Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Mapy batymetryczne Humminbird Autochart WYMIANA MAP


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
442 odpowiedzi w tym temacie

#361 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 916 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 16 listopad 2019 - 10:37

Panowie, posiadam Solix g2 msi+ z softem v3.5000 i mam następująca zagwostke:

jak mam mapę zrobiona w autochart, to ona nie jest ona widoczna na całym ekranie, tylko jest widoczna jej część (np. dana część jeziora, a inna jakby nie było dla niej zrobionej mapy). Dopiero po najechaniu tam kursorem i odczekaniu chwili, ta inna część staje się widoczna, ale wtedy znika inny fragment. W skrócie: nie da się obejrzeć całej mamy autochart na raz

Czy taki temat jest Wam znany?

Mam kartę zero line i navionics. Próbowałem wyjmowac karte navionics, zamieniać je miejscami, w ustawieniach przywrocic standardowe ustawienia fabryczne. Nic nie pomogło.

Może Wy wiecie jak to rozwiazac ? :)

Sent from my SM-G965F using Tapatalk


Kolego co prawda mam helixa 10g2n i mam ta sama sytuację. Sam się nad tym zastanawiałem j nie doszedłem do odpowiedzi.

#362 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1061 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 16 listopad 2019 - 14:26

Kolego co prawda mam helixa 10g2n i mam ta sama sytuację. Sam się nad tym zastanawiałem j nie doszedłem do odpowiedzi.

Też szukalem, pytalem itd. i nie znalazłem.
Dzięki pomocy kolegi Maciej_K mam Autochart Pro i to jest aktualnie dla mnie sposobem

Może w przyszłości ktoś jeszcze znajdzie rozwiązanie:)

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Użytkownik SzymusS edytował ten post 16 listopad 2019 - 14:28


#363 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 16 listopad 2019 - 14:32

Łukasz, działaliśmy razem,  najważniejsze, że działa. 


  • SzymusS lubi to

#364 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1061 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 16 listopad 2019 - 17:10

Łukasz, działaliśmy razem, najważniejsze, że działa.

Tak, bardzo dziękuję Maciek za pomoc!
Masz naprawde duża wiedze w tym temacie :)

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

#365 OFFLINE   dziubas123

dziubas123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 212 postów

Napisano 04 grudzień 2019 - 16:42

Siema chłopaki :) pacjent helix 9 si mega

slot 1 wrzucona była karta 32 sd slot 2 karta zeroline

podczas pływania był aktywny autochart live

na kartę 32gb były nagrywane logi nagrania nie dłuższe niż 1h a wręcz 30 min - jak polecał Maciej) 

aha i wgrany najnowszy soft ze strony humminbirda.

niestety na wodzie nie sprawdzałem jak się nagrywa, dopiero w domu okazało się, że nie nagrywało się SI czemu nie mam pojęcia :/ ktoś coś wie w temacie ??

po odpaleniu w programie nie ma wogóle SI natomiast jak wchodzę na echo na 2 nagraniach włącza się pasek jednego 1cm obrazu SI po czym staje i już dalej tylko czarne tło. 

:angry:  :angry:  :angry:  :angry:  :angry:  :angry:  :angry:  :blink:  :blink:  :blink:


Użytkownik dziubas123 edytował ten post 04 grudzień 2019 - 16:43


#366 OFFLINE   Kacper Kniaź

Kacper Kniaź

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaKoło
  • Imię:Kacper
  • Nazwisko:Kniaź

Napisano 28 maj 2020 - 14:48

Witam. Próbowałem znaleźć odpowiedź w temacie, ale bezskutecznie.
Chciałbym przerzucić mapy z jednej karty Zero Lines na drugą (czystą), tak by na obu mieć to samo. Co muszę zrobić by uzyskać porządany efekt?
Pytam, zanim sam będę próbował, tak chyba bezpieczniej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#367 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 28 maj 2020 - 14:52

Witam. Próbowałem znaleźć odpowiedź w temacie, ale bezskutecznie.
Chciałbym przerzucić mapy z jednej karty Zero Lines na drugą (czystą), tak by na obu mieć to samo. Co muszę zrobić by uzyskać porządany efekt?
Pytam, zanim sam będę próbował, tak chyba bezpieczniej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

skopiować z A do B zawartość folderu Lkmaster.



#368 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 28 maj 2020 - 14:56

Pliki z rozszerzeniem *.acu z folderu ACDATA.

 

 

Skutecznie znalazłem

 

http://jerkbait.pl/t...-map/?p=2189620


Użytkownik Pietruk edytował ten post 28 maj 2020 - 15:01


#369 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 28 maj 2020 - 15:32

Pliki z rozszerzeniem *.acu z folderu ACDATA.

 

 

Skutecznie znalazłem

 

http://jerkbait.pl/t...-map/?p=2189620

To też. Btw. Piotrze, czy .acu jest plikiem nieedytowalnym przez sonar po zmianie głębokości i pływaniu po tych samych obszarach ? One są ostateczne w tym sensie?



#370 OFFLINE   Kacper Kniaź

Kacper Kniaź

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaKoło
  • Imię:Kacper
  • Nazwisko:Kniaź

Napisano 28 maj 2020 - 15:39

No to tylko ACDATA, tylko LkMaster czy oba? :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#371 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 28 maj 2020 - 15:54

To też. Btw. Piotrze, czy .acu jest plikiem nieedytowalnym przez sonar po zmianie głębokości i pływaniu po tych samych obszarach ? One są ostateczne w tym sensie?

Każdy zapis to plik z datą i nr zapisu.

Edytowanie to tylko w programie AC.

Pływanie po tym samym obszarze uaktulnia mapę, ale tylko w pewnym zakresie.

Jak miałem dziurę kiedyś bo przetwonik byl w powietrzu to nie szło jej poprawić jednym przepłynięciem, musiał bym chyba z kilkanaście razy przepłynąć po tej samej trasie.

Ostatecznie usunąłem pliki z dziurą.

Tu masz nazwy plików.

Załączony plik  acu.png   50,11 KB   24 Ilość pobrań

 

Po włożeniu karty do komputera i uruchomieniu AC, program automatycznie (chyba) tworzy na podstawie *.acu pliki *.acd

Załączony plik  acu2.png   72,64 KB   20 Ilość pobrań

 

Dawno tego nie robiłem i piszę z pamięci. Przy przenoszeniu się na nowy laptop zapomniałem zwolnic licencję a jeszcze nie napisałem do HB z prośbą o reset. 



#372 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 28 maj 2020 - 16:19

Każdy zapis to plik z datą i nr zapisu.

Edytowanie to tylko w programie AC.

Pływanie po tym samym obszarze uaktulnia mapę, ale tylko w pewnym zakresie.

Jak miałem dziurę kiedyś bo przetwonik byl w powietrzu to nie szło jej poprawić jednym przepłynięciem, musiał bym chyba z kilkanaście razy przepłynąć po tej samej trasie.

Ostatecznie usunąłem pliki z dziurą.

Tu masz nazwy plików.

attachicon.gif acu.png

 

Po włożeniu karty do komputera i uruchomieniu AC, program automatycznie (chyba) tworzy na podstawie *.acu pliki *.acd

attachicon.gif acu2.png

 

Dawno tego nie robiłem i piszę z pamięci. Przy przenoszeniu się na nowy laptop zapomniałem zwolnic licencję a jeszcze nie napisałem do HB z prośbą o reset. 

Czyli .acu pływany na wodzie jeszcze raz tej samej, z innym poziomem nie jest modyfikowany? Jest tylko do odczytu?



#373 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 28 maj 2020 - 16:32

Tworzony jest nowy i pewnie wg daty, jako że jest nowszy wyświetlany.
To moja teoria.

Musiał bym to sprawdzić poprzez usunięcie starszych plików, lub nowszych i porównanie.

Tylko nie wiem czy mi się chce z tym dłubać.

#374 OFFLINE   Szuwar999

Szuwar999

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M

Napisano 11 sierpień 2020 - 20:27

Fajnie, że się udało

To sprawdzone rozwiązanie, ja w ten sposób miałem pierwsze swoje mapy batymetryczne do hb, bez głębokości, ale pliki .ht można było wyedytować sobie w echu, by było łatwiej to zinterpretować. 

 

ZL jest preinstalowana, więc może z przyczyn systemowych nie działa to tak jak na czystej karcie?

Witam ponownie,

W tzw międzyczasie pozwoliłem sobie zgłosić problem do HB. Opisałem im dokładnie co i jak z tymi "shorelines" i oczywiście początkowo dyskusja z nimi  szła w kierunku "klient nie potrafi", później, gdy okazało się że jednak potrafił przyszła odpowiedź, że "tak miało być", tzn wyświetlanie linii brzegowej nie miało służyć do wyświetlania linii brzegowej. Ostatecznie w najnowszej wersji softu dla HELIX 7 (tzn na ten moment 2.28) zrobili jak trzeba i linie brzegowe utworzone w AC PRO wyświetlają się (przy okazji naprawili kilka innych drobiazgów, które też im zgłosiłem, jak np "track" był zawsze pokazywany jako czarna linia bez względu na ustawienia koloru.....

Na tym dobrych wieści koniec, bowiem kilka dni po opublikowaniu aktualizacja została zdjęta (cenzura ;) ) i od dwóch przeszło tygodni wyświetla się jedynie informacja, że aktualizacja jest przejściowo niedostępna i proszą o cierpliwość.

Zapewne jakiś gruby błąd wyszedł po tym opublikowaniu ale trzeba mieć nadzieję, że co naprawili to już nie popsują. Jeśli mam rację, to nie będzie już potrzeby konwertowania "ACD to TRACK" żeby mieć aktualną linię brzegową.

 

Pozdrawiam wszystkich

Mariusz.   


  • kostom63 lubi to

#375 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 11 sierpień 2020 - 20:57

Witam ponownie,

W tzw międzyczasie pozwoliłem sobie zgłosić problem do HB. Opisałem im dokładnie co i jak z tymi "shorelines" i oczywiście początkowo dyskusja z nimi  szła w kierunku "klient nie potrafi", później, gdy okazało się że jednak potrafił przyszła odpowiedź, że "tak miało być", tzn wyświetlanie linii brzegowej nie miało służyć do wyświetlania linii brzegowej. Ostatecznie w najnowszej wersji softu dla HELIX 7 (tzn na ten moment 2.28) zrobili jak trzeba i linie brzegowe utworzone w AC PRO wyświetlają się (przy okazji naprawili kilka innych drobiazgów, które też im zgłosiłem, jak np "track" był zawsze pokazywany jako czarna linia bez względu na ustawienia koloru.....

Na tym dobrych wieści koniec, bowiem kilka dni po opublikowaniu aktualizacja została zdjęta (cenzura ;) ) i od dwóch przeszło tygodni wyświetla się jedynie informacja, że aktualizacja jest przejściowo niedostępna i proszą o cierpliwość.

Zapewne jakiś gruby błąd wyszedł po tym opublikowaniu ale trzeba mieć nadzieję, że co naprawili to już nie popsują. Jeśli mam rację, to nie będzie już potrzeby konwertowania "ACD to TRACK" żeby mieć aktualną linię brzegową.

 

Pozdrawiam wszystkich

Mariusz.   

Fajnie, że zapodajesz informacje zwrotne- ku dobru ogółu. 

Natomiast co do meritum- to dobre firmware ostatni jest rzadkością- garmin kaleczy kilkukrotnie swoje - po wprowadzeniu trybu perspektywy w Livescope, Lowrance jak to Lowrance- w tym roku o dziwo nie było więszych krzaków- owszem, pojawiały się problemy z działaniem ss3d, ew czytaniem map at5, ale ponowne upnięcie softem z karty na ogół pomagało. Wcześniej bywało kabaretowo- niesprawdzony soft krążył po ludziach nie ze stuffu Navico, zdarzyło się zniszczenie kilku modułów SS3D po updacie, znikanie felernych wersji z serwerów Navico po kilku dniach...

 Nie wiem, czy to programiści z Azji nie ogarynaja, czy przyczyna jest inna, w każdym razie dobry, stabilny soft wnoszący coś dobrego- to nie jest wcale takie częste. 



#376 OFFLINE   Szuwar999

Szuwar999

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M

Napisano 11 sierpień 2020 - 22:19

Fajnie, że zapodajesz informacje zwrotne- ku dobru ogółu. 

Natomiast co do meritum- to dobre firmware ostatni jest rzadkością- garmin kaleczy kilkukrotnie swoje - po wprowadzeniu trybu perspektywy w Livescope, Lowrance jak to Lowrance- w tym roku o dziwo nie było więszych krzaków- owszem, pojawiały się problemy z działaniem ss3d, ew czytaniem map at5, ale ponowne upnięcie softem z karty na ogół pomagało. Wcześniej bywało kabaretowo- niesprawdzony soft krążył po ludziach nie ze stuffu Navico, zdarzyło się zniszczenie kilku modułów SS3D po updacie, znikanie felernych wersji z serwerów Navico po kilku dniach...

 Nie wiem, czy to programiści z Azji nie ogarynaja, czy przyczyna jest inna, w każdym razie dobry, stabilny soft wnoszący coś dobrego- to nie jest wcale takie częste. 

Bolesna prawda potwierdzona również w moich doświadczeniach prywatnych i zawodowych.

I tak też jest tym razem. Pośpieszyłem się z aplikacją 2.28 i...

2 problemy zgłoszone do HB:

1) Po włączeniu sondy potrafi "nie widzieć " warstwy LkMaster (co objawia się również brakiem opcji "Base layer") chociaż karta jako taka jest wykryta (wszystkie zapisy są wówczas normalnie dostępne). Obejściem jest wyjęcie i włożenie karty ZL - wszystko wraca wtedy do normy i jest spokój do następnego wyłączenia zasilania. Z HB jesteśmy na etapie "klient nie potrafi", tzn wyjaśniono mi że aby Opcja base layer była dostępna muszę włożyć kartę ZL ;). Przegenerowałem w Auto Chart Pro zawartość AC 2 dni temu i od tamtej pory problem się nie pojawił. Być może to jest rozwiązanie ale trzeba więcej czasu aby to potwierdzić.

2) normalnie jeśli zapodamy do sondy kartę SD z firmware w wersji identycznej jak ta na sondzie pokaże się info, że nie ma co aktualizować. Była to forma potwierdzenia że update się wykonał. Tym razem jest błąd z informacją o nieprawidłowym pliku (prawdopodobnie to jest przyczyną "zdjęcia" aktualizacji ze strony. Czekam na info z HB na ten temat

 

Pozdrawiam

Mariusz



#377 OFFLINE   Szuwar999

Szuwar999

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M

Napisano 23 sierpień 2020 - 19:32

Bolesna prawda potwierdzona również w moich doświadczeniach prywatnych i zawodowych.

I tak też jest tym razem. Pośpieszyłem się z aplikacją 2.28 i...

2 problemy zgłoszone do HB:

1) Po włączeniu sondy potrafi "nie widzieć " warstwy LkMaster (co objawia się również brakiem opcji "Base layer") chociaż karta jako taka jest wykryta (wszystkie zapisy są wówczas normalnie dostępne). Obejściem jest wyjęcie i włożenie karty ZL - wszystko wraca wtedy do normy i jest spokój do następnego wyłączenia zasilania. Z HB jesteśmy na etapie "klient nie potrafi", tzn wyjaśniono mi że aby Opcja base layer była dostępna muszę włożyć kartę ZL ;). Przegenerowałem w Auto Chart Pro zawartość AC 2 dni temu i od tamtej pory problem się nie pojawił. Być może to jest rozwiązanie ale trzeba więcej czasu aby to potwierdzić.

2) normalnie jeśli zapodamy do sondy kartę SD z firmware w wersji identycznej jak ta na sondzie pokaże się info, że nie ma co aktualizować. Była to forma potwierdzenia że update się wykonał. Tym razem jest błąd z informacją o nieprawidłowym pliku (prawdopodobnie to jest przyczyną "zdjęcia" aktualizacji ze strony. Czekam na info z HB na ten temat

 

Pozdrawiam

Mariusz

 

.... Przyszedł czas na aktualizację.

Przegenerowanie zawartości AC nie rozwiązało problemu z "niewidzeniem" warstw LkMaster z karty ZL. Nie zrobiło tego również nowe oprogramowanie 2.33 (które pojawiło się w końcu po falstarcie z 2.28).

Drugi problem, tzn dziwne raportowanie "nieprawidłowego pliku aktualizacji", jaki pojawił się po wgraniu 2.28,  został naprawiony w 2.33.

 

Ponieważ w przypadku pierwszego problemu przebrnęliśmy szczęśliwie z HB przez etap "klient nie potrafi",  i przeszliśmy do kolejnego, tzn "zbieramy fakty", mam do szanownych Kolegów i Koleżanek pytanie:

Czy, użytkując echo HELIX np 7 mieliście ostatnio problem polegający na tym, że po uruchomieniu sonda nie widzi warstwy LkMaster i zawartości AC (tzn własnych map głębokości), pomimo że karta jako taka została wykryta (można np listować i odtwarzać nagrania). Problem nie pojawia się za każdym razem. Zwykle jest to co drugie, czasem co trzecie uruchomienie, choć bywa też, że pojawia się kilka razy pod rząd  Ekran statusu GPS nie zawiera w tym wypadku informacji że została włożona karta LkMaster, tylko pokazuje tak, jakby włożona została zwykła karta SD (tzn zamiast "LkMaster card" jest ilość dostępnego miejsca i pojemność karty). Inny objaw to brak w menu HB opcji takich jak Base Layer (warstwa podstawowa) czy Overlay options (opcje nakładki). Pomaga za każdym razem wyjęcie i włożenie karty ZL na działającym echu, lub po prostu restart echa. 

 

Jeśli ktoś ma podobny problem od czasu wgrania firmware 2.28 proszę o info. Oczywiście nie ma tu 100% pewności że ma to w ogóle związek z firmware, ale to właśnie usiłujemy teraz ustalić.

Jeśli okaże się to powiązane z firmware, możemy połączyć wysiłki aby zmotywować HB do udostępnienia rozwiązania.

 

Pozdrawiam

Mariusz


  • Maciej_K lubi to

#378 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1785 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 26 sierpień 2020 - 10:27

Czy kartę autochart można przekładać do innego urządzenia - mapy będą widoczne i będzie można je tworzyć na obydwóch?



#379 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 26 sierpień 2020 - 11:00

Czy kartę autochart można przekładać do innego urządzenia - mapy będą widoczne i będzie można je tworzyć na obydwóch?

Yes, sir. 



#380 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1785 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 26 sierpień 2020 - 15:22

Danke!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych