Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ekonomiczny kij okoniowo-sandaczowy, jaki wybrać ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
70 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   aroaro

aroaro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 05 marzec 2016 - 21:10

Niekoniecznie 1:6, bo takie ma jeden model  z oznaczeniem S, a tak to ma normalnie 1:5

http://sprzetdragon....rtx-fd30s-.html



#62 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 698 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 05 marzec 2016 - 22:32

Racja, nawet nie zauważyłem... Wagowo tez wypada super, tylko niestety cenowo juz trochę gorzej ale jest to kwestia zastanowienia. Dzięki za propozycje.

#63 OFFLINE   Sebastinka Skwarek

Sebastinka Skwarek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaBartoszyce
  • Imię:Sebastian

Napisano 06 marzec 2016 - 19:36

W sumie ,to dla mnie idealnie wyważone ,bo wolę zestawy które lecą trochę na ryjek :P



#64 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 698 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 06 marzec 2016 - 22:48

No własnie, każdy lubi co innego i dla jednego idealnie wyważony bedzie zestaw z kreciolkiem 300g, a dla drugiego 250g...
Czy ktos jest mi stanie powiedzieć jak jest z Passionem-tzn tak samo, jak w przypadku zaubera, ze 3000 i 4000 to te same kołowrotki i różnią sie praktycznie tylko pojemności szpuli, a bebechy i moce hamulców sa takie same? Czy tak samo jest w Spro, Passion 710 i 720 bedą tożsame, a 730 i 740 to tez bedzie to samo, tylko mocniejsze od 710/720? Chciałbym miec jakies porównanie i odniesienie, a niestety nigdzie nie moge znaleźć info odnośnie Passiona.

Fakt jest taki, ze ten zestaw ma byc typowo pod okonia ale martwi mnie troche, ze w przypadku szczupakowego przyłowu rzędu 75cm taka 720stka moze okazać sie za słaba i pike po takim holu bedzie nadawał sie juz tylko na patelnie.
Będąc w SE wędkuje duzo, a nawet bardzo duzo: 4-5 razy w tygodniu po kilka godzin, a wiec te szczupakowe przyłowy tez nie sa okazjonalne i czasami trafia sie ich kilka w ciagu jednego wypadu stad moje obawy czy Passion sobie poradzi i po jednym sezonie maj-październik nie bedzie do wymiany

Użytkownik PatLove edytował ten post 06 marzec 2016 - 23:11


#65 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Michał

Napisano 06 marzec 2016 - 22:51

To popularne kołowrotki, nie powinno być problemu ze znalezieniem ich w sklepach więc najlepiej sprawdź sam;)



#66 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 698 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 06 marzec 2016 - 23:04

MichałM masz racje ale bardziej zalezy mi na opinii użytkowników Passiona, a w szczególności takich, u których służy juz któryś sezon i mogą sie obiektywnie wypowiedzieć czy w moim przypadku ten kręciol w tym konkretnym rozmiarze zda egzamin, czy moze lepiej/ bezpieczniej wziąć większy albo moze jednak poszukać czegos innego. Nie chciałbym kupic sprzętu na jeden sezon...
Czytalem kilka tematów o tym kołowrotku ale z racji tego, ze u nas pojęcie "zestaw okoniowy" jest rozumiane troche inaczej niż w szwedzkich warunkach trudno cos wywnioskować. Co prawda mi sie to jeszcze nie trafiło ale sa tam okonie rzędu 50cm, a 30-40cm w dosc dużej ilosci sa na porządku dziennym.

Użytkownik PatLove edytował ten post 06 marzec 2016 - 23:09


#67 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 06 marzec 2016 - 23:09

No własnie, każdy lubi co innego i dla jednego idealnie wyważony bedzie zestaw z kreciolkiem 300g, a dla drugiego 250g...
Czy ktos jest mi stanie powiedzieć jak jest z Passionem-tzn tak samo, jak w przypadku zaubera, ze 3000 i 4000 to te same kołowrotki i różnią sie praktycznie tylko pojemności szpuli, a bebechy i moce hamulców sa takie same? Czy tak samo jest w Spro, Passion 710 i 720 bedą tożsame, a 730 i 740 to tez bedzie to samo, tylko mocniejsze od 710/720? Chciałbym miec jakies porównanie i odniesienie, a niestety nigdzie nie moge znaleźć info odnośnie Passiona.

Fakt jest taki, ze ten zestaw ma byc typowo pod okonia ale martwi mnie troche, ze w przypadku szczupakowego przyłowu rzędu 75cm taka 720stka moze okazać sie za słaba i pike po takim holu bedzie nadawał sie juz tylko na patelnie.
Będąc w SE wędkuje duzo, a nawet bardzo duzo 4-5 razy w tygodniu po kilka godzin, a wiec te szczupakowe przyłowy tez nie sa okazjonalne i czasami trafia sie ich kilka w ciagu jednego wypadu stad moje obawy czy Passion sobie poradzi i po jednym sezonie maj-październik nie bedzie do wymiany

Zaraz, zaraz.
Sugerujesz, że kołowrotek w rozmiarze 10/20 będzie miał problem z przyłowem szczupaka 75cm, a wersja 30/40 spokojnie sobie z nim poradzi?

#68 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 698 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 06 marzec 2016 - 23:15

Kamil Z. byc moze tak to zabrzmiało ale bardziej chodziło mi o to, czy taka 720ka bez problemów podoła częstym przylowom w takiej postaci, tzn czy nie bedzie to zbytnio obciążające dla tego kołowrotka ze wzgledu na jego rozmiar? Natomiast sugeruje to, ze większy rozmiar byc moze bedzie mocniejszy i bardziej wytrzymały. Chyba sama różnica w wadze 720 i 730 wskazuje na różnice bebechach, zgadza sie?

Użytkownik PatLove edytował ten post 06 marzec 2016 - 23:19


#69 ONLINE   rej

rej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów

Napisano 07 marzec 2016 - 12:04

MichałM masz racje ale bardziej zalezy mi na opinii użytkowników Passiona, a w szczególności takich, u których służy juz któryś sezon i mogą sie obiektywnie wypowiedzieć czy w moim przypadku ten kręciol w tym konkretnym rozmiarze zda egzamin, czy moze lepiej/ bezpieczniej wziąć większy albo moze jednak poszukać czegos innego. Nie chciałbym kupic sprzętu na jeden sezon...
Czytalem kilka tematów o tym kołowrotku ale z racji tego, ze u nas pojęcie "zestaw okoniowy" jest rozumiane troche inaczej niż w szwedzkich warunkach trudno cos wywnioskować. Co prawda mi sie to jeszcze nie trafiło ale sa tam okonie rzędu 50cm, a 30-40cm w dosc dużej ilosci sa na porządku dziennym.



Ja do swojej okoniowki uzywam passiona 710 (720-to tylko wieksza szpulka) i jestem zadowolony,do wedki szczupakowej mam passiona 730(740-tez tylko wieksza szpulka).Passion 730 to oczywiscie wieksza obudowa i co za tym idzie wiekszy mechanizm...solidniejszy i powiem jest roznica po uplywie kilku sezonow na korzysc dla passiona 730.Jezeli zbytnio nie przeszkadza Ci wiekszy ciezar kolowrotka to bierz wersje 730.Musisz zastanowić się jeszcze czy uderzać w Spro bo trochę ludzi pisało że ostatnimi czasy z jakością u nich kiepsko

#70 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Michał

Napisano 07 marzec 2016 - 12:32

MichałM masz racje ale bardziej zalezy mi na opinii użytkowników Passiona, a w szczególności takich, u których służy juz któryś sezon i mogą sie obiektywnie wypowiedzieć czy w moim przypadku ten kręciol w tym konkretnym rozmiarze zda egzamin, czy moze lepiej/ bezpieczniej wziąć większy albo moze jednak poszukać czegos innego. Nie chciałbym kupic sprzętu na jeden sezon...
Czytalem kilka tematów o tym kołowrotku ale z racji tego, ze u nas pojęcie "zestaw okoniowy" jest rozumiane troche inaczej niż w szwedzkich warunkach trudno cos wywnioskować. Co prawda mi sie to jeszcze nie trafiło ale sa tam okonie rzędu 50cm, a 30-40cm w dosc dużej ilosci sa na porządku dziennym.


Używam SPRO Passion 720 od trzech pełnych sezonów, brat tak samo długo ma 730 kołowrotki lekko u nas nie maja bo nie jesteśmy z tych którzy smarują kręćki po każdym wyjściu nad wodę.Nawet jeszcze nie były smarowane a 730 zaliczył kąpiel w pełnym zanurzeniu. Mój pracował głównie na Wiśle i przy lowieniu szczupaków na lekko. Tak jak już wcześniej pisałem jeżeli miałbym martwić się o wytrzymałość zestawu kołowrotek byłby ostatnim elementem jaki by mi przyszedł do głowy.

#71 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 698 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 07 marzec 2016 - 19:23

rej, MichałM dzieki za opinie. Musze przemyśleć sprawę aczkolwiek dalej Passion 720 wydaje mi sie byc najlepsza opcja w tym przedziale cenowym. Poszukałem troche i wszystkie inne krecioly, ktore maja równie dobre opinie, a sa troche lżejsze i większe od 720tki sa niestety sporo drozsze