Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

SZWECJA/SZKIERY 2010


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
173 odpowiedzi w tym temacie

#141 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 22 czerwiec 2010 - 18:53

Witam !

Ogólnie sytuacja prze długą zimę była nieciekawa ale w okresie od 5.05 do 10.06 parę metrówek padło postaram się w wolnej chwili podesłać parę zdjęć.

Pozdrawiam
Outsider

Załączone pliki



#142 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 23 czerwiec 2010 - 10:38

Witam !

Ogólnie sytuacja prze długą zimę była nieciekawa ale w okresie od 5.05 do 10.06 parę metrówek padło postaram się w wolnej chwili podesłać parę zdjęć.

Pozdrawiam
Outsider


Pare metrowek...sandacza ? :huh:

Wrzucaj fotki!


Guzu

#143 ONLINE   Robson1981

Robson1981

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 23 czerwiec 2010 - 12:56

Jeśli bardzo chcesz to mogę Tobie napisać jak było u nas.
Byliśmy w drugim tygodniu czerwca wyjęliśmy 169 ryb, we czterech. Średnia wielkość szczupkaów 65 - 75cm. Było parę mniejszych i parę większych :D. Poza tym bardzo dużo kontaktów i spadów. Postaram się przygotować jakąś relacje, w której napiszę coś więcej.

#144 OFFLINE   pisiorek

pisiorek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów
  • LokalizacjaBielsko-Biała

Napisano 08 lipiec 2010 - 07:54

Witam, za poradą kolegi szwagra.janusza zamieszczam w tym miejscu prośbę o jakieś konstruktywne porady, dotyczące połowu szczupłego w połowie września na szkierach Św. Anny. Byłem pierwszy raz w ubiegłym roku wiosną też na szkierach, ale nie na Św. Annie, tylko bardziej na południe, generalnie efekty nie były rewelacyjne ale jak na pierwszy raz, to byłem zadowolony, szczególnie z krajobrazów. Proszę o kilka porad, gdzie w tym okresie najlepiej szukać ryby (głęboko, płytko), przy brzegu czy raczej dalej od brzegu, jaka kolorystyka gum najlepiej się sprawdza w tym okresie Waszym zdaniem ?
Pozdrawiam

#145 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 08 lipiec 2010 - 17:24

NIe jestem specjalistą ale do jednego już doszłem ,każdy wyjazd jest inny bo na różne warunki się trafia i za każdym razem trzeba kombinować .To że komuś w jakiejś porze roku sprawdził sie slajder nie oznacza że tobie tez sie sprawdzi .Bierz wszystkie przynety jakie masz na szczupaki oraz oczywiście echosonde i kombinuj.Pytać trzeba ale i tak nic nie zastąpi myślenia przy łowieniu.Powodzenia na wyjeżdzie. :D

#146 OFFLINE   KokoN

KokoN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów

Napisano 09 lipiec 2010 - 09:01

Cięzko się nie zgodzić z przedmówca;)
Ja łowię w szwecji co roku na .. jakies zaskakujące przynęty których jak na zlość jest najmniej w pudełku;))
Także uważam, ze trzeba mieś jak największy wybór a samo łowisko i ryby zweryfikują to chcą jeść;))



#147 OFFLINE   szwagier.janusz

szwagier.janusz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:**********

Napisano 13 lipiec 2010 - 00:58

Z całkiem świeżych jesiennych relacji możesz poczytać np. relację @Matasa Valdemarsvik 2009 - Z notatnika przewodnika. Znajdziesz tam sporo zdjęć i informacji, gdzie i na co łowić. Połamania! :D

Witaj @pisiorek,
chyba jednak nie znajdziesz gotowej recepty, gdzie i jak łowić. Poszperaj trochę po tym wątku, jak i we wcześniejszych relacjach. Trochę wiedzy tam jest, np. w cytowanej powyżej relacji Mateusza. Powodzenia.

#148 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6187 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 19 lipiec 2010 - 15:16

Cięzko się nie zgodzić z przedmówca;)
Ja łowię w szwecji co roku na .. jakies zaskakujące przynęty których jak na zlość jest najmniej w pudełku;))
Także uważam, ze trzeba mieś jak największy wybór a samo łowisko i ryby zweryfikują to chcą jeść;))



Nic dodać, nic ująć. Choć tegoroczny zwycięzca plebiscytu na najlepszą przynętę nie był zaskoczeniem, to porażka 90% faworytów była totalnym szokiem.

#149 OFFLINE   szwagier.janusz

szwagier.janusz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:**********

Napisano 19 lipiec 2010 - 22:07

[quote title=krzysiek napisał(a) dnia pon, 19 lipiec 2010 04:16

Nic dodać, nic ująć. Choć tegoroczny zwycięzca plebiscytu na najlepszą przynętę nie był zaskoczeniem, to porażka 90% faworytów była totalnym szokiem.[/quote]

O jakim to plebiscycie piszesz? I co było zwycięzcą?

#150 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6187 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 20 lipiec 2010 - 07:12

O moim prywatnym, woblerowym plebiscycie tegorocznego wyjazdu. Zawiodły wszystkie jerki, większość Salmo oraz przynęty dużego kalibru różnej maści... Zwyciężyły woblery 11cm i obrotówki hand made produkcji mario.

#151 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 20 lipiec 2010 - 16:45

O moim prywatnym, woblerowym plebiscycie tegorocznego wyjazdu. Zawiodły wszystkie jerki, większość Salmo oraz przynęty dużego kalibru różnej maści... Zwyciężyły woblery 11cm i obrotówki hand made produkcji mario.



A jakie to woblery 11 cm do rzutow ? Karasie jaxona ? :D

Gumy sie nie sprawdzily ?

Guzu

#152 ONLINE   szwagier.janusz

szwagier.janusz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:**********

Napisano 20 lipiec 2010 - 19:50

O moim prywatnym, woblerowym plebiscycie tegorocznego wyjazdu. Zawiodły wszystkie jerki, większość Salmo oraz przynęty dużego kalibru różnej maści... Zwyciężyły woblery 11cm i obrotówki hand made produkcji mario.


Dzięki. Jakoś nie rozumiałem o co chodzi. Taki trochę mało rozgarnięty jestem. Embarassed


#153 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6187 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 20 lipiec 2010 - 20:52

Guzu, ja akurat byłem na jeziorze (ale w Szwecji :D ) więc nie musiałem się ograniczać do rzutów. Karasie holo były the best :mellow: Niezłe były też X-Rap Magnum, Magnum 18 i Tail Dancery (o dziwo, bo nie dawałem im żadnych szans). Poległy Bombery Long A, Offshore Anglery, Savagery, Salmo... Gumy w trolu nie były skuteczne, a zrzutu lepsze były małe rozmiary,niż typowo szczupakowe. Za to obrotówki skutkowały w rozmiarze XXL.

#154 OFFLINE   szawli

szawli

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 38 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 16 sierpień 2010 - 21:13

Są jakieś wieści na co możemy liczyć we wrześniu?

szawli

#155 OFFLINE   szwagier.janusz

szwagier.janusz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:**********

Napisano 07 wrzesień 2010 - 23:46

Coś chyba za daleko spadł ten wątek, tak popularny wiosną. Widzę też, że zaczyna się jesienna aktywność związana z wyprawami do Szwecji, więc może dobrze by było mieć całość szwedzkich wpisów w jednym miejscu.

#156 OFFLINE   szawli

szawli

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 38 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 15 wrzesień 2010 - 21:16

Wyruszamy w piątek na wyspę Smago.
Po powrocie dam znać.
Czy ktoś już wrócił z okolic?

szawli

#157 OFFLINE   Robert Wolf

Robert Wolf

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów

Napisano 23 wrzesień 2010 - 17:19

siedzimy z Szawlim na wyspie Smago. pierwsze dni byly rewelacyjne. Okoń, szczupły. Brania praktycznie na wszystko. Od wczoraj sie pogorszyło. Zmieniła się pogoda. Gdzie szukać szczupaka. Woda ma 13 stopni. W zatokach zarówno nawietrznych i zawietrznych bardzo kiepsko. Wczorak bylimsy na syrsan przy moscie. Padło pare z trzcin. Dziś lipa. 5 ryb tylko. i wszystkiem małe. Gdzie szukać wiekszych. Jesli na spadach to jakie głębokości proponujecie???

Załączone pliki



#158 OFFLINE   radanet

radanet

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 215 postów

Napisano 23 wrzesień 2010 - 19:03

Poszukajcie na kantach. Najlepiej przy spadkach z 3 na 6-8 metrów. Jeśli możecie łowić w trolingu to najszybciej sprawdzicie czy ryba zeszła głębiej, ale może być odwrotnie i szczupaki poszły za drobnicą na płycizny gdzie na pewno jest cieplejsza woda ( czasami zachowują się jak na wiosnę), Generalnie szukajcie drobnicy wiadomo, że tam będą na pewno. Próbujcie ,szukajcie, eksperymentujcie, zmieniajcie pory wędkowania.

Reasumując jest duża szansa, że zeszły głębiej i jeśli macie echosondę to poszukajcie nagłych spadków dna tam powinna być drobnica a co za tym idzie i drapieżniki.

#159 OFFLINE   pisiorek

pisiorek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów
  • LokalizacjaBielsko-Biała

Napisano 24 wrzesień 2010 - 09:19

Czołem, wróciłem dwa dni temu. Efekty, to w czterech chłopa około 160 szczupłych i kilkanaście sporych okoni jako przyłów. Generalnie 85% brań na gumy, a co za tym idzie sporo niezaciętych. Duże ryby jeszcze niechętnie brały, wszystko raczej w kalibrze 50-75 cm, największy 77cm ale brały też i 25 centymetrowe. Szukaliśmy na podwodnych górkach i spadach do 6m, ale najwięcej brań było z trzcin i przybrzeżnych półek skalnych.

Brały takie rybki...

.

Załączone pliki

  • Załączony plik  gigant.jpg   54,26 KB   531 Ilość pobrań
  • Załączony plik  scz.jpg   106,08 KB   532 Ilość pobrań


#160 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6187 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 24 wrzesień 2010 - 09:23

Tak sobie patrzę i myślę, że szkiery to bardzo trudne łowiska...