Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Spinningi Dragon


  • Please log in to reply
558 replies to this topic

#381 OFFLINE   zedzik

zedzik

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 1 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartłomiej
  • Nazwisko:Skrajny

Posted 27 December 2022 - 10:02

Cześć, przymierzam się do zakupu wędki Dragon HM62x o c.w. 5-25gr lub 7-30gr z przeznaczeniem do łowienia z opadu na rzekę, czasem na zbiornikach stojących.

Wszystkich posiadaczy tej serii zapraszam do zostawienia komentarza z opisem doświadczeń na temat kijka. Z chęcią dowiem się również o "+" i "-" wędki.

Zdjęcia mile widziane :) 

 



#382 OFFLINE   PiterS

PiterS

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 219 posts
  • LokalizacjaGłogów

Posted 27 December 2022 - 18:35

Jak kilka zdjęć HM62X 5-25g 2,75m to tu https://www.fors.com...5g-2-75m-nowosc

Kijek zastosowany typowo pod pstrąga, więc o łowieniu z opadu nic nie napiszę.


Edited by PiterS, 27 December 2022 - 18:53.


#383 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,371 posts
  • LokalizacjaWielkopolska

Posted 27 December 2022 - 18:41

Cześć, przymierzam się do zakupu wędki Dragon HM62x o c.w. 5-25gr lub 7-30gr z przeznaczeniem do łowienia z opadu na rzekę, czasem na zbiornikach stojących.

Wszystkich posiadaczy tej serii zapraszam do zostawienia komentarza z opisem doświadczeń na temat kijka. Z chęcią dowiem się również o "+" i "-" wędki.

Zdjęcia mile widziane :)


Jakiej długości szukasz?

#384 OFFLINE   Matss87

Matss87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Posted 28 December 2022 - 10:26

Panowie, posiadał ktoś, albo miał możliwość porównać ze sobą dwa Proguide X?

interesują mnie modele:

Proguide X-Series Spinn 3-18 228cm
Proguide X-Series Spinn 2-15 198cm

 

Obecnie mam z Dragona Microseciala 213cm 2-14g. Świetny kij, bardzo czuły, ale jednak ma trochę za miękki blank. Łowię głownie z opadu oraz jiguje. Przynęty w zakresie 2g-10g masy całkowitej. Znalazłem obszerny test wersji 3-18 i wydaje się być odpowiednia z tym, że nie wiem jak poradzi sobie z 2g. Z drugiej strony lżejsza wersja jest krótka i mogę tutaj stracić zasięg, który często bywa strategiczny. Planuje również pobawić się dropem i jego pochodnymi więc dynami blanku jest wskazana. Łowię tylko na plecionki głownie 0,06 lub 0,08. 



#385 OFFLINE   Lukas 24

Lukas 24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 posts

Posted 28 December 2022 - 15:45

Wersję 3-18 wybij sobie z głowy ,zdecydowanie za mocna pod tą gramaturę.

Edited by Lukas 24, 28 December 2022 - 15:46.


#386 OFFLINE   Rebus

Rebus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 posts
  • LokalizacjaWLKP
  • Imię:Waldek

Posted 31 January 2023 - 14:38

Pany, posiada ktoś kijek Dragon CXT MicroSpecial MS-X spinn MS-X 1,98 m 0,5-6 g i mógłby zmierzyć długość od dolnika do stopki kołowrotka? 

kusi mnie to kupić na zimowe okonie na lekko - nada się   :rolleyes: ? czy za bardzo kluskowaty 



#387 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,572 posts
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Posted 31 January 2023 - 14:41

Pytałem o to Piotra i jak dobrze pamiętam to 22,5 cm.
  • Rebus likes this

#388 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3,527 posts
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Posted 31 January 2023 - 15:00

Zmierzę, jak wrócę do domu.


  • Rebus likes this

#389 OFFLINE   PiterS

PiterS

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 219 posts
  • LokalizacjaGłogów

Posted 31 January 2023 - 16:35

20,5 cm
  • Rebus and S.N. like this

#390 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3,527 posts
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Posted 31 January 2023 - 16:48

Zgadza się 20,5 cm.
  • Rebus likes this

#391 OFFLINE   Rebus

Rebus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 posts
  • LokalizacjaWLKP
  • Imię:Waldek

Posted 31 January 2023 - 17:09

Dziękuję, a możecie podać komfortowy zakres łowienia tym kijem oraz do czego go używacie?
To ma wklejke czy tubular?
  • Andżej likes this

#392 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3,527 posts
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Posted 31 January 2023 - 17:24

Tubular. Chyba nie przekraczałem 3g. plus jaskółka (więcej nie potrzebowałem). W 99% główki na wolframach do 5.5 mmm. Rzeki, pstrąg i kleń.


Edited by tpe, 31 January 2023 - 17:38.

  • Rebus and Andżej like this

#393 OFFLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 posts
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Posted 31 January 2023 - 20:38

Cześć, przymierzam się do zakupu wędki Dragon HM62x o c.w. 5-25gr lub 7-30gr z przeznaczeniem do łowienia z opadu na rzekę, czasem na zbiornikach stojących.

Wszystkich posiadaczy tej serii zapraszam do zostawienia komentarza z opisem doświadczeń na temat kijka. Z chęcią dowiem się również o "+" i "-" wędki.

Zdjęcia mile widziane :)

Nie wiem czy coś pomogę, mam 2,45 5-25 Wobbler, mimo ze to starsza wędka to jedna z moich ulubionych. Niesamowite przewodzenie impulsów, bardzo fajnie wszystko czuć - na woblery jest mega wiesz kiedy co się z nim dzieje, czy fiknął kozła sterem czy się zawinął, jak pracuje - jezeli chodzi o to to niesamowita wędka. Używam go na woblery na rzece no i pewnie jak każdy na gumy. Nie wiem jaką akcje lubisz ale on nie jest jakiś niezmiernie szybki. Ostatnio fotografowałem przy okazji rozmowy o Penn Slammerze 360
http://jerkbait.pl/t...inie/?p=3093545

Attached Files



#394 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 posts
  • LokalizacjaWrocław

Posted 01 February 2023 - 18:47

Tubular. Chyba nie przekraczałem 3g. plus jaskółka (więcej nie potrzebowałem). W 99% główki na wolframach do 5.5 mmm. Rzeki, pstrąg i kleń.


Czyli na luzie tym się rzuca 1g, ale na małe wibki i blachy też się nada i do tego ma trochę mocy, na wypadek dużego okonia, czy ładbego klenia. Wygląda jak wędka idealna, szkoda, że nie ma z 15-20cm więcej, bo najbardziej lubię właśnie kijki koło 220-230cm.
  • Rebus likes this

#395 OFFLINE   Astral

Astral

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 posts

Posted 14 February 2023 - 18:01

Panowie od pewnego czasu chodzi za mna kij dragon cxt. Chce ogolnie kij do twitcha i mysle, ze ta seria powinna sie nadawac z racji, ze jest exfast. Tylko sa dwie podobne wersje castfast i extrafast czy one sie roznia? W piance i korku obydwa sa o akcje extrafast. Myslalem nad wersja 5-25 1.98 w 1 kawalku ewentualnie dwusklad duzo wiecej one gora moga? Docelowo bede szarpal woblerami do 13cm czyli max 25g. Mial ktos ztycznosc z tymi kijami? Za wszelkie uwagi spostrzezenia bylbym wdzieczny.
Ogolnie to w wersji cast ale chyba to nie ma wiekszego znaczenia bo sa te same modele w spinie.

Edited by Astral, 14 February 2023 - 18:02.


#396 OFFLINE   Olsztynteam

Olsztynteam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 posts
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Krupinski

Posted 14 February 2023 - 18:18

Sfx ma mocniejsze szczytówki i głębsze ugiecie . W fastcastach blanki mają dużą zbieżność , delikatny cienki szczyt i mocny dół grubszy niż w sfx chociaż też potrafi się ugiąć. Do sezonu masz chwilę warto poczekac na team dragon cxt . Obydwie serie nadają się do opadu i twicha , wybór zależy od preferencji . Zapomniałem w fastcastach masz jeszcze lepszy balans i dłuższe dolniki.
  • Astral likes this

#397 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 posts
  • LokalizacjaWrocław

Posted 16 February 2023 - 11:08

Hej, czy ktoś wie, jak się ma Dragon Microspecial do 8g do Dragona Microspecial do 6g?
Różnica w wadze wędek to 1g, ta sama długość, Dragon podaje to samo dolne cw. Zgaduję, że w praktyce wcale to samo nie jest :)


Edited by Andżej, 16 February 2023 - 11:18.


#398 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3,527 posts
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Posted 16 February 2023 - 11:18

Hej, czy ktoś wie, jak się ma Dragon CXT Microspecial do 8g do Dragona Microspecial do 6g?
Różnica w wadze wędek to 1g, ta sama długość, Dragon podaje to samo dolne cw. Zgaduję, że w praktyce wcale to samo nie jest :)

To zależy do czego będziesz potrzebował tego kija. Mam tego do 6g., do gumek na główkach do 2,5-3g, perfekt! Świetne czucie przynęty, brań. Ryby z niego nie spadają. Jedyny minus, trochę długi foregrip, ale można się przyzwyczaić. Kij wypadł z katalogu na 2023, zastąpi go seria Sugoi CXT ULTRA.


Edited by tpe, 16 February 2023 - 11:19.

  • Andżej likes this

#399 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 posts
  • LokalizacjaWrocław

Posted 16 February 2023 - 11:34

To zależy do czego będziesz potrzebował tego kija. Mam tego do 6g., do gumek na główkach do 2,5-3g, perfekt! Świetne czucie przynęty, brań. Ryby z niego nie spadają. Jedyny minus, trochę długi foregrip, ale można się przyzwyczaić. Kij wypadł z katalogu na 2023, zastąpi go seria Sugoi CXT ULTRA.

Potrzebuję wędki na małe rzeczki, do brodzenia, która od biedy 3" twister (2g) na 4g główce też obsłuży, ewentualnie blachę raczej jedynkę, ale przede wszystkim musi rzucić od około 1,5-2g.
Z Sugoi jest ten problem, że jest do 5g albo do 8g, jedna może być za słaba, druga za mocna.

Szkoda, że ładują przelotki Fuji, Seaguide robi lżejsze stalowe, ale na szczęście od czego są fachowcy na naszym forum :)

Edited by Andżej, 16 February 2023 - 11:36.


#400 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 posts
  • LokalizacjaWrocław

Posted 16 February 2023 - 12:40

To zależy do czego będziesz potrzebował tego kija. Mam tego do 6g., do gumek na główkach do 2,5-3g, perfekt! Świetne czucie przynęty, brań. Ryby z niego nie spadają. Jedyny minus, trochę długi foregrip, ale można się przyzwyczaić. Kij wypadł z katalogu na 2023, zastąpi go seria Sugoi CXT ULTRA.

A i bardzo dziękuję za informacje. Strasznie mi się ta wędka podoba. Ale może poczekam na testy Sugoi i zobaczymy, co potrafi i ile kosztuje :)

Długi foregrip mi nie wadzi, bo całą dłoń i tak trzymam przed kołowrotkiem.