Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaki skok śruby zastosować do silnika zaburtowego?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
440 odpowiedzi w tym temacie

#421 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4885 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 14 sierpień 2024 - 17:54

Nie ma się co modlić nad oryginałami. Taki oryginał Hondy to zwykły Solas z napisem Honda na kominie. Nawet się z tym specjalnie nie kryją na opakowaniu. Mocno prawdopodobne, że inni robią tak samo.

Wysłane z mojego motorola edge 40 pro przy użyciu Tapatalka
  • malinabar lubi to

#422 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 853 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 14 sierpień 2024 - 18:22

Jak lubisz dłubać to przerób śrubę. Zdejmij lakier, wypoleruj na lustro, wyostrz krawędzie (chyba ze ryjesz po piachu i kamieniach) No i zobacz jak wyglada śruba wyczynowa. Ma gładką „tube” z której wystają tylko płaty. W naszych śrubach jest pełno krawędzi od odlewu.

 

Moja yamaha ma np w środku tylko dwa a nie trzy łączenia do wieloklina i to jeszcze pod kątem co znacząco poprawia przepływ spalin. No a aluminium to dość wdzięczny materiał do obróbki. Oj chyba sie za tę 13tkę wezmę.



#423 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1415 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 14 sierpień 2024 - 19:25

TP noe lepiej pójść w nierdzewkę? Na aliku cena jest podobna do Alu w PL tylko waga 740 vs 1400gr. Porównywałem i dużo lepiej gryzie wodę

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

#424 OFFLINE   Ardoro

Ardoro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • LokalizacjaDolnośląskie

Napisano 14 sierpień 2024 - 21:07

Tresor polecisz firmę na Ali? Nierdzewki też są różnej jakości


Użytkownik Ardoro edytował ten post 14 sierpień 2024 - 21:07


#425 OFFLINE   Faja

Faja

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów

Napisano 14 sierpień 2024 - 23:57

Tylko że Solas vs Bs Pro to dwa światy, jedynie na rzekę wziąłbym Bs Pro .



#426 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4885 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 15 sierpień 2024 - 00:46

Tak, Solas dużo lepiej wykonany, w porównaniu do BS to na gładko. Ale po ostatnim złapaniu żwirku i poszczerbieniu końcówek łopatek kupiłem czajnika z Ali w stylu C3 Plus. Połowa ceny BS, około 1/3 Solasa, wygląda na dobrze wykonaną, o dziwo nie ma papierowych łopatek i ma ostrą krawędź spływu, więc jest szansa że nie będzie hałasować. Waga podobna do Solasa (10g więcej). Zobaczymy jak się sprawdzi. Najwyżej pójdzie na zapas.

Wysłane z mojego motorola edge 40 pro przy użyciu Tapatalka

Użytkownik psulek edytował ten post 15 sierpień 2024 - 01:04


#427 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1415 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 15 sierpień 2024 - 18:25

Na aliku są pośrednicy nie producenci. Czysta loteria. Choć na pewno ich mniej niż Alu.

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

#428 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1396 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 15 sierpień 2024 - 21:01

No to pomogłeś.
  • Ardoro lubi to

#429 OFFLINE   dario69

dario69

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 16 sierpień 2024 - 10:26

Oczywiście, jeśli pływamy wyłącznie po wodach gdzie ryzyko uszkodzenia śruby jest zerowe można zainwestować w oryginał...,jeśli to komuś poprawi samopoczucie.
Moja kolekcja śrub z mniej lub bardziej "obgryzionymi" łopatami powiększa się prawie po każdym kolejnym wypadzie do Szwecji🙂. więc już od dawna używam zamienników.

#430 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 853 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 19 sierpień 2024 - 20:37

A ja sie dziś wziąłem za śrubę 9 7/8x13.

Szlifierką zdarłem lakier i progi od odlewu. Ponad godzina roboty i 4 akumulatory od kątówki zajechane. Trzeba mieć rękę żeby nie narobić dziur ale ręczne szlifowanie to masakra. Gołe alu z resztkami podkładu co innego ale lakier …

Tak sie zawziąłem, ze sie musiałem po tej godzinie wykapać taki mokry byłem.

Teraz ręcznie do gołego, wyostrzyć płaty, polerka i git będzie. Yamahowskiej 11 1/4 pomogło.

 

Tresor po tym co pisałeś zważyłem: polastorm 910g. Zeszlifowalem ponad 20g lakieru i progów  :D teraz 889g, zobaczymy ile wyjdzie na koniec. Yamaha z tego co pamietam miała 750g już po szlifowaniu. Ale prawie 2” „krótsza”.


Użytkownik Qh_ edytował ten post 19 sierpień 2024 - 20:39


#431 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 677 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 19 sierpień 2024 - 21:41

To wątek o łodziach, kończąc temat śrub, to ja mam najlepszą, ale muszę wypić min 0,7l.

#432 OFFLINE   Ardoro

Ardoro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • LokalizacjaDolnośląskie

Napisano 19 sierpień 2024 - 22:53

To może poprosimy moderatora o przeniesienie do wątku o śrubach. Chciałem dodać, że wydaje mi się że alu powinno się jednak czymś polakierować po polerowaniu. Gołe będzie się chyba utleniać a chodzi o jak najbardziej gładką powierzchnię



#433 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 637 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 20 sierpień 2024 - 22:06

Ale to będziecie udział w wyścigach łodzi brać? Tyle zabiegów nad śrubami do łodzi wędkarskich... .

W łodziach wędkarskich chyba chodzi o dopłynięcie do łowiska, a nie o to, kto szybciej o parę sekund to zrobi?!


  • Sławek Oppeln Bronikowski i Andrzej@45 lubią to

#434 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1500 postów

Napisano 20 sierpień 2024 - 23:00

Chodzi o to żeby tak dobrac śrubę żeby silnik łapał okolice max obrotów nie po to żeby się ścigać tylko żeby silnik miał "lekko" płynąć... w zaburtowcu nie zredukujesz biegu jak ma za ciezko więc pozostaje dobranie odpowiedniej śruby:)

#435 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 853 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 21 sierpień 2024 - 20:56

Z tą szybkością to ja np:

1. Po prostu lubię zap …

2. jak idę szybkim ślizgiem to nie robię fali i w związku z tym nikomu nie przeszkadzam, krócej tez mnie słychać wiec mniej hałasuję.

3. Z jednym sie ścigam, z czasem. Mam dolotu np 15km na miejsce. Płynąc 49km/h dopłynę w 18 min jakbym płynął 35km/h czyli dalej niby szybko, to by mi to zajęło 26min. Zyskuję 16min łowienia na wyjazd I to bliżej świtu albo zmierzchu. Jak juz doścignę miejscówkę, spuszczam dziobówkę i sie z niczym nie ścigam.

oprócz prędkości:

4. Po prostu lubię pogrzebać. Szlifuję 13tke juz drugi dzień i jeszcze ze dwa mi zejdzie. Jestem wtedy szczęśliwy … jedni szydełkują, inni grzebią w śrubach. ;)

5. Dobrze dobrana śruba ma duży wpływ na zużycie paliwa.

6. Polerowane Alu jest po prostu ładne.


Użytkownik Qh_ edytował ten post 21 sierpień 2024 - 20:58

  • didiunik i Tresor lubią to

#436 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2330 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 22 sierpień 2024 - 09:41

Chcę zmienić fabryczną 10 1/4x12 w Suzuki BF30 na 10 1/4x11 . Brać koreańskie BS PRO czy jednak oryginał z ceną  razy dwa ? Czy zakup tego zamiennika jest obarczony ryzykiem gwizdów , zakłóceń echa , braku wyważenia , obłażenia lakieru( tyle w necie wyczytałem  :) ) czy brać śmiało ? Jakie macie doświadczenia z produktem ?

Śruba przyszła po dniu od zamówienia , kontakt ze sprzedawcą (-czynią  :) ) wzorowy . Śruba wykonana super , nie zauważyłem żadnych niedoróbek ( choć tak naprawdę to mam o tym pojęcie mocno blade  ;) ). Grubość łopat większa niż w oryginale o jakieś 3 mm . 

Pływanie we dwójkę na RiverFox'ie 420 z całym majdanem sprawne , wyjście w ślizg szybsze niż na 12-stce , łódka taka bardziej reaktywna i nieco bardziej nerwowa się wydaje , ale w sposób przyjemny i przewidywalny . Prędkość maksymalna pozostała na tym samym poziomie , czyli 35-36 km/h . Obroty za to wzrosły do około 5500 , co jest dla mnie satysfakcjonujące . W pojedynkę prędkość nieco mniejsza niż na 12-stce , ale obroty nadal wyższe , zawierające się w przewidywanym przez producenta maksimum . Żadnym efektów dźwiękowych typu gwizdy i zakłócenia nie stwierdziłem . Śruba zostaje ze mną .


  • rower26 lubi to

#437 OFFLINE   didiunik

didiunik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisano 22 sierpień 2024 - 11:15

Z tą szybkością to ja np:
1. Po prostu lubię zap …
2. jak idę szybkim ślizgiem to nie robię fali i w związku z tym nikomu nie przeszkadzam, krócej tez mnie słychać wiec mniej hałasuję.
3. Z jednym sie ścigam, z czasem. Mam dolotu np 15km na miejsce. Płynąc 49km/h dopłynę w 18 min jakbym płynął 35km/h czyli dalej niby szybko, to by mi to zajęło 26min. Zyskuję 16min łowienia na wyjazd I to bliżej świtu albo zmierzchu. Jak juz doścignę miejscówkę, spuszczam dziobówkę i sie z niczym nie ścigam.
oprócz prędkości:
4. Po prostu lubię pogrzebać. Szlifuję 13tke juz drugi dzień i jeszcze ze dwa mi zejdzie. Jestem wtedy szczęśliwy … jedni szydełkują, inni grzebią w śrubach. ;)
5. Dobrze dobrana śruba ma duży wpływ na zużycie paliwa.
6. Polerowane Alu jest po prostu ładne.


Jaka łodzią pływasz, marka wymiary?

#438 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 853 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 22 sierpień 2024 - 20:19

Śruba przyszła po dniu od zamówienia , kontakt ze sprzedawcą (-czynią  :) ) wzorowy . Śruba wykonana super , nie zauważyłem żadnych niedoróbek ( choć tak naprawdę to mam o tym pojęcie mocno blade  ;) ). Grubość łopat większa niż w oryginale o jakieś 3 mm . 

Pływanie we dwójkę na RiverFox'ie 420 z całym majdanem sprawne , wyjście w ślizg szybsze niż na 12-stce , łódka taka bardziej reaktywna i nieco bardziej nerwowa się wydaje , ale w sposób przyjemny i przewidywalny . Prędkość maksymalna pozostała na tym samym poziomie , czyli 35-36 km/h . Obroty za to wzrosły do około 5500 , co jest dla mnie satysfakcjonujące . W pojedynkę prędkość nieco mniejsza niż na 12-stce , ale obroty nadal wyższe , zawierające się w przewidywanym przez producenta maksimum . Żadnym efektów dźwiękowych typu gwizdy i zakłócenia nie stwierdziłem . Śruba zostaje ze mną .

Coś słabo … szwagra RF 420 na Mercurym 25KM we dwóch spokojnie idzie ponad 40 na oryginalnej, zmęczonej śrubie. O ile pamietam ciągnęliśmy 42 we dwóch bez problemów a to jednak 5 KM mniej … szwagier cherlawy tak z 85 kg ale ja juz normalnie  ;)

On jeszcze ma dużą płytę nad śrubą bo z wujkiem 140kg na dziobie, bez w ślizg nie mógł wejść.

 

Ja pływam RF 390.



#439 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2330 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 22 sierpień 2024 - 20:30

Dla mnie te osiągi są wystarczające .  Ale swoją drogą nie wiem , skąd takie rozbieżności ... Na oryginalnej 12 w pojedynkę osiągnąłem 42 km/h .


Użytkownik malinabar edytował ten post 22 sierpień 2024 - 20:32


#440 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4885 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 22 sierpień 2024 - 22:27

Ty ważysz więcej niż swagier Qh. A na poważnie - łóðkę trzymasz na wodzie?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych