Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

Switch na pstragi


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
265 odpowiedzi w tym temacie

#41 ONLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2291 post贸w
  • LokalizacjaBow River

Napisano 02 maj 2016 - 04:39

Witam!
Tego roku mia艂em zacz膮膰 sezon w BC. Niestety pogoda mia艂a inne plany zupe艂nie niezgodne z moimi. Trudno, stalki musz膮 poczeka膰 do jesieni. Powitalem zatem nowy sezon na Bow. Oczywiscie DH i moje ulubione ostatnio wooly buggery. Ryby bra艂y bardzo dobrze. Zlowilem 4 teczaki i 4 potoki. Ryby w znakomitej formie, pogoda doskonala, nowa linka ( rio switch chucker). Fajno by艂o. Jako 偶e w zesz艂ym roku zgubi艂em podbierak a nowego jako艣 nie zakupilem to tylko jedna fotka i to z kom贸rki. Nie by艂o jak focic, a nie chcia艂em m臋czy膰 ryb. Wszystkie podobnego rozmiaru.
W sumie nie wiem jakiego bo miarki te偶 nie wzialem :-)
Pozdrowka
Za艂膮czony plik  uploadfromtaptalk1462160358411.jpg   159,74 KB   22 Ilo艣膰 pobra艅

Wys艂ane z mojego LG-D851 przy u偶yciu Tapatalka

#42 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 post贸w
  • LokalizacjaElbl膮g
  • Imi臋:艁ukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 02 maj 2016 - 17:03

Z okazji weekendu majowego zabralem moich chlopakow na pstragi na mala, tajna rzeczke. Niestety poleglismy. Brak owadow, zimny wiatr, ogolna martwica w wodzie. Jeden maly potokowiec. Zaleta, to ze pocwiczylismy jednoreczny spey. Trzeba jednak czekac na pogode.


  • Maciek Ro偶niata lubi to

#43 ONLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2291 post贸w
  • LokalizacjaBow River

Napisano 19 wrzesie艅 2016 - 01:55

Witam!
Jesie艅. Dzi艣 by艂o mi dane chyba po raz ostatni tego roku pogania膰 pstagi ze switchem. Ma艂o czasu jak i daleka droga nad Bow nie pozwalaj膮 艂owi膰 tyle ile bym chcia艂.
Troch臋 szkoda, bo rzeka to zacna i wybrukowana 艂adnymi pst膮gami. Co prawda nie uda艂o z艂owi膰 si臋 potwora w tym sezonie, ale i tak dane mi by艂o spotka膰 bardzo wiele pzyzwoitych ryb powy偶ej 50cm.
Sprz臋towo, znalaz艂em kij kt贸rego ju偶 raczej nie zamieni臋. Pisz臋 tu o  z axisie #5. Kupi艂em na rynku wt贸rnym za relatywnie ma艂e pi臋ni膮dze. Jezeli bedziecie mieli okazj臋 takiego zakupi膰 to bierzcie w ciemno. 艁owienie nim pst膮g贸w to czysta frajda.
Dzi艣 ryby bra艂y 艣wietnie wyj膮艂em chyba ze 7, spi膮艂em drugie tyle, wyszystko potoki pomi臋dzy 50-55cm.  Darujcie fotki ale to tak na szybko kom贸rk膮.

 

Za艂膮czony plik  20160918_085428.jpg   138,7 KB   16 Ilo艣膰 pobra艅

Za艂膮czony plik  20160918_091137.jpg   139,82 KB   16 Ilo艣膰 pobra艅

 

 

Na razie 偶egnam si臋 z pst膮gami do przysz艂ego roku ( no chyba 偶e co艣 mnie strzeli do 艂ba)
Teraz modl臋 si臋 o pogod臋 i licz臋 dni do 7go pa藕dziernika. Mam nadziej臋 偶e uda mi si臋 spotka膰 w BC wymarzonego steelheada.
Pozdr贸wka.

Ps.
Tak to moje pst膮gowe switchowanie wyglada :-)

 



#44 OFFLINE   Maciek Ro偶niata

Maciek Ro偶niata

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 328 post贸w
  • LokalizacjaZgierz

Napisano 19 wrzesie艅 2016 - 06:22

Co艣 filmik nie "idzie."

#45 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 post贸w
  • LokalizacjaElbl膮g
  • Imi臋:艁ukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 19 wrzesie艅 2016 - 11:05

U mnie idzie. Spora ta rzeczka, wczesniejsze zdjecia ktore widzialem na Catch Magazine musialy byc chyba z gornego biegu, bo woda byla o polowe mniejsza. Jaka linka (Ariflo Skagit Switch?), jakie przypony?



#46 ONLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2291 post贸w
  • LokalizacjaBow River

Napisano 19 wrzesie艅 2016 - 20:12

bow jest bardzo zr贸znicowana. tutaj 艂owiem w 艣rodkowej cz臋sci. nieco na po艂udnie od calgary. 

jak pisa艂em wcze艣niej populacja patr膮ga jest tu 艣wietana. nawet kole艣 jak ja 艂owi膮c praktycznie z marszu i w zasadzie bez znajomo艣ci rzeki ma dobre wyniki. 

co by by艂o jakbym mia艂 wychodzone dobre par臋 godzin nad ta wod膮?

z axisem tego dnia uzywa艂em rio skagit short 300gn i do tego tipy "mow" w艂asnej produkcji. doskonaly jest r贸wnie偶 rio switch chuker #5 jezeli kto艣 woli zintegrowan膮 linke.

ceny gotowych "mow贸w" zwalaja z n贸g. kupi艂em sobie 20ft materia艂u t8 i 14 po 19usd do tego heatgun i z robi艂em z tego dwa komplety "mow贸w" 

na cz臋艣膰 p艂ywaj膮ca u偶y艂em starych linek WF i starych g艂owc

wczoraj najlepij "robi艂" 50:50 10' z t8 do tego "pig tail" 25lb ok 1 stopy i 4 stopy zwyk艂ej 偶y艂ki 0.25mm. ot i ca艂y zestaw.  

pozdr贸wka


U偶ytkownik peresada edytowa艂 ten post 19 wrzesie艅 2016 - 20:16

  • lukomat lubi to

#47 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 post贸w
  • LokalizacjaRypin
  • Imi臋:Marian
  • Nazwisko:St臋pniewski

Napisano 19 wrzesie艅 2016 - 21:14

Je艣li ten Z-Axis to 1105, to faktycznie fantastyczny patyk i idealnie chodzi pod Rio Skagit Max Short 300-325 grain.
Masz w fabrycznym zbrojeniu??

#48 ONLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2291 post贸w
  • LokalizacjaBow River

Napisano 19 wrzesie艅 2016 - 21:16

tak, kupi艂em u偶ywanego za 280usd. to m贸j drugi z axis switch. mam r贸wnie偶 7ke

pozdr贸wka



#49 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 post贸w
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imi臋:Daniel

Napisano 20 wrzesie艅 2016 - 15:53

Witam!
Jesie艅. Dzi艣 by艂o mi dane chyba po raz ostatni tego roku pogania膰 pstagi ze switchem. Ma艂o czasu jak i daleka droga nad Bow nie pozwalaj膮 艂owi膰 tyle ile bym chcia艂.
Troch臋 szkoda, bo rzeka to zacna i wybrukowana 艂adnymi pst膮gami. Co prawda nie uda艂o z艂owi膰 si臋 potwora w tym sezonie, ale i tak dane mi by艂o spotka膰 bardzo wiele pzyzwoitych ryb powy偶ej 50cm.
Sprz臋towo, znalaz艂em kij kt贸rego ju偶 raczej nie zamieni臋. Pisz臋 tu o z axisie #5. Kupi艂em na rynku wt贸rnym za relatywnie ma艂e pi臋ni膮dze. Jezeli bedziecie mieli okazj臋 takiego zakupi膰 to bierzcie w ciemno. 艁owienie nim pst膮g贸w to czysta frajda.
Dzi艣 ryby bra艂y 艣wietnie wyj膮艂em chyba ze 7, spi膮艂em drugie tyle, wyszystko potoki pomi臋dzy 50-55cm. Darujcie fotki ale to tak na szybko kom贸rk膮.

20160918_085428.jpg
20160918_091137.jpg


Na razie 偶egnam si臋 z pst膮gami do przysz艂ego roku ( no chyba 偶e co艣 mnie strzeli do 艂ba)
Teraz modl臋 si臋 o pogod臋 i licz臋 dni do 7go pa藕dziernika. Mam nadziej臋 偶e uda mi si臋 spotka膰 w BC wymarzonego steelheada.
Pozdr贸wka.
Ps.
Tak to moje pst膮gowe switchowanie wyglada :-)

https://www.youtube....eature=youtu.be


Ogromna rzeka
Lowi sie tylko z brzegu?
Do jakiej wielko艣ci pstr膮gi tam dorastaj膮?

#50 ONLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2291 post贸w
  • LokalizacjaBow River

Napisano 20 wrzesie艅 2016 - 21:01

witam!

nie ma艂a to fakt. podstawowy spos贸b 艂owienia to sp艂yw 艂odzi膮

mo偶e w przysz艂ym sezonie pokusze si臋 o jaki艣 ponton

Za艂膮czony plik  trips_2_1106323442.JPG   94,09 KB   14 Ilo艣膰 pobra艅

艂owienie z brzegu jest dosy膰 ograniczone ale mo偶liwe.

nie znam dok艂adnych rekord贸w, ale z tego co si臋 orientuj臋 regularnie 艂owione s膮 pst膮gi ( teczowe i potoki) 30inch +

czasem zdarza si臋 trafi膰 bull trouta (Salvelinus confluentus), ale to rzadka w tej rzece ryba.

pozdr贸wka


U偶ytkownik peresada edytowa艂 ten post 20 wrzesie艅 2016 - 21:10

  • Guzu lubi to

#51 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 post贸w
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imi臋:Daniel

Napisano 20 wrzesie艅 2016 - 22:48

30 calowy zawr贸t g艂owy :)

Pi臋kna sprawa

Pstragi z lodzi na rzece.
Nowe horyzonty .
Dzi臋ki za info
Trzymam kciuki za powodzenie 30 taczka :)

#52 ONLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2291 post贸w
  • LokalizacjaBow River

Napisano 12 grudzie艅 2017 - 23:29

ciekawe zestawienie. swingowanie majace na celu pstr膮gi to coraz bardziej pr臋偶na ga艂膮藕 busnessu muchowego za oceanem. 

my艣le 偶e warto popr贸bowa膰 w kraju nad wis艂膮. bardzo fajowa to metoda. 

 

https://www.yellowst...h-spey-shootout

 

pozdr贸wka


U偶ytkownik peresada edytowa艂 ten post 12 grudzie艅 2017 - 23:32

  • lukomat lubi to

#53 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 post贸w
  • LokalizacjaElbl膮g
  • Imi臋:艁ukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 13 grudzie艅 2017 - 10:45

Pewnie na wiosn臋 pobawi臋 si臋 lekkim speyem na pobliskich rzekach. O 30-calowca b臋dzie ci臋偶ko, ale dwudziestaki si臋 trafiaj膮.


  • peresada lubi to

#54 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 post贸w
  • LokalizacjaRypin
  • Imi臋:Marian
  • Nazwisko:St臋pniewski

Napisano 13 grudzie艅 2017 - 15:54

No duzo w tym marketingu i w kraju nad Wis艂膮 nie trzeba pr贸bowa膰, bo tak si臋 ju偶 艂owi ;)

"Switche" w d艂ugo艣ciach 11,5' oraz d艂u偶sze ma nawet Jaxon w ofercie (s艂awetne Monolithy), a w artykule z racji d艂ugo艣ci zakwalifikowane by艂yby ju偶 jako pstragowe speye ;).

Generalnie przy eksplozji mody na switcha, takie kije by艂y juz dostepne u wielu producent贸w, a nawet kilka 艂adnych lat temu zdaje si臋 Zpey popularyzowa艂 takie 艂owienie dwur臋cznym patykiem #4 i g艂owicami 150Grain. Chocia偶 wci膮偶 niby jako switch by艂y kije kr贸tsze - 9/10' cz臋sto z wysuwanym dopalaczem, to by艂y i projektowane do stricte dwur臋cznego 艂owienia w d艂ugo艣ciach powy偶ej 11' i miekkiej "speyowej" akcji, a Rio posiada w swojej ofercie g艂owice scandi w #4 klasie idealne do 艂owienia pstrag贸w na mokre muchy, jak i "zwyk艂e" switchowe linki z d艂ug膮 g艂owic膮 pozwalaj膮ce na klasyczne speyowe rzuty. Skagit Switch od Airflo i Skagit short (obecnie max short) od Rio, w niskich klasach do lekkich wedek i wiekszych much lub g艂ebokiej szybkiej wody.

艁owienie w swobodnym dryfie na wiekszych odleg艂o艣ciach faktycznie fajniejsze, mniej m臋cz膮ce, daj膮ce wi臋ksze pole manewru link膮.

Innymi s艂owy, to takie troche odkrywanie starego ;)


  • peresada lubi to

#55 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 post贸w
  • LokalizacjaWro
  • Imi臋:Maciek

Napisano 13 grudzie艅 2017 - 15:55

Od 2 sezon贸w praktykuje lekkiego speya na pstr膮gi na pocz膮tku sezonu. Z moich do艣wiadcze艅 prowadzenie du偶ej przyn臋ty (streamera) w swingu nie jest zbyt skuteczne na pstr膮gi. Wyniki generalnie s艂abe. Zapewne na Bow albo jakiej艣 BC na rybnej wodzie da si臋 ta metod膮 osi膮gn膮膰 zadowalaj膮ce rezultaty, jednak w naszym kraju to mam w膮tpliwo艣ci.

Ja to robi臋 g艂贸wnie 偶eby praktykowa膰 rzuty speyowe, czyli dla zabawy.

U偶ytkownik mack edytowa艂 ten post 13 grudzie艅 2017 - 16:03

  • peresada i Zack lubi膮 to

#56 ONLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2291 post贸w
  • LokalizacjaBow River

Napisano 13 grudzie艅 2017 - 17:19

No duzo w tym marketingu i w kraju nad Wis艂膮 nie trzeba pr贸bowa膰, bo tak si臋 ju偶 艂owi ;)
"Switche" w d艂ugo艣ciach 11,5' oraz d艂u偶sze ma nawet Jaxon w ofercie (s艂awetne Monolithy), a w artykule z racji d艂ugo艣ci zakwalifikowane by艂yby ju偶 jako pstragowe speye ;).
Generalnie przy eksplozji mody na switcha, takie kije by艂y juz dostepne u wielu producent贸w, a nawet kilka 艂adnych lat temu zdaje si臋 Zpey popularyzowa艂 takie 艂owienie dwur臋cznym patykiem #4 i g艂owicami 150Grain. Chocia偶 wci膮偶 niby jako switch by艂y kije kr贸tsze - 9/10' cz臋sto z wysuwanym dopalaczem, to by艂y i projektowane do stricte dwur臋cznego 艂owienia w d艂ugo艣ciach powy偶ej 11' i miekkiej "speyowej" akcji, a Rio posiada w swojej ofercie g艂owice scandi w #4 klasie idealne do 艂owienia pstrag贸w na mokre muchy, jak i "zwyk艂e" switchowe linki z d艂ug膮 g艂owic膮 pozwalaj膮ce na klasyczne speyowe rzuty. Skagit Switch od Airflo i Skagit short (obecnie max short) od Rio, w niskich klasach do lekkich wedek i wiekszych much lub g艂ebokiej szybkiej wody.
艁owienie w swobodnym dryfie na wiekszych odleg艂o艣ciach faktycznie fajniejsze, mniej m臋cz膮ce, daj膮ce wi臋ksze pole manewru link膮.
Innymi s艂owy, to takie troche odkrywanie starego ;)

Spoko, cieszy 偶e jednak jest to popularne i w Polsce. Zak艂adaj膮c ten w膮tek chyba 偶e dwa lata temu ( pierwszy zagin膮艂 w s艂ynnym crashu strony ) liczy艂em jednak na wi臋kszy odzew. Niewielu koleg贸w si臋 tu wypowiada, a my艣l臋 偶e mimo wszystko warto. Licze na g艂臋bsz膮 wymian臋 do艣wiadcze艅 w temacie.
Pozdr贸wka

Wys艂ane z mojego VTR-L09 przy u偶yciu Tapatalka

#57 ONLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2291 post贸w
  • LokalizacjaBow River

Napisano 13 grudzie艅 2017 - 17:27

Od 2 sezon贸w praktykuje lekkiego speya na pstr膮gi na pocz膮tku sezonu. Z moich do艣wiadcze艅 prowadzenie du偶ej przyn臋ty (streamera) w swingu nie jest zbyt skuteczne na pstr膮gi. Wyniki generalnie s艂abe. Zapewne na Bow albo jakiej艣 BC na rybnej wodzie da si臋 ta metod膮 osi膮gn膮膰 zadowalaj膮ce rezultaty, jednak w naszym kraju to mam w膮tpliwo艣ci.

Ja to robi臋 g艂贸wnie 偶eby praktykowa膰 rzuty speyowe, czyli dla zabawy.

My艣l臋 偶e jest du偶o racji w tym co piszesz.
Og贸lnie, po co si臋 pa艂owa膰 skoro mo偶na wzi膮膰 woblera
A tak powa偶nie to ja r贸wnie偶 m贸g艂bym 艂owi膰 jak 95% populacji w lower mainland, bc na sp艂awik. I czasem r臋ce opadaj膮 kiedy kto艣 laduje kolejnego Kinga na kawa艂ek w艂贸czki na haku 1/0 a ja ci膮gle nic. 艁owi臋 jednak na muche, a w szegolnosci na DH bo to bardzo lubi臋.
Przecie偶 nie o ryby tu idzie, a o styl w艂a艣nie


Wys艂ane z mojego VTR-L09 przy u偶yciu Tapatalka

U偶ytkownik peresada edytowa艂 ten post 13 grudzie艅 2017 - 18:13


#58 ONLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2291 post贸w
  • LokalizacjaBow River

Napisano 13 grudzie艅 2017 - 17:32

Pewnie na wiosn臋 pobawi臋 si臋 lekkim speyem na pobliskich rzekach. O 30-calowca b臋dzie ci臋偶ko, ale dwudziestaki si臋 trafiaj膮.

Good man!
Z reszt膮 Ciebie namawia膰 raczej nie trzeba Daj cyne jak b臋dziesz szuka艂 jakiego艣 fajnego patyka. Poszukamy co艣 na speypages.

Wys艂ane z mojego VTR-L09 przy u偶yciu Tapatalka

#59 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 post贸w
  • Lokalizacja艢l膮sk
  • Imi臋:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 13 grudzie艅 2017 - 18:05

Witam.

U偶ywam, bo lubi臋, ca艂kiem cz臋sto trzech switch'贸w:

- 11'#5/6, do d艂ugiej nimfy, streamera i du偶ych suchych (piankowce i maj贸wka)

- 11'6#7 oraz 11'6#8, do szczupaczenia (w zale偶no艣ci od wielko艣ci i ci臋偶aru much)

Te trzy kijki to oczywi艣cie jaxonowskie monolith'y, kt贸re kosztowa艂y mnie w sumie 600 z艂.

Przy muchach szczupakowych nie sil臋 si臋 na jakie艣 skomplikowane rzuty i po prostu rzucam znad g艂owy - komfort takiego 艂owienia przez ca艂y dzie艅 jest ogromny.

#5/6 daje du偶膮 swobod臋 i wygod臋 operowania sznurem na d艂u偶szych dystansach w por贸wnaniu z kijami jednor臋cznymi o d艂ugo艣ciach 9' czy 9'6''.

Si贸demk臋 mam od nie dawna i b臋d膮 j膮 te偶 chcia艂 wiosn膮 wykorzystywa膰 do streamerowania przy wy偶szej wodzie i wi臋kszym uci膮gu.

Generalnie je偶eli mia艂 bym da膰 za takie kijki nie wiadomo jak膮 kwot臋 to bym sobie darowa艂 ... a tak, to wcale nie 偶a艂uj臋 relatywnie niedu偶ej wydanej kwoty i mam du偶膮 frajd臋.

Polecam kijki i taki spos贸b 艂owienia wszystkim, kt贸rzy maj膮 w nosie forumow膮 "niekoszerno艣膰" pewnych marek i znak贸w firmowych  :)

Pozdrawiam.


  • peresada lubi to

#60 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 post贸w
  • LokalizacjaWro
  • Imi臋:Maciek

Napisano 13 grudzie艅 2017 - 18:29

Przecie偶 nie o ryby tu idzie, a o styl w艂a艣nie


Ty to wiesz i ja to wiem, ale Polska to taki dziwny kraj ze 90% populacji w臋dkarzy wybierze najskuteczniejsz膮 dozwolon膮 metod臋. Dlatego nie dziw si臋 ze Tw贸j w膮tek le偶y od艂ogiem, a w膮tek o "偶y艂ce" jest hot przez wiele dni.

M贸j wpis by艂 po to aby oszcz臋dzi膰 cz臋艣ci os贸b niepotrzebnych wydatk贸w i rozczarowa艅, to nie jest cudowna metoda kt贸ra pozwoli 艂owi膰 ryby tam gdzie wyst臋puj膮 sporadycznie.

Ostatniej wiosny mia艂em okazj臋 bezpo艣rednio por贸wna膰 na Vahu skuteczno艣膰 ci臋偶kiej przyn臋ty prowadzonej w swingu (ja) z przep艂ywank膮 偶y艂kow膮 (kolega). Wynik mniej wi臋cej 1:3, ja 4 pstr膮gi, kolega ponad 10 pomimo 偶e poprawia艂 po mnie.
Zmiana zestawu na 偶y艂臋 (pierwsza pr贸ba w 偶yciu) dal mi do艣膰 szybko pi臋kna ryb臋. Po tym mog艂em ju偶 ze spokojem wr贸ci膰 starej, dobrej, pi臋knej ma艂o skutecznej muchy ;)
  • Richi55 lubi to




U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 0

0 u偶ytkownik贸w, 0 go艣ci, 0 anonimowych