Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

wędka na sandacza płytkie jeziora


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
101 odpowiedzi w tym temacie

#1 ONLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1965 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 27 grudzień 2014 - 22:44

Witam, panowie jaki kijek byście polecili na płytkie  około 2-2,5m. łowisko specjalne, do połowu sandacza z brzegu?  Na początek ma to być kij seryjny, przynęty tylko gumy 2 i 3 cale, na główkach od 3 do 7g. Długość badyla to 220-260cm, dobrze by było, aby przynęty dosyć daleko latały. Mogę rozważyć również kijek z pracowni.



#2 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 27 grudzień 2014 - 23:18

Daiwa biomaster z wklejana szczytowka z iri dragon przezbrojona na przelotki z mikado avid z cieplym szklanym uchwytem muchowym w klasie 3-17gr lbs.

Powaznie sie pytasz?



#3 OFFLINE   wicher_dziki_koń

wicher_dziki_koń

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mateusz

Napisano 27 grudzień 2014 - 23:23

Gdzie takie cudo można kupić?

#4 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 27 grudzień 2014 - 23:24

W fabryce cupido :)


  • WojtekCIN lubi to

#5 OFFLINE   no name

no name

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1172 postów

Napisano 27 grudzień 2014 - 23:40

Daiwa biomaster z wklejana szczytowka z iri dragon przezbrojona na przelotki z mikado avid z cieplym szklanym uchwytem muchowym w klasie 3-17gr lbs.
Powaznie sie pytasz?


zapomniales dodac JDM :D :D :D

#6 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1858 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 27 grudzień 2014 - 23:51

A ja całkiem poważnie zaproponuje budowę kijka n ablanku MHX HS9600-2, w razie pytań zapraszam na PRIV B)



#7 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 28 grudzień 2014 - 13:03

kup sobie staliona od kongera i masz po zawodach. 



#8 OFFLINE   G r e g

G r e g

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 647 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Grzegorz

Napisano 28 grudzień 2014 - 13:23

Ja sie przymiezam do Savage Gear Finezze 18 gr, 2 metrowy w jednoskladzie ,od kiedy kumpel mi go dał do ręki zdecydowałem ze musze go miec wazy tyle co nic a prowadzenie przynety sandaczowej moge porownac do paprochowania... :lol:



#9 OFFLINE   Mateusz88

Mateusz88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 132 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Tomaszewski

Napisano 28 grudzień 2014 - 14:50

A ja całkiem poważnie zaproponuje budowę kijka n ablanku MHX HS9600-2, w razie pytań zapraszam na PRIV B)

 

nie polecam budowy kija na tym blanku. Ma zbyt miękki dolnik i nie będzie zacinał sandaczy. Mam na tym blanku zbudowany kij i bardziej nadaje się na pstrąga czy szczupaka na lekko.

Do sandaczy lepszy będzie Batson ISB781 lub SJ782-2 MHX. Są to blanki trochę krótsze bo po 198 cm, ale np mi to nie przeszkadza z brzegu na sandacza.



#10 OFFLINE   Zander+

Zander+

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów
  • LokalizacjaWlkp.
  • Imię:Andrzej

Napisano 28 grudzień 2014 - 15:35

Może...Batson HS1021F obecnie moc 8-15lb dł.2.60cm bardzo fajny szybki kijek używam od 2 lat został zbudowany pod jeziorowe sandacze na lekko połów z brzegu...blank wtedy trochę odchudzony przez producentaw dolnej granicy moc opisana od 6 do 15lb...przynęty jakich używam gumy 3"-3,5" na główkach od 7g do 12g...ma jeszcze spory zapas mocy...pięknie wcina sandacze i je trzyma bardzo rzadko odnotowywuje spady rybek...delikatna szcytówka doskonale pokazuje opad przynęty a mocny dolnik pozwala na porządne przywalenie w nochala...mętnookiemu....z dużej odległości...przy uchwycie Fuji SKSS odczucie kopnięć w łokciu podczas brania nie zapomniane... :D



#11 OFFLINE   Arsen1986

Arsen1986

    Nowy

  • Zbanowani
  • Pip
  • 15 postów
  • Imię:Arsen

Napisano 28 grudzień 2014 - 15:59

Witam, panowie jaki kijek byście polecili na płytkie  około 2-2,5m. łowisko specjalne, do połowu sandacza z brzegu?  Na początek ma to być kij seryjny, przynęty tylko gumy 2 i 3 cale, na główkach od 3 do 7g. Długość badyla to 220-260cm, dobrze by było, aby przynęty dosyć daleko latały. Mogę rozważyć również kijek z pracowni.

Ja od siebie poleciłbym Ci z kijów seryjnych to co sam posiadam,mianowicie jest to wklejka Dragon Fishmaker 2,75 do 21 gram.Posiadam ją odkąd weszła i nie miałem problemu z jakimś złamaniem  wklejki itp itd mimo,że potrafiłem przewyższyć ciężar wyrzutu o dosłownie 50%-(oczywiście rzuty wtedy były delikatniejsze i płynniejsze).Natomiast jeżeli chodzi o podbijanie przynęty to nawet z kopytem Relaxa L 6 podbijał ładnie-oczywiście na leciutkiej główce 3 gramy.Podwójnego podbicia też próbowałem na tym zestawie lecz już z lekka klękała szczytówka ale wędka jest do 21 gram a mówimy o ciężaże 35-40 gram i jakoś dało radę.Nie chodzi tu o dawanie rady ale chce powiedzieć że Fishmaker ma dolną granicę od 3-ech  gram i sądzę,że jest bardzo dobrze opisana.Jedyną wadą jaka w tej wędce jest to lekkie przesztywnienie na łączeniu blanku z wklejaną szczytówką i druga to korek.Wędka przychodzi pięknie zakonserwowana szpachlą do korka a jeżeli się korek umyje to powstają potężne ,ochydne pory.Kiedyś nawet chciałem wysłać tą wędkę do przerobienia rękojeści w pracowni,lecz tego nie zrobiłem i jedyną receptą jest szpachlowanie od nowa i mocne zabezpieczenie cork sealem bądź świeczką czyli woskiem(parafiną) i nagrzanie suszarką do włosów aż wsiąknie.Aha jeżeli chcesz zobaczyć ugięcie tego fishmakera pod 1,5 kg.to chętnie Ci wyślę foto na priw.Pozdrawiam



#12 OFFLINE   Arsen1986

Arsen1986

    Nowy

  • Zbanowani
  • Pip
  • 15 postów
  • Imię:Arsen

Napisano 28 grudzień 2014 - 16:17

Daiwa biomaster z wklejana szczytowka z iri dragon przezbrojona na przelotki z mikado avid z cieplym szklanym uchwytem muchowym w klasie 3-17gr lbs.

Powaznie sie pytasz?

Skoro jesteś tak szczęśliwym i nadzwyczaj inteligentnym człowiekiem i zapewne masz pieniądze z innej branży jak owy portal-To po co się wpier.....sz skoro gó...masz do powiedzenia.Powiem Ci jak ten zbanowany Tomek vel Thomson86 - idz lepiej pod Grunwald skoroś taki odwaqżny hahaha



#13 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 28 grudzień 2014 - 16:49

Jaki ty odwazny przez internet jestes :) 



#14 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1588 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 28 grudzień 2014 - 16:55

Inwazja pokemonów II ? :lol:

Thomson86 został zbanowany przed 13 grudnia czyli rejestracją Arsena86 na forum , jego posty zostały wykasowane - śledziłeś Arsen forum już wcześniej ? i to 86 na końcu ... jaki zbieg zbiegów okoliczności    ...


Użytkownik Szymon82 edytował ten post 28 grudzień 2014 - 17:13

  • Negra lubi to

#15 OFFLINE   MALIN.

MALIN.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 254 postów
  • LokalizacjaŻyrardów
  • Imię:Mirek

Napisano 28 grudzień 2014 - 17:19

Skoro jesteś tak szczęśliwym i nadzwyczaj inteligentnym człowiekiem i zapewne masz pieniądze z innej branży jak owy portal-To po co się wpier.....sz skoro gó...masz do powiedzenia.Powiem Ci jak ten zbanowany Tomek vel Thomson86 - idz lepiej pod Grunwald skoroś taki odwaqżny hahaha

Nie jesteś kolego zbyt miły, i napisałem to już w sąsiednim wątku wygląda na to , że mamy do czynienia z pracownikiem roku firmy Dragon! Wszędzie reklamujesz Dragona !!!


  • Locutus85 lubi to

#16 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 28 grudzień 2014 - 17:20

IP prawde Ci powie ;)

#17 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1588 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 28 grudzień 2014 - 17:35

Mi tutaj Thomsonem śmierdzi , ale mogę się mylić . Tak samo wypisywał jak to jego Dragony biją Avidy na głowę itd...

 

 

IP prawde Ci powie ;)

Niby tak , ale wiesz jak to dzisiaj jest. Internet w telefonie , internet w kompie , laptopie , tablecie , sedesie , szklance...


Użytkownik Szymon82 edytował ten post 28 grudzień 2014 - 17:36

  • Locutus85 lubi to

#18 OFFLINE   Kunasz63

Kunasz63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 28 grudzień 2014 - 17:49

Ale co jak co, ale z Fishmakerem to akurat ma racje, świetny kij pod takie zastosowanie. Ja długi czas nim łowiłem naprawde duże ryby, a i paproszyło się nim  bardzo dobrze. Kolega mój też miał takiego samego (i ma dalej) ale raz szczytówkę zniszczył przytrzaskując drzwiami i dragon w ramach gwarancji zrobił nieodpłatnie. Ja Polecam.



#19 OFFLINE   Arsen1986

Arsen1986

    Nowy

  • Zbanowani
  • Pip
  • 15 postów
  • Imię:Arsen

Napisano 28 grudzień 2014 - 17:57

Ale co jak co, ale z Fishmakerem to akurat ma racje, świetny kij pod takie zastosowanie. Ja długi czas nim łowiłem naprawde duże ryby, a i paproszyło się nim  bardzo dobrze. Kolega mój też miał takiego samego (i ma dalej) ale raz szczytówkę zniszczył przytrzaskując drzwiami i dragon w ramach gwarancji zrobił nieodpłatnie. Ja Polecam.

Toznaczy jak się urodziłem w 86 roku(bo końcówka moja oznacza datę urodzenia,tzn ,że jestem nim???



#20 OFFLINE   Kunasz63

Kunasz63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 28 grudzień 2014 - 18:00

Toznaczy jak się urodziłem w 86 roku(bo końcówka moja oznacza datę urodzenia,tzn ,że jestem nim???

ale po co mnie cytujesz??


  • Arek M lubi to