Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sport na żywo - aktualne lub przyszłe wydarzenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9321 odpowiedzi w tym temacie

#4401 OFFLINE   jedin

jedin

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 529 postów
  • Lokalizacjawyrzysk
  • Imię:Mariusz

Napisano 28 sierpień 2020 - 12:16

Witam, kolega Horac chyba nie wie jak gra rasowa "9" , takich piłkarzy pokroju Morientesa lub Lewego ze świeczką szukać , to typowy egzekutor , który wykańcza akcje, i taka jest jego podstawowa rola , Virgil van Dijk też nie dostał nagrody za to ile strzelił bramek , ale za to ile nie strzelili inni , bo taka jego rola na tej pozycji , a że nie wybieraja najlepszych na  każdej pozycji to najbardziej zasługuje ten piłkarz który sie najbardziej przyczynił do sukcesu danej drużyny, a Bayern wygrał wszystko co było do wygrania a pomógła im mega forma kogoś kto potrafił wykończyć podania kolegów mimo presji i wiedzy obrońców...


  • jacekp29 i bartosz311287 lubią to

#4402 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 793 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 28 sierpień 2020 - 14:56

bez odbioru.. idzie Liga Narodów, pierwszy mecz z Holandia :) zobaczymy co Lewy pokaże ;] bo zabraknie Goertzki, Mullera, Gnabriego czy Thiago zeby mu sytuacje wypracowali ;]

Taki jesteś na czasie obserwator, że chyba powinieneś wiedzieć, że Lewandowski w nadchodzących dwóch meczach Ligi Europy nie zagra bo odpoczywa.

Poza tym wydaje mi się, że elementarnych zasad gry w piłkę nożną nie pojąłeś. Grałeś choć kiedyś w formalnych rozgrywkach - miałeś jakiegoś trenera, ktoś Ciebie wtajemniczył w taktykę ? Ja taką przyjemność miałem i jak Ciebie czytam to wydaje mi się, że jesteś jedynie kibicem z przed telewizora o piłce nie mający za wiele pojęcia.

Ktoś kiedyś ładnie powiedział:

"Piłka nożna to nie są łyżwy, tu nie przyznaje się not za styl"

Amen.


Użytkownik scOOtt edytował ten post 28 sierpień 2020 - 15:05

  • jacekp29 i Mateusz95s lubią to

#4403 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1055 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 sierpień 2020 - 15:15

...ale styl może przypaść kibicowi do gustu, albo nie przypaść. W końcu siedząc przed telewizorem, czy na stadionie lubimy popatrzeć na ładnie grającą drużynę. Można się było dobrze bawić oglądając Holandię Michelsa w 1988, można było się mordować patrząc na Grecję Rehhagela. Była Barcelona Guardioli i jest Atletico Simeone. Ta sama dyscyplina, a piłka kompletnie różna.

#4404 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 793 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 28 sierpień 2020 - 15:27

...ale styl może przypaść kibicowi do gustu, albo nie przypaść. W końcu siedząc przed telewizorem, czy na stadionie lubimy popatrzeć na ładnie grającą drużynę. Można się było dobrze bawić oglądając Holandię Michelsa w 1988, można było się mordować patrząc na Grecję Rehhagela. Była Barcelona Guardioli i jest Atletico Simeone. Ta sama dyscyplina, a piłka kompletnie różna.

Przypuśćmy, że jesteś wiernym kibicem Naprzód Zapchajdziura - jeśli Twoja drużyna grająca w niższej lidze wygra z wyżej notowanym rywalem stawiając przez 90 minut autobus i ograniczając się do jednej kontry, która zakończy się bramką - czy nie będziesz wówczas dumny, że się udało ? Czy będziesz malkontentem psioczącym na styl drużyny ?



#4405 OFFLINE   horac

horac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów

Napisano 28 sierpień 2020 - 15:37

Taki jesteś na czasie obserwator, że chyba powinieneś wiedzieć, że Lewandowski w nadchodzących dwóch meczach Ligi Europy nie zagra bo odpoczywa.

Poza tym wydaje mi się, że elementarnych zasad gry w piłkę nożną nie pojąłeś. Grałeś choć kiedyś w formalnych rozgrywkach - miałeś jakiegoś trenera, ktoś Ciebie wtajemniczył w taktykę ? Ja taką przyjemność miałem i jak Ciebie czytam to wydaje mi się, że jesteś jedynie kibicem z przed telewizora o piłce nie mający za wiele pojęcia.

Ktoś kiedyś ładnie powiedział:

"Piłka nożna to nie są łyżwy, tu nie przyznaje się not za styl"

Amen.

 

To czy ktoś grał czy nie, jakie to ma znaczenie ? Mourinho w życiu piłki nie kopał, trener repr Portugalii - Matematyk z wykształcenia a obaj sukcesy na koncie maja. Także argument do kosza.

 

Co do wypowiedzi wyżej kolegi o klasycznej "9". Obecnie już odchodzi się od tej pozycji ;] współczesna piłka wraca do korzeni... czyli atakują wszyscy i bronią wszyscy a pressing pod bramką przeciwnika na 20 metrze to już standard obecnie jak i z drugiej strony umiejętność wyjścia z pod pressingu co zazwyczaj kończy się dość groźną kontrą bo zaangażowany zespół w atak pod bramką nie jest szybszy od piłki... i ma problemy z odbudowaniem taktyki obronnej w szybkim czasie.. ale cos za cos.

 

A co do cytatu twojego: to 

pozycja nr 6 

 

"Można popełnić błąd ale to jest wielbłąd" z obecnego sezonu 



#4406 OFFLINE   jedin

jedin

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 529 postów
  • Lokalizacjawyrzysk
  • Imię:Mariusz

Napisano 28 sierpień 2020 - 15:46

No tak ale w tym sezonie klubowym inne schematy wzięły w łeb a ten z klasyczną 9 zgarnął wszystko czyli jaki z tego morał , jak ktoś chce grać takim schematem to ta 9 musi być rasowa i skuteczna , a nie ma na tą chwilę lepszej na świecie niż Lewy...
  • pawelHERP lubi to

#4407 OFFLINE   horac

horac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów

Napisano 28 sierpień 2020 - 15:52

No tak ale w tym sezonie klubowym inne schematy wzięły w łeb a ten z klasyczną 9 zgarnął wszystko czyli jaki z tego morał , jak ktoś chce grać takim schematem to ta 9 musi być rasowa i skuteczna , a nie ma na tą chwilę lepszej na świecie niż Lewy...

 

Pełna zgoda.. z małym ale (Lyon) świetna gra taktyczna ale.. polegli na skuteczności, kibicowałem im w meczu z Bayernem bo pierwsze 20 min mieli o niebo lepsze, ale tak to już jest... nie dobijesz zranionego to cie pożre;]



#4408 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1055 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 sierpień 2020 - 20:26

Przypuśćmy, że jesteś wiernym kibicem Naprzód Zapchajdziura - jeśli Twoja drużyna grająca w niższej lidze wygra z wyżej notowanym rywalem stawiając przez 90 minut autobus i ograniczając się do jednej kontry, która zakończy się bramką - czy nie będziesz wówczas dumny, że się udało ? Czy będziesz malkontentem psioczącym na styl drużyny ?

Tak się jakoś składa, że zawsze kibicowałem ładnie grającym drużynom. Nie zawsze wygrywały, ale nie zawsze się wygrywa. Stawianie autobusu budzi we mnie niesmak, choć mam świadomość, że taki Sporting Gijon nie miał innego wyjścia grając z Barceloną. Cel uświęca środki. U mnie to kwestia gustu, albo po prostu chcę mieć przyjemność z oglądania piłki.

Użytkownik Maciej W. edytował ten post 28 sierpień 2020 - 20:32


#4409 OFFLINE   horac

horac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów

Napisano 29 sierpień 2020 - 11:30

"Ale zapytany o to, komu wręczyłby Złotą Piłkę, odparł: - Sobie. I uzasadnił: - Z Bayernem wygraliśmy wszystko, co się dało. W każdych rozgrywkach: Bundeslidze, Pucharze Niemiec i Lidze Mistrzów, byłem najlepszym strzelcem. Rozumiem, że nacisk innych stron na innego zawodnika może być większy. Ale nie jest tak, że każdy piłkarz, osiągając to co ja, wygrałby Złotą Piłkę?"

Cały Lewandowski... upominanie się o nagrodę - LoL.. jaka skromność

Dlatego Błaszczykowski nigdy tego narcyza nie lubił ;]

Za statystyki daje się złoty but a nie złotą piłkę.



#4410 ONLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2198 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 29 sierpień 2020 - 13:47

Powiedział prawdę. Co innego bycie narcyzem, a co innego poczucie własnej wartości. Gdy jest ono poparte wynikami, spoko rzecz. Ułatwia karierę.

#4411 ONLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1960 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 29 sierpień 2020 - 20:07

A tymczasem  na Łazienkowskiej się dzieje.


Użytkownik Artek edytował ten post 29 sierpień 2020 - 20:07


#4412 OFFLINE   mytmp

mytmp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów

Napisano 01 wrzesień 2020 - 09:13

Lewandowski to drewno jest. 90% bramek zdobytych w obrębie 16stki. Taki Ruud Van Nisterloy.. aka wyłóż mi piłkę a ja strzele gola. Drybling ma słaby a jak sie poobserwuje jego grę to on tylko potrafi podać do najbliższego zawodnika z drużyny i wbiegając w pole karne liczyć na to ze dostanie pilne zwrotna. Nigdy nie widziałem go w akcji 1 na 1 zeby cos sensownego zdziałał. Typowy egzekutor ale zeby cos wykreować to słabo. Jakis czas temu nauczył sie wykonywać rzuty wolne.. bo tak glupio było tylko z 16 stki po asystach kolegów strzelać gole.. portfolio trzeba rozwinąć. Nigdy bym mu nie dal złotej piłki... moze jakaś nagroda strzelca to tak.. ale on nie jest piłkarzem wszechstronnym.. tylko drewno kijem do strzelania bramek

 

Mimo ze nie przepadam za "Lewym" to pogratulować osiągnieć należy. 

Od napastnika wymaga się strzelania goli i z tego się go rozlicza. Liczby mówią same za siebie. Niektórzy to by chcieli żeby Lewandowski strzelał gole, był super dryblerem, pomocnikiem obrońcą i pewnie jeszcze bramkarzem jak potrzeba, a i tak pewnie znalazłby się taki horac który nazwałby go drewnem.



#4413 OFFLINE   ŻoliborzFishingTeam

ŻoliborzFishingTeam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 wrzesień 2020 - 12:36

Na Bundeslige  Bardzo Dobry a w  innej lidze - ciekawe co by pokazał ale to chyba nie piłkarz pokroju Zlatana czy Ronaldo x2


Użytkownik ŻoliborzFishingTeam edytował ten post 01 wrzesień 2020 - 12:40


#4414 ONLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2198 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 01 wrzesień 2020 - 15:03

Z wysokim prawdopodobieństwem można powiedzieć, że poradziłby sobie w każdej lidze.
Aubameyang 22 gole, przegrał króla strzelców angielskiej jednym. W poprzednim tyle samo goli co Mane i Salah.

W sumie 2 kluby z Bundesligi w półfinale, Borusia też trochę pograła. Nie taka słaba ta liga niemiecka.

 



#4415 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1055 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 wrzesień 2020 - 17:27

Mam wrażenie, że to inni spuścili z tonu. Anglicy rok rok wypruwają żyły w bardzo silnej lidze i pucharach krajowych, a Hiszpanie z roku na rok obniżają poziom na swoim podwórku. Może o tym świadczyć obecność dwóch francuskich drużyn w półfinałach. O ile PSG można było widzieć w czwórce, o tyle Lyon, jako średniak jest niespodzianką. Myślę, że ten trend będzie się pogłębiał. Hiszpania pogrąży się w jeszcze większym kryzysie, a Anglia... No, może City wreszcie coś wygra. Zdają się mieć zakusy na zbudowanie naprawdę silnego zespołu.

#4416 OFFLINE   Rampampam

Rampampam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 210 postów
  • LokalizacjaGdzieś tam...

Napisano 04 wrzesień 2020 - 21:04

No to 1:0 dla Holendrów :(

Bidnie to wyglądało z naszej strony

Użytkownik Siwy gołąb edytował ten post 04 wrzesień 2020 - 21:38


#4417 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 05 wrzesień 2020 - 08:45

No to 1:0 dla Holendrów :(

Bidnie to wyglądało z naszej strony


Rinus Michels wymyślił futbol totalny. Jerzy Brzęczek opracował antyfutbol totalny. Podstawowe założenia to
- "nie wolno oddać celnego strzału przez 90 minut ",
- "zabrania się oddania więcej niż 2 celnych podań na połowie przeciwnika".

#4418 OFFLINE   Pluszszcz

Pluszszcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 615 postów

Napisano 05 wrzesień 2020 - 09:31

Naprawdę znowu przegraliśmy  !? Ilu to już wiernych kibiców nie doczekało jakiegoś poważniejszego sukcesu ... :)



#4419 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 wrzesień 2020 - 10:39

Rinus Michels wymyślił futbol totalny. Jerzy Brzęczek opracował antyfutbol totalny. Podstawowe założenia to
- "nie wolno oddać celnego strzału przez 90 minut ",
- "zabrania się oddania więcej niż 2 celnych podań na połowie przeciwnika".

Gwoli prawdy był celny Piątka w 1 połowie :huh:



#4420 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 05 wrzesień 2020 - 10:45

Gwoli prawdy był celny Piątka w 1 połowie :huh:

Prawda. Wykonawcy jeszcze nie realizują wszystkich założeń, ale starają się i już w 2 połowie się poprawili. Pewnie w szatni dostali ochrzan za ten strzał  :D .


Użytkownik Mysha edytował ten post 05 wrzesień 2020 - 10:46





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych