Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeźnia na Śniardwach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Kotwic

Kotwic

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaGiżycko

Napisano 16 czerwiec 2015 - 10:40

Doszły mnie wieści o rzeżni sandaczy na Śniardwach.Podibno łowiono po 70-100 szt na głowę .PSR dowiedziała się o tym dość póżno więc z wody wyjechały tony tej ryby.

Niemożliwe ;)

Ryby przeciez na Mazurach nie ma, jak to wszędzie piszą: wyj..bane przez rybaków,  :lol:  wędkarze przecież nic nie łowią, a jak złowią to wypuszczają, istne aniołki :ph34r:

Jak więc mogło się zdarzyć, że ryby któś łowił, zwłaszcza sandacze, zwłaszcza wędkarze :lol:

 

 

A na poważnie. Same plotki o bezrybności naszych wód i wyimaginowane oczekiwania wielu łowców nie wystarczą, by inni ryb nie połowili. :D


  • jbk lubi to

#22 OFFLINE   M@rczysko

M@rczysko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaEZD/EPA

Napisano 16 czerwiec 2015 - 11:08

Aż strach pomyśleć, co by było w naszych wodach, gdyby wprowadzono zakaz masowych (sieciowych) odłowów  wraz z egzekwowaniem kar nałożonych na osoby łamiące prawo.  Coś mi się wydaje,  że Skandynamwia straciłaby znaczną część dochodów z turystyki wędkarskiej.



#23 OFFLINE   dekosz

dekosz

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 904 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 16 czerwiec 2015 - 11:14

Na mazurach mozna ze świecą szukać wędkarzy wypuszczajacych ryby. Wędkarze zrobili swoje, ale to co robią rybacy to woła o pomstę do nieba... Na sniardwach ryba była jest i będzie. Rozwój technologii i coraz lepsze lodzie umożliwiają takie połowy. Ekipy przyjezdzajace z Ełku to prawdziwi kilerzy dla tej wody. Mają duże szybkie lodzie, łowią zoorganizowanie, rozplywaja sie po całym jeziorze i kontaktują sie co chwilę na której górce co sie dzieje. Jak znajdą rybę spływa sie 20 lodek i walą wszystko co sie rusza.
  • Robbert89 lubi to

#24 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14826 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 16 czerwiec 2015 - 11:15

Na mazurach mozna ze świecą szukać wędkarzy wypuszczajacych ryby. Wędkarze zrobili swoje, ale to co robią rybacy to woła o pomstę do nieba... Na sniardwach ryba była jest i będzie. Rozwój technologii i coraz lepsze lodzie umożliwiają takie połowy. Ekipy przyjezdzajace z Ełku to prawdziwi kilerzy dla tej wody. Mają duże szybkie lodzie, łowią zoorganizowanie, rozplywaja sie po całym jeziorze i kontaktują sie co chwilę na której górce co sie dzieje. Jak znajdą rybę spływa sie 20 lodek i walą wszystko co sie rusza.

 

Szarancza



#25 OFFLINE   mariuszwf

mariuszwf

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 16 czerwiec 2015 - 11:20

Dodaj, ludzka szarańcza :D :D :D :D



#26 OFFLINE   M@rczysko

M@rczysko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaEZD/EPA

Napisano 16 czerwiec 2015 - 11:24

Szarancza

Nie byłoby problemu, gdyby przestrzegali limitów , a tak przy braku kontroli, jest jak jest. PSR praktycznie nie istnieje - mnie pierwsza kontrola PSR przytrafiła się w marcu 2015 po ......30 latach wędkowania .



#27 OFFLINE   mariuszwf

mariuszwf

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 16 czerwiec 2015 - 11:27

Jakie limity :)  Ciągną na Śniardwy szybkie łodzie i mają wracać z limitem :)  to nie dla nich.

Nie przez przypadek to szarańcza, ludzka szarańcza, co zabiera wszystko co w łapy wpadnie.


  • Guzu lubi to

#28 OFFLINE   dekosz

dekosz

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 904 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 16 czerwiec 2015 - 11:33

Tam sa kontrole, ale strażnicy razem z nimi stają i łowią ponad limit jak dostaną cynk ze bierze ;) To trochę inne łowienie i inne jezioro. Nawet jakby była duza liczba łodzi kontrolujących nie da sie upilnowac. Z tego co wiem wpadli Ci którzy nie zdążyli uciec ;)

#29 OFFLINE   mariuszwf

mariuszwf

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 16 czerwiec 2015 - 11:35

Czyli nie szybkie łodzie? :D :D  I  szarańcza uciekła? :D



#30 OFFLINE   M@rczysko

M@rczysko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaEZD/EPA

Napisano 16 czerwiec 2015 - 11:40

No maskara jakaś :angry: .

 

Tam sa kontrole, ale strażnicy razem z nimi stają i łowią ponad limit jak dostaną cynk ze bierze ;) To trochę inne łowienie i inne jezioro. Nawet jakby była duza liczba łodzi kontrolujących nie da sie upilnowac. Z tego co wiem wpadli Ci którzy nie zdążyli uciec ;)

No masakra jakaś :angry: :angry: :angry:



#31 OFFLINE   dekosz

dekosz

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 904 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 16 czerwiec 2015 - 11:40

"Szaranczy" trochę tez, ale większość to ludzie na 5 czy 10 konnych silnikach, którzy jakby chcieli to nie mają jak uciec.

Użytkownik dekosz edytował ten post 16 czerwiec 2015 - 11:41


#32 OFFLINE   mariuszwf

mariuszwf

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 16 czerwiec 2015 - 11:46

To dobrze,  że nie mają większych silników :) :)



#33 ONLINE   KLANAD

KLANAD

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • LokalizacjaTORUŃ
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Krysiński

Napisano 16 czerwiec 2015 - 12:46

da się upilnować tylko czy komuś na tym zależy ?? :angry: :angry:  w dupie mają wszyscy bo tak naprawdę to nie jest ich tylko pzw !!!!!!!! a to za mało zarabiają a to po co się narażać itd made in Poland



#34 OFFLINE   mariuszwf

mariuszwf

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 16 czerwiec 2015 - 12:49

Proza życia w Polsce :) :)

Proponuję obejrzeć film Akwen Eldorado :D :D


  • salmon1977 lubi to

#35 OFFLINE   Fishhunter

Fishhunter

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów
  • LokalizacjaMarki
  • Imię:Sławek

Napisano 16 czerwiec 2015 - 12:58

łowię sandacze kilka lat a znam takich którzy łowią kilkanaście i o 70 w jeden dzień to nie słyszałem :P natomiast na martwej wisełce słyszałem z wiarygodnych żródeł o 30-40 na łodzi jesienią :D :D

Owszem, na MW takie ilości to bywa prawda. Tylko następna prawda jest taka, że w tej ilości są może 1-2 szt.ledwo-wymiarowe lub nawet żaden....Duża presja.....

 

Pozdrawiam

FH


  • KLANAD i mganko lubią to

#36 ONLINE   KLANAD

KLANAD

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • LokalizacjaTORUŃ
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Krysiński

Napisano 16 czerwiec 2015 - 13:04

Owszem, na MW takie ilości to bywa prawda. Tylko następna prawda jest taka, że w tej ilości są może 1-2 szt.ledwo-wymiarowe lub nawet żaden....Duża presja.....

 

Pozdrawiam

FH

też tak właśnie słyszałem ale przy tym trafiają się od czasu do czasu mamuśki :D



#37 OFFLINE   Fishhunter

Fishhunter

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów
  • LokalizacjaMarki
  • Imię:Sławek

Napisano 16 czerwiec 2015 - 13:13

też tak właśnie słyszałem ale przy tym trafiają się od czasu do czasu mamuśki :D

W ciągu ostatnich trzech-czterech sezonów, słyszałem o jednej 90+, zaznaczam słyszałem,

nie widziałem i nie złowiłem tam takiej ryby,

 ale to nie znaczy ,że nie ma takich ;) Byłem kilkanaście razy....i chyba dość....przereklamowana , a może już przełowiona woda.

 

Kontrole sporadyczne .... widok gumofilców i dźwięk szeleszczących w łódkach reklamówek z 40takami niezapomniany. Słabe to.....

 

 

 

FH



#38 ONLINE   KLANAD

KLANAD

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • LokalizacjaTORUŃ
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Krysiński

Napisano 16 czerwiec 2015 - 13:18

W ciągu ostatnich trzech-czterech sezonów, słyszałem o jednej 90+, zaznaczam słyszałem,

nie widziałem i nie złowiłem tam takiej ryby,

 ale to nie znaczy ,że nie ma takich ;) Byłem kilkanaście razy....i chyba dość....przereklamowana , a może już przełowiona woda.

 

Kontrole sporadyczne .... widok gumofilców i dźwięk szeleszczących w łódkach reklamówek z 40takami niezapomniany. Słabe to.....

 

 

 

FH

tak jak napisałem wcześniej made in Poland


  • Fishhunter lubi to

#39 OFFLINE   dekosz

dekosz

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 904 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 16 czerwiec 2015 - 13:52

Ta woda to nie jest Pzw, jakby to było pzw to prawdopodobnie dalej by nikt nie dostał mandatu. Tam kontrole sa na porządku dziennym. Żeby złapać takich cwaniaków na takich lodziach trzeba byłoby postawić na nogi wszystkich strażników i zagonic ich do jakiejś zatoki.

#40 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 16 czerwiec 2015 - 20:10

Tez szly w setki ?

 

Nie, aż tyle to ich nie ma... :(