Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ekonomiczny kij okoniowo-sandaczowy, jaki wybrać ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
70 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   leszek3b

leszek3b

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów

Napisano 03 marzec 2016 - 08:49

Mógł byś napisać na jaki model.



#42 ONLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 698 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 03 marzec 2016 - 08:56

Panowie przeciez napisałem kilka razy, ze kij juz jest-Inazuma Flash Perch...

#43 ONLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 698 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 03 marzec 2016 - 14:15

Typowo na sandacza kij tez juz jest-Kamisiori Flash Zander. Pozostał mi tylko wybór kreciolkow, w którym proszę o pomoc.

Do Flash Perch myśle nad Passion 720 albo Ceymar FD30, natomiast do Flash Zander: Zauber 3000, Slammer 360 albo Spinfisher 3500. Co myślicie?

#44 OFFLINE   Nissenel

Nissenel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Nazwisko:Sebastian

Napisano 03 marzec 2016 - 14:22

Ja wziąłbym Passiona oraz Zaubera/Red Arc - sprawdzone konstrukcje na których na pewno się nie zawiedziesz, po co kombinować ;)



#45 ONLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 698 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 03 marzec 2016 - 16:00

Przed grzebaniem w czeluściach internetu i pytaniem o kołowrotki na forum byłem raczej pewny własnie takiego wyboru-tzn Passion i Zauber ale chciałem sie dopytać/doradzić i oczywiscie wyszło jak zwykle...

#46 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 03 marzec 2016 - 21:26

Z tego testu ceymara wynika, że ma bardzo średnią jakość nawoju, a to szczególnie przy plecionce może uprzykrzyć życie więc lepszy raczej będzie sprawdzony passion 720. A do cięższego zestawu Zauber 3000/4000 w zależności ile potrzebujesz miejsca na szpuli, bo waga i moc praktycznie identyko. A Kamisori bierzesz do 22 gr? Też to rozważałem, ale jakoś Inazuma Flash Zander bardziej mi leży.



#47 ONLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 698 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 04 marzec 2016 - 07:39

Kamisiori do 28g.
W takim razie chyba pójdę za pierwsza myślą i bedzie własnie Passion i zauber.
raven Inazuma i Kamisiori to jest ten sam blank, tylko osprzęt sie różni.

#48 ONLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 698 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 04 marzec 2016 - 11:16

Nie moge tylko nigdzie znaleźć info odnośnie mocy hamulców w Passionie. Generalnie Spro ma byc w zestawie okoniowym ale w szwedzkich warunkach częstym przylowem sa całkiem ładne szczupaki 75-80cm tak wiec kreciolek musi im podołać. O kij sie nie martwię bo ma wystarczający zapas mocy ale czy wielkość kołowrotka 20/2000 tez bedzie ok?

#49 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Michał

Napisano 04 marzec 2016 - 11:55

Passiona 720 używam do łowienia kleni na Wiśle a przyłowie zdarzają się bolenie, wiślana 60-tka nie jest dla tego kołowrotka wyzwaniem. Myślę że gdybyś zaciął ładnego szczupaka to wytrzymałością kołowrotka nie powinieneś się martwić ;)

#50 ONLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 698 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 04 marzec 2016 - 13:25

Skoro tak, to tylko utwierdziłas mnie w tym, ze wleci własnie Passion

#51 OFFLINE   viciu

viciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Wiktor

Napisano 04 marzec 2016 - 13:38

Wtracajac się do tematu,mam też passion 720 i muszę powiedzieć że to świetny kołowrotek.porównując to do zaubera cf to spasowany równie dobrze jak nie lepiej.praca może ciut cięższe ale i tak wszystko płynnie chodzi

#52 ONLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 698 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 04 marzec 2016 - 14:34

Zaraz okaże sie ze jeszcze bedzie Passion 730/740 zamiast Zaubera 3000 :) aczkolwiek chyba jednak Passion jest delikatniejsza konstrukcja niż Zauber(?)

#53 OFFLINE   viciu

viciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Wiktor

Napisano 04 marzec 2016 - 14:35

Jest na pewno delikatniejszy,pod sandacza to zdecydowanie zauber ale passion na okonia/Klenia na lekko jak najbardziej

#54 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 04 marzec 2016 - 15:25

Niby blanki te same, ale jednak na kamisori chyba więcej lakieru bo cięższa. No i bardziej pasuje mi uchwyt skss w inazumie.



#55 OFFLINE   Sebastinka Skwarek

Sebastinka Skwarek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaBartoszyce
  • Imię:Sebastian

Napisano 04 marzec 2016 - 17:00

Siemka 

Ja posiadałem inazume perch do 18 g zaj**isty kijek na pewno będzie służył ,a co do kręcioła ,to do inazumy idealny jest passion 730 taki miałem .Idealnie wyważony zestaw  ,na okonia ani razu nie używałem ,bo jest strasznie twardy i szybki ,dopisek perch to drwina z klienta :P



#56 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Michał

Napisano 04 marzec 2016 - 17:27

Niekoniecznie drwina. Obejrzyj sobie serię perch pro a zobaczysz jakimi zestawami łowi się w krajach z normalną populacją okonia ;)

Żeby nie było całkiem off top, niedawno oglądałem w sklepie wędki Mikado Nihonto TT Zander. Oglądałem dwie wędki, jedną do 18 drugą do 15g jedną z nich była w korku druga w piance (ale która jak była ubrana to już nie pamiętam). Ciekawostką jest to że bardzo różniły się akcją. O ile ta do 18g podeszłaby pod okonia to ta do 15 to już typowo sandaczowa szpadą. Nie wiem skąd ta różnica może ktoś będzie umiał coś więcej na ten temat powiedzieć.

#57 OFFLINE   Sebastinka Skwarek

Sebastinka Skwarek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaBartoszyce
  • Imię:Sebastian

Napisano 04 marzec 2016 - 18:09

może seria ta sama ,a surowce inne .



#58 ONLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 698 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 04 marzec 2016 - 23:17

Sebastinka Skwarek piszesz ze 730-stka jest wg idealna do Inazumy Perch, a kilka postów wyżej raven pisał,ze 730-stka ze swoimi 305g bedzie troche za ciężka, dlatego brałem pod uwage 720-stke, ktora jest jednak o 50g lżejsza. Musze przemyśleć sprawę...
W kwestii twardości kija, to ja lowie w Szwecji, a tam połów okoni wyglada troche inaczej niż w PL bo spokojnie mozna nastawiać sie i celować w dorodne sztuki bez obawy powrotu o "suchym kiju" Ja najcześciej lowie takie 25-35cm ale często trafiają sie i większe. Do tego bardzo częstym przylowem sa dosc spore szczupaki 70-80cm tak wiec akurat ten kij wybrany został bardzo świadomie pod szwedzkie okonie.

#59 OFFLINE   aroaro

aroaro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 05 marzec 2016 - 14:09

A może okuma rtx fd30, właśnie nabyłem i po pierwszym testowaniu jestem mile zaskoczony, lekki, zgrabny, ładnie nawija, przyjemnie chodzi..



#60 ONLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 698 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 05 marzec 2016 - 14:12

aroaro dzieki za propozycje ale rtx to nie to przełożenie. Potrzebuje czegos 5,0-5,2, a rtx ma 6,0