Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okoniówka UL - wybór blanku

okoń blank

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
417 odpowiedzi w tym temacie

#341 OFFLINE   Tom Rob

Tom Rob

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 532 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Robert

Napisano 19 styczeń 2018 - 13:48

A może to : https://hubrods.pl/fa-sx685-2n
Hubertus ma swój wątek na Jb😊

#342 ONLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1935 postów

Napisano 19 styczeń 2018 - 19:18

Potrzebuje blanku pod Oksy. Używany będzie z gumkami 2 i 3 cale Kaitech Swing impact oraz Easy Shiner i podobne. Na główkach 1-2,5g, długość min. 2m najlepiej około 2.20. Fajnie jakby był w miarę szybki ugięcie pół lub paraboliczne. W dolniku zapas mocy.

Jakim cudem przy ugięciu parabolicznym i tak czułym szczycie może być zapas mocy w dolniku?  Jak przechodzi w pełne ugięcie to gdzie ta moc ma być jak jest wygięty do dolnika?

No niech mi ktoś wytłumaczy...  Czy to możliwe?


  • Tom Rob lubi to

#343 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 19 styczeń 2018 - 19:48

Jakim cudem przy ugięciu parabolicznym i tak czułym szczycie może być zapas mocy w dolniku?  Jak przechodzi w pełne ugięcie to gdzie ta moc ma być jak jest wygięty do dolnika?
No niech mi ktoś wytłumaczy...  Czy to możliwe?

W łokciu zostaje zapas ☺😁😁😁😁😁.
  • karpiu08 lubi to

#344 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2650 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 19 styczeń 2018 - 20:22

" zabłysnął " , " złote porad " , " litości " ktoś tu wstał lewą nogą :D

Ty się cofnij o jedą stronę i zobacz kto wstał lewą nogą. Chyba, że was jest dwóch...😬

#345 OFFLINE   LFF

LFF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp.
  • Imię:Marcin

Napisano 02 styczeń 2019 - 19:14

Wszystkiego dobrego w nowym roku :)

Dość rzadko tu zaglądam i o ile nurtuje mnie pytanie lub problem z którym mogę sobie poradzić nie zawracając ludziom głowy o tyle staram się tego nie robić. Ale tym razem muszę się o kilka  rzeczy spytać.

Powstała myśl o pierwszej wędce z pracowni, wędka w sumie o dość wąskim spektrum zastosowań przy łowieniu okoni.

Dosyć wnikliwie analizowałem jak i co łowię i zebrało się kilka wniosków, które dosyć precyzyjnie określają parametry mojej idealnej wędki.

 

Wniosek 1: 80%  to łowienie z brzegu więc długość 2.10 do max 2,20m. z założenia blank jedno częściowy. Dolnik nie może być dłuższy niż 20 cm od stopki kołowrotka licząc, to już moje osobiste preferencje ale też maksymalne wykorzystanie w sumie niezbyt wielkiej długości blanku przy łowieniu z brzegu

 

Wniosek 2: Okonie jakie łowię w najbliższej okolicy a co za tym idzie najczęściej, to raczej okonki, Średnia wielkość to okolice 20cm, Taki przedział to 90% tego co wyciągam z wody, czasem trafi się 25cm. Sztuki ok 30cm to rzadkość a 40stki nigdy nie złowiłem.. Więc aby mieć maximum zabawy blank powinien ładnie się uginać pod takimi rybkami a przy tym być maksymalnie czuły.

 

Wniosek 3: Po zajrzeniu do swoich pudełek i zastanowieniu się :D  czego używam wyszło na to że łowię tylko na małe gumy. Długość od 2,5 do 5,5cm max. na główkach od 1 do 3g max. zatem ogólna waga przynęty nie przekracza 5g.

Przy tym usuwam z haków zadziory, więc fajnie by było aby blank dobrze trzymał rybę i tu raczej przydała by się odpowiednia akcja i ugięcie.

 

Wniosek 4: Wędka maksymalnie lekka więc trzeba jej zapodać odpowiednie przelotki, nie wiem czy są takie które zwiększają realnie zasięg rzutu, jeżeli tak to chętnie wezmę je pod uwagę

 

Wniosek 5: Wędka maksymalnie czuła, a więc nie tylko blank ale i uchwyt, Tutaj wygląd schodzi na dalszy plan a ma być taki Best of jeżeli chodzi o przenoszenie tego co się dzieje z przynętą na zakończenia nerwowe mojej kończyny górnej prawej :) Kończyną górną prawą zawsze trzymam wędkę tak że stopkę kołowrotka mam miedzy 3 a 4 palcem od kciuka licząc a sam kciuk opieram wzdłużnie górnej części uchwytu, Dobrze by było aby dany uchwyt choć trochę pasował do tego chwytu i raczej dużej dłoni.

 

Z wniosków wynika zatem że potrzebuję wędki dość specyficznej, zrobionej pod konkretne warunki, przynęty, ryby i ich wielkość.

Obeznanych w temacie proszę zaproponowanie odpowiednich komponentów na ten patyczek, kwestia finansowa na razie pozostaje nie określona, więc trudno mi się tutaj deklarować.


Użytkownik LFF edytował ten post 02 styczeń 2019 - 19:15


#346 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3944 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 02 styczeń 2019 - 19:26

Niestety temat chyba poleci do kosza...

Po to są pracownie i Koledzy zajmujący się zbrojeniem kijaszy,żeby właśnie spełnić wszystkie fanaberie klienta.

Na forum jest dużo Kolegów zajmujących się zbrojeniem- pogadaj z nimi na priv, lub poczytaj ich wątki.



#347 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 02 styczeń 2019 - 19:28

Tak bym to widział:

Suzuki 4lb 681 Pro w delfinie i delcie.

 

A temat pewnie podkleją pod "blank na okonia"  ;) 


Użytkownik Krzysiek Rogalski edytował ten post 02 styczeń 2019 - 19:29

  • doktorek, skalek-77 i S.N. lubią to

#348 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4558 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 02 styczeń 2019 - 19:33

jerkbait.pl-blank-na-okonia


  • Krzysiek Rogalski, Pisarz.......ewski Piotr i Karpiu95 lubią to

#349 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 02 styczeń 2019 - 19:33

Szczerze ci powiem, że nie potrzebujesz wcale jakiejś mega specyficznej wędki. Większość okoniówek w klasie UL spełni twoje oczekiwania :)

Baaardzo dużo z nas łowi okonie gumkami do 6cm na główkach do 3g i znalezienie narzędzia pod takie łowienie nie będzie jakims mega wyczynem.

Poprzeglądaj forum, bo jest na serio duzo informacji o okoniówych blankach, szukaj w matagi, suzuki, fishing art... a jeśli pracowania to nie koniecznosc to polecam graphiteleadera finezze nuovo do 5g, co prawda nówke juz bedzie ciężko kupic, ale czasami pojawiają się na giełdzie. Świetne okoniówki o ponadprzeciętnej czułości(większej niz blanki matagi i suzuki którymi miałem okazje łowic)



#350 OFFLINE   LFF

LFF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp.
  • Imię:Marcin

Napisano 02 styczeń 2019 - 19:40

Jeżeli poleci do kosza to trudno, założenie jest takie aby po kawałku zbierać komponenty i na koniec zlecić komuś poskładanie, tak było by mi łatwiej niż na jeden strzał, dlatego temat pozwoliłem sobie założyć.

A kolega Krzysiek Rogalski mógłby mi przybliżyć co co to jest delfin i delta?



#351 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 02 styczeń 2019 - 19:42

Delfin to uchwyt stworzony przez Janusza Dudziaka, a delta to dedykowane zbrojenie do tego uchwytu... reszte sobie znajdz bo jest zarówno film nagrany przez twórce uchwytu na YouTubie jak baaardzo dużo informacji na ten temat na forum :)


  • LFF lubi to

#352 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 02 styczeń 2019 - 19:43

Miłej lektury ;)

http://jerkbait.pl/t...owrotka-delfin/


  • LFF lubi to

#353 OFFLINE   LFF

LFF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp.
  • Imię:Marcin

Napisano 02 styczeń 2019 - 19:46

Szczerze ci powiem, że nie potrzebujesz wcale jakiejś mega specyficznej wędki. Większość okoniówek w klasie UL spełni twoje oczekiwania :)

Baaardzo dużo z nas łowi okonie gumkami do 6cm na główkach do 3g i znalezienie narzędzia pod takie łowienie nie będzie jakims mega wyczynem.

Poprzeglądaj forum, bo jest na serio duzo informacji o okoniówych blankach, szukaj w matagi, suzuki, fishing art... a jeśli pracowania to nie koniecznosc to polecam graphiteleadera finezze nuovo do 5g, co prawda nówke juz bedzie ciężko kupic, ale czasami pojawiają się na giełdzie. Świetne okoniówki o ponadprzeciętnej czułości(większej niz blanki matagi i suzuki którymi miałem okazje łowic)

Miałem sporo seryjnych okoniówek ul z różnych firm, tych mniej spotykanych też, I do tej pory nie znalazłem tego czego szukam.



#354 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1887 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 02 styczeń 2019 - 19:47

 

A kolega Krzysiek Rogalski mógłby mi przybliżyć co co to jest delfin i delta?

Jedynka http://jerkbait.pl/t...e/#entry2510838


  • Paweł J lubi to

#355 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 898 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 02 styczeń 2019 - 19:54

masz ideał:) do długości się przyzwyczaisz:)


  • LFF lubi to

#356 OFFLINE   LFF

LFF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp.
  • Imię:Marcin

Napisano 02 styczeń 2019 - 19:56

Gdzieś już widziałem to cudo tylko nie wiedziałem jak to się nazywa, ale to jest raczej to czego szukam, zdecydowanie :) Nawet nie czytając wiele o tym rozwiązaniu intuicyjnie widząc to tylko, wiem że jest dokładnie tym czego szukam, żadnych pierścieni, gwintów i innych odgniataczy, to musi idealnie leżeć w dłoni przy moim chwycie, sama koncepcja nawet na tzw chłopski rozum musi działać jak wzmacniacz sygnału z kosmosu :D 

Widzę to coś na prawie samym końcu blanku z symbolicznym wręcz dolnikiem ;)


Użytkownik LFF edytował ten post 02 styczeń 2019 - 20:27


#357 OFFLINE   Czechofil

Czechofil

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • LokalizacjaUrsynów
  • Imię:Leszek

Napisano 02 styczeń 2019 - 20:12

Moim zdaniem Nanoflex może być dobrym rozwiązaniem
http://wedki.pl/wedki2017/?p=492


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#358 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 02 styczeń 2019 - 20:14

Nie chcę wprowadzać zamieszania, ale odezwij się do kolegi apio. Rozmawiałem z nim ostatnio na temat jego doświadczeń z blankami suzuki. Myślę że mógł by ci coś o nich napisać, według mnie są to cenne informacje.
  • LFF lubi to

#359 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 02 styczeń 2019 - 21:01

Poleciec do kosza napewno nie poleci :) Zostanie polaczony z ktoryms z istniejacych watkow o blankach okoniowych.

A do zadawania pytan o blankach, wedkach itd jak najbardziej zachecamy :)



#360 OFFLINE   LFF

LFF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp.
  • Imię:Marcin

Napisano 03 styczeń 2019 - 19:36

Ktoś cod więcej napisze o Nanoflex, opis piękny i trafia w mój gust a jak sie to przekłada na rzeczywistość. jak z akcją i czułością?





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: okoń, blank

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych