Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeźnia na Śniardwach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 704 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 16 czerwiec 2015 - 22:11

Trochę to przypomina opowiesci o Radiu Erewan... ktoś słyszał, ze ktoś widział jak ktos złowił. .. ;-)
  • TomekSudety lubi to

#42 OFFLINE   dekosz

dekosz

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 904 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 16 czerwiec 2015 - 23:00

Niestety to prawda... Rozmawiałem ze strażnikiem i złapali amatorów na jednej łodzi z 76 sandaczami.... Szkoda gadać



#43 OFFLINE   Lester

Lester

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 544 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 17 czerwiec 2015 - 07:56

Gadda, weż stoperan :D



#44 OFFLINE   Kotwic

Kotwic

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaGiżycko

Napisano 25 czerwiec 2015 - 12:51

da się upilnować tylko czy komuś na tym zależy ?? :angry: :angry:  w dupie mają wszyscy bo tak naprawdę to nie jest ich tylko pzw !!!!!!!! a to za mało zarabiają a to po co się narażać itd made in Poland

Śniardwy od kilkudziesięciu lat są zarządzane przez gospodarstwo rybackie, można to oczywiście sprawdzić.

Regularne odlowy, zarybienia itd.

 

Ale i tak większość wędkarzy woli twierdzić, że wszelkie ryby wyłowili rybacy, a tysiące wędkarzy to niewinne aniołki z kijami w łapach :lol:


  • tadekb lubi to

#45 OFFLINE   Lester

Lester

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 544 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 25 czerwiec 2015 - 21:00

Wczoraj kolejna osoba chwaliła mi się ponad 40szt.Tym razem poszły do wody.



#46 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1650 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 25 czerwiec 2015 - 21:22

K......... tej mentalności to nawet atomówka nie zmieni.Mięso same do łódek włazi :angry:


  • bigbite lubi to

#47 OFFLINE   gaweł

gaweł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1272 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Paweł

Napisano 25 czerwiec 2015 - 21:31

Nie, aż tyle to ich nie ma... :(

Smutna prawda/to z relacji mojego kolegi/ ale tyle poszło.

Sandacz na Śniardwach się nie wytarł dlatego też tyle zanderów poległo/łatwo było namierzyć/

Niestety :(



#48 OFFLINE   mariuszwf

mariuszwf

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 26 czerwiec 2015 - 07:31

K......... tej mentalności to nawet atomówka nie zmieni.Mięso same do łódek włazi :angry:

Same do łódek nie włazi :(  to nasi rodacy je wciągają :angry: :angry: do łodzi  wędką.



#49 OFFLINE   Zbynio63

Zbynio63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 221 postów
  • LokalizacjaElk
  • Imię:Zbyszek

Napisano 26 czerwiec 2015 - 10:44

K..wa!Jakie tony!Znalazło się kilku pazerniaków ale strażnicy sobie z nimi poradzili.Łowiono młodzież w ostojach jesienno-zimowych i stąd takie wyniki.Ale tylko ilościowe.Ryb pow.50 cm było stosunkowo niewiele o większych już nie wspomnę.Nie dorabiajcie teorii jak Macierewicz.Zdecydowana większość łowionych rybek wracała do wody.Wiem bo widzę co się dzieje na miejscówkach-a jest ich tam teraz niewiele.Ryba stoi w dołach na 20-stu i więcej metrach.



#50 OFFLINE   Kotwic

Kotwic

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaGiżycko

Napisano 26 czerwiec 2015 - 11:24

Wiem bo widzę co się dzieje na miejscówkach-a jest ich tam teraz niewiele.Ryba stoi w dołach na 20-stu i więcej metrach.

To rybkom musi być ciężko i ciasno, bo tam maksymalna głębokość to 23,4 m. :D



#51 OFFLINE   arielos24

arielos24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 286 postów
  • LokalizacjaBezrzecze
  • Imię:Ariel

Napisano 26 czerwiec 2015 - 11:42

Z tymi dołami to możę być na rzeczy, przedwczoraj pływałęm po pewnym jeziorze to echo pokazywało spore skupienia ryb w przedziale 17-20 metrów, jak w zime  :(

Co do ilości łowionych ryb to w szczecinie też takie wyniki w niektórych latach były jak sandacz wszedł na miasto.

Kilkuset wędkujących na kilometrowym odcinku nabrzeża, wiec jestem skory uwierzyć, tylko zapewne w dużej mierze to drobnica tak jak u nas.

Sam jednego dnia przeżuciłem 46 sandaczy byłow tym kilka miarowych.


Użytkownik arielos24 edytował ten post 26 czerwiec 2015 - 11:43


#52 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 26 czerwiec 2015 - 12:13

 

 

Ale i tak większość wędkarzy woli twierdzić, że wszelkie ryby wyłowili rybacy, a tysiące wędkarzy to niewinne aniołki z kijami w łapach :lol:

Nikt tu tak nie twierdzi ale jak się nie podoba to z pewnością jest w sieci forum dla rybaków.



#53 OFFLINE   Tadeo

Tadeo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaWestbank BC

Napisano 26 czerwiec 2015 - 14:22

 Po kanackiej stronie takieklusownictwo to by bylo bardzo trudne do przeprowadzenia bo wedkarze pilnuja swojego srodowiska lowieckigo i klusownikom by to nie uszlo plazem nawet bez oficjalnej  kontroli.



#54 OFFLINE   Zbynio63

Zbynio63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 221 postów
  • LokalizacjaElk
  • Imię:Zbyszek

Napisano 29 czerwiec 2015 - 08:26

Łowiono na tzw.dołach 18-20 m głębokości,a nie na górkach.Takie teksty ;podobno;słyszałem;chyba-nie będę komentował.Powiem tak-sytuacja wróciła do normy .Woda się ociepłiła,drobnica wyszła na głębsze górki,sandacz się rozproszył i naprawde trzeba się napracować żeby zaliczyć kontakt z sandaczem-nie mylić z sandałkiem.Ale co się specjaliści od teorii i etyki namądrzyli to bezcenne.Wodom Cześć i Chwała!

,



#55 OFFLINE   Zbynio63

Zbynio63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 221 postów
  • LokalizacjaElk
  • Imię:Zbyszek

Napisano 29 czerwiec 2015 - 08:30

Łowiono na tzw.dołach 18-20 m głębokości,a nie na górkach.Takie teksty ;podobno;słyszałem;chyba-nie będę komentował.Powiem tak-sytuacja wróciła do normy .Woda się ociepłiła,drobnica wyszła na głębsze górki,sandacz się rozproszył i naprawde trzeba się napracować żeby zaliczyć kontakt z sandaczem-nie mylić z sandałkiem.Ale co się specjaliści od teorii i etyki namądrzyli to bezcenne.Wodom Cześć i Chwała!

,

To jest odpowiedz na post Lestera,,łowiono na górkach''



#56 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 704 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 29 czerwiec 2015 - 09:14

Lester, stoperan wziąłem i nie pomaga... Ciagle slysze "opowiesci dziwnej tresci"... Zamiast teoretyków, którzy coś slyszeli może odezwalby sie ktos, kto na tych Sniardwach byl?

#57 OFFLINE   Zbynio63

Zbynio63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 221 postów
  • LokalizacjaElk
  • Imię:Zbyszek

Napisano 29 czerwiec 2015 - 09:48

Lester, stoperan wziąłem i nie pomaga... Ciagle slysze "opowiesci dziwnej tresci"... Zamiast teoretyków, którzy coś slyszeli może odezwalby sie ktos, kto na tych Sniardwach byl?

Sorki!Nie chce się już pisać.Przecztaj ostatnie posty w temacie,,sklepowy x-fast do 25 g''



#58 OFFLINE   Zbynio63

Zbynio63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 221 postów
  • LokalizacjaElk
  • Imię:Zbyszek

Napisano 29 czerwiec 2015 - 12:36

Na mazurach mozna ze świecą szukać wędkarzy wypuszczajacych ryby. Wędkarze zrobili swoje, ale to co robią rybacy to woła o pomstę do nieba... Na sniardwach ryba była jest i będzie. Rozwój technologii i coraz lepsze lodzie umożliwiają takie połowy. Ekipy przyjezdzajace z Ełku to prawdziwi kilerzy dla tej wody. Mają duże szybkie lodzie, łowią zoorganizowanie, rozplywaja sie po całym jeziorze i kontaktują sie co chwilę na której górce co sie dzieje. Jak znajdą rybę spływa sie 20 lodek i walą wszystko co sie rusza.

Ciebie to chyba całkiem popier....ło!Miałem już nie zabierać głosu w w/w temacie.Nie mam wyboru.Zacytuję byłego Prezydenta RP;Nie chcem ale muszem.Nie przypinaj złej łatki jezeli nie znasz faktów.Jak się potrafi to się łowi.Nie znaczy to,że kazdy bierze wszystko do wora.Chciałem coś napisać o kolegach z Pisza,ale ugryzłem się w klawiaturę.Poproszę chyba Moderatora,żebym nie mógł dodawać nowych postów a tylko jak dawniej śledzić forum.Wodom Cześć i Chwała.



#59 OFFLINE   Lester

Lester

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 544 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 29 czerwiec 2015 - 14:43

Nie chciałem pisać że brały na "dołach" bo jeszcze bym sie przyczynił do najazdu na nie.Weż jeszcze  jeden stoperan, może dwa pomogą :D



#60 OFFLINE   Jar1808

Jar1808

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów
  • LokalizacjaBraniewo
  • Imię:Jarek

Napisano 29 czerwiec 2015 - 18:16

Niestety panowie takie nasze narodowe realia dziś po powrocie do kraju jak zwykle pierwsze co do kolegi do sklepu wędkarskiego co się dzieje w okolicy i co usłyszałem ze na ryby nie jeździ bo patrzeć nie może co się dzieje, chodzi o zalew wislany niektórzy powatpiewaja w 70 sandaczy w dzień otórz na zalewie podobno wyjmowano znacznie więcej czasem i.wszystko do skrzyń i na handel, normalnie to już przekracza wszelkie granice żeby to robili choć biedni ludzie a z tego co kolega opisywał sami panowie z firmami wiec raczej na chleb im nie brakowało!