Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wagi przelotek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
112 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 marzec 2010 - 14:52

@termin
Przydaloby sie podac symbole przelotek.

@barwena
Koncowych wnioskow co prawda nie ma ale punkty juzaproksymuja do pewnej funkcji. :D

Z tymi przelotkami super przyklad. Ostatnio nie sledzilem ale wiele sie nasluchalem o przelotkach klasy sic.

Pol biedy jak takie przelotki sa rzeczywiscie z węglika krzemu a tylko kiepsko wypolerowane..gorzej jak jest jak na zdjeciu @krzyska, gdzie nie dosc ze nie wypolerowane to jeszzce z innego łatwiej scieralnego materialu.

Noc coz...jak w wielu innych dziadzinach z zycia wzietych, wazne jest nie tylko to, co widac.
Po to wlasnie bawimy sie w ten caly rodbuilding, zeby miec pewnosc ze wyglad wizualny idzie w parze z walorami praktycznymi wedki (albo nawet walor praktyczny przewaza)

Gumo

#62 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6198 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 13 marzec 2010 - 14:58

Potwierdzam, to były przelotki klasy SiC :lol:

#63 OFFLINE   yacaré

yacaré

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaBremen

Napisano 13 marzec 2010 - 17:14

Dla mnie rodzaj materialu, z ktorego wykonany jest pierscien, juz sporo czasu temu stracil na znaczeniu... duzo wieksza role gra dla mnie jakosc: masa calosci, wykonanie pierscienia (okragly przekroj, dobre polerowanie), material z ktorego jest wykonana ramka, forma oraz precyzja jej wykonania - najlepszy kompromis oferuje tu dla mnie nadal Fuji w AluOxy, Hardloyach oraz Alconite - rowniez cenowo i mimo aktualnie gorszej powloki ochronnej. Problem mam jedynie z dostepnoscia malych rozmiarow (< 6) w niektorych modelach... Podobaja mi sie tez Alpsy, ale jak widze te male, fatalnie oszlifowane stopki... :unsure:
PacBaye maja dobre ramki, natomiast wykonanie pierscieni (tych ktore znam) pozostawia duzo do zyczenia... pozostaje... Fuji...(choc ich monopol w SiC-ach wcale mi sie nie podoba).

Pozdrawiam --Yacar--



#64 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 14 marzec 2010 - 19:59

Śledzę forum od dłuższego czasu, bardzo wiele już wchłonąłem, ale nie zauważyłem, by ktokolwiek kiedykolwiek bronił kategorycznie przelotek Fuji Hardloy, jako przelotki świetnej, najlżejszej, po prostu najlepszej do lightowych i ultra-l. zastosowań... odprowadzanie ciepła i twardość przelotki, łowiąc cienkimi żyłkami średnie ryby, można pominąć. Gładkość owszem, ale to niuans. Zawsze czytałem wypowiedzi o hardloyach, jako o przelotkach dobrych do zbrojenia kija na ciężkie łowienie, najlepiej na dwóch stopkach do szczytu... Do tego są bezkonkurencyjne cenowo wobec lekkich przelotek Alconite i SiC. Nikt tego dotąd nie zauważył??? Żaden praktyk??? Jak to??? <_<

Przecież mówimy tu o doświadczeniach profesjonalnych rodbuilderów oraz nie mniej zasłużonych, doświadczonych, a z pewnością bezstronnych majsterkowiczów, użytkownikach i m.in. współtwórcach portalu.

Zapytuję jak to się stało?
Czy każden jeden uwierzył, że jak macha wędką na hardloyach, to blank spisuje się gorzej? :huh: :o

Pozdrawiam
Grzesiek

Pomysł i realizacja projektu - SUPER !

#65 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18653 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 marzec 2010 - 20:08

He he, tu akurat żeś przypudłował Grześku. Fanem hardloyów od zawsze jest @Gumofilc.

vide:
http://www.jerkbait.pl/?p=385

... i jak sobie przypomniam dosyć konsekwentnie zawsze broniliśmy reputacji tych przelotek na portalu, co jest do prześledzenia w archiwalnych postach.

Poza tym, ok 2 lata temu zmieniła się technologia wykończenia Alconite (obecnie są lakierowane, co przydaje im wagi prawdopodobnie). Myślę też że wraz z wprowadzeniem Alconite w ramce LV co nastąpiło zaledwie kilka miesięcy temu, coś się stało - być może musiało coś się stać, żeby ludzie kupowali SIC w ramce LV - ale to byc moze tylko spiskowa teoria.

Czy jednak hardloye są najlepsze - to jest pytanie na które ciężko będzie odpowiedzieć myślę, nawet wobec dotychczasowych wyników testu - naprawdę z wnioskami lepiej poczekać do końca, tak mi się wydaje.


EDIT: ps. trzeba też oddać sprawiedliwość Irkowi Matuszewskiemu, że często polecanym standardem zbrojenia w pracowni Fishing Center były Hardloye + szczytowy SIC , swego czasu to był w pewien sposób znak rozpoznawczy kijów z tej pracowni - i kto wie czy test nie zweryfikuje tego podejścia nad wyraz pozytywnie

#66 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 14 marzec 2010 - 20:15

Pragmatyczne podejście Kolegi @Gumo co do komponentów znam i cenię.
Jednak wspomniany Kolega sam ze sobą dyskusji na Forum nie prowadził w tym temacie... he he <_<
A jak wiadomo, @ Friko, obowiązku zgadzania się z cudzym zdaniem tutaj nie ma :mellow:
Poza tym nie przypominam sobie dyskusji konkretnie o wadze Hardolyów, co jest przedmiotem tego wątku.
Jeśli pominąłem i/lub nie pamiętam, to przepraszam :D

Pozdrawiam

#67 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18653 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 marzec 2010 - 20:18

O, była taka dyskusja, wywołaliśmy ją z Gumem juz kilka lat temu, z tym że wtedy chodziło o porównanie wagowe przelotek w ramce Y oraz LV bo Alconite były dostępne tylko w Y wówczas.

EDIT: proszę, lipiec 2006:

http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&goto=17088& amp;#msg_17088

... i ciekawy wniosek końcowy, który też bedziemy tu omawiać jak zakończy się cały proces ważenia - że prównywać wagowo trzeba cały zestaw przelotek - składający się z różnych typów ramek najczęściej.

... plus jeszcze rzecz o której ktoś już wspomniał, że waga dynamiczna przelotki zależy od jej oddalenia od punktu trzymania wędziska (ramię) ale to juz na koniec.


Na razie mogę powiedzieć tylko tyle, że m.in. moje nadzieje związane z wprowadzeniem przelotek Fuji Alconite w ramce LV są spełnione w mniejszym stopniu niż oczekiwałem :unsure:

#68 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 14 marzec 2010 - 21:30

Przebrnąłem przez podany wątek, dziękuję Paweł.
Mnie w tym wszystkim chodzi tylko o to, że w kontekście lekkich i bardzo lekkich wędek, czy to okoniowych, czy jazio-kleniowych delikatnych długasów przelotki Hardloy nie przewijały się wcale. I dziwię się temu, skoro ich parametry... co najmniej ich nie wykluczają z takich zastosowań.
Zdaję sobie sprawę, że któreś tam miejsce po przecinku w wadze przelotki nie jest tak istotne, jak poprawnie dobrany cały zestaw.

Chodzi mi o podejście, utrwalone chyba dość silnie w świadomości czytającego Kącik i Forum w ogóle, że:

czy mozna uzbroic wedke w sposób analogiczny do Fuji New Concept np. uzywajac do tego typu przelotek Hardloy, albo wrecz mixujac rozne typy przelotek (Hardloy, Alconite, Fuji) - np. dajac tansze, ciezsze przlotki na bliżej gryfu a droższe, lżejsze, bliżej szczytówki


Dziwię się tylko :D

Pozdrawiam
Grzesiek

#69 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18653 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 marzec 2010 - 22:12

W sumie to trudno się dziwić, wszak do tej pory w katalogach amerykańskich dystrybutorów Fuji są stwierdzenia że wraz ze różnica pomiędzy masą poszczególnych przelotek wynosi ileśtam %. To samo ostatnio było przedmiotem dyskusji jeśli chodzi o porównanie wagowe przelotek S6 i Alconite gdzie różnica wagi ma wynosić rzekomo 25% - co wiadomo że będzie bzdurą tylko trzeba dopełnić formalnosci ważąc obie przelotki.

Przy różnicach sięgających setnych czy 0.1 grama nie dziwie sie ze nikt na swiecie nie kwestionuje (bo jak dotad nie kwestionuje <_< ) katalogowych danych dystrybutorów Fuji - trudno jest to stwierdzić bez przyrządów pomiarowych odpowiedniej czułości. A że wyglądają na lżejsze (zresztą, niewykluczone że przed lakierowaniem były lżejsze faktycznie) - to widocznie nie wzbudzają podejrzeń które zmuszałyby do weryfikacji ich wagi. No i ta reputacja Fuji za tym wszystkim :unsure:

Moje zdanie sprzed lat, które zacytowałeś, w pewien sposób nie straciło na aktualności bo jakby nie patrzeć najlżejsze nadal są modele najdroższe (zwłaszcza w małej rozmiarówce) czyli SIC, Goldcermet (zwłaszcza w ramce ze stopu tytanowego).

Natomiast na pewno poczciwy stary Hardloy w teście prowadzonym obecnie broni się wyśmienicie i trudno będzie bronić twierdzenia że psuje blank swoja nadmierną wagą w stosunku do drozszych modeli przelotek - w tym kierunku wydaje sie zmierzać nasz eksperyment, choć z wnioskami końcowymi, kolejny raz powtórzę, najlepiej jeszcze się wstrzymać do zakończenia pomiarów.

Pozdrawiam

#70 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 marzec 2010 - 23:16

@Meynard....and all, jezeli jak piszesz przebrnales przez ten watek to pewnie moje gadanie jest niepotrzebne...

Wylowilem jednak kilka slow, na ktore moim zdaniem trzeba uwazac...glownie chodzi o niuans gladkosci. No coz, moim zdaniem to taki niuans, ktory stanowi o jakosci przelotki a przy okazji ustala cene(polerowanie jest prawdopodobnie najdrozszym procesem w technologii wytwarzania przelotek).
Kolejnym niuansem jest waga przelotki rozpatrywana np. na 2 m-cu po przecinku...owszem zgoda, jezeli ta przelotka jest zamocowana np 60cm od m-ca trzymania wedki to nawet roznica w gramach moze byc pomijalna, natomiast jezeli mowimy o szczytowej albo gdzies bardzo daleko od uchwytu to nawet taki niuans moze byc istotny.

Nawet olalbym dotrzymanie okraglosci bo to bedzie glownie wplywalo na udczucia esetyczne. Byly nawet proby z przelotkami celowo nieokraglymi lecz nie przyjely sie one (ciekawe z jakiego powodu - estetycznego czy innego?)

Nigdy nie bronilem hardloyów (twierdzilem tylko ,ze nigdy nie zauwazylem sladu zuzycia), nigdy tez nie twierdzilem, ze nadaja sie wylacznie do wedek ciezszych. Wszysko zalezy od rodzaju tych przelotek.
Na ten przyklad mam wedke 100LB (wciaz czeka na odpowiednie wyzwanie ze strony lowiska :D ) i tutaj na szczytowke zalozylem takie cos


Oczywiscie pomiedzy z powodzeniem, w zaleznosci od sytuacji znajduja m-ce hardloye LV i SV.

A na szczytową na wsiakij słuczaj ida SiCki a dlaczego to chyba wyjasni nasz eksperyment i dlatego nie bede wychodzil przed orkiestre... B)

Gumo

Załączone pliki



#71 OFFLINE   klosskuba

klosskuba

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaPyskowice

Napisano 14 marzec 2010 - 23:17

Witam.
Jeśli z końcowymi wnioskami należy się wstrzymać do czasu zakończenia pomiarów, to chyba nie należy komentować rzekomych różnic w wadze wcześniej.

Jeśli chodzi o s-6 to nie mogę sobie darować, że wcześniej nie oglądnąłem ich przez dobrą lupę, tylko poprzestałem na zważeniu.
Puki co oddałem je do analizy mającej na celu ustalenie materiału i własności fizycznych ringów . Jak będę miał analizę to się nią podzielę.

Swoją drogą, jak przelotka o wyrażnie tandetnym szlifie nie zepsuła plecionki w czasie sezonu?

Pozdrawiam. Klosskuba.

#72 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 14 marzec 2010 - 23:25

.
Kolejnym niuansem jest waga przelotki rozpatrywana np. na 2 m-cu po przecinku...owszem zgoda, jezeli ta przelotka jest zamocowana np 60cm od m-ca trzymania wedki to nawet roznica w gramach moze byc pomijalna, natomiast jezeli mowimy o szczytowej albo gdzies bardzo daleko od uchwytu to nawet taki niuans moze byc istotny.




A jak sprawdzić czy taki niuans ma wpływ? Bo na pewno nie z ręki... Trzeba by uzbroić 2 identyczne blanki i wykonywać pomiary za pomocą jakiejś bliżej nieokreślonej aparatury... To mi powoli zakrawa na paranoję :mellow:

#73 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 marzec 2010 - 00:25

Masz racje, zakrawa... :lol:

Ja jeszce nie spotkalem blanku, gdzie trzeba by zakladac tytanowe ramki z sicami (albo gold cermetami).

Jednak sa tacy, ktorzy takie rozwiazania rozpatruja...dodatkowo z blankami o najwyzszym module sprezystosci...dodatkowo nie przejmujac sie, ze bedzie to sparowane ze sztywna plecionka...cóż ja?...moge zyczyc powodzenia..

Ale rzeczywiscie, moze nadejdzie dla mnie TEN dzien...

Gumo

#74 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 15 marzec 2010 - 02:06

Friko
Mi nie chodzi o reputację Hardloyów jako dobrej bądź kiepskiej przelotki, a takiej, która do subtelnych rozwiązań się nie nadaje.
Piszę to z punktu widzenia osoby, która z kuchnią rodbuildingu zapoznała się właśnie tu.
Dziwi mnie to, że jako odbiorca i uczestnik Forum, moja teoretyczna wiedza, wyobrażenie o czymś, odbiega od rzeczywistości.
Nie czepiam się tych suchych danych, a jedynie wyrażam :o z uwagi na fakt.. i zastanawiam się, skąd się to wzięło.
Może tylko ja mam takie odczucia i powinienem czytać uważniej? Test z pończoszkami chętnie bym obejrzał w jakiejś fotorelacji :mellow: ach, te nasze fetysze :lol:

Gumo, All
Rozumiem, że droższe przelotki, o wyższej jakości i lepszych parametrach (poza wagą) mają swoje uzasadnienie i rację bytu.
Pisząc o niuansie, miałem na myśli wpływ konstrukcji (kształt/ wielkość/ waga) przelotki, na zachowanie blanku. Uznałem gładkość ringu za pomijalną.

Aczkolwiek zapewne mierzalną, tymi kosmicznymi technologiami, komputerami, oprogramowaniem i eksperymentami.
Tylko musimy przekonać NASA o potrzebie zrobienia kilku testów i wszystko się wyjaśni <_<

Chętnie poczekam na wnioski doświadczonych Kolegów, już po zakończeniu pomiarów.

Pozdrawiam
Grzesiek :D

#75 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 15 marzec 2010 - 07:59

To samo ostatnio było przedmiotem dyskusji jeśli chodzi o porównanie wagowe przelotek S6 i Alconite gdzie różnica wagi ma wynosić rzekomo 25% - co wiadomo że będzie bzdurą tylko trzeba dopełnić formalnosci ważąc obie przelotki.
@Friko- a ty dalej swoje, głosisz parawdy objawione :D .Trzymałeś w ręku przelotki S6?Przepraszam za pytanie retoryczne.Miałem wędki na alconitach mam na S6 i mam porównanie.Ale żeby dalej nie drążyć, poczekajmy aż K. Zieliński wróci z Nowej Zelandii.
Pozdrawiam! :D

#76 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18653 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 marzec 2010 - 08:18

@barwena

sądzisz że napisałbym to co napisałem, gdybym nie trzymał?

B)

to mnie mało znasz. Trzymałem, ważyłem, rozginałem i robiłem jeszcze parę innych rzeczy. Ale że taka różnica w wadze przy przelotce podobnych gabarytów, kroju ramki i rodzaju materiału użytego na ramkę jest bzdurą można było stwierdzić i bez tego - ramka musiałaby być wykonana ze stopu tytanu żeby różnica w wadze wynosiła aż tyle, przy dwóch stalowych ramkach podbnych gabarytów jest to po prostu niemożliwe

@Mynard
skąd się wzięło powszechne przekonanie że są lepsze od hardloyów przelotki do lekkich zastosowań (czytaj: lżejsze)? Myślę że z powszechności właśnie - przecież to jest powszechna opinia, nie tylko w Polsce ale również w ojczyźnie rodbuildingu czyli USA. Skoro wszyscy to powtarzają, to mało komu przychodzi do głowy weryfikowac takie twierdzenia za pomocą aparatury.
Cztery lata temu zaczęliśmy z Gumem dyskusje o porównaniu wagowym hardloyów w ramce Y do alconite'ów w ramce LV, teraz w związku z pojawieniem się alconite w ramce LV temat powrócił - i jak widać mamy spore zamieszanie w rezultacie.

Pozdrawiam

ps. z niuansów - analizując hardloye warto też zwrócić uwagę na grubość ringu tych przelotek - chodzi mi o to że gruby ring zmniejsza światło wewnętrzne pierścienia przy tej samej rozmiarówce w stosunku do innnych przelotek z pierścieniem alconite np. to dodatkowe zmniejszenie światła pierscienia zwłaszcza w najmniejszych rozmiarach przelotek trzebaby zbadać jeśli chodzi o wpływ np. na odległości rzutowe w wedce spinningowej zwłaszcza przy zastosowaniu żyłki :unsure:

#77 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 15 marzec 2010 - 08:29

Przepraszam za pytanie retoryczne. :D Pozdrawiam Friko :D.

#78 OFFLINE   Łukasz Masiak

Łukasz Masiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 15 marzec 2010 - 09:23

Jak dla mnie to porównywanie przelotki LV np. 25 i Y 25 to nieporozumienie . Y25 jest znacznie wyższy od LV25 – w wielu projektach Y20 będzie odpowiadał LV25 , Lub Y25 LV30 . Y25 jest lżejszy od Lv 30 i to odczuwalnie . Można wtedy zbudować znacznie lżejszy zestaw niż na LV . Zbrojenie wędzisk to żonglowanie rozmiarami , zastosowanie jak najmniejszej –odpowiedniej liczby przelotek i wyciagnięcie maksimum możliwości blanku . Jak ktoś wali na 8 -10 stopowy kij masakryczną ilość przelotek SV w kombinacji 30 20 16 12 itp-to płakać się chce bo zabił blank .Podobnie jest z bezmyślnym stosowaniem fuji New concept – serwowanym wraz z gotowymi rozstawami fuji –wychodzą koszmary –za które nieświadomy klient płaci – bo monternia nie ma czasu, lub chęci na testy rzutowe lub aby wygiąć blank i pomyśleć chwilę czy można zrobić coś lepiej niż fuji New concept .
- w wielu przypadkach można zastosować w castingu 2 rozmiary przelotek ,w spinningu 4 i wędzisko będzie rzucać i holować lepiej niż w klasycznych układach .
Wątpię tez aby jakikolwiek zbrojmistrz – nie piszę o monterach w Polsce czy zagranicą nie zdawał sobie sprawy ,że waga przelotek w ramce stalowej o różnych ringach będzie zbliżona – i nieodczuwalna dla kija i użytkownika . Przelotki natomiast mają inne właściwości jak waga ,np. :sztywność , projekt –dostępne wzory w danym pierścieniu . W mojej pracowni klient zawsze usłyszy ,że przy sicach w stosunku do alconite w 90% projektów) nic nie zyska –sic są ładniejsze i sztywniejsze (ten drugi czynnik można wykorzystać ) . Tak jak alconite są ładniejsze i staranniej wykonane od hardloy. Przelotki ważę jakiś czas i mam swoje wnioski . Nie należy zapominać że blank ma zbieżność i ugięcie – odpowiednie umiejscowienie -dobranej przelotki może zdziałać cuda – ale wymaga to pracy i doświadczenia .

Tak przy okazji zawsze staram się mieć w pracowni ten sam blank uzbrojony w tytany i alconite -klient może wybrać co mu odpowiada -wiele osób nie wierzy ,że to ten sam blank...

Pozdrawiam
Łukasz

  • TomekSudety lubi to

#79 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 15 marzec 2010 - 22:15

@Mynard
(...) Skoro wszyscy to powtarzają, to mało komu przychodzi do głowy weryfikowac takie twierdzenia za pomocą aparatury.


@Friko
:mellow: za dużo mnie w tym temacie, więc kończąc swój wtręt, napiszę ostatni raz, że mi chodzi nie o pomiary laboratoryjne, a o sytuację, kiedy ktoś pomacał, ocenił przelotkę, założył do delikatnego kija i stwierdził:
- hej, chłopaki.. założyłem hardloye i wyszła kosa - one nie są takie ciężkie ! ;)
Pomijając, czy gładkie, czy mocniej chwytają żyłkę, czy ładne, czy zbyt tanie..

Cieszę się z tego tematu, bo - jak wiele innych - daje mi kolejne teoretyczne elementy układanki, którą mam nadzieję kiedyś, nomen omen, poskładać :D

Pozdrawiam
Grzesiek

#80 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6198 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 15 marzec 2010 - 22:29

Dorwałem jeden niezbyt szybki blank ATC, ukręcę sobie uniwersał pod korbę na hardloyach - a niech tam Jutro postaram się podjechać do FC, to sobie porównam komplet hardloy/forecast.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych