Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ster "krzesełko" w woblerach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 22 wrzesień 2015 - 09:07

Sławku

Gdy siedzieliśmy rozważając nasze założenia, (w większości Twoje ;) ) chyba zauważyłeś, że moje oko jest jakieś dziwne !  :D Cholernie rozwinął się stan zapalny spojówki. Limo mam jakbym zaliczył od kogoś strzał :D Przepisane krople i maść okazały się nie trafione, zmuszony jestem dzisiaj zasuwać prywatnie do okulisty, bo jest nie dobrze. :(

Dwa ostatnie wobki do testów malowałem właściwie o jednym oku, na wodzie pływałem z zaklejonym opatrunkiem, by mnie nie przewiało. Oj zebrałem reprymendę od żony  :angry:

 

Zacząłem czytać, ale cóż to za czytanie !, jedno boli, drugie męczy się !  

 

" Odkrywanie tajemnic woblera " Wstęp świetnie wprowadza czytelnika w temat i staje się wciągający w zagadnienia.

 

Książkę czytelnik musi mieć w rękach, przed oczami, by docenić profesjonalizm przedstawionych zagadnień w wyniku Twoich długotrwałych badań :clappinghands:

Tym wszystkim naszym Kolegom z forum, początkującym w robieniu woblerów - gorąco polecam książkę Kol. Sławomira Bednarczyka @Banjo.

 

Mało jest osób, które gotowe są podzielić się swoimi tajemnicami ukrytymi w woblerze. W tym wydaniu jest wszystko !!!  :) Jakież to proste mając książkę, wystarczy przeczytać, spojrzeć na odpowiednie rysunki, a skończą się pytania, nie możność "uruchomienia" woblera i zastanawiania się co się dzieje ?i jak to zrobić, by było dobrze ;)

 

Chylę czoła Sławku !

 

Deep runner & ster krzesełkowy ?  Oczywiście, że będzie ;)  

 

Lecz zasad fizyki okłamać nie można, trzeba ją tylko zrozumieć i wdrażać. Dlatego też już rozpocząłem zmianę steru w Extreme by uczynić go DR ;)

Pierwsze domowe próby-sprawdzenia są bardzo zadawalające. Wszystko wskazuje na to, że osiągnąłem max. wielkość steru, (powierzchnię), jaka możliwa jest do zastosowania go w tym modelu woblera. Aha ! By zmniejszyć kąt nachylenia względem osi poziomej woblera, od punktu oczka prowadzącego wygięty jest lekko ku górze !  Startuje bez zaburzeń do głębokiego nurkowania. Pozostało tylko "ubrać" woblera, wkleić nowy ster i przeprowadzić testy na wodzie.

 


Użytkownik Harjer edytował ten post 22 wrzesień 2015 - 11:22

  • Banjo lubi to

#62 OFFLINE   Banjo

Banjo

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 2778 postów
  • LokalizacjaOława
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Bednarczyk

Napisano 22 wrzesień 2015 - 22:27

Jutro,

tak długo Twoim oczom nie przyglądałem się. Wiesz jak facet spogląda zbyt długo facetowi prosto w oczy to można to dwuznacznie zrozumieć  :lol: . Coś tam widziałem, ale nie śmiałem pytać się. Życzę Tobie szybkiego powrotu do zdrowia. Dziękuję za znakomitą recenzję (choć wiem, że jak trzeba to potrafisz skrytykować), ale już teraz nie zamęczaj się czytaniem tych nudnych moich wypocin  :lol: . Teraz ważne, aby oczy były zdrowe. Aż takich poświęceń nie oczekiwałem. Na razie daj sobie spokój z tym DR. Jak wyzdrowiejesz to wypłyniesz na testy. No i nie denerwuj żony i proszę pozdrów ode mnie. Obecnie jestem poza domem i tak napięty mam każdy dzień, że dopiero teraz zaglądam na jerka. A ten testowy DR bardzo podoba mi się, o to się rozchodziło proszę Pana  :) . Zdrowiej szybko.



#63 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 23 wrzesień 2015 - 08:06

@Banjo

 

cyt. "tak długo Twoim oczom nie przyglądałem się. Wiesz jak facet spogląda zbyt długo facetowi prosto w oczy to można to dwuznacznie zrozumieć   :lol: . "

 

No tak, to prawda :lol:  Dobre !!!  :D

Lecz, gdy rozmówca unika kontaktu wzrokowego, to coś tajemniczego kryje się w osobie prowadzącej dialog :huh:  :)

 

Opatrunek na oku :ph34r:  Dzisiaj zabieg  :o

 

ps. dziękuję, przekażę pozdrówka :)


Użytkownik Harjer edytował ten post 23 wrzesień 2015 - 08:08


#64 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 23 wrzesień 2015 - 11:36

Deep Runner & krzesełkowy

 

Wyrwałem krótki ster krzesełkowy z niebieskiego testowego woblera, wyciąłem kolejny identyczny ster prosty DR, który pow. prezentuję w surówce woblera i wyprofilowałem go w krzesełko ;) Zrobiłem próbę i...? jakże miło się to ogląda ! :) Wobler dostał ładnej pracy X

i agresywniejszej akcji ogonowej ! :P Nurkuje do dna jak na DR na długim stelażu, oczku prowadzącym. Chyba to, będzie TO !

Nie wykluczam małych korekt, ale zapowiada się wyśmienicie !

Pozostają testy na wodzie ?

 



#65 OFFLINE   Banjo

Banjo

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 2778 postów
  • LokalizacjaOława
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Bednarczyk

Napisano 24 wrzesień 2015 - 21:51

@Banjo

 

cyt. "tak długo Twoim oczom nie przyglądałem się. Wiesz jak facet spogląda zbyt długo facetowi prosto w oczy to można to dwuznacznie zrozumieć   :lol: . "

 

No tak, to prawda :lol:  Dobre !!!  :D

Lecz, gdy rozmówca unika kontaktu wzrokowego, to coś tajemniczego kryje się w osobie prowadzącej dialog :huh:  :)

 

To prawda, ale cała sztuka polega na tym, aby to robić dyskretnie  :) .



#66 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 15 listopad 2015 - 12:01

Przyszedł czas, gdy ster krzesełkowy zastosowałem w woblerze pstrągowym z krótkim oczkiem prowadzącym. Efekt: zwiększenie głębokości zanurzenia. Akcja woblera zachowana jaką posiada ze sterem klasycznym. ;)

Załączone pliki


  • Banjo i thoffi lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych