Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ekonomiczny kij okoniowo-sandaczowy, jaki wybrać ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
70 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 698 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 09 wrzesień 2015 - 09:59

Tez podejrzewam, ze jednak bez dwóch kijow sie nie obejdzie i wlasnie jeżeli chodzi o typowa okoniowke, to biorę pod uwagę dokładnie te dwie wędki, które podaliście. Z tym, ze ja lowie raczej duże okonie(25-40cm) i bardzo częstym przylowem sa szczupaki rzędu 70-75cm wiec ten kijek musi to wytrzymać...

Użytkownik PatLove edytował ten post 09 wrzesień 2015 - 10:04


#22 OFFLINE   scyzoryk00

scyzoryk00

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaKostrzyn nad Odrą
  • Imię:Wojciech

Napisano 09 wrzesień 2015 - 10:55

na lexusa o ktorym wczesniej wspominalem wyciagnolem bez problemow szczupala 2,5 kg fakt musialem sie chwilke dluzej pomeczyc ale nie zeby to bylo niemozliwe :)



#23 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 698 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 09 wrzesień 2015 - 12:53

Wiadomo,ze to nie jest kij pod takie rybyale dobrze wiedzieć, ze da sobie radę z takim przylowem. Dzieki.

#24 OFFLINE   perchmajster

perchmajster

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk
  • Imię:Marek

Napisano 01 grudzień 2015 - 11:20

Pewnie sprzęt już zakupiony przez @PatLove.

Ja dodam, że na początku swojego wędkarskiego come back (bo ostatni raz łowiłem chyba 29 lat temu z tatą) w lipcu tego roku przerobiłem dwa wędziska z średniej (być może patrząc się na ceny nawet niskiej półki) pod okonie:

Millenium perch dragona  (4-18 cw, 230cm)
Viper Pro DropShot 21 dragona (4-21 cw, 230cm)

Zamieniłem je (teraz leżą i zbierają kurz - czekając na nowego właściciela) na:
Kongera Fire Wizard 225cm, cw 2-7g.

 

Co do zestawu sandaczowego (który jednocześnie jest moim zestawem szczupakowym i niejednokrotnie mam na nim przyłów okoniowy i nie ma problemu z czuciem mimo ze to twardy bat) uzywam Mikado inazuma xplode zander 198cm  1 skład do 35g z pianką eva w rekojesci. Wszyscy znajomi łowiący na zaporówce w Świerklańcu (Piekary Śl) pukali się w głowę, że kupiłem kij o takiej mocy (kupiłem bo mi go rekomendowali, jako niezniszczalny zajebisty jednosklad w extra cenie, a sprzedawca naturalnie sprzedał mi to co miał - ja głupi niedoświadczony wziąłem ten zamiast 22g cw). Wykorzystuję go jednak z powodzeniem na rzekach czy jeziorach a nawet leśnych sekretnych oczkach (dlugosc sprawdza sie idealnie kiedy przedzieram sie przez chaszcze) gdzie łowię szczupłe na białą kartę :) i kij daje radę. Pięknie pracuje i ładuje fajne nawet koguty 7-10g czy kopyta takie 7-10 cm na 7g głowce. Większymi przynętami nie łowię bo nie ma u mnie sensu. 
Pozdro.


  • Salkins lubi to

#25 OFFLINE   Ankier

Ankier

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaInowrocław
  • Imię:Igor

Napisano 07 grudzień 2015 - 20:53

Inazuma Flash Perch najlepiej 220cm do 18g. Kolega ma takiego i ogarnia tak okonie jak i sandacze. Sam mam INAZUMA X-PLODE ZANDER 198cm do 22g. Ogarniam nim gumy na główkach do 30g  :innocent:. Kijki zdecydowanie nie do szacowane ;)  godne polecenia zwłaszcza w tej cenie. Zaś jeśli sandacz na delikatną wklejankę to tylko KONGER WRX WORLD CHAMPION ZANDER 255/28g kij nie do zajechania, wybitnie czuły, katuję go już pewnie z 10 lat. Nie powstrzyma mnie to jednak już niebawem uderzyć w jakiegoś ptaszka co z popiołów się rodzi... Mniam już mi ślinka cieknie :P 

 

Ps. co do kongera żeby nie było nieporozumień... Czuła szczytówka reszta kija taka by dać pieskowi po ząbkach... Wymagany dobry wzrok i skupienie. Jak to mawia mój kolega "Trzeba być spiętym jak baranie jajca" ;)  Ale dla mnie osobiście cały w tym urok sandaczowania choć po ostatniej bodaj sierpniowej wyprawie (do tej pory w głowę zachodzę co mnie pokusiło w tedy tam jechać :P ) gdy przez 3 dni dorobiliśmy się z kolegą po jednym okonku przeklinałem owe skupienie i ślepienie po 15h na dobę w tę że szczytóweczkę. Wyprawa owa nosi dumne miano Golgota Fishing :bighair:

 

Pozdrawiam kolegę :) 

 

EDIT: starajmy się zawrzeć wszystkie myśli w jednym poście, scaliłem Twoje dwa wpisy - proszę na przyszłość o dycję poprzedniego wpisu i uzupełnienie.



#26 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 698 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 19 styczeń 2016 - 16:20

Panowie wędka jeszcze nie zakupiona...

Nastąpiła "mała" zmiana taktyki, tzn. w tzn "międzyczasie wpadł zestaw castingowy na dużego wiosenno-jesiennego szczupaka i typowo na sandacza Mikado Inazuma Flash Zander do 28g, natomiast okoniówki jak na razie brak.

Szukam jakiejś fajnej wklejanki do 12/15g, max 210cm, która poradzi sobie ze szczupakowym przyłowem rzędu 75-80cm.

 

Na ten moment w oko wpadły mi:

 

-Dragon Viper SL Perch 15 2.13m 3-15g

-Mikado SHT UL Spin 210 do 12g

 

ewentualnie Mikado Black Draft L 230 2-15g ale po pierwsze na łódkę trochę za długa, a po drogie to już nie wklejanka.

 

Co myślicie?


Użytkownik PatLove edytował ten post 19 styczeń 2016 - 17:08


#27 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1938 postów

Napisano 19 styczeń 2016 - 16:31

Jak długa jest potrzebna, mam do oddania komplet okoniówek jedna na lekko a druga na ciężko za symboliczne pieniądze. Ta cięższa wydaje sie idealna na Twoje potrzeby. Jeszcze na gwarancji, papiery i takie tam. Dawaj na priv



#28 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 698 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 19 styczeń 2016 - 20:07

FidoAngel poszło PW

#29 Guest_anonymous_*

Guest_anonymous_*
  • Guests

Napisano 20 styczeń 2016 - 07:57

Myślę, że fajnym patykiem który sprawdziłby się na sandacza i okonia to Dragon extreme Spin 4-21g 2.3m . Bardzo fajny kijek o bardzo szybkiej akcji a pod niedużą rybka fajnie sie ugina.

#30 OFFLINE   dziubas123

dziubas123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 212 postów

Napisano 20 styczeń 2016 - 09:02

panowie szybkie pytanie kij pod okonia (nie do paproszkowego dłubania)

wybór trudny bo 2 kije to nowości i nad wodą nie sprawdzone :/

w każdym razie ograniczyłem wybór do tych 3 modeli :)

 

 

Mikado Kamisori Perch 2,20m c.w. 12g

Savage Gear Dropshot XLNT2 228cm 7-25g

Savage Gear Custom UL Spin 221cm 3-10g



#31 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 698 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 20 styczeń 2016 - 10:46

Mały87 nie szukam już kija pod okonia i sandacza bo jednak trudno to pogodzić. Typowo na sandacza wpadł Mikado Inazuma, także teraz potrzebuję kija z przeznaczeniem na okonia i szczupak jako dość częsty przyłów. U nas będzie to pewnie rozumiane jako kij na ciężko ale łowię w Szwecji więc tu realia są inne i wędka o cw 15-18g jest normalną, standardową okoniówką, w mniejsze raczej nikt się nie bawi. 

 

Znalazłem jeszcze Daiwa Megaforce Jig 240/2-14g, co prawda trochę za długa ale jeżeli byłaby warta to te 30cm jakoś przeboleje...


Użytkownik PatLove edytował ten post 20 styczeń 2016 - 10:55


#32 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 698 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 01 marzec 2016 - 19:48

Temat kija jest dla mnie zamknięty-wleciala inanimate flash perch do 18g ale ze by nine zakladac now ego tematu prose tu o Pomona w wyborze kolowrotka do niej. Łowił bede plecionka 0,08-0,1 i zastanawiam sie nad Spro Passion FD720, czy bedzie to dobry wybór?

#33 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 698 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 01 marzec 2016 - 22:11

Oczywiście "Inazuma Flash Perch"

#34 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 01 marzec 2016 - 22:55

ja przy tym kijku mam shimano rozmiar 3000 o wadze 265 gr. Flash Perch 18 gr spokojnie obsłuży 20-24 gr, więc wg mnie najbardziej pasuje tu właśnie coś w rozmiarze 3000. Problem w tym, że passion 730 waży już 300 gram, a to dla mnie by było za dużo do kijka 107 gr - zakładam, że masz wersję w piance jak ja?



#35 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 698 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 02 marzec 2016 - 10:23

Tak, wersja w piance, natomiast u mnie jest to typowa wędka pod dużego, szwedzkiego okonia i szczupaka ale tylko jako przylow(plecionka 0,08-0,1)także czy 3000 nie bedzie za duży? Szczerze mowiac myślałem raczej o 2000, czyli 720. Ewentualnie co innego polecacie zeby waga była w okolicach tych 220-250g?

#36 OFFLINE   Tobek

Tobek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaJarocin
  • Imię:Tobiasz

Napisano 02 marzec 2016 - 10:48

Kij pod sandacze i okonie to moze wlkejanka fishmaker? Wklejanka pomoze wskazac delikatne brania a dosc duzy zapas mocy pozwoli zaciac sandala 



#37 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 02 marzec 2016 - 16:45

Moim zdaniem shimano 3000 lub jego odpowiednik jest tu idealny - to nie są duże kołowrotki (u mnie nawój to 73 cm na jeden obrót korbki), a jeśli łowisz okonie na grubo to zakładam, że w ruch pójdą pewnie główki 10-15 gr i moc kołowrotka będzie potrzebna. Nie wiem jeszcze jaki masz budżet, ale za 260 zł masz ryobi slam 3000, który waży 247 gr, a tańsza opcja to okuma ceymar 30fd za 160 zł, która waży 232 gr. Oba mają 5 letnią gwarancję. Slam 3000 jest trochę większy od Ceymar 30FD.


Użytkownik raven edytował ten post 02 marzec 2016 - 16:52


#38 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 698 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 02 marzec 2016 - 18:09

raven dzieki za wypowiedz, w kwestii akurat tego konkretnego zestawu bede reczej łowił max na główkach 10g. U nas jest to rzeczywiście tak, jak napisałeś połów raczej "na grubo" jezeli chodzi o okonia, natomiast w SE to jak najbardziej norma ale tam tez sa inne, tz duze okonie.
Szczerze mowiac o slamie myslalem, natomiast okuma wydaje sie byc bardzo ciekawa propozycja, ktorej nie brałem w ogole pod uwage. Lowiles moze ta okuma? Cały czas nurtuje mnie tylko kwestia wielkości bo tak, jak juz kilka razy pisałem-ten zestaw ma byc spiety z plecionka max 0,1 i czy przy takim założeniu na prawde isc w wielkość 3000/30? Nie lepiej cos pokroju 2000-2500?

Użytkownik PatLove edytował ten post 02 marzec 2016 - 18:29


#39 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 02 marzec 2016 - 20:34

Weź pod uwagę, że kołowrotki każdego producenta mają inną wielkość, poza tym moje shimano 3000 to wersja sfb, a więc tak naprawdę 2500 tylko z płytszą szpulą :) Okumą nie łowiłem, ale czytałem dość pozytywne opinie. Na YT jest też parę filmów :) Na moje oko Ceymar 30FD ma fizycznie mniej więcej wielkość Zaubera 2000 i Passiona 720 więc powinno być idealnie :) tu masz test http://www.test-wedk...ma-ceymar-fd30/



#40 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 698 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 02 marzec 2016 - 20:52

Dzieki, test juz czytałem
Pozostaje jeszcze Passion FD720, o ktorym myslalem na samym początku. Wagowo niewiele cięższy od okumy, wielkościowo piszesz ze podobnie, cenowo praktycznie to samo wiec pozostaje kwestia Passion vs Ceymar...

Użytkownik PatLove edytował ten post 02 marzec 2016 - 20:52