Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Spinningi Dragon


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
558 odpowiedzi w tym temacie

#421 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 491 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 24 luty 2023 - 18:35

Miałem przyjemność konwersacji z kolegą mistrzem wagi. Doradzał żebym się przyzwyczaił do uszkodzonej BG MQ której w najwyższym punkcie szpuli kabłąk nie dawał się otworzyć. Także tego…


Którym kolegą, bo nie wiem, o kim źle.myśleć, bo właśnie mam jednego speca z wagą vs drugiego. Skończę z wagą i własnym setem przelotek. A potem już tylko rodbuilding i wykluczenie społeczne...

#422 OFFLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 238 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 24 luty 2023 - 19:31

No z Twojego linku. I tam fajnie napisał kolega budujący wędki że domowe testy a akcja nad wodą nie mają zbyt wiele ze sobą wspólnego. A wykluczenie czemu 🙂 a rodbilduj sobie ile chcesz 👍
  • Andżej lubi to

#423 OFFLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 238 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 24 luty 2023 - 19:34

A tutaj fota Dragona - ulubionego na wobki z dzisiejszym nabytkiem

Załączone pliki



#424 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 491 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 25 luty 2023 - 07:38

No z Twojego linku. I tam fajnie napisał kolega budujący wędki że domowe testy a akcja nad wodą nie mają zbyt wiele ze sobą wspólnego. A wykluczenie czemu a rodbilduj sobie ile chcesz


Ale waga to waga i jej wpływ jest przewidywalny. Czasem na plus, czasem na minus, ale to akurat parametr mierzalny. Testy nad wodą to można robić np. na zużycie plecionki, skuteczność przynęty, odległość rzutu. Ale jak chcesz lżejszych przelotek, to sprawa jest jasna. Tylko teraz się okazuje, że jednak Seaguide nie są lżejsze i tyle w temacie.
Sugoi do 5g może być absolutnym hitem jeśli chodzi o łowienie okoni. Ale poczekamy-zobaczymy. Muszę najpierw przyjrzeć się pracy i szczytówce - liczę na cieniutki tubular.
  • Darek_W lubi to

#425 OFFLINE   Paweljar

Paweljar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów
  • LokalizacjaJarosław
  • Imię:Paweł

Napisano 28 luty 2023 - 17:30

Witam.
Użytkuje ktoś może dragona hmx 3-18 g cw mambę 275 cm? Mam hm 62 w długości 275 i cw 2-10 i poszukuję czegoś w tej samej długości ale z deko większą mocą z uwagi na sandacze, bolenie na lekko i przede wszystkim brzany. Chodzi mi o realny zakres rzutowy szczególnie z dołu, liczę, że to może być kij który w moich warunkach będzie w miarę uniwersalny, łowię na środkowym sanie. Sandałki to guma 8-10 w typie Kajtek 4 cale plus główka 7-8 g i puszczanie wobków wzdluż opasek, bolki to wobki do 10 g, małe popperki. No i bialoryb w typie kleń brzana, z tą ostatnią wiele osób doradza kije o dużej mocy ale nie uważam , że to aż tak niezbędne, w nurcie świety boże nie pomoże a większość holi kończy się w wolnych z reguły nurtach przy opasce lub płyciznach gdzie do ryby dojdę w woderach, ważna jest możliwość rzutu lekkim wobkiem bądź małą gumką na 2-4 g W necie nie znalazłem za wiele na temat tego kija, ewentualnie może ktoś ma sugestie na patyk który się nadaje do takiego łowienia.

#426 OFFLINE   hose4ras

hose4ras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 postów
  • LokalizacjaDarłowo
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:<’)))>{

Napisano 01 marzec 2023 - 00:03

Kolega @PiterS ma HM-X Mamba, zapukaj do niego.

#427 OFFLINE   Paweljar

Paweljar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów
  • LokalizacjaJarosław
  • Imię:Paweł

Napisano 01 marzec 2023 - 00:21

Ok, dzięki

#428 OFFLINE   wiwaldi1970

wiwaldi1970

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • Lokalizacjapomorskie/Warszawa

Napisano 01 marzec 2023 - 09:21

Witam.
Użytkuje ktoś może dragona hmx 3-18 g cw mambę 275 cm? Mam hm 62 w długości 275 i cw 2-10 i poszukuję czegoś w tej samej długości ale z deko większą mocą z uwagi na sandacze, bolenie na lekko i przede wszystkim brzany. Chodzi mi o realny zakres rzutowy szczególnie z dołu, liczę, że to może być kij który w moich warunkach będzie w miarę uniwersalny, łowię na środkowym sanie. Sandałki to guma 8-10 w typie Kajtek 4 cale plus główka 7-8 g i puszczanie wobków wzdluż opasek, bolki to wobki do 10 g, małe popperki. No i bialoryb w typie kleń brzana, z tą ostatnią wiele osób doradza kije o dużej mocy ale nie uważam , że to aż tak niezbędne, w nurcie świety boże nie pomoże a większość holi kończy się w wolnych z reguły nurtach przy opasce lub płyciznach gdzie do ryby dojdę w woderach, ważna jest możliwość rzutu lekkim wobkiem bądź małą gumką na 2-4 g W necie nie znalazłem za wiele na temat tego kija, ewentualnie może ktoś ma sugestie na patyk który się nadaje do takiego łowienia.

Co prawda nie mam tego szukanego kija, ale mam Dragon HM-X Phantom 2,60m 7-30g (kupiony tu na giełdzie). Łowię nim drugi sezon i ogarnia mi również zakresy przynęt, o których wspominasz. Najmniej rzucałem nim czeburaszka 3g + tanta 2". Lata to wg mnie zadowalająco. Tak złowiłem m.in. sporego bolenia. Przy tym złowiłem sporo kleni i jazi. Łowię nim na dość dużej rzece z plecionką na kołowrotku. Sandaczom i brzanom też da radę, tylko jest krótszy od tego co szukasz na połowy jak mniemam z brzegu.  Bynajmniej seria HM-X jest godna uwagi (od niedawna macham również HM-X Sensitive i jest mega kijkiem pod ryby w kropki). @PiterS przerzucił sporo Dragonów, to pewnie coś skrobnie i pojaśni w temacie.


  • spinn76 i Darek_W lubią to

#429 OFFLINE   Paweljar

Paweljar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów
  • LokalizacjaJarosław
  • Imię:Paweł

Napisano 01 marzec 2023 - 13:19

Liczę na kolegę PiteraS. W niektórych modelach dragon dobrze opisuje wyrzut, w pro guide 1-10, mikrospecial itp w dolnych zakresach jest ok. W kiju 3-18 rozbieżności graniczne są spore, wolę popytać.

#430 OFFLINE   PiterS

PiterS

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 217 postów
  • LokalizacjaGłogów

Napisano 01 marzec 2023 - 15:51

Wieczorem odpiszę ale podaj też maila to wyślę kilka fotek z ugięciem. Za jakiś czas w sumie to niebawem będzie większy opis pod tym linkiem https://www.fors.com...-ii-3-18g-2-75m

#431 OFFLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 238 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 01 marzec 2023 - 17:44

Zajawka artykułu fajna ;-) kiedy to „niebawem”?

#432 OFFLINE   PiterS

PiterS

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 217 postów
  • LokalizacjaGłogów

Napisano 01 marzec 2023 - 18:04

Zajawka artykułu fajna ;-) kiedy to „niebawem”?

Do dwóch tygodni??


  • Darek_W lubi to

#433 OFFLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 238 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 01 marzec 2023 - 19:10

Do dwóch tygodni??

stwierdzenie czy pytanie ;-) Daj znać jak już będzie ! Ostatnio z moim woblerowym byłem nad Wisła, lubię ten kij - pomimo już pewnie troszkę przestarzałej konstrukcji.

#434 OFFLINE   PiterS

PiterS

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 217 postów
  • LokalizacjaGłogów

Napisano 01 marzec 2023 - 19:40

stwierdzenie czy pytanie ;-) Daj znać jak już będzie ! Ostatnio z moim woblerowym byłem nad Wisła, lubię ten kij - pomimo już pewnie troszkę przestarzałej konstrukcji.

A kto to wie ;) Czasu na wiele spraw brak a roboty jeszcze więcej. Dam znać. Jak by co to bardzo fajny kijek

Załączony plik  20230122_105032.jpg   104,28 KB   22 Ilość pobrańZałączony plik  20230122_111616.jpg   94,64 KB   23 Ilość pobrań


  • Darek_W lubi to

#435 OFFLINE   Paweljar

Paweljar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów
  • LokalizacjaJarosław
  • Imię:Paweł

Napisano 01 marzec 2023 - 21:47

Kolega PiterS w wiadomości prywatnej wyczerpał temat, za co podziękowania. Kijek kupię, myślę , że będzie to, to o co mi chodzi. Pozdrawiam i połamania.

#436 OFFLINE   PiterS

PiterS

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 217 postów
  • LokalizacjaGłogów

Napisano 08 marzec 2023 - 17:49

Zajawka artykułu fajna ;-) kiedy to „niebawem”?

Już :) https://www.fors.com...8g-2-75m#191544


  • gulf, hose4ras i Darek_W lubią to

#437 OFFLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 238 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 08 marzec 2023 - 19:49

Już :) https://www.fors.com...8g-2-75m#191544


Fajny :-) i musze się zgodzić ze spostrzeżeniem o „wysostrzeniu zmysłów” wędziska podczas używania plecionki! Ten mój HM62 Wobbler ma dokładnie to samo. Bardzo fajny opis :-)

#438 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 08 marzec 2023 - 22:58

Rękojeść podobna do Mikado Progressive. Co było pierwsze? 😉

#439 OFFLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 238 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 09 marzec 2023 - 00:16

Chodzi Ci o typ uchwytu razem z wypełnieniem z drewna? Jak zerkniesz wyżej to jest zdjęcie mojego Dragona on ma pewnie 15 lat i tam tez było wypełnienie z drewna a uchwyt rzeczywiście podobny do Mikado.

#440 OFFLINE   Wroner

Wroner

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 12 marzec 2023 - 01:29

Ktoś juz mial mozliwosc przetestowania nowego dragona millenium mtx toray? Interesuje mnie 245cm 1-7g




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych