Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

wędka na sandacza płytkie jeziora


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
101 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Arsen1986

Arsen1986

    Nowy

  • Zbanowani
  • Pip
  • 15 postów
  • Imię:Arsen

Napisano 28 grudzień 2014 - 18:01

Nie jesteś kolego zbyt miły, i napisałem to już w sąsiednim wątku wygląda na to , że mamy do czynienia z pracownikiem roku firmy Dragon! Wszędzie reklamujesz Dragona !!!

W życiu  nie reklamuje tej firmy,bo jest warta gówna.Tak samo jak pytanie o samochody.Dla mnie tylko ST.Croix są prawidłowe

A porównywanie mnie do jakiegoś Tomsonaczy  kogo innego jest śmieszne!Co ja zrobiłem???



#22 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 28 grudzień 2014 - 18:04

Toznaczy jak się urodziłem w 86 roku(bo końcówka moja oznacza datę urodzenia,tzn ,że jestem nim???


nie, ale twój post wyżej znaczy że jesteś chamem i nie potrafisz się zachować w towarzystwie.
  • Negra lubi to

#23 OFFLINE   Arsen1986

Arsen1986

    Nowy

  • Zbanowani
  • Pip
  • 15 postów
  • Imię:Arsen

Napisano 28 grudzień 2014 - 18:06

ale po co mnie cytujesz??

raczej

Ty mnie



#24 OFFLINE   Kunasz63

Kunasz63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 28 grudzień 2014 - 18:11

Ale co jak co, ale z Fishmakerem to akurat ma racje, świetny kij pod takie zastosowanie. Ja długi czas nim łowiłem naprawde duże ryby, a i paproszyło się nim  bardzo dobrze. Kolega mój też miał takiego samego (i ma dalej) ale raz szczytówkę zniszczył przytrzaskując drzwiami i dragon w ramach gwarancji zrobił nieodpłatnie. Ja Polecam.

Toznaczy jak się urodziłem w 86 roku(bo końcówka moja oznacza datę urodzenia,tzn ,że jestem nim???

 

raczej

Ty mnie

uzywanie cytatu i pisanie pod nim ma na celu odniesienie się do konkretnego postu mnie nie interesuje kim jesteś i ile masz kont.



#25 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1589 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 28 grudzień 2014 - 18:11

Toznaczy jak się urodziłem w 86 roku(bo końcówka moja oznacza datę urodzenia,tzn ,że jestem nim???

Zwróciłem uwagę na dziwne zbiegi okoliczności jak data urodzenia na końcu nicka , data rejestracji po jego zbanowaniu i wiedzę o jego postach, które też zostały skasowane - to mogą być zbiegi okoliczności mimo wszystko , ale to , że piszesz posty jakie piszesz to fakt niezaprzeczalny.



#26 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 28 grudzień 2014 - 18:15

Zwróciłem uwagę na dziwne zbiegi okoliczności jak data urodzenia na końcu nicka , data rejestracji po jego zbanowaniu i wiedzę o jego postach, które też zostały skasowane - to mogą być zbiegi okoliczności mimo wszystko , ale to , że piszesz posty jakie piszesz to fakt niezaprzeczalny.


od miesiąca dzień dnia takie dziwne zbiegi okoliczności się zdarzają powtarzalnie, nawet w samopas biega sobie po forum mały oszuścik któremu miesiąc temu 3 konta zbanowali , ale już szkoda się odzywać, śnieg opadnie i dzieci pójdą do szkoły po feriach to może będzie spokojniej.

#27 OFFLINE   MALIN.

MALIN.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 254 postów
  • LokalizacjaŻyrardów
  • Imię:Mirek

Napisano 28 grudzień 2014 - 18:19

Toznaczy jak się urodziłem w 86 roku(bo końcówka moja oznacza datę urodzenia,tzn ,że jestem nim???

 

uzywanie cytatu i pisanie pod nim ma na celu odniesienie się do konkretnego postu mnie nie interesuje kim jesteś i ile masz kont.

Stary! zacytował Cię bo najbliżej byłeś :P



#28 OFFLINE   Kunasz63

Kunasz63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 28 grudzień 2014 - 18:21

Stary! zacytował Cię bo najbliżej byłeś :P

To i tak dobrze ze mnie nic nie doleciało :D



#29 OFFLINE   Arsen1986

Arsen1986

    Nowy

  • Zbanowani
  • Pip
  • 15 postów
  • Imię:Arsen

Napisano 28 grudzień 2014 - 18:22

nie, ale twój post wyżej znaczy że jesteś chamem i nie potrafisz się zachować w towarzystwie.

Zapewne ty umiesz czytając podobnę?



#30 OFFLINE   ŁYSY0312

ŁYSY0312

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 237 postów
  • LokalizacjaReguły
  • Imię:Kuba

Napisano 28 grudzień 2014 - 18:22

Nieśmiertelny Wilk czai się w krzaczorach ?
A szkoda bo temat zacny i mi podpasował......

#31 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 28 grudzień 2014 - 18:24

Zapewne ty umiesz czytając podobnę?


wybacz ale na starcie tracisz w oczach ludzi powody do darzenia cie jakimkolwiek szacunkiem więc się nie dziw.

#32 OFFLINE   Arsen1986

Arsen1986

    Nowy

  • Zbanowani
  • Pip
  • 15 postów
  • Imię:Arsen

Napisano 28 grudzień 2014 - 18:25

od miesiąca dzień dnia takie dziwne zbiegi okoliczności się zdarzają powtarzalnie, nawet w samopas biega sobie po forum mały oszuścik któremu miesiąc temu 3 konta zbanowali , ale już szkoda się odzywać, śnieg opadnie i dzieci pójdą do szkoły po feriach to może będzie spokojniej.

Muszę  być tu dawno aby stwierdzić ,że nick również zmieniłeś kombajnisti



#33 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 grudzień 2014 - 18:58

Skoro jesteś tak szczęśliwym i nadzwyczaj inteligentnym człowiekiem i zapewne masz pieniądze z innej branży jak owy portal-To po co się wpier.....sz skoro gó...masz do powiedzenia.Powiem Ci jak ten zbanowany Tomek vel Thomson86 - idz lepiej pod Grunwald skoroś taki odwaqżny hahaha

 

...jak tak zaczyna przy dziesiątym poście, to gdzie skończy .... ?  Koledze Thomson1986 vel Thomson86 vel Arsen1986 - dziękujemy za udział w forum



#34 OFFLINE   ŁYSY0312

ŁYSY0312

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 237 postów
  • LokalizacjaReguły
  • Imię:Kuba

Napisano 28 grudzień 2014 - 19:09

Brawo! Ale tematu szkoda! Może teraz pojawiły by się inne merytoryczne wypowiedzi? Jestem osobiście zainteresowany taki kijkiem.



#35 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1940 postów

Napisano 28 grudzień 2014 - 21:24

A to Ci coś powiem, normalnie łowię króciakami i uważam, że krótkie kije to kije na sandacza ale płytka woda i łowienie w niej z brzegu to chyba jednak jak najdłuższa wędka. Jak długimi łowiłem to najbardziej pod takie łowienie jak w temacie pasował mi Avid 9,6  do 21g. Szybki, czuły, z delikatną szczytówką, pozwalający skutecznie zaciąć, zupełnie nie urazowy i do odkupienia za normalne pieniądze i .  :)

 

Edyta: nie ma Stc 9,9  :)


Użytkownik FidoAngel edytował ten post 29 grudzień 2014 - 20:13


#36 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 28 grudzień 2014 - 22:25

Ja mam z kolei inne preferencje :) 
Jeśli mam zamiar łowić skupioną masą, czyli gumą, kogutem lub jakimś bezsterem to zdecydowanie bardziej pasuje mi kij krótszy 6'6" - 7' ( oczywiście jeśli nie ogranicza mnie łowisko )  , jest dużo skuteczniejszy w zacięciu i dalej posyła przynęty o masie skupionej, pozwala lepiej wyczuć co znajduje się na dnie, jest według mnie bardziej czuły. Natomiast do sandaczowych woblerków czyt. nielotów lepszy jest kij, który naładuje takową przynętę i myślę, że w tym przypadku sugestia @FidoAngel jest jak najbardziej na miejscu. 
Na płytką wodę, gdzie nie spodziewamy się zbyt wielu zaczepów i nie ogranicza nas nurt w zupełności wystarczy kij 10-12 lb , a do przynęt w gramaturze podanej przez pytającego powinny się sprawdzić blanki shaky head, drop shot.



#37 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1968 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 28 grudzień 2014 - 22:37

Ja mam z kolei inne preferencje :) 
Jeśli mam zamiar łowić skupioną masą, czyli gumą, kogutem lub jakimś bezsterem to zdecydowanie bardziej pasuje mi kij krótszy 6'6" - 7' ( oczywiście jeśli nie ogranicza mnie łowisko )  , jest dużo skuteczniejszy w zacięciu i dalej posyła przynęty o masie skupionej, pozwala lepiej wyczuć co znajduje się na dnie, jest według mnie bardziej czuły. Natomiast do sandaczowych woblerków czyt. nielotów lepszy jest kij, który naładuje takową przynętę i myślę, że w tym przypadku sugestia @FidoAngel jest jak najbardziej na miejscu. 
Na płytką wodę, gdzie nie spodziewamy się zbyt wielu zaczepów i nie ogranicza nas nurt w zupełności wystarczy kij 10-12 lb , a do przynęt w gramaturze podanej przez pytającego powinny się sprawdzić blanki shaky head, drop shot.

Czy napiszesz o konkretnych modelach?



#38 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 28 grudzień 2014 - 22:59

Obawiam się, że moja odpowiedź nie byłaby do końca obiektywna bo raz, że coś tam sprzedaje :P , a dwa że nie mam doświadczeń z blankami wielu firm. Niemniej jednak jestem zwolennikiem tego co wychodzi z woodland; st croix, lamiglas, g loomis. W każdym katalogu można znaleźć każdy z takich blanków lub gotową wędkę.



#39 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1968 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 29 grudzień 2014 - 21:23

Pod temat, który założyłem dostałem propozycje trzech blanków:
-fajny i niedrogi jest CD EXT 792ML Nano - 2,35m 5-19g 15lb
-St.Croix Tournament 4S76MLXF2 - 2.3m 4-12g 10lb - ostry blank z subtelną szczytówką, bardzo fajny na takie łowienie
-Loomis (NFC) SP767-2 - 2,3m 5-15g 12lb - klasyk sandaczowy, bardzo zbliżony do starego G.Loomis IMX. Proszę o jakieś opinie, sugestie.

#40 OFFLINE   lokoko83

lokoko83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisano 30 grudzień 2014 - 16:09

Avid 2,1 m do 19 g,będzie takim uniwersałem :)

I będziesz zadowolony, chyba że przebrałeś już trochę wędek i szukasz coś konkretnego


Użytkownik lokoko83 edytował ten post 30 grudzień 2014 - 16:11