Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Mapy batymetryczne Humminbird Autochart WYMIANA MAP


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
442 odpowiedzi w tym temacie

#421 OFFLINE   AngusCK

AngusCK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Paweł

Napisano 10 styczeń 2022 - 10:32

Per Pan to z szacunku dla Twojej osoby i wiedzy.
Nie musiałem się tak zwracać tym bardziej, że mam 63 wiosen na karku, ale mam wielki szacunek dla osób, które dużo znaczą.

 

Jeszcze jedna mała prośba. Jak to mam rozumieć: "Nagrywaj logi sonaru, można to robić w 7mce jednocześnie z mapowaniem live". Czy dla nagrywania logów mam wykonać dodatkowe czynności (ustawienia)?

Pozdrawiam Paweł


 



#422 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4664 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 10 styczeń 2022 - 11:05

Paweł, aktywuj widok zrzutu i nagrywania. Karta pamięci dowolna albo zerolines. Wtedy w tym widoku uruchamiasz nagrywanie. U mnie na kanale pokazałem jak to zrobić. Zapisując logi sonaru zyskujesz możliwość edycji danych  w przyszłości w programie i to nie tylko w programie Autochart. Istnieje nadal darmowa wersja Reefmastera 1.6, którą wygenerujesz sobie np widok 3d na kompa, czy naklejkę na google earth do pooglądania w domu. Do tego mając logi sonaru możesz przejrzeć je na kompie i zobaczyć co pływa w twej wodzie. Służy do tego darmowy programik HumViewer, który również demonstrowałem na kanale sonary i mapy. 



#423 OFFLINE   AngusCK

AngusCK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Paweł

Napisano 10 styczeń 2022 - 15:38

Paweł, aktywuj widok zrzutu i nagrywania. Karta pamięci dowolna albo zerolines. Wtedy w tym widoku uruchamiasz nagrywanie. U mnie na kanale pokazałem jak to zrobić. Zapisując logi sonaru zyskujesz możliwość edycji danych  w przyszłości w programie i to nie tylko w programie Autochart. Istnieje nadal darmowa wersja Reefmastera 1.6, którą wygenerujesz sobie np widok 3d na kompa, czy naklejkę na google earth do pooglądania w domu. Do tego mając logi sonaru możesz przejrzeć je na kompie i zobaczyć co pływa w twej wodzie. Służy do tego darmowy programik HumViewer, który również demonstrowałem na kanale sonary i mapy. 

Dziękuje Maćku.
Rozpocząłem subskrypcje Twojego kanału na YT i  zapoznawanie się z znajdującymi tam materiałami,  ale już dziś (zapewne nie tylko ja) proszę o kolejne filmy.
Pozdrawiam Paweł.



#424 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4664 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 10 styczeń 2022 - 16:06

Niestety, nie mam współczesnego HB na pokładzie, mój Helix to 1gen ,więc mało użyteczny poza jakimiś podstawkami obsługi to odnośnie nowych filmów. Mam jakieś pomysły, ale teraz raczej sezon martwy, choć udało mi się logów wczoraj pozbierać i zrobić mapkę struktury dna jednej z moich wód. 

Jak wena przyjdzie, to porobię coś z Autocharta na kanał a jak jeden z forumowiczów dośle mi Solixa, to zrobię porównanie z GPSmap +gt56 od Garmina- ale to jak będzie można pływać, a "zima" na to wskazuje. 



#425 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4664 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 01 maj 2022 - 20:30

Ciekawostka autocharta- mapy mocno customowe ;) 

 


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 01 maj 2022 - 20:30

  • Tom Rob, karkoszek i pawlo29 lubią to

#426 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1621 postów

Napisano 29 sierpień 2022 - 15:42

Witam, mamy z kolegą takie same echa. Czyli Helix 7gen2. Dopiero teraz kolega zapragnął mieć kartę ZL. Czy w miarę łatwo mogę skopiować mu moje zapisy? Czytałem trochę to co było napisane w 2017 roku i tam została poruszona kwestia aktualizacji. Nasze echa nie były aktualizowane. A może ktoś mógłby skopiować te moje pliki do jego karty? Prześlemy karty i chętnie jakiś załącznik procentowy czy inny wybrany przez chętnego i umiejącego.
Pozdrawiam Tomek

Użytkownik kostom63 edytował ten post 29 sierpień 2022 - 15:55


#427 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1621 postów

Napisano 29 sierpień 2022 - 15:52

Tak, skopiować pliki .acu pomiędzy kartami i to wszystko.



#428 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1621 postów

Napisano 29 sierpień 2022 - 15:53

Normalnie w Windows, kopiuj, wklej.
Zawartość folderu ACDATA.
Oczywiście wcześniej zdrób kopie.

To też przeczytałem i tak niebardzo wiem O Co Chodzi
Tomek

Użytkownik kostom63 edytował ten post 29 sierpień 2022 - 15:54


#429 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 916 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 29 sierpień 2022 - 19:41

Wchodząc w kartę zeroline masz kilka folderów. Skopiuj cały folder acdata gdzieś na kompa.
Później skopiuj zawartość tego foldera i wklej do drugiej karty w ten sam folder.
I to w sumie chyba na tyle.
Odpalisz echo i mapa już będzie
  • kostom63, Maciej_K i karkoszek lubią to

#430 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1621 postów

Napisano 29 sierpień 2022 - 21:23

Dzięki, będę próbował. Ale dla pewności rękami syna.
Tomek

#431 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4664 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 30 sierpień 2022 - 06:21

Dzięki, będę próbował. Ale dla pewności rękami syna.
Tomek

Kopia bezpieczeństwa danych to podstawa, nie ma co się bać. Pliki AC live są sygnowane w taki sposób po rozpoczęci nagrania, że nie podmienisz ich , a dodasz do zbioru. 


  • kostom63 lubi to

#432 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1621 postów

Napisano 30 sierpień 2022 - 07:49

Jeszcze raz dziękuję

#433 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 06 wrzesień 2022 - 12:46

Kopia bezpieczeństwa danych to podstawa, nie ma co się bać. Pliki AC live są sygnowane w taki sposób po rozpoczęci nagrania, że nie podmienisz ich , a dodasz do zbioru. 

A tu się mylisz, wymieniałem się z kolegą plikami i traf chciał że dwa miały taką samą nazwę. 

Zmieniałem na inna i dostały dodane.

 

Także ostrożnie z kopiowaniem i próbą nadpisania.



#434 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4664 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 06 wrzesień 2022 - 12:55

A tu się mylisz, wymieniałem się z kolegą plikami i traf chciał że dwa miały taką samą nazwę. 

Zmieniałem na inna i dostały dodane.

 

Także ostrożnie z kopiowaniem i próbą nadpisania.

I bardzo dobrze, trzeba sobie radzić. 



#435 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4664 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 10 wrzesień 2022 - 19:21

To nie synapsy, to inny wymiar mapowania. Nie widziałem czegoś takiego do tej pory. Szacunek za cierpliwość i kawał życia na wodzie 400ha. 

Załączony plik  Clipboard01.jpg   147,03 KB   16 Ilość pobrań

 


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 10 wrzesień 2022 - 19:30


#436 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 11 wrzesień 2022 - 07:26

Ale przynajmniej ulubione miejscówki są fajnie pokazane  :)



#437 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 916 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 10 maj 2023 - 18:37

Witajcie.

Może ktoś posiada batymetrie jeziora Roś i chciałby podzielić się danymi ?

Pozdro

#438 OFFLINE   Szuwar999

Szuwar999

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M

Napisano 02 lipiec 2023 - 12:27

Witam Koleżanki oraz Kolegów.
Czy może udało się komuś podpiąć ortofotomapę geoportalu do Geoxa viewer 2.5.0.7493? Byłaby to ciekawa alternatywa dla Sas Planet, który wiadomo skąd pochodzi.
Jest mnóstwo materiałów i przykładów ze starszych wersji Geoxy, gdzie bylo to stosunkowo proste.
W Sas Planet udało się podpiąć ortofotomapę poprzez WMS i efekt jest naprawdę niesamowity. Gra warta świeczki. Na zdjęciu porównanie tego samego fragmentu na google map oraz na ortofotomapie. Nie dość, że ilość szczegółów jest o wiele większa to jeszcze GM mapa pochodzi z 2014 ortofotomapa z 2022!
Pozdrawiam
Mariusz. 1f638f3d5e7bfe9c8526319434464ea1.jpg6c9f6bba225cc0418b4fe59f7a908595.jpg59aabacd46cf79e8cad7778165b7a2a7.jpg

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

#439 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4664 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 02 lipiec 2023 - 17:10

Ładnie to wychodzi.  Ja walczę z jakością plików IMG bo niestety nie ma lekko tutaj i nie mogę wygenerować dobrej jakości obrazu mozaiki dna- ale pochodzącej z plików od Lowrance i wyeksportowanej jako KML czy tam png. Autochart nie pozwala na szaleństwa. 



#440 OFFLINE   Szuwar999

Szuwar999

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M

Napisano 03 lipiec 2023 - 10:57

Ładnie to wychodzi.  Ja walczę z jakością plików IMG bo niestety nie ma lekko tutaj i nie mogę wygenerować dobrej jakości obrazu mozaiki dna- ale pochodzącej z plików od Lowrance i wyeksportowanej jako KML czy tam png. Autochart nie pozwala na szaleństwa. 

Zdjęcia nie oddają w pełni efektu - zostały mocno zredukowane podczas wklejania.

Jeśli chodzi o warstwę IMG, z moich obserwacji wynika, że granica jego możliwości leży gdzieś pomiędzy 30 a 40 MB. Plik ok 30MB jeszcze da się przegenerować ale przy 37 już wymięka i nic się nie generuje.

Korzystasz z formatu PNG. W porównaniu do JPG jakość będzie zauważalnie lepsza ale plik jest ok 7 razy większy, niż np odpowiadający mu JPG. Kosztem nieco mniejszej zdolności odzwierciedlania szczegółów można mieć znacznie mniejszy plik, co może oznaczać większe pole manewru przy generowaniu IMG w AC. 

Może warto sprawdzić ten wariant ( o ile już tego nie sprawdzałeś ;) )

 

Pzdr,

Mariusz






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych