Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

PRACOWNIA MATUSIAK

rodbuilding pracownia

  • Zamknięty Temat jest zamknięty
1321 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4442 postów

Napisano 18 listopad 2011 - 14:40

W czym problem? Bo @Matusiak sprzedaje drewniane raczki do kręciołków za 50 zł? Może lepiej zamówić z Japoni? Koszt 99 USD plus wysyłka. Tam lepiej ? U nas drogo?

http://japantackle.com/Tuning_parts/Tuning_handles_Shimano_s pinning.htm


Ja na produkcji insertów się nie znam, trochę słyszałem, widziałem ile pracy wymagają ... ( w pracowni pana Pietrzaka kiedyś)

Bujo

#142 OFFLINE   matusiak

matusiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1415 postów
  • Lokalizacjakielce

Napisano 18 listopad 2011 - 15:01

Ja problemu nie widzę ,po prostu ktos próbuje zabłysnąć tylko ze malo zna temat ,ale moze ja debil jestem i powinienem golic je po 99 dolcow :lol:to bylo by ok przepraszam jak komuś wlazłem w paradę bo moze ktoś sciaga i sprzedaje ale ja nie wiedziałem i odebrałem komuś chleb
  • Maciej.g lubi to

#143 OFFLINE   matusiak

matusiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1415 postów
  • Lokalizacjakielce

Napisano 18 listopad 2011 - 15:14

Poza tym poto założyłem watek autorski pracowni żeby sie promować,i pokazywac ludziom co robie i o dziwa sporo osob zamawia czyli sa zadowoleni podoba sie no i chyba oto chodzi ,to ze odradzam pewne rzeczy bo sam przetestowałem ,w necie wiele informacj i wiele bzdur i jak to zweryfikować tylko na zasadzie prób i błędów i ja to zrobiłem czy któryś z panów podający przykłady wykonał jakikolwiek insert?nie sadze i nie bazujcie na prywatnych filmikach
Kazda pracownia w stanach pracuje na drewnie stabilizowanym
ale nieliczni stabilizuja sami bo maja duzy wybor ,
Ja jestem skazany robić to sam bo wybór w Polsce żaden
tylko fisching art ma kloski stabilizowane akrylem reszta to poliuretan zbyt ciężki do insertów

#144 OFFLINE   matusiak

matusiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1415 postów
  • Lokalizacjakielce

Napisano 18 listopad 2011 - 15:19

[quote]
W czym problem? Bo @Matusiak sprzedaje drewniane raczki do kręciołków za 50 zł? Może lepiej zamówić z Japoni? Koszt 99 USD plus wysyłka. Tam lepiej ? U nas drogo?

http://japantackle.com/Tuning_parts/Tuning_handles_Shimano_s pinning.htm


Ja na produkcji insertów się nie znam, trochę słyszałem, widziałem ile pracy wymagają ... ( w pracowni pana Pietrzaka kiedyś)

Bujo
[/quote]

Michasiu, a niech sobie sprzedaje po ile chce, tak jak mówię: jego wiedza, jego kunszt, jego robota... Nie w tym rzecz. Tylko ta cała Piotrowa otoczka :unsure: i taka bezinteresowna pomoc drugiemu forumowiczowi... No chwyta to za serce, nieprawdaż... :mellow:
[/quote]
Nie wiem czego oczekujesz @zorro żebym napisał czego używam?
Odradzenie komuś czegoś co złe to tez pomoc

#145 OFFLINE   Rhyacophila

Rhyacophila

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • Lokalizacjabamboosfera.blogspot.com/

Napisano 18 listopad 2011 - 15:20

niech ktoś pokarze co sam wykonał a nie filmiki z netu...

Kolega stąpa po kruchym lodzie.



Propos filmiku z netu to chciłbym zauważyć, że autor filmu który przytaczam to jeden z bardziej wziętych brytyjskich maker’ów młodej generacji. Jego wędki zyskują uznanie koneserów wędkarstwa na całym świecie.


Co do moich projektów to sporo już publikowałem, ale chętnie zaprezentuję raz jeszcze.
Uchwyty z merbau, toczone na wiertarce, wykończone tru oilem.


http://images40.fotosik.pl/1207/f2f9544227991b4cmed.jpg


http://images47.fotosik.pl/580/15fe2e82b616041cmed.jpg

Uploaded with ImageShack.us

http://images40.fotosik.pl/1207/530b47ecf5ed4e67med.jpg

http://images46.fotosik.pl/1172/ef3c1b5b3b9f4199.jpg


#146 OFFLINE   matusiak

matusiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1415 postów
  • Lokalizacjakielce

Napisano 18 listopad 2011 - 15:33

Mam od jedenastu lat kolege w londynie i ja spedzilem tam 2 lata i nie słyszałem o nim :huh: i z tego co wiem to jest jeden i to chyba niezbyt bo bardzo narzekali na wykon ale zapytam Grzesia dokładnie,a to co pokazałeś to nie CA tylko prawdopodobnie olejowane jak mogę prosić pokaz zbliżenie insertu bo tu nie widze wykończenia chyba ze już zmatowiało

#147 OFFLINE   Rhyacophila

Rhyacophila

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • Lokalizacjabamboosfera.blogspot.com/

Napisano 18 listopad 2011 - 15:34

I dodam jeszcze, że użytkuje je ekstremalnie:

http://images46.fotosik.pl/1172/da5b104ec3bdd59dmed.jpg


Pozdrawiam,

Adam

#148 OFFLINE   matusiak

matusiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1415 postów
  • Lokalizacjakielce

Napisano 18 listopad 2011 - 15:44

Wykończenie olejem wygląda tak niestety nie na długo

Załączone pliki

  • Załączony plik  tur.jpg   60,84 KB   1895 Ilość pobrań


#149 OFFLINE   matusiak

matusiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1415 postów
  • Lokalizacjakielce

Napisano 18 listopad 2011 - 15:50

[quote]
Ja problemu nie widzę ,po prostu ktos próbuje zabłysnąć tylko ze malo zna temat ,ale moze ja debil jestem i powinienem golic je po 99 dolcow :lol:to bylo by ok przepraszam jak komuś wlazłem w paradę bo moze ktoś sciaga i sprzedaje ale ja nie wiedziałem i odebrałem komuś chleb
[/quote]

Czyli motyw przewodni: kasa, chleb, konkurencja, drogo, dolary... :unsure:
No i wszystko w temacie... :lol:
[/quote]
Moze otwórz własna pracowni i zacznij rozdawać,szkoda watku nie masz pojęcia ile to pracy wiec zbędna dyskusja,jesli ci sie nie podobaja pewne zeczy to twoja sprawa nie zamierzam sie stosować do twojej polityki zapraszam do zajrzenia co jakis czas i pooglądania czegoś co w Polsce robi niewielu :D

#150 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 18 listopad 2011 - 16:00

Nabyte w Polsce ale teraz idzie transport z USA :mellow: koszt do 200zl sztuka wiec nie jest kolorowo ,wychodzi jeden insert lub 3 korbki z kawalka



Witam,
albo ktoś się mija z prawda, albo ktoś jest filantropem skoro jedna rączka kosztuje 50 zł :unsure:
Pzdr.
Tarłoś

#151 OFFLINE   Rhyacophila

Rhyacophila

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • Lokalizacjabamboosfera.blogspot.com/

Napisano 18 listopad 2011 - 17:19

Ja też już nie nadążam. Wcześniej piszesz, że:

Stabilizowane drewno jest wystarczająco zabezpieczone i żaden specyfik olejowy tu nic nie da chodzi o ładną równa powierzchnie która wygląda jak szkło jak tu


Po czym wklejasz fotkę (skopiowaną z rodbuilding forum) wykończoną Tru Oil'em. A więc jednak się da!

Podaję źródło, bo autor zapomniał.

http://www.rodbuildingforum.com/index.php?showtopic=18787&am p;st=0

A jeśli palisander nadaje się tylko na schody to poco chcesz go tu sprzedawać?


Poza tym,

Uchwyty który wykonałem nie zmatowiały! W zamierzeniu, nie były wykończone na wysoki połysk, tylko jedna warstwa wtarta szmatką dla wyeksponowania słojów.

Narazie.

#152 OFFLINE   matusiak

matusiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1415 postów
  • Lokalizacjakielce

Napisano 18 listopad 2011 - 17:32

Nie sprzedaje drewna tylko gotowy produkt ktory kosztuje 50zl wiec czego nie rozumiesz ,korkowa czy plastikowa kosztuje o wiele drożej w japoni czy stanach ktorys z kolegow wstawil link do korbek nawet z piany kosztuje 80 dolców wiec nadal nie rozumie aluzji za drogo :unsure:
  • maq73 lubi to

#153 OFFLINE   matusiak

matusiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1415 postów
  • Lokalizacjakielce

Napisano 18 listopad 2011 - 17:36

Ja też już nie nadążam. Wcześniej piszesz, że:

Stabilizowane drewno jest wystarczająco zabezpieczone i żaden specyfik olejowy tu nic nie da chodzi o ładną równa powierzchnie która wygląda jak szkło jak tu


Po czym wklejasz fotkę (skopiowaną z rodbuilding forum) wykończoną Tru Oil'em. A więc jednak się da!

Podaję źródło, bo autor zapomniał.

http://www.rodbuildingforum.com/index.php?showtopic=18787&am p;am p;st=0

A jeśli palisander nadaje się tylko na schody to poco chcesz go tu sprzedawać?

Jak bys czytal ze zrozumieniem to bylo by ok olej byl uzyty zamiast pasty polerskiej i po jakimś
czasie matowieje i nie wciskaj bałachu ze nie
Palisander nie stabilizowany nadaje sie na schody a nie inserty i tu tez czytanie ze zrozumieniem sie klania
Poza tym,

Uchwyty który wykonałem nie zmatowiały! W zamierzeniu, nie były wykończone na wysoki połysk, tylko jedna warstwa wtarta szmatką dla wyeksponowania słojów.

Narazie.



#154 OFFLINE   matusiak

matusiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1415 postów
  • Lokalizacjakielce

Napisano 18 listopad 2011 - 17:38

Uchwyty który wykonałem nie zmatowiały! W zamierzeniu, nie były wykończone na wysoki połysk, tylko jedna warstwa wtarta szmatką dla wyeksponowania słojów.
:lol: Dobre ,ile razy w miesiacu go wcierasz
Nie pisz takich bzdur bo ludzie uwiężą i zaczyna tak robic ja juz rozbierałem dziesiątki rękojeści po takich domowych specyfikach co wyglądały jak G.... a nie insert albo spuchnięte tak ze kołowrotek nie wchodzi
A tur oil to mój dziadek 30lat temu dubeltówkę raz do roku smarował

#155 OFFLINE   matusiak

matusiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1415 postów
  • Lokalizacjakielce

Napisano 18 listopad 2011 - 17:48

[quote]
Stabilizowane drewno jest wystarczająco zabezpieczone i żaden specyfik olejowy tu nic nie da chodzi o ładną równa powierzchnie która wygląda jak szkło jak tu




[/quote]
[/quote]
Fotka wklejona jest moja nie skopiowana wiec nie pisz bzdur kolego @Rhyacophila
I nie jest to wykonczone olejem do dubeltowek kolejna bzdura

#156 OFFLINE   Rhyacophila

Rhyacophila

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • Lokalizacjabamboosfera.blogspot.com/

Napisano 18 listopad 2011 - 18:02

Pisałem o tej

Wykończenie olejem wygląda tak niestety nie na długo



A ta jest wykończona olejem do kolb.

#157 OFFLINE   matusiak

matusiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1415 postów
  • Lokalizacjakielce

Napisano 18 listopad 2011 - 18:10

Widze ze sporo fachowców mamy na forum od wood-work szkoda ze nic nie pokazali ,ale teori sie na szybko na necie naczytali i filmów sporo obejrzeli :lol: i teraz fachmany
Prosze swoje autorskie watki i pokarzcie swoje wyroby a nie stukacie po klawiszach i zgrywacie fachmanów
Takich fachmanów to w Polsce wielu tylko jak trzeba wykonać to mina ale dyskutować oj jak najbardziej
Jeszcze raz napisze na przestrogę żeby ktoś kto buduje sam kijka nie narobił sie na próżno żaden, SRUL-OIL ani inny oil nie nadaje sie na inserty
TYLKO STABILIZOWANIE DAJE TRWAŁA OCHRONĘ DZIĘKUJE
Dziękuje ludziom którym się podoba i bede szedl dalej w tym kierunku a zesza ludzi z moimi korbami i insertami się powiększa i to fakt nie gadanie

#158 OFFLINE   matusiak

matusiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1415 postów
  • Lokalizacjakielce

Napisano 18 listopad 2011 - 18:15

[quote]
Wykończenie olejem wygląda tak niestety nie na długo

[/quote]


A ta jest wykończona olejem do kolb.
[/quote]

cytowales nie ten post kolego nie do tego zdiecia
teraz owszem odpowiednie wykończone olejem do dubeltowki i jak napisałem nietrwale chodzi o ten połysk bo drewno jest stabilizowane i to zdiecie klamie ze niby taki sliczny ale po jakims czasie przestaje być śliczny i oto mi chodzilo

#159 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4914 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 18 listopad 2011 - 18:23

Panowie :lol: :lol: Rysą zbędną na politurze się pewnie spór skończy ..

#160 OFFLINE   matusiak

matusiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1415 postów
  • Lokalizacjakielce

Napisano 18 listopad 2011 - 18:25

[quote]
Nie sprzedaje drewna tylko gotowy produkt ktory kosztuje 50zl wiec czego nie rozumiesz ,korkowa czy plastikowa kosztuje o wiele drożej w japoni czy stanach ktorys z kolegow wstawil link do korbek nawet z piany kosztuje 80 dolców wiec nadal nie rozumie aluzji za drogo :unsure:
[/quote]

Aluzje to chyba wszyscy dostrzegają... :lol:
A gdybyś tak czasem Piotrze spojrzał na cokolwiek nie przez pryzmat pieniążka, to i dostrzegłbyś więcej, i Świat byłby różowszy, a i sama Pracownia, jako ludziom przyjazna, zyskałaby znacznie (co zapewne i w wymiernym aspekcie mógłbyś odczuć :D )...

[/quote]
Zorro co ty ciągle z tymi pieniędzmi jest rozmowa o produkcie i pojawia sie słowo kosztuje tyle i tyle i temat zamknięty wiec poco wracać ludzie pytali jaki koszt to napisałem i nie widzę w tym nic złego





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rodbuilding, pracownia