:44

Jest na stronie Garmina.



#426 OFFLINE   Banzaiq

Banzaiq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów
  • LokalizacjaWieliczka
  • Imię:Banzaiq
  • Nazwisko:\

Napisano 06 kwiecień 2016 - 18:03

No właśnie poszukałem i znalazłem. Dzięki.


  • mario lubi to

#427 OFFLINE   tatula

tatula

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaWieleń
  • Imię:Piotr

Napisano 06 kwiecień 2016 - 19:46

Witam

 

Potrzebuje namiary na dobrą cenę echa Garmina striker 7sv. lub Garmin echomap chirp 72 sv.



#428 OFFLINE   lesny01

lesny01

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 06 kwiecień 2016 - 20:36

Ja chyba z norge sprowadze, 72sv kosztuje ok 7,5k koron z przetwornikiem, 72dv 6k koron

#429 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2173 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 06 kwiecień 2016 - 20:41

Ja chyba z norge sprowadze, 72sv kosztuje ok 7,5k koron z przetwornikiem, 72dv 6k koron

jeśli przywieziesz w bagażu to ok, przy przesyłce może CI się trafić urząd celny, szczególnie jeśli paczka będzie szła ze sklepu



#430 OFFLINE   lesny01

lesny01

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 06 kwiecień 2016 - 21:00

Funfel przywiezie, mam nadzieję :-)

#431 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 06 kwiecień 2016 - 21:06

To jak stracisz nadzieję, to na wszelki wypadek poszedł prv.



#432 OFFLINE   lesny01

lesny01

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 06 kwiecień 2016 - 21:25

Dzięki, trzeba będzie sprawdzić :-)

#433 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3601 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 16 kwiecień 2016 - 16:36

Sprawdzone - Garmin Quickdraw™ Contours tworzy mapę także podczas 'przelotów' w ślizgu (przy prędkościach 35-40 km/h).

Nie spodziewałem się tego  B)

Ogólnie - świetny dodatek, z mojej perspektywy - kilka drobiazgów, które zauważyłem, do poprawki: zwiększenie palety dostępnych kolorów (więcej odcieni głównych kolorów), więcej opcji ustawienia przedziału głębokości  (np. nie da się ustawić co 0,5m od 1m do 10m, bo można ustawić tylko kilkanaście przedziałów), umożliwienie zmiany koloru płytkiej wody (jest predefiniowany).


  • Piotrek Milupa, godski i jbk lubią to

#434 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1288 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 16 kwiecień 2016 - 17:03

Kolor wody płytkiej można zmienić , ja mam przedział 0-1 m na czerwono. 



#435 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3601 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 16 kwiecień 2016 - 17:08

Rozumiem, że wtedy - gdy sam ustawisz ten przedział (jako nowy przedział) 0-1m (albo choćby 0-0,5m).

 

Jeszcze jeden duży minus - w ub.r. ekran (panel) echosondy 2 razy wypiął mi się z ramki (zatrzasku) podczas płynięcia (fakt, że na dużej fali i z dużą prędkością) i wpadł, na szczęście, do łodzi...



#436 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1288 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 16 kwiecień 2016 - 17:18

Tak , sam ustawiałem ten przedział aby omijać mielizny .



#437 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1011 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 16 kwiecień 2016 - 17:46

Mario a jak z dokładnością podczas takich prędkości w ślizgu?

#438 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3601 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 16 kwiecień 2016 - 18:14

Bez zastrzeżeń.

#439 OFFLINE   sucks_one

sucks_one

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 885 postów
  • LokalizacjaKonstancin Jeziorna
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Kurek

Napisano 16 kwiecień 2016 - 18:26

Dzisiaj również zrobiłem Update i niestety MaxiMapa której dotychczas używałem przestała działać.
Pojawia się "nieobsługiwany format mapy". Ktoś, coś?

#440 OFFLINE   Nix2

Nix2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Jacek

Napisano 17 kwiecień 2016 - 10:04

Aktualizowałeś do wersji najnowszej czyli 3.40 ? A z jakiej wersji ? Zgaduję że nie z 3.30 a z wcześniejszej...?

 

Jaka dokładanie wersja MxiMapy?

 

pzdr Nix






Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych